(Конспирации) Сами ли си гръмнаха кулите американците?

Тук можете да дискутирате по актуални проблеми свързани с вътрешната и външна политика на България и Европейския съюз, както и по проблеми от геополитическо значение за съвременния свят.

Модератор: Lord

Кой бутна кулите?

Американците
11
58%
Ал Кайда
8
42%

Общо гласове : 19

(Конспирации) Сами ли си гръмнаха кулите американците?

Мнениеот camel » 22 Фев 2010, 18:32

Да ви видя и тук. :twisted:

В центъра на събитията е кула номер 7. Как е паднала? Взривена ли е била? А какво е ударило Пентагона? Имало ли е допълнителни експлозиви в кулите? :roll:
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...
:notworthy:

- I want to change the world....
Did u bring in any weapons?
- Of course not!
Then you are not changing anything...
Аватар
camel
SentineL

Благодарил (а): 42 пъти.

Re: (Конспирации) Сами ли си гръмнаха кулите американците?

Мнениеот camel » 22 Фев 2010, 19:22

Хайде бе, не сте ли гледали Zietgeist. Понеже всички, подкрепящи тая конспирация са с изградено мнение на 100 % от тоя филм. Една доста опасна тенденция. Така де - преди да правиш изводи виж и другата страна.
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...

- Of course not!
Аватар
camel
SentineL

Мнениеот camel » 22 Фев 2010, 19:24

Ураган написа:Чакаме да се повтори величието ти от миналата тема :joker:

Много дълго ще пиша, бре. Пък и винаги се старая да прочета какво мислят другите. :D

- Of course not!
Аватар
camel
SentineL

Мнениеот Don Horhe » 22 Фев 2010, 21:00

Защо няма отговор 'И двете страни с взаимни усилия'? :lol:
That government is best which makes itself unnecessary. - Wilhelm von Humboldt
Bill Hicks - Revelations (Uncut)
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Благодарил (а): 37 пъти.

Мнениеот HeyGod » 22 Фев 2010, 21:04

Извънземните? :roll:
Pick your moment and make the right play...
Изображение

"[02:21:01] Blood Countess каза:недей,че ще те напляскам!!" Влюбен съм!!!
HeyGod
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот Etiainen » 22 Фев 2010, 22:12

А защо в анкетата няма отговор "camel пак го тресе американизма"?
For a moment your eyes open and you know
All the things I ever wanted you to know.
I don't know you, and I don't want to..
Till the moment your eyes open and you know.

Моето творчество - Windy Sunset's Creations :D
Аватар
Etiainen
Земя под вълните

Благодарил (а): 406 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 22 Фев 2010, 23:24

camel написа:Да ви видя и тук. :twisted:

В центъра на събитията е кула номер 7. Как е паднала? Взривена ли е била? А какво е ударило Пентагона? Имало ли е допълнителни експлозиви в кулите? :roll:

Тъй. Не са си бутнали сами кулите и не, вътре не е имало допълнителни експлозиви.
Идеята е била единият самолет да бутне южната кула, която да падне в посока север, а другият да събори северната, която, пречупвайки се, да падне на юг и така да се постигне по-голям периметър на пораженията (отломки, бензин, твърде неприятно, индийд). Доказателство за това е времето между разбиването на двата самолета, а също и маршрута на самите полети. Вторият прави един иначе необясним завой.
Това, което са подценили терористите обаче, е конструкцията на кулите, за която се говори твърде малко - те не са с традиционната скелетна конструкция, при която ако ще и в горен ляв ръб да се усети вятър, напрежението се разнася по гредите и колоните равномерно чак до долен десен ръб. При Близнаците има една "колона" (по-скоро тръба), която понася всяко напрежение и го отвежда директно към земята. Това, всъщност, спасява района до голяма степен, защото те падат право надолу. И то падат, защото крайните точки са хванати много леко (тя цялата конструкция е такава - можели са да се люлеят с отклонение до 90 см при върха) - правили са ги и с идеята да ги удари самолет, ама не нарочно, а с много по-ниска предполагаема скорост.
Допълнителни експлозиви не са им били необходими - то горивото за какво е, все пак. А и като добавим явното непознаване на въпросната конструкция - наистина не са смятали, че ще им трябват.
Като основен аргумент за идеята, че американците сами са си бутнали WTC обикновено се посочва, че жертвите са сравнително малко, защото се случи в самото начало на работния ден. Обаче. Целта на терористите е била да използват кулите като оръжие - периметърът, засегнат при срутването им (ако всичко бе минало по план), би бил толкова голям, че жертвите вътре в кулите биха били почти без значение.
...
След това отклонение (впрочем, скоро ще разполагам с електронно копие на книгата на доц. Андрейчин, посветена на Близнаците, така че ако я искаш... много, много е интересна! Там всичко е разкостено много подробно и "архитектурно-инженерно", така да се каже. Аз не мога да го пресъздам много точно, последователно и логично (пък и инженерната ми мисъл е под всякаква критика), но книгата си струва да се прочете).

Пентагона е извадил късмет, защото там нацелват коридор и щетите са сравнително ограничени.

И само да вметна, че това, което ще правят сега на мястото, е абсолютно отвратително и безлично. Скоро разглеждах всички проекти-финалисти и... този е най-ужасният. Обаче Либескинд е дръпнал някаква адски прочувствена реч при представянето им на финала и с нея, съответно, спечелил.
На мен ми се искаше да бяха оставили Tribute in Light, ама тц, не става - през деня няма нищо.
И проектът за Световен културен център (стъклените кули) също беше прекрасен (спечели и онлайн гласуването), ама пустият му Либескинд...

С други думи - няма конспирация. Аман вече от тия теории. Ама и тебе, Камилчо, те хапе яко главата, така като гледам. Щури теми.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот camel » 23 Фев 2010, 00:32

Нищо не каза обаче за мистериозното срутване на кула 7, което е и основният аргумент на любителите на конспирации. :pirate:

- Of course not!
Аватар
camel
SentineL

Мнениеот deichevster » 23 Фев 2010, 00:47

Аз го гледах тоя филм и де да знам,малко се усъмних като видях една чисто разрязана греда насред отломките,ма знае ли човек кога е била отрязана. Иначе аз пък съм с впечатлението че повечето високи сгради се държат на бетонна опора,в която обикновено са асансьорните шахти,в средата. И ако идеята е била да се гътнат по-настрани кулите не е ли по-логично да ги ударят в по-долната част? Че по мои спомени и двата удара бяха доста високо. Не казвам че е лесно с такъв самолет да се уцели сграда де. Аз гледах един филм,в който обясняваха че стоманените греди са поддали и етажите са почнали да падат без бетонната,хм,котва да е била прекършена и в един момент все пак не е издържал въпросния елемент от конструкцията. Не знам защо американците търсят отговорност на държавата си. По-скоро въпроса е толкова ли беше слаба сигурността,та позволиха атентатите там,в Мадрид и къде ли не по света от тогава.
Хомосексуализмът в крайна сметка модерен ли е,или модераторски...
Аватар
deichevster
Rambozo the clown

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 23 Фев 2010, 01:02

Мисля, че там ставаше дума просто за пожари, причинени от падането на една от двете кули (май южната). Имаше го в книгата, но не обърнах внимание, защото аз по принцип на подобни теории на конспирацията трудно хващам вяра и ми се струва, че се търси теле под вола.

Дейв, точно така е за въпросната тръба в центъра, но доколкото си спомням, не е бетонна, а метална - и точно това прави конструкцията толкова лека (и днес така се строят повечето високи сгради, но в началото на 70-те, когато са строени Близнаците, се строи с плочи, греди и колони, като на практика всеки елемент е носещ). Таааа... в това тяло се намират асансьорите, които са били напълно блокирани в северната кула, защото самолетът го прерязва изцяло. И хората на горните етажи не са имали никакъв шанс. В южната кула самолетът прерязва това тяло само донякъде, като оставя едното стълбище невредимо, но хората не са успели да се ориентират заради дима. Както и да е, де, това са подробности.
Прав си за поддаването на етажите, но това се случва, понеже в крайните (външните) точки са използвани някакви много обикновени, простички сглобки, които са работели перфектно, докато Ал Кайда не решиха да треснат самолет в тях. Щото, като се замислиш, колко "цивилни" сгради са построени с идеята в тях да се блъскат самолети с подобна скорост (Близнаците са били построени с допускането, че може да се случи инцидент, при който самолет да се удари в сградата с около 300 км/ч (или дори малко отгоре). И като поддадат сглобките на един етаж, другите падат надолу по ефекта на доминото, в общи линии.
...
И те хубаво, да ги ударят по-ниско, ама как точно да стане това? При условие, че товорим за Манхатън, където високите сгради хич не са малко, и неопитни пилоти, чиято цел е просто да улучат кулите...
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот pora_e_priqtel » 23 Фев 2010, 12:59

Хм. Все още изглежда съмнително защо небостъргачите падат право надолу, без никакво отклонение встрани и се натрошават като пясъчни кули. Освен това на няколко видеозаписа се вижда как в близнаците избухват взривове, преди да пристигнат самолетите. Също така сграда номер 7 пада като при контролиран взрив - първо се срутва средната й част, а краищата се накланят навътре - както се прави по принцип със стари сгради, за да се разпарчоса на по-малка площ. А и след като в нев не се е ударил самолет, какво я е накарало да се срути толкова бързо? Част от някоя от двете кули да я е ударила толкова мощно точно през средата, така е да се получи такова срутване? Съмнително ми изглежда.

Абе край Пентагона въобще откриха ли отломки от самолет? :Р
Аватар
pora_e_priqtel
Гурбангули Бердимухамедов

Благодарил (а): 305 пъти.

Мнениеот pora_e_priqtel » 23 Фев 2010, 13:26

Ъхъм. Ето защо е рухнала седмата сграда според официалната теория. Не мога да отрека,ч е звучи логично. То и конспиративните теории в началото ми звучаха логично де.
Аватар
pora_e_priqtel
Гурбангули Бердимухамедов

Благодарил (а): 305 пъти.

Мнениеот VelinaShine » 23 Фев 2010, 17:19

pora_e_priqtel написа:То и конспиративните теории в началото ми звучаха логично де.

Тези теории да не са от 20години насам?
Интересно ми е.
Аватар
VelinaShine
Танцуващия с клавиатури

Благодарил (а): 27 пъти.

Назад към Мнения