Уличните котки

Тук можете да дискутирате по актуални проблеми свързани с вътрешната и външна политика на България и Европейския съюз, както и по проблеми от геополитическо значение за съвременния свят.

Модератор: Lord

Уличните котки

Мнениеот alter ego » 26 Сеп 2010, 17:37

Дълго чаках да се появи и такава тема, особено при наличието на такава голяма концентрация от котколюбители във форума. Напоследък порчето полага наистина големи усилия да не отпрати онова симпатично Баскервилско същество на улицата, а аз се бъзикам с него... :mrgreen:
След теми за уличните кучета и гълъби, мисля да пусна и такава тема, а после и за други улични създания, ако се досещате какво имам предвид. :wink:
За разлика от кучетата, котките по природа са по-дискретни и затова не се натрапват на вниманието на другите, но при уличните екземпляри проблемите са същите. Не съм сигурен дали са по-малко от кучетата, и изглежда никого още не са нахапали или поне нападали и все пак!
Да започнем с това: на един приятел в общежитието коте му отмъкна щафета с Амбарица от перваза на прозореца и той беше бесен цяла седмица... :P
:Laie_2: Into the endless we ride... :Laie_42:
Аватар
alter ego
A Soul Lost in Endless Time

Благодарил (а): 256 пъти.

Re: Уличните котки

Мнениеот HighHopes » 26 Сеп 2010, 17:41

В Пловдив има само котки, няма кучета :bounce: :bounce: :bounce:

Малки, сладки котенца :)
:bounce: :bounce: :bounce:

Изображение
Аватар
HighHopes
Има ад и мъка - и в мъката любов!

Благодарил (а): 18 пъти.

Мнениеот FloWersOfEviL » 26 Сеп 2010, 17:42

Мисля, че котките са "проблемни" само в летния си размножителен период :cat:
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 26 Сеп 2010, 17:42

На мен котка ми е отмъквала парчето салам от устата със скорост, която ръцете на фокусник могат само да бленуват. При това беше домашна. Бих казала, че това просто им е в природата :P

Домашните котки само се наричат домашни. В действителност те са си напълно пригодени да живеят сами навън, умеят да ловуват и да се изхранват сами, изобщо да оцеляват. Дали ще са в градска среда или сред някакви гъсталаци и шубраци не ги грее твърде много. Не нападат хора (не че не са способни, но да кажем, че проумяват безсмислието на подобно усилие.) Поради тези причини съществуват сравнително незабелязани и все още не са набедени за сериозен проблем от никого.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот alter ego » 26 Сеп 2010, 17:43

FloWersOfEviL написа:Мисля, че котките са "проблемни" само в летния си размножителен период :cat:

А също и orange tabby във Farmville. :mrgreen:
:Laie_2: Into the endless we ride... :Laie_42:
Аватар
alter ego
A Soul Lost in Endless Time

Благодарил (а): 256 пъти.

Мнениеот FloWersOfEviL » 26 Сеп 2010, 17:58

Ъ? Какво му е на ораджевия котак? Ти кажи верно какво да ти пратя, че да се приключва вече, писа ми да ми пращаш дъски и пирони :cat:
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот fak » 26 Сеп 2010, 18:05

уличните котки са яки! по-гальовни са.
като ги приютиш вкъщи и започват да лентяйстват и да гледат на теб с пренебрежение...
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Благодарил (а): 943 пъти.

Мнениеот fluffy cloud » 26 Сеп 2010, 19:22

Уличните котки са си големи симпатяги, стига да не хванеш бълхи от тях :P Аз това лято много се радвах на котките в Бургас, особено на тези, които седяха от външната страна на витрина, където продаваха пица и я съзерцаваха :lol: И редовно ги събирах около себе си, докато вечеряхме някъде навън :mrgreen:
I wanna fall from the stars straight into your arms
Аватар
fluffy cloud
сладоледено-шоколадово-спагетено чудовище

Благодарил (а): 208 пъти.

Мнениеот Dark Harvest » 26 Сеп 2010, 19:34

Приятни са за компания, особено ако съм уморен като ми се оттърка някоя котка винаги се чувствам по-добре. Знам, че тя така ме маркира, но все пак факта си е факт. А иначе отношението ми към котките е същото като към кучетата и бездомни и домашни и според мене и котките трябва да се кастрират, даже си е наложително, защото една котка ражда повеч от едно куче, но за сметка на това има нужда от по-малко, пак за разлика от едно куче.
Изображение

Хармонизирай се със ситуацията и изкорени източника на агресията с едно движение-основен принцип на Иайдо.
Единственото нещо, което желая е ръка на приятел с меч накрая.
Аватар
Dark Harvest
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 10 пъти.

Мнениеот Bagatur » 26 Сеп 2010, 20:33

Освен че са по-тихи и не се натрапват, по-голямата част от уличните котки са с хубави шарки и приятни за гледане, което не важи за 99% от помиярите. А когато са на тъмно имат големи очи :give_heart:
Аватар
Bagatur
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 227 пъти.

Мнениеот Звездица » 27 Сеп 2010, 21:54

Може да ви се стори странно, но аз улични котки почти не съм виждала. Или ако съм виждала, изобщо не ми е направило впечатление, че са улични. Вярно - по-дискретни са, сигурно това е причината.
Обикновено повечето котки, които си нямат формален дом и собственик обикалят квартала и повече от един човек се грижи за тях. Или поне има хора, които ги хранят от време на време и това създава впечатление, че не са улични. Има и доста домашни котки (всъщност повечето, които се гледат навън), които си обикалят свободно по дворовете в квартала. Просто това са животни, които не могат да се вържат на каишка или да бъдат ограничавани от огради, освен ако не са затворени вътре. Но пък не мисля, че с нещо вредят. Даже са полезни в общия случай, защото ловят плъхове и мишки, често се е случвало да видя някоя писана, гордо захапала някой голям мишок. :)
Всъщност не мисля, че те създават някакви проблеми.
"Човек без правда е като трън в полето. Който и вятър да духне, все ще го отвее."
В. Петлешков
Аватар
Звездица
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 34 пъти.

Мнениеот menina.do.mar » 27 Сеп 2010, 22:32

Обожавам котките, уличните въобще не ми пречат, дори напротив.
Радвам им се, а и, както спомена Звездица, са добри съюзници в борбата с мишки и плъхове (или както им казваме във Варна - паткани :lol: ).
А котка на каишка видях за пръв път миналата година.
Не се стърпях и направих снимка. Не е особено сполучлива, но действах бързо, че и собственичката на животинчето беше там. :lol:
"We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars..."
Аватар
menina.do.mar
Плиний Стари

Благодарил (а): 96 пъти.

Мнениеот Kristo » 28 Сеп 2010, 06:26

Некои направи ли си труда да види статистиката на загинали млади хора, вкл. и дечица от нападения на глутница котки (или пасаж котки, не знам термина) - хиляди хора са....

Всеки ден, всеки час, 1 дете умира, нахапано от котенца, изпита му е кръвта или му е изяден далака, или просто е изядено цялото, ако е зимно време тоест. Но мисълта ми е, че умират. Не ги виждате, щото коя медия ше пусне нещо такова - на мода е да те нападне куче, доберманче или Шаро. Ако те нападне сиамка - ха, чудо голямо, симпатично... А ако те нападнат 12 разярени котета, неяли от дни, пренасящи повече болести от африканец?

На мен ми се е случвало да ме подгонят, като бях малък - да ме карат да тичам за живота си през глава, да забравя къде съм, кой съм, какво представлявам - просто да тичам от тях. Без да знам къде отивам, и тотално без да мисля, че ако мина през улицата на която има поне 3 улични кучета, котките ше се изпарят - ама аз не! - просто тичам накъдето видя... Да, вярно е, че тва го сънувах един път, и после не запомних съня си и нямам идея, че съм го сънувал - но е факт, че такива неща се случват....

И както сме тръгнали - що да не взема да пусна тема за уличните мравки, а? И те са там на улицата и са сладки.... какво ще кажете?
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот Звездица » 28 Сеп 2010, 08:23

Хахаха тези котенца, изяждащи дечица, трябва да са някакви последователи на Пениуайз. Стават за сюжет на хорър. :mrgreen:
"Човек без правда е като трън в полето. Който и вятър да духне, все ще го отвее."
В. Петлешков
Аватар
Звездица
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 34 пъти.

Мнениеот Dark Harvest » 28 Сеп 2010, 12:23

Вече направиха за плъхове, посягащи на хора, въпрос на време е котки да те нападат.

А, да и Кристо, не се обиждай, но, я не ме разсмивай. Котки да ядат малки деца, това къде бе-в САЩ ли, там където всичко става :lol: ? Извънземни там кацат, котки ядат хора, плъховете правят опити на хората и кучетата мислят как да убият стопаните си. А, това, че сиамки убиват хора, няма такова нещо, това са едни от онези легенди, както за питбулите-тъпи са, само защото не подлежат на дресировка, за разлика от немската овчарка, лабрадора или ретривъра.
Бъди спокоен, онзи сън няма да се сбъдне, няма просто начин.
Изображение

Хармонизирай се със ситуацията и изкорени източника на агресията с едно движение-основен принцип на Иайдо.
Единственото нещо, което желая е ръка на приятел с меч накрая.
Аватар
Dark Harvest
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 10 пъти.

Следваща

Назад към Мнения