Комунизмът-чумата на човечеството

Тук можете да дискутирате по актуални проблеми свързани с вътрешната и външна политика на България и Европейския съюз, както и по проблеми от геополитическо значение за съвременния свят.

Модератор: Lord

Re: Комунизмът-чумата на човечеството

Мнениеот DARKVEIDAR » 24 Ное 2010, 14:18

Да прав си за частната собственост, въпреки че Хитлер е могъл да направи каквото си иска с всеки частен собственик и съответно със собственоста му.

http://www.extremecentrepoint.com/?p=2952
DARKVEIDAR
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот camel » 24 Ное 2010, 20:33

Затова...да живее западът. :twisted:
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...
:notworthy:

- I want to change the world....
Did u bring in any weapons?
- Of course not!
Then you are not changing anything...
Аватар
camel
SentineL

Благодарил (а): 42 пъти.

Мнениеот allshallperish » 24 Ное 2010, 20:44

camel написа:Затова...да живее западът. :twisted:

...and I find it kind of funny, I find it kind of sad, dreams in which I'm dying are the best I've ever had.
Аватар
allshallperish
Alter Schwede

Благодарил (а): 113 пъти.

Мнениеот Sofia.City » 25 Ное 2010, 15:36

Господи, прости им! Те не знаят какво вършат ...
Sofia.City
В началото бе словото

Мнениеот alter ego » 26 Ное 2010, 00:37

Споко, само си пишат, нищо не вършат. 8)
:Laie_2: Into the endless we ride... :Laie_42:
Аватар
alter ego
A Soul Lost in Endless Time

Благодарил (а): 256 пъти.

Мнениеот blz » 17 Дек 2010, 13:04

DARKVEIDAR написа:
blz написа:Аз бих перефразирал, че народ, който живее в миналото не върви напред. Едни и същи хора са недоволни и в комунизма и в капитализма. И тогава комунизмът им бил виновен, че са нищо и сега пак комунизмът им е виновен, че...пак са нищо.

Сори обаче това не е "перифразиране" защото по смисъл е точно обратното, мисълта ми беше, че народ който не помни миналото и допуснатите в него грешки е обречен да ги повтаря, а горната фраза означава - абе квото било било да го забравим и да вървим "напред", песен която бившите комунисти пеят от началото на "прехода" защото ги устройва идеялно. :wink: А това за едните и същи хора, които са недоволни е вярно и тези хора се наричат български народ, защото и тогава и сега ги управляват едни и същи разбойници и техните наследници, само че тогава се наричаха комунисти, а сега се наричат капиталисти и бизнесмени !! :evil:

Никъде не съм казал да не учим от грешките си. Казвам, че не трябва да се живее в тях.
Относно това кой управлява и кой не - народът избира. Народът не оказва контрол след избора. Народът търпи. Значи кой е виновен? По-комунистическо правителство от сегашното не е имало от началото на прехода. И какво? Хората не правят нищо. Значи няма проблем.
The true balance sheet of US Investment banks:
There are two sides of the balance sheet: the left side and the right side.
On the left side, there is nothing right.
And on the right side, there is nothing left.
Аватар
blz
homo economicus

Благодарил (а): 6 пъти.

Мнениеот DARKVEIDAR » 17 Дек 2010, 22:07

blz написа:
Никъде не съм казал да не учим от грешките си. Казвам, че не трябва да се живее в тях.
Относно това кой управлява и кой не - народът избира. Народът не оказва контрол след избора. Народът търпи. Значи кой е виновен? По-комунистическо правителство от сегашното не е имало от началото на прехода. И какво? Хората не правят нищо. Значи няма проблем.

Колега, това клише "народът избира" може да мине до ниво ученици в началния курс на образование, средношколците вече не биха го приели безрезервно и биха си задали някои въпроси :) ! Когато на народа меу бъде предложено да ибира между Пешо-комуниста, Иван - комуниста и Драган - комуниста, който и да избере все ще е комунист. Това, че нашия народ се манипулира лесно и е търпелив, се е наложило като един исторически извод, но всяко правило си има и изключения и точно избора на сегашното правителство се яви едно такова изключение, което много неприятно изненада отявлените комунисти в България, а още по-неприятно ги изненадва факта, че въпреки организирания повсеместен вой и протести(то не бяха студенти, учени , лекари, профсъюзи, културни дейци, ученици и всякаква друга подръчна клакьорска маса на бившите управлявящи) правителството на Бойко Борисов и ГЕРБ, след година и половина управление, запазва учудващо висок рейтинг и няма алтернатива в близкото бъдеще :twisted: :twisted: .

Не че това правителство няма никакви връзки с бившите комунисти, такова на практика в България не може да се появи в близките 20 - 30 години, но въпроса е в отношението към бившия Голям брат Русия, за разлика от Гоце Първанов и Станишев, които са отявлени руски мекерета и щом им наредяха се навеждаха и отваряха бузите :oops: , Бойко Борисов е твърдо ориентиран евроатлантически и въобще няма намерение да се навежда на "братушките" :wink: .
DARKVEIDAR
В началото бе словото

Мнениеот alter ego » 17 Дек 2010, 22:50

С последното много ме развесели! :lol: :lol: :lol:
:Laie_2: Into the endless we ride... :Laie_42:
Аватар
alter ego
A Soul Lost in Endless Time

Благодарил (а): 256 пъти.

Мнениеот Zahariev » 17 Дек 2010, 22:54

alter ego написа:С последното много ме развесели! :lol: :lol: :lol:

+1

The names of the future are stamping of impatience.
Аватар
Zahariev
The Sound of Victory

Благодарил (а): 29 пъти.

Мнениеот blz » 18 Дек 2010, 19:38

Не знам колко тесногръд трябва да си за да се стремиш да избягваш отношения с други икономики(Русия, САЩ) на база комунисти ли били в миналото. Аз пък бих казал, че по-голямо навеждане от паметника на американските летци, бомбардирали София, в България не е имало. Важно е да се извлича икономическа полза и за двете страни - тогава връзката е задължителна.
Правителството на боко и ГРОБ наистина е изключение от всички останали. То е тотално и безпрецедентно неадекватно. Очевидно за теб всички трезвомислещи са "клакьорска маса". Защото за мен няма достатъчно силен епитет, който да опише по-високите разходи за подслушване, от тези за наука и образование. Както и за първи път изобщо в историята на България бюджет на МВР, прехвърлящ 1млрд. лв. Но в крайна сметка всеки си има ценности...Едни държави инвестират в човешки капитал и прогресират, други инвестират в прасета и понички.
The true balance sheet of US Investment banks:
There are two sides of the balance sheet: the left side and the right side.
On the left side, there is nothing right.
And on the right side, there is nothing left.
Аватар
blz
homo economicus

Благодарил (а): 6 пъти.

Мнениеот Baggins » 19 Дек 2010, 21:40

DARKVEIDAR написа:Не че това правителство няма никакви връзки с бившите комунисти, такова на практика в България не може да се появи в близките 20 - 30 години, но въпроса е в отношението към бившия Голям брат Русия, за разлика от Гоце Първанов и Станишев, които са отявлени руски мекерета и щом им наредяха се навеждаха и отваряха бузите :oops: , Бойко Борисов е твърдо ориентиран евроатлантически и въобще няма намерение да се навежда на "братушките" :wink: .

Toва е страхотна глупост. Трябва да си крайно неразбиращ от политика, за да твърдиш такова нещо.

blz написа:Не знам колко тесногръд трябва да си за да се стремиш да избягваш отношения с други икономики(Русия, САЩ) на база комунисти ли били в миналото. Аз пък бих казал, че по-голямо навеждане от паметника на американските летци, бомбардирали София, в България не е имало. Важно е да се извлича икономическа полза и за двете страни - тогава връзката е задължителна.
Правителството на боко и ГРОБ наистина е изключение от всички останали. То е тотално и безпрецедентно неадекватно. Очевидно за теб всички трезвомислещи са "клакьорска маса". Защото за мен няма достатъчно силен епитет, който да опише по-високите разходи за подслушване, от тези за наука и образование. Както и за първи път изобщо в историята на България бюджет на МВР, прехвърлящ 1млрд. лв. Но в крайна сметка всеки си има ценности...Едни държави инвестират в човешки капитал и прогресират, други инвестират в прасета и понички.

Стремежа към избягване на отношения с Русия не е заради миналото им, а заради настоящето им. Прав си, че трябва да се извлича икономическа полза. По същата причина много по-голямо нагъзване от американския паметник бяха подписаните споразумения около АЕЦ Белене. С втория абзац съм напълно съгласен.
Изображение
Аватар
Baggins
Сектор "Б"

Благодарил (а): 66 пъти.

Мнениеот DARKVEIDAR » 21 Дек 2010, 03:12

blz написа:Не знам колко тесногръд трябва да си за да се стремиш да избягваш отношения с други икономики(Русия, САЩ) на база комунисти ли били в миналото. Аз пък бих казал, че по-голямо навеждане от паметника на американските летци, бомбардирали София, в България не е имало. Важно е да се извлича икономическа полза и за двете страни - тогава връзката е задължителна.

Няма нужда да си тесногърд, достатъчно е да не си генетично обременен с преданност към братята „освободители” и ползуване на облаги от раболепното слугуване на интересите им, за да се стремиш да избягваш икономически отношения с Русия в стратегически отрасъл, като енергетиката, които могат да те доведат до пряка и сериозна икономическа а от там и политическа зависимост .
Икономическите ни отношения с Русия, трябва да се базират на принципа на прагматичност, равнопоставеност и алтернативност, като в никакъв случай не се допуска намесата на емоции породени от изкривената историческа истина за руската роля в новата история на България, която за малко не ни направи Съветска република в близкото минало.

Паметника на американските летци в София е толкова „навеждане”, колкото е навеждане от страна на Турция съществуването на паметник посветен на българските войници паднали в Балканската война, намиращ се в българската църква в Одрин, ако не е малко срамно да се сравняваме с Турция по толерантност към правото на всяка нация да отдаде почит към паметта на загиналите за каузата и герои. Не трябва да се пропуска факта, че въпросния паметник на американските летци е изграден с американски средства и се намира на територията на американското посолство, тоест на американска територия !?!?
Като става дума за паметници, не виждам по-голямо и по-гнусно навеждане от изграждането и все още съществуването на „Паметника на съветската армия” в София. Паметник на армия, която е окупирала през 1944г. България, построен със средства на българските данакоплатци в центъра на столицата, на който се мъдри срамния надпис – „ От признателния български народ” . :oops: :oops:

По отношение на правителството на Бойко и на ГЕРБ е безсмислено да спорим, тъй като ти си от тези, които наричаш „тлезвомислещи”, а аз ги наричам „клакьорска маса”. Нека изчакаме, времето ще покаже кой е бил прав, аз се опирам на това че въпреки оценката на трезвомислещата клакьорска маса за „тоталната” и „безпрецедентна неадекватност” на правителството на ГЕРБ, рейтинга му в страната се запазва „учудващо” висок, никой не може да посочи реална негова алтернатива, а от страна на Брюксел и Вашингтон получава само подкрепа и похвали !? :twisted:
DARKVEIDAR
В началото бе словото

Мнениеот Zahariev » 21 Дек 2010, 11:05

DARKVEIDAR написа: рейтинга му в страната се запазва „учудващо” висок, никой не може да посочи реална негова алтернатива, а от страна на Брюксел и Вашингтон получава само подкрепа и похвали !? :twisted:

Рейтингът му е висок, защото негови хора пишат в медиите.

Същите тези медии ли ти казаха, че той получава похвали и подкрепа? Или пък Борисов сам казва, че ги получава ? Май е второто. Помня как Дянков отиде на "посещение в Китай". Това което отразяват китайските медии : "Българският финансов министър се появи като турист и каза, че е в командировка, като поздрави Китай за икономическия напредък". Това което Дянков каза тук при връщането си : "Имах множество високопоставени срещи и с Китай бяха обсъдени множество проекти. Тепърва ще има много китайски инвестиции в България." С ЕС същата работа. Всички го обичат, всички много му се радват ... а накрая се оказва, че просто човекът си говори и никой от тези, които го хвалят всъщност не знае, че го хвали.

А това, че сме зависими от Русия енергийно и газово ... почти цяла Европа е в такова положение. Не виждам лягане, историческа емоция или нещо подобно - чиста икономика. Русия има - продава. Европа (заедно с България) няма - купува.

The names of the future are stamping of impatience.
Аватар
Zahariev
The Sound of Victory

Благодарил (а): 29 пъти.

Мнениеот Baggins » 21 Дек 2010, 11:51

Това, че нечий рейтинг е висок далеч ама далеееееееееееч не го прави добър политик. :wink: Две справки : Дълго време преди Бойко Гоце беше с най-висок рейтинг месеци наред. От друга страна за обикновения българин Иван Костов е "циганина дето окраде държавата". :wink: Така че на рейтингите трябва да се гледа по-внимателно.
Zahariev, твърдиш, че нашата енергийна (и от там политическа) зависимот от Русия е същата като на цяла Европа ?? :roll:
Изображение
Аватар
Baggins
Сектор "Б"

Благодарил (а): 66 пъти.

Мнениеот Cliff Burton » 21 Дек 2010, 12:17

Eдин наш много уважаван от мен преподавател ни каза много обосновано и аргументирано, че България ще направи голяма грешка, ако започне да строи АЕЦ "Белене".
1-во Ще се набутаме със страшно много пари, които едва ли ще се възвърнат бързо. И дали въобще ще се възвърнат.
2-ро Токът няма да стане по-евтин за обикновените граждани. Просто някой компании ще печелят още повече на наш гръб. Ще се продава супер евтин ток за Гърция и Турция, а за нас пак ще си има увеличения. Но българинът е свикнал с това, изглежда.
3-то И може би най-важно. АЕЦ-ът е технология, която в най-скоро време ще бъде остаряла. И трябва да се помисли за нови, зелени технологии. Които може да са по-скъпи сега, но са бъдещето. Да се използва енергията на водорода на първо място.

Не знам може и да не е най-правилното решение, но си мисля, че наистина ще сгрешим с този АЕЦ.
Никога, никога, никога не се предавай!
Левски завинаги в нашите сърца!
You Will Never Walk Alone - JF96
Аватар
Cliff Burton
Орлов поглед

Благодарил (а): 288 пъти.

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения