Втори курс БФ

Подфорум към Факултета по славянски филологии

Втори курс БФ

Мнениеот ФулХаус » 10 Сеп 2013, 17:13

Здравейте, колеги!
Ще съм благодарен хора от по-горните курсове да напишат свои впечатления и препоръки за предметите от втория курс на специалността. Интересуват ме избора на славянски език / само 30 часа ще се изучава, но все пак кой език е най на сметка / и доколко изпитите от летния, четвърти семестър са трудни / руската и възрожденската литератури, морфологията и сравнителната граматика не ми изглеждат лесни предмети, отделно ще имаме педагогика + един сид /. Други съвети, хитрини и "цаки" също са добре дошли. :roll: :lol:

Поздрави и слънчеви, последни дни на лятото!
:sunny:
ФулХаус
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Re: Втори курс БФ

Мнениеот Boleyn » 10 Сеп 2013, 20:19

Втори курс е много по-тежък от първи, но по-лесен от трети и четвърти, ако това те ориентира по някакъв начин :lol:
За езика - тези мижави 30 часа са очевидно недостатъчни, та затова помисли добре. Моят съвет е да запишеш или полски, или чешки, който след това да продължиш. Ако искаш просто да се скатаеш, запиши сърбохърватски, но няма смисъл. За македонски при нас имаше 1 желаещ и не се сформира група :lol:
Педагогиката не е трудна като материал, лекциите са интересни, обаче на изпита минават малко хора - доста мои колеги ги късаха 1-2 години (а иначе си бяха изкарали вече педагогическия стаж, вземи тази ирония :lol: ).
Задай по-конкретни въпроси, за да мога и аз да ти дам по-конкретни отговори, но засега е това.
Изображение
I'd spend
9 lives with you
Аватар
Boleyn
Beauvoir

Благодарил (а): 968 пъти.

Мнениеот ФулХаус » 11 Сеп 2013, 12:07

Колко учене трябва за дисциплините от втория семестър? Искам да си направя сметка по кои предмети да ходя редовно и по кои се минава по-лесно.
За славянския език, как се изучава? Като нов език или основно граматика с цел да ни помогне за старобългарския език?
Какво представлява стажа по педагогика? Станахме ли достатъчно умни, за да преподаваме по училищата или друга работа ще вършим? :P
ФулХаус
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот phantasmagoria » 28 Яну 2014, 17:38

Втори курс е доста по-труден. Сега ще ти е малко гадно с изпита по старобългарски език,защото там не дават да се ползват таблиците с окончанията в съответните падежи (падежите са много). Славянският език не ми помогна на мен особено, но пък ще имаш късмет за сравнителната граматика, ако ти се падне същия славянски език,който си изучавал.
По педагогика това не е стаж, а просто един семестър седиш на лекциите и се взираш в преподавателя, понеже нищо не му разбираш. Педагогиката не е за подценяване, защото той много покъса миналата година и не знам какъв беше тоя късмет при мене да ми драсне тройката в книжката. Както се изрази асистентката "Да не ти развали успеха, какво се възмущаваш? За толкова си учила!" :X Като минеш педагогиката,това само ще ти помогне,ако искаш да ходиш да преподаваш в някое училище.
"Аз" - казваш ти и си горд с тая дума. Но по-великото,в което не искаш да вярваш, е твоята плът и нейния велик разум. Тя не казва "Аз". Тя върши "Аз"
"За презрителите на плътта" , Фридрих Ницше

http://www.facebook.com/zwetomira.erick
Аватар
phantasmagoria
Невинна до доказване на противното

Благодарил (а): 18 пъти.

Мнениеот mborova » 08 Юни 2015, 13:34

Колеги, дали може да ми дадете някаква информация относно изпита по Възрожденска литература? Не съм наясно как се формулират темите за писмения изпит и след това как протича устната част. Никой от курса няма точна идея. Ако може някой от миналите изпита да сподели опита си, ще бъда благодарна. : ))
“Не ми казвай, че луната свети; покажи ми блясъка на счупено стъкло!”
Аватар
mborova
В началото бе словото

Благодарил (а): 16 пъти.

Назад към ФСлФ