Радостин Стойчев и Българската федерация по волейбол

Тук можете да дискутирате по актуални проблеми свързани с вътрешната и външна политика на България и Европейския съюз, както и по проблеми от геополитическо значение за съвременния свят.

Модератор: Lord

Радостин Стойчев и Българската федерация по волейбол

Мнениеот MAINBRAIN » 13 Май 2012, 18:57

Здравейте! Силно ме интересува мнението по 2-3 въпроса на всеки един, който има отношение към волейбола в България и иска той да е добре. Но първо, малко предистория:
Вчера по време на първия полуфинал между Италия и Сърбия бях със следния плакат:
Изображение

За по-незапознатите накратко - Лазаров (Данчо) е президента на Българска Федерация Волейбол. Публична тайна е, че се облагодетелства финансово много сериозно от този пост, най-вече чрез незаконна трансферна политика и с това, че доскоро беше президент на един от отборите - Левски Сиконко (което също е незаконно). Хитрецът обаче е умен и покрай тези игри прави и хубави неща за волейбола, с което да прикрие мръсотиите.
Стойчев (Радостин) е треньор на българския национален отбор, много вероятно до днес. Най-добрият треньор на клубно равнище в света за последните 5 години. С визия, знания и желание българският волейбол да се организира и развива по най-добрия начин.
Към случката. По време на втория гейм от вчерашния първи полуфинал между Сърбия и Италия се настаних на удобно място (точно зад главния съдия) с горепоказания плакат. Към края на третия гейм при мен дойде служебно лице от организаторите, поиска ми плаката и ми каза да изляза заедно с него извън залата за да си поговоря с някакви хора. Излязох и си поговорих. Бяха двама човека от волей федерацията (близки до Лазаров). Единият ми държа висок тон. Общо взето ставаше въпрос за следните неща:
Първо, кой ме е накарал да внеса и да държа плаката, на което аз с ръка на сърцето отговорих, че идеята, изпълнението и решението да го направя са изцяло и само мои.
Вторият основен аспект от разговора, доколкото схванах, беше това, че съм направил нещо лошо, че не е това мястото и начина за протест и че ако искам да протестирам, трябва да го направя по установения ред.
Третото, което имаха да ми кажат беше да не правя отново нещо подобно, защото щяло да има далеч по-сериозни последствия за мен. След това ми позволиха да се върна в залата.

Въпросите, които ме интересуват са:
1. От юридическа гледна точка, нарушавам ли закона с този плакат? Ще се радвам, ако има правно вещи лица, които да ми отговорят.
2. Наясно ли сте (и до колко) с "игрите" на Лазаров, условията, при които тренират подрастващите в цялата страна, немотията в повечето мъжки отбори?
!3!.(Най-важен) Вярвате ли, че от всички нас зависи нещата в българския волейбол да се изчистят и да станат наистина за пример на всяко едно ниво? Че МОЖЕМ да го направим, водени ОТ ЛЮБОВ КЪМ ИГРАТА?

Горещо благодаря предварително за всички искрени отговори!!!

Нека модераторите да ме уводомят, ако считат, че има някакъв проблем с темата и поста, както и да ги третират така, както считат за най-добре.
Jimmy shoes busted both his legs, trying to learn to fly
From a second story window, he just jumped and closed his eyes
His momma said he was crazy, he said "Momma, I've got to try
Don't you know that all my heroes died
And I guess, I'd rather die than fade away!"
Аватар
MAINBRAIN
В началото бе словото

Благодарил (а): 11 пъти.

Re: lazarov OFF STOYCHEV ON FOR LOVE OF THE GAME

Мнениеот slighter » 13 Май 2012, 20:39

Въобще да не ти пука. Следващия път 100 човека с такива плакати. Нищо не могат да ви кажат.
Най ме кефят някви такива дето идват и се правят на много важни и плашат децата по мачовете. егати келешите. Щом някакъв такъв плакат им пречи значи работата наистина не е читава.
А иначе да, то нещата отдавна са за изчистване, ама не само във волейбола и не само в спорта.
Аватар
slighter
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 243 пъти.

Мнениеот Judas » 13 Май 2012, 21:36

Нищо не могат да ти направят. Откога да изразиш гражданската си позиция означава, че си нарушил някакъв закон? Не сме в Китай.
Аватар
Judas
Легендауен флуууууууууууууудър

Благодарил (а): 76 пъти.

Мнениеот clinical_dead » 13 Май 2012, 21:47

Подкрепям те. :wink:

В спортното училище за нито един спорт не съм чула да се случват хубави неща. Аз тренирах спортна стрелба и може би повечето от нас не знаят, но федерацията е със спряно финансиране, заради грозни, облагодетелстващи само малък кръг хора врътки. Скоро федерацията ни ще бъде закрита и спортистите ни ще са без акредитация да се явяват на състезания във или извън страната :shock: (Вероятно след олимпиадата в Лондон). Сега си представете какво би станало, ако волейболният ни тим остане без федерация заради някой неблагодарник. Най-добрите спортисти винаги са били мачкани, но когато са на терена нямат право да се оплакват. Тяхната задача е да се борят въпреки условията (или по-скоро тяхната липса) :scratch:
Изображение

Изображение
Аватар
clinical_dead
Стенограф

Благодарил (а): 422 пъти.

Мнениеот Kristo » 13 Май 2012, 23:01

Също така можеш да ги съдиш...

отиди в полицията, напиши жалба и информирай медиите за казуса,

това е единствената логична/справедлива опция според мен.
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот MAINBRAIN » 14 Май 2012, 09:38

slighter написа:Въобще да не ти пука. Следващия път 100 човека с такива плакати.
Еми... за това мечтая. И знам, че може да стане. Дори 10-20 човека като мен биха били достатъчни следващият път. По-следващият - 50-100. И така :)
.......
А че работата им не е читава е кристално ясно на всеки, който е малко по-близо до този спорт.
slighter написа:А иначе да, то нещата отдавна са за изчистване, ама не само във волейбола и не само в спорта.
Прав си напълно, но вярвам, че волейболът е място, където нещата наистина могат да се изчистят за сравнително кратко време, най-малкото понеже играчите и истинските фенове на този спорт, макар и малко на брой, са като цяло над средното ниво на интелигентност спрямо тези на другите спортове. (Фенове на другите спортове, моля ви не го приемайте лично :wink:)

clinical_dead, ситуацията във волейбола стои малко по-различно, макар в основата отново да са алчни хора. Благодаря ти за подкрепата (y).

Kristo, честно казано, не вярвам, че имам някакъв шанс в съда (сам срещу федерация...). С медиите е подобно, най-много да се получи нещо от рода "всяко чудо за три дни". Вярвам обаче в хората! Вярвам, че има все още мислещи и смели хора и че заедно МОЖЕМ да направим промяна към по-добро, водени единствено ОТ ЛЮБОВТА КЪМ ИГРАТА. Тя стои в основата на всички велики дела!
Аватар
MAINBRAIN
В началото бе словото

Мнениеот Kristo » 14 Май 2012, 16:52

Kristo, честно казано, не вярвам, че имам някакъв шанс в съда (сам срещу федерация...). С медиите е подобно, най-много да се получи нещо от рода "всяко чудо за три дни". Вярвам обаче в хората! Вярвам, че има все още мислещи и смели хора и че заедно МОЖЕМ да направим промяна към по-добро, водени единствено ОТ ЛЮБОВТА КЪМ ИГРАТА. Тя стои в основата на всички велики дела!

Що да не стане? Имаш нарушено конституционно право, имаш заплаха от длъжностни лица...

А и дори и да не стигнеш до съд, малко шумотевица ще ги спре втори път да повторят нещо такова при наличието на плакат...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот MAINBRAIN » 15 Май 2012, 09:31

Ами, нямам доказателства, нямам свидетели. А и от федерацията предполагам имат доста връзки из съдебната система (знаем всички как стават нещата там).
Шумотевицата вероятно няма да ги спре, но ако всеки следващ мач хората като мен се умножават десетократно - ето това ще ги спре. И съм убеден, че по този начин ще се променят нещата. Към по-добро!
Аватар
MAINBRAIN
В началото бе словото

Мнениеот alter ego » 17 Май 2012, 10:53

Вероятно знаеш, че не Лазаров е уволнил Радо Стойчев, а онзи, на когото се кланят най-голямата част от българите, но чух и отвратителен слух, който ако е верен, въпросният човек е имал основание да постъпи така. Та, хората с които приятелски си беседвал може и да не са били от тези, на Лазаров, а на другия. Доста известен подход... :wink:
:Laie_2: Into the endless we ride... :Laie_42:
Аватар
alter ego
A Soul Lost in Endless Time

Благодарил (а): 256 пъти.

Мнениеот assault » 17 Май 2012, 11:16

Адски нагъл тип. :x :x 2 часа преди да го върнат обратно.
Данчо Лазаров: Трябваше да уволним Радо Стойчев много по-рано
assault
Танцуващия с клавиатури

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот MAINBRAIN » 17 Май 2012, 12:08

alter ego, би ли ми подшушнал (може и на лично) кой е този човек и какъв е този слух? Иначе поне за единия човек, съм убеден, че е преди всичко човек на Лазаров, поне от 5 години, може и повече. Другият човек е просто предан служител на федерацията.
Аватар
MAINBRAIN
В началото бе словото

Re: Радостин Стойчев и Българската федерация по волейбол

Мнениеот Lord » 18 Май 2012, 07:50

Позволих си да променя заглавието на темата, за да има повече яснота.

По въпроса: не мисля, че могат да ти направят нещо,използвайки правото. Виж, могат да ти направят нещо, използвайки винкели, но ти знаеш това и без да пишеш тук.

Хм. Като се замисля, ако наоколо има полицаи, които искат да те накофтят, може да се опитат да те подведат по Указа за борба с дребното хулиганство, но възможността е малко вероятна и трудно приложима на практика. Пък и указът май не се прилагаше по време на спортни игри (или нещо такова). Можеш да си провериш. :D
Мы строили, строили и наконец построили. Ура!
http://www.youtube.com/watch?v=BTgScuKReSo

Clevinger was dead. That was the basic flaw in his philosophy.
Аватар
Lord
The bombardier

Благодарил (а): 158 пъти.

Мнениеот MAINBRAIN » 08 Юни 2012, 11:08

ОБИЧАМ играта волейбол. Някакси... ВЯРВАМ в нея. И затова ще бъда в залата.
Ще бъда решителен - ще изразя позицията си с ПЛАКАТ и с ТЕНИСКА.
ЩЕ бъда активен - ще подкрепям нашият отбор докрай, ще показвам тениската и плаката, ще скандирам, ще покажа и на Теди Джорджо (ако имам възможност и без да го обиждам), че го играе твърде дребен човечец.
Ще бъда интелигентен, възпитан и бдителен - няма да се хвана и да реагирам на доста вероятните провокации от компромати (псевдо фенове, "двойни агенти").
Ще бъда силен и вдъхновен - ще правя всичко, воден ОТ ЛЮБОВ КЪМ ИГРАТА.

Надявам се и ти ДА БЪДЕШ!
Аватар
MAINBRAIN
В началото бе словото

Мнениеот assault » 08 Юни 2012, 11:28

По принцип съм против федерация, но смятам, че не са точно те виновниците за провалите.Най-малкото на европейското те са наредили да паднем от Германия (при което избягвахме Русия), но тогава бихме.Е, за къв чеп ни беше да бием тогава и да се натресем на фаворит номер 1, след като дори федерацията е препоръчала да загубим.Никой не е виновен, че и сега се осрахме.
Данчо Лазаров е лайно и това е пределно ясно, но не той е главният виновник за провалите на големи първенства.
assault
Танцуващия с клавиатури

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот MAINBRAIN » 09 Юни 2012, 02:10

assault, бих дискутирал с интерес въпроса кой е виновен за провалите ни на големи първенства с теб, но мисля, че се отклоняваме от темата. Най-просто, към настоящия момент, ситуацията е такава: след два дни един измежду Данчо Лазаров и Радостин Стойчев напуска поста си. Понеже ОБИЧАМ страхотно много волейбола и България и понеже се считам за запознат и разбиращ, моето желание е, този който си тръгва да е първият. Може да прочетеш откриващия пост на темата за повече яснота.
А актуалното от днес е следното: пак бях с плакат, влязох (без никакви проблеми) в края на първия мач за деня и пак след известно време дойде при мен служебно лице, което ме помоли да излезем извън залата. За разлика от предния път обаче това служебно лице беше самият главен отговорник за сигурността в залата, а реакцията им беше далеч по-бърза от тази миналия месец. Веднага ме бяха познали, че съм същият - на няколко пъти го заяви (човекът по сигурността). :) (В съзнанието ми изникна картина как следващия път съм с плакат, на който пише "Аз съм оня с плакатите" :mrgreen: Мноoго забавно ми стана. :D Жалко, че не биха разбрали чувството ми за хумор. Няма да го правя.) Освен това навън този път не ме чакаше Станислав Николов (гл. секретар на БФВ), той само нареждаше по телефона. Отидохме до входа, откъдето бях влязъл. Не ми беше дадено никакво прилично обяснение какъв е проблемът с плаката, само ми беше казано, че въпросният човек (Николов) е главният организатор на събитието и поставя условие, ако искам да влезна отново в залата, това да стане без плаката. При първия плакат, на молбата ми да се представи, отвърна негативно и с нескрита ядосаност. Хубаво е, че сега застана с името си, макар и зад телефона. И последно като разлика от предишния път - служебното лице ми върна плаката. Аз погледнах стълбите откъм входа, пред който бяхме и съвсем спонтанно ми хрумна, че така и така са ме изкарали, защо да не седна на тях срещу идващите към залата хора. Оказа се прекрасна идея ^^ - видях познати, с които си поговорих, няколко човека ме помолиха да снимат плаката :), други просто се усмихваха, трети (главно деца) се замисляха, четвърти бяха безразлични или се правеха на такива, една жена се разсърди и констатира, че съм заемал част от пътя... :pirate: Абе, готино беше!

И след като се наприказвах доволно, да взема най-накрая да ви покажа снимка на въпросния плакат, а?!
Кръстил съм го "Ти избираш".
Изображение
Аватар
MAINBRAIN
В началото бе словото

Следваща