Магия?!...

Тук можете да дискутирате по актуални проблеми свързани с вътрешната и външна политика на България и Европейския съюз, както и по проблеми от геополитическо значение за съвременния свят.

Модератор: Lord

Re: Магия?!...

Мнениеот ^PrincessA^ » 03 Сеп 2008, 23:44

necrozis написа:чувам как луната ми шепне...

"Съборете покрива!..."
:lol:
Изображение

"It's better to burn out than to fade away." (Kurt Cobain)
Аватар
^PrincessA^
wild child

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот fuksia » 14 Сеп 2008, 10:06

Веднъж отидохме с майка ми при една жена която лее куршум. Аз по принцип съм скептично настроена, но тя ми скри "шапката". Първо ми гледа на боб и ПОЗНА всичко и на майка позна. След тове ми ля куршум. Отидох при нея защото не бях добре психически и вечерта нещо ме отпусна и взех да вярвам. :|
A smile is free.
ВНИМАНИЕ! Няма резервни части за вашето тяло.
Аватар
fuksia
От дъжд на вятър

Мнениеот вечен студент » 21 Сеп 2008, 16:56

Вероятно повечето от вас не са чували за Санал Едамаруку. Спокойно, това не е поредният индийски мошеник тип - Ошо, Матаджи, Шри Шри и пр. шарлатани, които прибират парите на наивниците. Санал е индиец, но е привържаник на Западната философия и рационализма. Основна цел на създадената от него "Indian Rationalist Association" е да се бори със суеверията (които са особено разпространени в Индия).

В един от своите експерименти провеждани пред публика, Санал предизвиква най-видния индийски тантристки жрец Суриндер Шарма, да демонстрира (не в един, а в поредица от сеанси) магическите си "способности" върху него. Идеята на експеримента е, в няколко поредни "ритуала", тантристът Суриндер да се опита да убие Санал, посредством черна магия. Разбира се, Санал е жив и здрав и до днес, а тантристът е опозорен! Ето запис на един от проведените ритуали на черната магия, които остават без резултат:

http://www.youtube.com/watch?v=kol01I-Ll2s

Останалите записи, както и информация за експеримента, можете да намерите тук:

http://indianrationalists.blogspot.com/2008/07/great-tantra-challenge.html

И тъй, щом се оказва, че най-известния тантрист в Индия НЕ може да омагьоса никого, то какво да говорим за нашите ромки и ходжи, които твърдят че правят и развалят магии, само за да смучат пари от наивниците?
Аватар
вечен студент
Форумозавър Рекс

Мнениеот Don Horhe » 21 Сеп 2008, 18:42

За феновете на Алистър Кроули - излязъл е филмът "Chemical Wedding" по сценарии на Брус Дикинсън (да, вокалът на Мейдън). За обикновения зрител филмът няма да е кой знае какво, но пък на почитателите на окултизма, Алистър Кроули и Брус Дикинсън може и да им хареса.
Ето и линкче към Арената: http://www.arenabg.com/details.php?id=f ... e7d3e79e5a
That government is best which makes itself unnecessary. - Wilhelm von Humboldt
Bill Hicks - Revelations (Uncut)
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Благодарил (а): 37 пъти.

Мнениеот castelo » 23 Сеп 2008, 16:11

Като бях много малък на село и на мен ми ляха куршум веднъж, защото нощем много се въртях и се мятах насам натам. Еми имаше ефект, оправих се. А прабаба ми, лека и пръст, ми гледа на боб и каза, че ще отида някъде далеч отвъд океана. Ако се озова в Хонолулу примерно, задължително ще вляза тук да ви кажа :mrgreen:
Можеш да избуташ някого да завърши университет, но не и да го накараш да мисли!
Изображение
Изображение
ГГФ: Господи, Готин Факултет
Аватар
castelo
хромозоми XY

Мнениеот inna » 25 Сеп 2008, 23:46

Хората, дори да не са крайно отчаяни, имат нужда да вярват в нещо, а по-лошото е, че търсят персонифициран образ на вярата си...така много лесно могат да се поддадат на яснвидците, които са тооолкова много в нашата малка страна :lol:

Иначе аз съм от хората, които вярват в съществуването на магии и ясновидство, и именно заради това съм много против това шарлатанство! Всеки сам може да си помогне, каквото и да става...в основата на всяка магия е нашата воля! :)
inna
От дъжд на вятър

Мнениеот Don Horhe » 26 Сеп 2008, 09:08

10 точки за горния пост. :)
That government is best which makes itself unnecessary. - Wilhelm von Humboldt
Bill Hicks - Revelations (Uncut)
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Благодарил (а): 37 пъти.

Мнениеот fak » 17 Яну 2013, 18:49

кой е бил на врачка веднага да казва. Искам отзиви
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Благодарил (а): 943 пъти.

Мнениеот Kristo » 17 Яну 2013, 18:52

А съм бил у Враца, тва брои ли се?
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот Crippled Alice » 17 Яну 2013, 20:20

една приятелка беше ходила и твърдеше, че са й казали темата по история за изпита - Стамболов. Падна се Стамболов :lol:
Аватар
Crippled Alice
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 853 пъти.

Мнениеот Angel_N » 18 Яну 2013, 12:16

Една от най-известните врачки в България ми е съседка. Има много сладко кученце, но що се отнася до дейността ѝ, която я води в същата сграда, всички в семейството ми сме скептични. Значителна част от нас са силно вярващи, тъй че няма как, а баща ми е учен, така че той е най-зле настроен към тия неща...
Живот, събран в един миг, в една дума. Цветето на духа.
Аватар
Angel_N
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 859 пъти.

Мнениеот Bragi » 18 Яну 2013, 16:09

Само Октопода Паул и Баба Ванга са дъ риъл дийл
Всичко останало са измамници
Look at the odds as a challenge
Аватар
Bragi
The Allbrother

Благодарил (а): 325 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 18 Яну 2013, 18:07

Всички знаем баба Ванга, така че е трудно да не вярваме, че такива неща са възможни. Пък и трябва да видите майка ми как хвърля карти :lol: Мноооого е добра.

Обаче на външни хора нямам доверие. По същия начин, по който нямам доверие на кой да е рандъм зъболекар, ами си ходя при моя си.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 19 Яну 2013, 23:15

Не вярвам в магии, направени като топка косми под изтривалката, пуснато нещо в джоба ти, яйце с изписани глупости по него... е не, не вярвам. Онова, от което ми става грозно е, че някой го е направил с цел да навреди на мен или семейството ми; че някой ми мисли злото и насочва отрицателната си енергия към мен. Това ми е неприятно, факт - но в отношенията си с хората винаги съм им пожелавала мислено/подсъзнателно да ги стигне онова, което ми мислят на мен. И повече не се затормозявам с глупости.

Иначе веднъж са ми правили професионален хороскоп (айде, полупрофесионален, щото момчето не си изкарва хляба с това, а го направи ей така, като демонстрация) - е, позна нещо с точност до няколко дни. В смисъл, че каза, че в дните непосредствено преди една дата ще се случи нещо, то се случи 12 дни преди нея. А хороскопа ми го прави 6 месеца по-рано и нямаше никакви сведения за въпросното нещо (то аз още нямах, какво остава за него).

Но и в хороскопи не вярвам. Да, отчитам това съвпадение като интересно, но ще видим как ще се развият нещата след въпросното събитие в по-далечна перспектива. И дори и за тях да познае, пак няма да повярвам.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот fak » 31 Мар 2013, 15:28

Бех на хороскопаджийка иначе..
взе ми 25 лв и ми предсказа 2 деца и много огън.

оттогава търся кибрит или запалка..
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Благодарил (а): 943 пъти.

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения