Славянска или българска филология?

Подфорум към Факултета по славянски филологии

Славянска или българска филология?

Мнениеот aivendil » 21 Ное 2013, 01:27

Здравейте!
В момента следвам германистика в Хумболтовия университет. Първи курс съм, но постепенно започвам да усещам, че специалността не ми допада особено и затова реших да се преместя в Софийския университет. За немската филология въпросът изобщо не стои. Всъщност колебанията ми са между българска и славянска филология. Разгледах програмите и на двете специалности и разбрах, че славистите се дипломират и като българисти, но същевременно имат предимството да са специалисти по определена славянска филология. Така погледнати, нещата изобщо не би трябвало да представляват проблем, но осъзнавам, че човек не може да се ориентира изцяло, ако е "извън" нещата. Точно затова бих искал да чуя мненията на хора, които следват някоя от двете специалности и чак след това да взимам решение. Ще се радвам, ако някой би могъл да ми помогне.

Благодаря ви предварително!
aivendil
В началото бе словото

Благодарил (а): 2 пъти.

Re: Славянска или българска филология?

Мнениеот Ер Малка » 21 Ное 2013, 02:38

Здравей и добре дошъл във форума. :D

Преди две години и на мен това ми беше основна дилема- българска или славянска филология. В крайна сметка записах нещо съвсем различно, но ако трябваше да избирам само между тези две специалности, то това щеше да бъде именно славянската- заради допълнителния език, още по-широката култура и малко по-големите възможности, които ти дава.

И двете специалности са ми слабост.

Каквото и да решиш- стискам палци. :D
"Сняг се сипе на парцали,
щом се сипе- 'начи вáли."
-Аристотел
Аватар
Ер Малка
Magnolia

Благодарил (а): 392 пъти.

Re: Славянска или българска филология?

Мнениеот clinical_dead » 21 Ное 2013, 12:23

Ако учиш лесно езици запиши славянска филология. Страхотна специалност! Една приятелка след немска гимназия записа СлФ и е много доволна :)
Изображение

Изображение
Аватар
clinical_dead
Стенограф

Благодарил (а): 422 пъти.

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към ФСлФ