УСМИХНИ СЕ С МЕН!

Тук можете да дискутирате по актуални проблеми свързани с вътрешната и външна политика на България и Европейския съюз, както и по проблеми от геополитическо значение за съвременния свят.

Модератор: Lord

Re: УСМИХНИ СЕ С МЕН!

Мнениеот pogar » 07 Яну 2009, 12:31

Gia написа:Според мен инфо за това и всичко подобно трябва да има навсякъде: форуми, мейлинг листи, блогове. Ти какво си въобразяваш, ал whatever, че трябва да има специални места, а то ИМА, но хората като теб никога не ги посещават. И си въобразяват, че проблеми няма. Като не знаем за тях и те изчезват магически от само себе си сигурно.

Хора като теб аз наричам whatever - минават и заминават и после никой не ги помни. И си позволявам качествени оценки публично и съзнателно за първи път, защото ми е писнало от хорско безразличие и егоизъм. И мене ме срам от теб! В университетски форум били я пуснали хората темата. Да развалят на нищоправщия кефа.

Иначе Тео и Pogar, прегръщам ви и ви стискам ръцете.

Разпространявайте информацията, защото човешкия мозък е такъв, че като му се набива нещо рано или късно го асимилира.

Благодаря ви и успех! :)

Благодаря за подкрепата! :D
Да,трябва да я има тази тема и не само нея,а и много други такива навсякъде,защото не сме невидими,защото всички в тази държава както имаме задължения така имаме и права.
Няма как да знаят повечето обикновени хора за нас,защото ние сме затворници по домовете си-високи бордюри,обществени сгради с десетки стъпала,но без асансьор,подлези с безумно стръмни релси,"прекрасно адаптиран" градски транспорт и това е малка част от проблемите ни.
Всекидневно се борим като всеки от вас с безхаберието и некомпетентността на властимащите.
Това трябва да се промени,защото тъпчем на едно място от години:
Лечение:
И преди 5г(може и да са повече) и сега лекуват децата ни по 10 дни в месеца(срока на една клинична пътека),през останалите 20дни явно са здрави-на въпроса ни кой е отговорен за това здравният министър Желев ни е отговорил-не е здравното министерство.Извинете но ,ако министъра на здравеопазването не отговаря за простотиите на лечебните заведения и здравната каса за кое е отговорен-за гробищните паркове ли или за какво?!
Образование:
И преди 5г и сега ресурсните учители,логопеди и психолози по училищата са работили на същия принцип-министър Вълчев ни отговаря колко много деца от нашите са интегрирани,само че не казва,че това е интеграция наужким,когато се прави по досегашния метод,защото по този метод едно дете несправящо се с математиката например,получава по този предмет качествена оценка,която води до получаването на лист хартия(свидетелство),а не диплом за завършен етап от образованието си,което не му позволява,ако например му се удават езици да продължи да учи във висше учебно заведение.
Социални услуги:
И преди 10г и сега дават същите безполезни помощни средства на деца-инв.колички,столове за баня и тоалетна,проходилки-безполезни,защото са предназначени за възрастни,детските модели са на космически цени и естествено не се поемат от социални грижи.Пример-количката за възрастен струва около 300-400лв,а за дете са над 1500лв.
И пишат ли пишат как всяка нова програма,която създават е за наше добро-боже,ако това е за добро какво ли ще е лошото?! :shock:
Иначе,ако им отвориш дебелите книги-леле що закони,правилници,наредби от тогава са издадени и приети-един живот няма да ти стигне да ги изчетеш,а не знам колко живота трябва да имат децата ни,за да ги видят приложени на практика,което не е невъзможно-страни от цял свят доказват точно обратното.
Благодаря ви за усмивките,подкрепата и разбирането,защото само с помощта на всички ви ще успеем в това начинание! :flower:
Изображение
http://www.bgpetition.com/roditeli-na-d ... index.html
Няма невъзможни неща,а само лесни и трудни за постигане цели.
pogar
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Crematory » 10 Яну 2009, 16:37

Темата ще бъде важна, но в Мнения.
Аватар
Crematory
metal angel with daemons inside

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот pora_e_priqtel » 11 Яну 2009, 01:13

Ал, отговарям на въпроса ти от първия пост - да, това е тема за форума на СУ. И не, ние модераторите не я смятаме за спам, така че няма нужда да се палиш излишно.
Аватар
pora_e_priqtel
Гурбангули Бердимухамедов

Благодарил (а): 305 пъти.

Мнениеот Kristo » 12 Яну 2009, 02:17

Това го имаше и у един друг форум, където се гаврих с него... ама карай... :mrgreen:
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот pogar » 12 Яну 2009, 16:28

Kristo написа:Това го имаше и у един друг форум, където се гаврих с него... ама карай... :mrgreen:

Та и тук както в онзи форум-? :D
Изображение
pogar
В началото бе словото

Мнениеот Kristo » 12 Яну 2009, 19:48

pogar написа:
Kristo написа:Това го имаше и у един друг форум, където се гаврих с него... ама карай... :mrgreen:

Та и тук както в онзи форум-? :D

Тук, както виждаш, хората взимат всичко насериозно...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот pogar » 17 Яну 2009, 18:44

Винаги след тежък ден в борбата с поредната бюрократична простотия гледам този клип и виждам,че усилията положени за моето дете си заслужава:

http://www.youtube.com/watch?v=LnLVRQCjh8c
Изображение
pogar
В началото бе словото

Мнениеот teosedem » 24 Яну 2009, 19:47

Гордееш ли се със себе си, че си част от масовката, която се гаври с тези деца?! Така ли ще възпиташ собствените си деца някой ден? От все сърце ти пожелавам да си жив и здрав и никога, никога да не те сполетява тази болка и тяхните страдания, които в по-голямата си и болезнена част им се причиняват именно от обществото ни.

Аз се казвам Теодора, Pogar е Павлина, и заедно с Роси и Златина, и още много други майки участваме в протестите от 14-ти. Ние сме Майките, част от организаторите на тези протести. Бих искала да видя в сряда Al, както и теб, ако участваш. Ние подкрепихме протеста, не само заради всичките си искания като майки, но и заради разбирането, че всички останали искания засягат пряко нашите деца и самите нас. Независимо какво постигнем ние като група, част от протеста, ще останем и ще подкрепим докрай останалите групи, защото единството и солидарността ни като граждани, е единственият начин да си помогнем всички. Защото всичко засяга всички ни, няма такова нещо, като мен не ме засяга. В подобна утопия и илюзия може да вярват само хора, които имат капаци като конете, и не виждат по-далеч от носа си.
teosedem
В началото бе словото

Мнениеот Don Horhe » 01 Фев 2009, 10:45

Какъв е този обезумял култ към децата, не мога да разбера? ДЕЦАТА СА СПЕЦИАЛНИ, ДЕЦАТА СА СПЕЦИАЛНИ, ТЕ СА НАШЕТО БЪДЕЩЕ, ПАЗЕТЕ ДЕЦАТА, УБИТИ СА ДЕЦА! Какво по дяволите означава това? След определена възраст вече не са специални? Възрастните какво, те вече не са в списъка с любимци, така ли? Или обичайте всички еднакво, или ай сиктир. По-добре да се грижим и за хора, който реално могат с нещо да допринесат за обществото и неговото развитие, отколкото да се вманиячаваме по някакви същества, които идват на този и без това пренаселен и отвратителен свят и нищо не правят, освен да ядат и серат.
That government is best which makes itself unnecessary. - Wilhelm von Humboldt
Bill Hicks - Revelations (Uncut)
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Благодарил (а): 37 пъти.

Мнениеот Boromir » 01 Фев 2009, 11:19

Това беше едно от най-отвратителните и груби неща, които съм чел, а уж съм свикнал мен да ме солят заради остротата на изказванията ми.

Пълна простащина, Жорже, пълна. С подобен начин на мислене на австралопитек като твоя ще се радвам да попаднеш в ситуация да си без ръка, крак или тайванска ракета да ти отнесе половината муцуна и да те направи зеленчук, и после аз да съм там и да цитирам собствените ти думи на самия теб.
Изображение
Аватар
Boromir
Proud and Noble Man

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот Don Horhe » 01 Фев 2009, 12:22

Идеята ми е, че не само децата имат проблеми за решаване и не само те се нуждаят от помощ, не ме разбирай погрешно.
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Мнениеот gogigagagagigo » 01 Фев 2009, 12:47

Имаше отделна тема с този линк :wink:
My will be done!!!
Аватар
gogigagagagigo
Легендарен флуудър

Мнениеот Boromir » 01 Фев 2009, 13:11

Don Horhe написа:По-добре да се грижим за хора, който реално могат с нещо да допринесат за обществото и неговото развитие, отколкото да се вманиячаваме по някакви същества, които идват на този и без това пренаселен и отвратителен свят и нищо не правят, освен да ядат и серат.

- е равно на -

Don Horhe написа:Идеята ми е, че не само децата имат проблеми за решаване и не само те се нуждаят от помощ.
:shock: :shock: :?: :?:

Както и да го разбирам, намерил си най-милия начин да го кажеш.
Изображение
Аватар
Boromir
Proud and Noble Man

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот Don Horhe » 01 Фев 2009, 14:00

Използването на евфемизми и политическа коректност не са типични за мен черти.

Сега като се загледам, разбирам защо си си създал погрешно мнение. Изпуснал съм едно ,,и'' в изречението ,,По-добре да се грижим И за хора...". Грешката е моя.
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Мнениеот pogar » 03 Фев 2009, 17:48

Don Horhe,нещо не разбирам-уж да се грижим за всички хора,а дайте да не се занимаваме с тези дето само ядат и серат(децата),и как моля да се случи това,като всеки от нас преди да стане възрастен първо е бил дете?
И друго по Вашата логика какво следва да правим с възрастните,които в определен момент са безпомощни(злополука,болест и прочие)-евтаназия ли що ли?
Не вярвам някой болен да е такъв по собствено желание или вие сте от малцината богоизбрани и застраховани?
Изображение
pogar
В началото бе словото

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения