Депутати се опитват да забранят протестите!

Тук можете да дискутирате по актуални проблеми свързани с вътрешната и външна политика на България и Европейския съюз, както и по проблеми от геополитическо значение за съвременния свят.

Модератор: Lord

Трябва ли гражданите да имат право на протест?

Да
33
94%
Не - демокрацията значи избори, не протести
2
6%

Общо гласове : 35

Депутати се опитват да забранят протестите!

Мнениеот shao » 23 Апр 2009, 17:12

Граждани на Република България,

След като се опитаха да ни следят интернета и телефоните, сега управляващата коалиция БСП-ДПС предприемат следваща стъпка в посока връщане на България към ТОТАЛИТАРИЗМА.

Следващата седмица предстои гласуване на поправки в Закона за Събранията и Митингите, които ще забранят на всички нас да участваме в митинги и протести в близост до Парламента, Президенството, Министерстки Съвет, МВР, всички Съдебни Палати в България, мостове, републикански пътища ...

Това е грубо погазване на демокрацията, което не се е случвало в нито една друга европейска държава.

Българи, призовавам ви да отделите 1 час от времето си и да дойдете на протеста следващата сряда - 29.04 пред Парламента.

Може би последния протест на жълтите павета...

Може да включите себе си и да приканите своите приятели в битката за българската демокрация:
http://www.facebook.com/event.php?eid=8 ... 199&ref=nf

Ако тези промени бъдат приети, горко ни и да живее БКП!
Аватар
shao
В началото бе словото

Благодарил (а): 19 пъти.

Re: Депутати се опитват да забранят протестите!

Мнениеот Norwegian Wood » 24 Апр 2009, 09:13

Смятам, че темата следва да бъде направена важна...
Когато нямаш какво да кажеш, кажи някоя древна китайска поговорка (древна китайска поговорка).
Аватар
Norwegian Wood
граф О'Манов

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот ники » 24 Апр 2009, 16:13

Подкрепям. Не е необходимо да се запушват важни пътни артерии за часове и по този начин да се опъват нервите на хиляди хора, те да оставят по 10 кинта във всяко задръстване, да закъсняват кой, накъдето е тръгнал и да си губят времето. Пък то на повечето протести ходят по 100 човека. Нека си протесвтират пред мининстерства, НС, палати и т.н, ама с това да не пречат на останалите хора да преминаваме през и без това адски задръстената столица. А това за протестите на междугардски пътища пък е страшно глупаво. Пример: гърците на границата. Стотици хоря губят пари, време и нерви, ама важното е, че те привличат внимание и на тях ще им се удовлетворят исканията, които евентуално ги има.

Нека се протестира, ама не по тоя начин.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Бeтон » 24 Апр 2009, 19:16

От разрешение за протест до злоупотребва - "скимнало ни, дайте да правим" има Балкан разлика. Така поставен въпросът в темата, е чиста спекула. Един вид - колко сме онеправдани, че не може да си избием комплексите на площада без да блокираме половин София.
Изображение
Аватар
Бeтон
Europa League

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот Lord » 24 Апр 2009, 19:51

Темата наистина трябва да бъде важна. Ако този закон бъде приет, влезе в сила и започне да се прилага, в България демокрация вече няма да има. Смятам, че това е по-важно от вероятността Бетон и ники да закъснеят с по 10 минути, да не говорим, че датите са предварително известни и лесно можете да си съобразите плановете.

По стечение на обстоятелствата тогава ще съм в чужбина и няма да дойда, но следващите дни съм на линия.
Мы строили, строили и наконец построили. Ура!
http://www.youtube.com/watch?v=BTgScuKReSo

Clevinger was dead. That was the basic flaw in his philosophy.
Аватар
Lord
The bombardier

Благодарил (а): 158 пъти.

Мнениеот Бeтон » 24 Апр 2009, 20:36

А защо въпросът не е поставен така: имаме ли право на протест без да блокираме движението или нямаме право на абсолютно никакъв протест.
Под културен протест разбирам - протестиращите да се съберат в гората :lol: демек където няма да ги гледат много-много, да се напротестират и само определен брой хора, излъчени с гласуване ли де да знам как, да застанат на тротоарите пред сградите на съответните институции с исканията. Това е културен начин на провеждане. Да се изсипем на площада куцо и сакато с водещ лозунг "да сме много" (хулигани), те останалите лозунги не са интересни и без това винаги страдат от оформление и представляват проста скупщина от искания на отделни групи и организации, да леем пу**и майни, да хвърляме огради... някак си не прилича на протест.
При последните издънки беше ясно, че ще се помисли върху този въпрос.
Изображение
Аватар
Бeтон
Europa League

Мнениеот Smoking Mirror » 24 Апр 2009, 21:26

Бе да ти кажа не е точно с по 10 минути...
Peace is a lie. There is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
Аватар
Smoking Mirror
Robot Unicorn Sith

Благодарил (а): 177 пъти.

Мнениеот camel » 24 Апр 2009, 21:30

Бeтон написа:От разрешение за протест до злоупотребва - "скимнало ни, дайте да правим" има Балкан разлика. Така поставен въпросът в темата, е чиста спекула. Един вид - колко сме онеправдани, че не може да си избием комплексите на площада без да блокираме половин София.

Ти сериозно ли? :roll: Излагаш се вече с подобни детински мнения. :?
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...
:notworthy:

- I want to change the world....
Did u bring in any weapons?
- Of course not!
Then you are not changing anything...
Аватар
camel
SentineL

Благодарил (а): 42 пъти.

Мнениеот Lord » 24 Апр 2009, 21:51

Как да му обясниш на такъв. :roll:
Мы строили, строили и наконец построили. Ура!
http://www.youtube.com/watch?v=BTgScuKReSo

Clevinger was dead. That was the basic flaw in his philosophy.
Аватар
Lord
The bombardier

Благодарил (а): 158 пъти.

Мнениеот ники » 25 Апр 2009, 09:16

Чакайте сега, защо да е детинско? Аз от тия протести нищо добро не съм видял. Бетон е прав. Не може да се събират тълпи от хора на ключови места. Миналата седмица за пореден път бяхя затворени жълтите павета заради простест на работещите в Кремиковци, които бяха 50 човека. Разбира се, хората не могат да следят, кога и къде точно ще има протест и на Военния клуб опашката беше уникална.

Протестирайте си, колкото искате. Това по принцип, ако е правилно направено, може и да има някакъв положителен резултат, ама се съобразявайте малко и с останалите хора.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Norwegian Wood » 25 Апр 2009, 14:34

Личното ми мнение е, че, когато общината приема иска (или каквото там се води) за протест, трябва да реши дали да разрешава протести на "ключови места".
Ако 3-4-5 хиляди души (което за България е супермасов протест) искат да се съберат пред НС или на Орлов, е кощунство да не ги пускат.
Ако пък 100 човека смятат да си излагат исканията, спокойно могат да го правят и на тротоара.
Нищо не пречи на общинарите да звъннат в полицията и да ги питат колко души очакват на протеста или нещо от този род. Или сами да преценят.
Когато нямаш какво да кажеш, кажи някоя древна китайска поговорка (древна китайска поговорка).
Аватар
Norwegian Wood
граф О'Манов

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот camel » 25 Апр 2009, 14:39

Ники, позицията ти не е правилна и е силно обагрена от предишната тема, в която бахте с Бетон на едно мнение. Депутатите в онази сграда са се забравили и си мислят, че са недосегаеми. В България отдавна няма организирано гражданско общество, а сега то е на път да се унищожи напълно. Ти наистина ли вярваш, че ако да кажем НС приеме някой изключително долен закон (каквито са и поправките в този, де), аз ще протестирам пред общината, или да речем пред зала "България". Това е поредната наглост на тия престъпници, които имаха безочието да променят закона за изборите 2 месеца преди самите избори. :evil:
Всичко в тая държава е объркано. ВСИчКО. Днес ни казват къде да протестираме, а утре може да ни кажат и за какво можем и за какво не можем да протестираме. То тоя спор почна от простестите пред парламента и сега съм сигурен, че пак ще се образуват два лагера. Само че съм сигурен, че ако некой в НС реши да сътвори закон, с който се забраняват чалга клубовете в центъра на София и всички се местят в Обеля Бетончо ще подскочи като сърцето на митничар пред зелена пачка. Въпросът е принципен. Това, което ти каза, че някои пречели на другите важи в пълна сила и в обратна посока и това трябва да ти е ясно. И понеже споменах, че всичко в тая държава е прецакано ще дам един прост пример:

Конституция на Република България:
започва така:
"Ние, народните представители от Седмото Велико Народно събрание.."
чл.1, ал.1 "България е република с парламентарно управление и чАК след това идва: (2) Цялата държавна власт произтича от народа. Тя се осъществява от него непосредствено и чрез органите, предвидени в тази Конституция.
чЕстито на печелившите. :bounce:

Конституция на САщ:
"We the People of the United States...." (може би забрави "Ние, народните представители от Седмото Велико Народно събрание.. ")

Овце сме били и такива ще бъдем, докато не докажем, че сме достатъчно грамотни, за да издигнем най - важният стълб за демокрацията, а именно гражданското общество.
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...
:notworthy:

- I want to change the world....
Did u bring in any weapons?
- Of course not!
Then you are not changing anything...
Аватар
camel
SentineL

Благодарил (а): 42 пъти.

Мнениеот shao » 25 Апр 2009, 19:28

camel написа:Овце сме били и такива ще бъдем, докато не докажем, че сме достатъчно грамотни, за да издигнем най - важният стълб за демокрацията, а именно гражданското общество.

За Бетон ще кажа само, тъй като е много начетено момче (дори за форум на СУ), да проучи какви са ЗСММ-тата в Англия, Франция, Германия, дори РУСИЯ. Да разбере от деда си, че и по време на БКП не е имало подобни забрани, след което ще стане още по-начетено момче.

Относно задръстванията ще кажа две неща:
1) улиците не се спират от 20 души, улици се затварят когато има 500 души
2) Проблемът на трафика не са протестите. Трафика няма да се оправи със забрана на протести в София и цяла България. Трафика може да се редуцира с инфраструктурни решения.

И все пак, момчета, аз уважавам вашето мнение, въпросът е вие доколко уважавате чуждото.
Аватар
shao
В началото бе словото

Благодарил (а): 19 пъти.

Мнениеот Smoking Mirror » 25 Апр 2009, 19:37

Камеле, точно щото въпросът е принципен и има два лагера аз съм на мнението, че говорите глупости. По принцип, по оборима презумпция. Непрекъснато скачате (форумно имам предвид) за щяло и нещяло. А това с текстовете на конституцията е толкова буквалистко заяждане, че просто няма накъде повече. И ти, точно на принципа на ники, се юрна веднага да говориш глупости и да изказваш "детински" мнения.

Колкото до поправките в закона - ако наистина са такива, каквито сте писали (в което позволи ми да се усъмня) и аз съм против тях. Но вие си знаете само едно и веднага видните представители на двата лагера (демек ти и бетон) залитнахте в крайните крайности.

А самите поправки е вярно, че накърняват правата (по-скоро свободите) на много граждани, но не е и като да не защитават правата на всички останали, които непрекъснато висят по задръствания, троши им се имуществото от протестиращите скинари и стават невинни жертви на полицейски побоища, които последния път като проверих бяха много повече от протестиращите.

А и не виждам как тези поправки ще ликвидират нещо, което го няма - гражданското общество в родината ни :P
Peace is a lie. There is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
Аватар
Smoking Mirror
Robot Unicorn Sith

Благодарил (а): 177 пъти.

Мнениеот Бeтон » 25 Апр 2009, 19:42

Аз с колегата Шао, нали сме от един факултет, мога да си говоря само за всичко свързано с Джина Стоева, но нещо не пали.

Говори ми за протести, разни простотии...
Изображение
Аватар
Бeтон
Europa League

Следваща

Назад към Мнения