Изпити-Соц.дейности

Подфорум към Факултета по педагогика

Модератор: Pisobella

Изпити-Соц.дейности

Мнениеот suletka_ » 18 Яну 2010, 21:25

Здравейте, колеги! Първа година съм специалност "Соц.дейности" и сега идва сесията.Искам да знам как седят нещата с изпитите по История, Психология и Основи:)Мерси предварително:)
suletka_
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Изпити-Соц.дейности

Мнениеот Jelena » 23 Яну 2010, 21:42

доц. Евдокия Христова ли ви преподава по психология?
"Поезията и Тананикането не са неща, които можеш да вземеш, те са неща, които те вземат. Единственото, което можеш да направиш, е да отидеш там, където те ще те намерят" (Мечо Пух)
Аватар
Jelena
В началото бе словото

Мнениеот suletka_ » 01 Фев 2010, 16:19

Не...доц.И.Димитров :(
suletka_
В началото бе словото

Мнениеот Jelena » 02 Фев 2010, 11:41

suletka_ написа:Не...доц.И.Димитров :(

Хмммм тогава не мога да ти бъда много от помощ... при Христова беше мега тест, но при Димитров... това всъщност да не е един достолепен мъж, вече побелял и с малко лоша дикция при говорене? Иван Димитров ли е? Макар че и да е той, предполагам към соц. дейности има едни изисквания, а към нас психолозите - други :) При нас държи да се четат оригиналните текстове и е голям фен на Фройд :)
Успех!
"Поезията и Тананикането не са неща, които можеш да вземеш, те са неща, които те вземат. Единственото, което можеш да направиш, е да отидеш там, където те ще те намерят" (Мечо Пух)
Аватар
Jelena
В началото бе словото

Мнениеот suletka_ » 02 Фев 2010, 22:35

Точно той !!! А и при нас има същите изисквания...Фройд , Пиаже.... и Виготски.Най - много тях е разглеждам на лекции.Но вече ... много трудно ми се вижда всичко...при него как се взема тоя изпит...Какво трябва да пиша , как , колко т.н Можеш ли да ми дадеш някой съвет.Мерси много предварително! :)
suletka_
В началото бе словото

Мнениеот Jelena » 03 Фев 2010, 13:15

suletka_ написа:Точно той !!! А и при нас има същите изисквания...Фройд , Пиаже.... и Виготски.Най - много тях е разглеждам на лекции.Но вече ... много трудно ми се вижда всичко...при него как се взема тоя изпит...Какво трябва да пиша , как , колко т.н Можеш ли да ми дадеш някой съвет.Мерси много предварително! :)

Каква ви е формата на изпит? Тест или развиване на въпрос или сравнителен анализ на две теории? Че при нас има много компоненти... Иначе Иван Димитров е един от светилата по детско-юношеска психология, много знае човекът и обича работата си, само дето, за някого, който нищо не знае по психология въобще (а то как ви се води предметът - само психология или още нещо?), може да му е малко сложно да следи мисълта му понякога....
Много зависи каква ви е формата на изпита. Мога да ти предложа да видиш на това линкче - събрани основните моменти на някои от теориите \и то на бг\ http://www.detska.hit.bg/seminarni.html Това в случай че ти е много объркано в главата и не ти е ясно за какво иде реч.... Дано помогне поне малко :)
Аватар
Jelena
В началото бе словото

Мнениеот suletka_ » 03 Фев 2010, 16:07

Ами развиване на тема е , но не знам дали сравнение или просто два въпроса.И защото учим за 1 път психология , и то 1 ви семестър и ако прочета още някоя книга...имам чуството , че ще откача:)А предмета е Обща и възрастова психология.Мерси много за линкчето:)
suletka_
В началото бе словото

Мнениеот suletka_ » 03 Фев 2010, 16:08

Но нещо н еми го отваря за съжаление :)Това е знак , да не уча повече.Чувала съм, че винаги давал Пиаже и Фройд.
suletka_
В началото бе словото

Мнениеот Jelena » 03 Фев 2010, 16:56

suletka_ написа:Но нещо н еми го отваря за съжаление :)Това е знак , да не уча повече.Чувала съм, че винаги давал Пиаже и Фройд.

Хммм странно, защото на мен ми го отваря този линк... там има за Паже баш и за Фройд на достъпен език обяснено. Но ако ти горе-долу си се ориентирала и са ти се изяснили основните моменти в теориите им за развитие на интелекта при Пияже и стадиите при Фройд -значи не дей се мъци повече. Не мога да ти кажа какви са му изискванията за изразяване, дължина и т.н. защото още не сме имали изпит писмен при него, но не вярвам да очаква да пишете както той говори... :)

Иначе първи курс тази дисциплина си е предизвикателство признавам - хем обща хем и възрастова, как са го измислили това не знам! Надявам се той да го вземе предвид :) Ти от къде си се готвила - освен лекции какви книги си чела?
Успех. Ако все пак искаш и наистина не ти се отваря линка - прати ми на лично съобщение майла си и ще ти пратя текстовете от сайта.
Аватар
Jelena
В началото бе словото

Мнениеот suletka_ » 04 Фев 2010, 13:48

Уф..Фроид четох , после книгата на И.Димитров.После "мислене и печ " на Виготски , Пиаже от лекции съм го чела , Христопатия по психология на познанието и на Сиймън оная тухла... :( Но мисля , че нищо не знам :( Пиаже ми е много труден стадиите му.Изпита е утре ии...ми мирише на есен , пък ще ме е яд до сега само 5 и 6 имам :(
suletka_
В началото бе словото

Мнениеот Jelena » 04 Фев 2010, 20:53

Ооо браво доста си прочела и като цяло качествени неща си чела! Ще се справиш! Стискам палци! :) Ще чакам да се похвалиш! :D
Аватар
Jelena
В началото бе словото

Мнениеот selina » 11 Мар 2010, 17:27

[/b][/b]A nqkoi s opit vuv vzimaneto na izpita po Anatomiq,fiziologiq i igiena na choveka moje li da dade suvet...
selina
В началото бе словото

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към ФП