Българска филология 10/11

Подфорум към Факултета по славянски филологии

Re: Българска филология 10/11

Мнениеот Кристиян » 21 Апр 2011, 07:19

Здравейте, колеги! Искам да ви помоля дали някой от вас случайно има записки от лекция по старобългарска литература на тема Патриарх Евтимий - "Биографичен очерк"? Много ще съм му благодарен на този, който пази нещо по проблематиката!
Аватар
Кристиян
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 196 пъти.

Мнениеот The_iMMortal_f » 22 Апр 2011, 15:02

Аз пък имам въпрос относно конспекта по Антична и средновековна л-ра- от кой до кой въпрос е антична и от кой до кой е средновековна.Доста се лутах, тъй като си купих учебника на Хаджикосев, но в началото чета общи характеристики на средновековната литература, някъде около 20-30 страници и започва един дофеодален героически епос, което като въпрос е доста напред в конспект-а, а не ми се вярва примерно "Римски театър и драма" да са в лекциите по антична :( ...

Кристияне, записки тук няма да намериш- отиваш в библиотеката , взимаш учебника на Донка Петканова- в него има всичко за всички жития и разработени теми за изпита..
Тя беше много горда,за да покаже,че страда,много пламенна,за да се примири,и много ревнива,за да му прости

Бакалавър по Българска филология
Аватар
The_iMMortal_f
Monroe

Благодарил (а): 21 пъти.

Мнениеот Кристиян » 23 Апр 2011, 08:12

Симонке, точно там търсих и не ме устройва това, което намерих и заради това питам. Книгата, която ми трябва, беше взета, а пък сега са почивни дни и надали библиотеката с лъвовете ще работи :( А погледна ли конспекта, тъй като поне аз се ориентирам и това за театъра, си е точно от Римското вече :) Ние може да стигнем до него, но на упражнение го зачеркнахме леко и това, което пък ми е интересно, че малко бавно се движим и с двете неща. А пък вече е края на Април! :(
Аватар
Кристиян
Легендарен флуудър

Мнениеот The_iMMortal_f » 23 Апр 2011, 12:51

http://bgphilology2008.blogspot.com/sea ... 1%80%D0%B0

айде чети тука за Патриарха-колкото искаш- иначе за конспекта днес изчетох първата половина от първата част на Хаджикосев по Западноевропейска и с почуда разбрах, че въпросите по Средновековна са от 37 до 45 - ха, честитка!, всички останали са по Антична- за сега съм се сдобила с учебника на Тронски, през който са минали няколко поколения филолози и е много хвърчащ + всички лекции на Хаджикосев и дупе да ми е яко :bounce:
Тя беше много горда,за да покаже,че страда,много пламенна,за да се примири,и много ревнива,за да му прости

Аватар
The_iMMortal_f
Monroe

Мнениеот The_iMMortal_f » 21 Май 2011, 09:36

Абе, някой знае ли дали мога да се явя на изпита по старобългарска литература , при Велинова, с някоя група, чиято асистентка е различна от тази на моята група?Би ли имало някакво значение или трябва да търся група с моята асистентка, което не виждам от какво значение е, тъй като Велинова си задава въпросите и тя си оценява, но все пак да питам ако някой знае?

Аватар
The_iMMortal_f
Monroe

Мнениеот Boleyn » 21 Май 2011, 09:44

The_iMMortal_f написа:Абе, някой знае ли дали мога да се явя на изпита по старобългарска литература , при Велинова, с някоя група, чиято асистентка е различна от тази на моята група?Би ли имало някакво значение или трябва да търся група с моята асистентка, което не виждам от какво значение е, тъй като Велинова си задава въпросите и тя си оценява, но все пак да питам ако някой знае?

Може,но трябва да я питаш предварително.
Изображение
I'd spend
9 lives with you
Аватар
Boleyn
Beauvoir

Благодарил (а): 968 пъти.

Мнениеот The_iMMortal_f » 27 Май 2011, 09:31

Някой впечатления за В.Велинова по старобългарска литература ще ми каже ли?Вярно ли е че къса много? :cry: Въобще някой минал през този ад наречен Старобългарска Литература да каже каквото е преживял и как го е преживял по- точно! ? :mrgreen:

Аватар
The_iMMortal_f
Monroe

Мнениеот Ellystar » 05 Юни 2011, 15:24

Колеги, може ли да ви помоля някой от вас ако има всички лекции или повечето от тях по антропология и живее в студ. град да ми даде да ги снимам, ще му бъда много благодарна :) Моля, пишете ми на лично!
Благодаря предварително!
Ellystar
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот mebbeth » 18 Юни 2011, 10:49

Като бях задочно БФ имахме точно при Велинова и имам
кошмарен спомен за нея, изпита и курсовата работа, която
изискваше от нас. Не ме скъса, защото си излязох доброволно
от аудиторията и после се върнах направо в друга специалност...
Знам, че не мога да бъда полезна, но да споделя все пак. :mrgreen:

Години по-късно, при Кл. Иванова, въпреки, че и
тя има славата, че много къса, си взех изпита доста прилично.
Истината е, че трябва да си заседнеш на д-то, да прочетеш
и да вникнаеш в нещата, колкото и досадно да е...
Аватар
mebbeth
PIOUS GORGON

Мнениеот Zvezdichka* » 03 Юли 2011, 15:17

Здравейте, колеги!

Интересувам се как протече изпитът по Антична литература... Ще Ви бъда много благодарна, ако споделите :)
Zvezdichka*
В началото бе словото

Мнениеот The_iMMortal_f » 05 Юли 2011, 17:44

КОя група си? КОга ти е изпита? Изпита мина като всяка година с 80 % за септември :)

Аватар
The_iMMortal_f
Monroe

Мнениеот Кристиян » 29 Юли 2011, 08:00

Ами не е точно така, колежке! ;) Изпитът винаги минава според това как си се подготвил. В интерес на истината, според мен мина доста прилично, защото като цяло материала е доста приятен и дори, че е обширен, ти създава изключителна обща култура, която всеки от нас, смятащ се за филолог трябва да притежава. Не бива човек да тръгва песимистично спрямо изпит, в което се убедих специално за античната. И друго, което е...преподавателя е наистина професионалист, не те шашка по време на изпита и всичко минава твърде спокойно! :)

PS.: @Ellystar с малко закъснение, но най-добре, ако можеш да потърсиш отнякъде двата тома на Арнаудов и Проп. Те ще са ти напълно достатъчни за подготовка, а някъде бях прочел относно лекции по езикознание. Принципно ги имам, но не ми се иска да ги давам, защото са прекалено разхвърляни и не знам дали ще ти свършат работа :) Питай някой колега или доцентката, която според мен ще ти ги даде! Успех!

PS2.: Е, Симонке, говорих като цяло общо де! ;) А видях, че си го писала тогава, просто сега се сещам да отговоря на колегата! ;)
Последна промяна Кристиян на 29 Юли 2011, 08:13, променена общо 2 пъти
Аватар
Кристиян
Легендарен флуудър

Мнениеот The_iMMortal_f » 29 Юли 2011, 08:07

Колега, успокой топкитееее :lol: ,
Това, че нас ни е пуснал, не значи , че другите ги е- свидетели сме , че от група пуска по макс 5 човека и спокойно, мнението над моето е писано ехеееееееееееее - отдавна :wink:

Аватар
The_iMMortal_f
Monroe

Мнениеот Кристиян » 12 Сеп 2011, 10:45

Здравейте на всички! Тъй като чувам различни слухове за започването на учебната година, има ли някой представа със сигурност кога и от колко часа ще е? И освен това, искам да питам относно записването на славянския език..то става, когато се започне официално годината, нали така? И също така, на последно място бих искал да питам заплащането как се извършва? :) Благодаря предварително и весело лято!
Аватар
Кристиян
Легендарен флуудър

Мнениеот The_iMMortal_f » 12 Сеп 2011, 11:23

Кристияне, Кристияне...

СКъпи ми Кристияне..

1.)Срока за подаване на молби за славянски език е до 15.09

http://www.slav.uni-sofia.bg/index.php/kursove-slav

2.) За започването казаха и по новините- на 3.10 е откриването.

3.)За кое заплащане питаш?За семестъра? Или за курса?За курсовете е безплатно ест., води се факултативна дисциплина, а за семестъра до 10.10 трябва да платиш семестъра в Паричен салон- знаеш къде е.

Аватар
The_iMMortal_f
Monroe

ПредишнаСледваща

Назад към ФСлФ