Българска филология 2013-2017 ?

Подфорум към Факултета по славянски филологии

Re: Българска филология 2013-2017 ?

Мнениеот Кристиян » 04 Сеп 2013, 22:42

Слушайте си отдел "Студенти"! Те си знаят работата, а СУСИ-то наистина не показва голяма част от правилната информация, но пък за сметка на това Ви позволява да си преглеждате оценките от сесиите. Спортът не е задължителен за специалността "Българска филология", така че дерзайте! ;)
Аватар
Кристиян
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 196 пъти.

Мнениеот The_iMMortal_f » 05 Сеп 2013, 10:52

Най-важният урок по време на следването ви БФ:

"НИКОГА СУСИ!"
Тя беше много горда,за да покаже,че страда,много пламенна,за да се примири,и много ревнива,за да му прости

Бакалавър по Българска филология
Аватар
The_iMMortal_f
Monroe

Благодарил (а): 21 пъти.

Мнениеот mborova » 05 Сеп 2013, 11:44

The_iMMortal_f написа:Най-важният урок по време на следването ви БФ:

"НИКОГА СУСИ!"

А толкова се напъвахме да влезем :cry: Както и да е, благодаря ви, че се отзовахте така бързо, че в групата у фейсбукут настана паника и ужас :lol:
“Не ми казвай, че луната свети; покажи ми блясъка на счупено стъкло!”
Аватар
mborova
В началото бе словото

Благодарил (а): 16 пъти.

Мнениеот freiheit » 06 Сеп 2013, 08:52

nominasuntodiosa. написа:Щом стоят така нещата с групите, значи ще съм Първа :bounce: Ией. Нали се казва, че е група а на читанките.. точното място за мен. :mrgreen:.

Еее тъкмо се чудехме в групата кой ли е човекът,записал се първи. Всички искат да се запознаят с теб. :lol:
Общо взето с номера 1, 69 и 120 . :lol:

Искам да попитам по- големите няколко въпроса,ако може.
Ще ми обясните ли как стоят нещата с кредитите . Знам,че всеки един предмет носи определени кредити и чак в последната година трябва да са се събрали минимум 240 , за да те допуснат до държавен изпит. Но пак не ми е ясно как да разбера колко кредити ще получа накрая на семестъра ,ако примерно съм ходила в дадения предмет 60% от времето.

Много ми е интересно как от ректората стигате до четвърти километър (ако не се лъжа там ви бяха разпределени по другите предмети лекциите) ? Как въобще успявате да стигнете до там , при положение,че имате 15 минути между двете лекции примерно,а пътят ви е около 40 минути от метрото на Софийския до четвърти километър. По- рано ли ви пускат преди това или какво?
freiheit
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот The_iMMortal_f » 06 Сеп 2013, 09:38

Holla, Holla, Holla- какъв четвърти километър при Българска филология???

Кредитите си ти ги дават, независимо колко време си ходил, важното е да ти е взет изпита, всички кредити са посочени в СУСИ- те поне са верни :mrgreen:
Тя беше много горда,за да покаже,че страда,много пламенна,за да се примири,и много ревнива,за да му прости

Аватар
The_iMMortal_f
Monroe

Мнениеот freiheit » 06 Сеп 2013, 10:07

Ами много хора ми казват,че не всички лекции на БФ са в ректората,а останалите са в други сгради ,извън Софийския. Конкретно ми казаха четвърти километър.
Ако не е вярно , то тогава абсолютно всички лекции ли са ви в ректората? И ако имате такива,които не са там , то къде са и за колко време стигате до там?
freiheit
В началото бе словото

Мнениеот Clouds » 06 Сеп 2013, 17:11

Е аз ще съм втори курс и засега (а и предполагам до края, да кажат по-напредналите) нямаме разхождания. :)
Аватар
Clouds
В началото бе словото

Благодарил (а): 11 пъти.

Мнениеот The_iMMortal_f » 08 Сеп 2013, 19:32

Всичко е в ректората- не знам кой ви ги казва тия неща , ама много ви качват на черешата.

Аватар
The_iMMortal_f
Monroe

Мнениеот mborova » 09 Сеп 2013, 18:30

Хора, искам съвет (знам, че накрая аз ще трябва да си реша, но все пак имате някаква представа за нещата и ще ми е от полза да разбера вашето мнение :) ). Работата е в това, че се чудя дали да се запиша на спорт(съвременни или народни танци) или на език (френски) - във ФБ споменаха, че нивото на изучаване на език е ниско, освен ако не ти е в учебния план, но пък можеш да посещаваш различни часове, ако си се разбрал с преподавателите. Та, имайки предвид как ни послъгват искам да разбера дали поне това е истина и кое е по-добре : ) (надявам се да ме разбрахте, че стана каша, извинявам се, за което)
Аватар
mborova
В началото бе словото

Благодарил (а): 16 пъти.

Мнениеот freiheit » 13 Сеп 2013, 12:39

Да ти кажа честно , аз мисля да се запиша на език . Знам,че спортът е много важен за здравето , пък и е доста скъп , ако решиш да го практикуваш отделно , но лично предпочитам езика. Дори и наистина нивото да е толкова ниско , аз и без това се нуждая от силно припомняне на езика , който учех в гимназията . Така хем ще си припомня началната граматика, хем ще го затвърдя и ще съм много по - добре от сегашното ми ниво. Надявам се да се съберем достатъчно хора , за да сформираме група . Пък в краен случай, ако се сформира единствено група за английски - ще се запиша за него.
За мен е по - добре да спортувам , когато лично аз си имам възможност и ако ми е по джоба , да се възползвам от студентските намаления в залите. Прегледах спортовете и техните зали и останах с впечатлението,че повечето са в Студентски град или някъде 'на майната си' , ако се съди по мястото,където живея. А спортовете,които се практикуват в Ректората не ми харесват . За това стигнах до заключението,че няма нужда да губя по два часа само за отиването и връщането до Студентски град и то особено , когато захладнее и паднат снеговете.

Та ... ти сама си прецени , какво ти се иска да правиш повече , но съветът ми е да мислиш няколко месеца напред.Разучи къде се намира залата ти , удобно ли е да стигаш до нея , дали ще имаш проблеми по време на студовете,какви нормативи ще трябва да се покриват и т.н. :)
freiheit
В началото бе словото

Мнениеот sunshine.sunshine » 14 Сеп 2013, 09:57

Здравейте колеги!
Вълнувате ли се ? Аз се чувствам като дете първи клас, интересно ми е и нямам търпение да започне учебната година и да се започне с лекциите ( и с купоните разбира се).
sunshine.sunshine
В началото бе словото

Мнениеот nominasuntodiosa. » 16 Сеп 2013, 11:48

И аз съм по-склонна да се запиша на език, отколкото на спорт. :!:

@freiheit
Ще те разочаровам, но не съм първата. Имало е едно 5/6 горещи почитатели на БФ преди мен. И ако не ме лъже паметта, също си в първа група.. значи със сигурност ще се запознаем ;)
"Сърцата са едни и същи." - Виктор Юго
Аватар
nominasuntodiosa.
В началото бе словото

Благодарил (а): 18 пъти.

Мнениеот Кристиян » 16 Сеп 2013, 12:04

Вие наистина ли ги мислите тези неща, когато ги пишете? :) Спортът и езиците не са задължителни, че дори няма да бъдат нанасяни в книжката Ви по време на сесия. Единствените задължителни са сводноизбираемите дисциплини, които ще ги почнете в зимния семестър на II курс! ;)
Аватар
Кристиян
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 196 пъти.

Мнениеот nominasuntodiosa. » 16 Сеп 2013, 12:17

И добре, че не са задължителни. :) Както каза майката на един мой познат наскоро "Нека си го признаем, вашето поколение е просто прекалено мързеливо."
"Сърцата са едни и същи." - Виктор Юго
Аватар
nominasuntodiosa.
В началото бе словото

Благодарил (а): 18 пъти.

Мнениеот mborova » 16 Сеп 2013, 14:50

Ам.. всъщност спортът вече е задължителен за ВСИЧКИ
Аватар
mborova
В началото бе словото