Колко време ти пазят студентските права...

Тук може да задавате помежду си въпросите, които са актуални в процеса на вашето следване в Софийския университет

Колко време ти пазят студентските права...

Мнениеот пуСтИннаРозА » 02 Окт 2007, 12:56

... след като си прекъснал? Върти ми се в главата 5 години, но нека някой, който със сигурност знае да пише.

Прекъснах за 1 година и мислех, че тази ще успея да запиша наново, но уви...
пуСтИннаРозА
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот guuChan » 15 Окт 2007, 16:35

Чл. 167. (1) Отстранен студент може да бъде възстановен по преценка и със заповед на Ректора не по-рано от 1 и не по-късно от 3 години след загубване на студентските права, само ако има завършен първи курс на обучение. Това право може да се упражнява еднократно.

(2) Във всички останали случаи студентите възстановяват студентските си права чрез конкурсен изпит и могат да кандидатстват за специалността, в която са се обучавали, при условие че имат успешно завършен първи курс на обучение.

Като се замисля, и аз не го разбирам това. Би трябвало да попиташ секретарката във факултета (в нашия е инсп. Харизанова, която не се слави с любезното си отношение към неинфорираните/ дезинформираните студенти и няма как да питам, поне сега) и тя ще ти обясни, ако е в настроение. Аз преди няколко дена прекъснах, заради 3 невзети изпита от 1ви курс. И сега не знам дали догодина, ако си взема изпитите ще мога да запиша 2 ри или ще ми трябва "преценка" на Ректора или трябва да кандидатствам наново.
Аватар
guuChan
В началото бе словото

edit

Мнениеот guuChan » 15 Окт 2007, 16:54

много се извинявам
на работа съм и хич не разсъждавам, не различих отстранен от прекъснал студент.

(3) Срокът на прекъсване на обучението за студентите не може да бъде повече от 4 години за студенти от образователно-квалификационна степен “бакалавър” и 2 години за студенти от образователно-квалификационна степен “магистър”, а за докторантите повече от 2 години.

Та най-добре си прегледай 60 страница от Правилника на СУ, има го като важна тема тук. Съжелявам отново за грешката.
Аватар
guuChan
В началото бе словото

Назад към Административни въпроси