Фестивал на Пазолини - Дом на киното - архив

Модератор: Don Horhe

Фестивал на Пазолини - Дом на киното - архив

Мнениеот streetdog » 02 Апр 2009, 21:52

В Дом на киното се организира фестивал на Пиер Паоло Пазолини
Всеки, който има интерес да види шедьоврите на един от най-великите италиански режисьори е добре дошъл
Желателно е ако някой не познава състоянието на италианското общество през 60-70 години да се запознае или да прочете някаква критика за филма, който ще гледа, за да бъде по-лесно разбирането му
Цената на билета е между 5 и 7 лв
Филмите са наистина редки и повечето много трудно, почти невъзможно да се намерят в интернет

Изображение

Програма в Дома на киното
Изображение
Аватар
streetdog
Много строг модератор

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Фестивал на Пазолини - Дом на киното

Мнениеот Boromir » 03 Апр 2009, 05:27

Може. Не ми е любим и съм доста встрани от повечето му идеи, мисли и чувства, но за обща култура си струва да се отбележи.
Изображение
Аватар
Boromir
Proud and Noble Man

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот streetdog » 03 Апр 2009, 21:41

Утре:
4 април 19:00 - Edipo re

Прожекциите са обикновено от 19:00 и другите дни
Изображение
Аватар
streetdog
Много строг модератор

Мнениеот streetdog » 03 Апр 2009, 21:54

Субтитри има.
Вградени във филма са френските, под тях има български
Кеф ти на единия език, кеф ти на другия ;)
Изображение
Аватар
streetdog
Много строг модератор

Мнениеот streetdog » 05 Апр 2009, 21:38

6 април
19:00 - късометражна програма 1 част
20:30 - късометражна програма 2 част

7 април
19:00 - Porcile

8 април
19:00 - Medea

9 април
19:00 - Accattone

10 април
19:00 - Decameron
21:00 - Mamma Roma

11 април
18:00 - I racconti di Canterbury
20:00 - Edipo re
22:00 - Salo o le 120 giornate di Sodoma

12 април
18:30 - Il fiore delle mille e una notte
21:00 - Teorema

13 април
19:00 - Uccellacci e uccellini
21:00 - Salo o le 120 giornate di Sodoma

14 април
18:30 - Il fiore delle mille e una notte

15 април
18:45 - Medea
21:00 - I racconti di Canterbury

16 април
18:30 - Il Vangelo secondo Matteo
21:00 - Pasolini e la morte

Това е програмата, макар и с малко закъснение ;)
Изображение
Аватар
streetdog
Много строг модератор

Мнениеот Търговецът на кристал » 06 Апр 2009, 18:19

Имам свободен билет за "Медея" на 8-ми. Ако на някой му се идва, да пише... :)
Вероятно ще имам билети и за още два филма другата седмица, но още не съм сигурна, че няма да имам компания тогава, така че засега е само "Медея". 8)
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот streetdog » 06 Апр 2009, 20:27

Търговецът на кристал написа:Имам свободен билет за "Медея" на 8-ми. Ако на някой му се идва, да пише... :)
Вероятно ще имам билети и за още два филма другата седмица, но още не съм сигурна, че няма да имам компания тогава, така че засега е само "Медея". 8)

Аз съм на абсолютно всички прожекции там, но имам билети ;) Ще се радвам да се видим все пак
Изображение
Аватар
streetdog
Много строг модератор

Мнениеот Markov » 07 Апр 2009, 08:36

Този четвъртък ще дават "Безделник", горещо препоръчвам...

Филмът е умопомрачително добър, и се развива на фона на музиката на Бах, която просто може да ти изкърти главата...
Markov
Танцуващия с клавиатури

Благодарил (а): 5 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 07 Апр 2009, 10:02

streetdog,
Ще се радвам. А "Безделникът" и "Цветовете на 1001 нощ" май ще ги дърпам от нета, ако ги намеря, защото са в кофти време. :(
Впрочем, билетът още е свободен, никой не ще да гледа "Медея". :(
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Дъждът върху лицето » 08 Апр 2009, 20:53

Аз се колебая....
Nel silenzio che ci avvolge
sento che tu stai tremando
ed io ti accarezzo piano
con il palmo della mano,
con la mano nella mano mano.
Аватар
Дъждът върху лицето
Стенограф

Мнениеот Търговецът на кристал » 08 Апр 2009, 21:00

Аз съм абсолютно отвратена. Съжалявам, но това е - писах и в темата за последния филм, който сме гледали.
"Медея" е негледаем - поне според мен. И не е само до "харесва ми - не ми харесва" - имам си много сериозни аргументи. :|

*Streetdog, видях ти ЛС-то, но докато се наканя да ти отговоря, ми спряха нета, после беше късно и прочее. Май те мернах - т.е. мернах около 4 момчета, всяко от които можеше да си ти, ама не вървеше да ходя и да разпитвам. Както и да е, де. Това не е моето кино.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот streetdog » 08 Апр 2009, 21:24

Е, предполагам, че са ти убегнали някои неща - може би ако прочетеш няколко рецензии за филма ще го харесаш повече :)
Пазолини винаги е бил доста странен като стил и този филм не прави никакво изключение. Със сигурност не му е най-силния, но си има и положителни страни
Изображение
Аватар
streetdog
Много строг модератор

Мнениеот Търговецът на кристал » 08 Апр 2009, 21:33

streetdog написа:Е, предполагам, че са ти убегнали някои неща - може би ако прочетеш няколко рецензии за филма ще го харесаш повече :)

Честно да ти кажа, аз знам какво видях. Колкото до другото - ако се налага да чета рецензии, за да харесам нещо, по-добре изобщо да не го гледам. Биха ми стигнали и рецензиите.
Не говоря за символи, не говоря за кодирани послания и световни истини - може и да ги има, възможно е да са ми убегнали напълно. Работата е там, че филмът е слаб чисто... художествено, режисьорски, "кинематографично". Като начин на снимане, като разгръщане на историята, като изграждане на действието. Ще направя втори опит с "Птичища и птички", но "Кентърбърийските" директно ги отписвам. :pale:

И едно малко отклонение - кажи ми, че беше облечен с блуза на черно и бяло райе, че един такъв момък ми направи впечатление и се позагледахме с него пред салона. :lol:
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот streetdog » 08 Апр 2009, 21:46

Аз се изразих неправилно - рецензиите едва ли ще ти помогнат да го харесаш, но ще те вкарат малко в атмосферата и може би ще ти помогнат да разбереш моменти, които са ти убегнали :) Пазолини е, как да се изразя, висша и чиста форма на изкуство. Всяко такова изкуство има нужда да бъде гледано поне няколко пъти, за да бъде разбрано. Пазолини е преди всичко мислител и след това режисьор. Представи си, че четеш аристотел - няма как да ти е интересен на пръв прочит, но после всичко си идва на мястото.
Помня, че когато за първи път гледах Декамерон на Пазолини преди доста време, реагирах по подобен на теб начин, но в последствие след като се запознах с идеите му и след като ми беше индикирано къде и какво да гледам във филма, взе че ми хареса :)
С Медеа, въпреки, че е по-слабичък филм наистина, ситуацията е горе-долу същата
Между другото Птичките е един от най-добрите му филми, но е нещо подобно като изпълнение. Горещо те съветвам да прочетеш малко за идеите, които засяга, за да ти бъде интересен :)

Иначе не, не бях с раирано яке, бях с кожени дрехи и мотор(тоя дето беше пред киното) :)
Изображение
Аватар
streetdog
Много строг модератор

Мнениеот Търговецът на кристал » 08 Апр 2009, 22:04

Твърде вероятно е да си прав - ти го познаваш, ти можеш да кажеш. Но, без да искам да започвам спор (наистина не е такава целта ми) - какво би те накарало да посегнеш към нещо, оставило толкова безвъпросно лошо впечатление при първия опит? Да, има много сценични произведения, които при първо гледане/слушане са ме стресирали (или просто генерално не са ми допаднали) - но за да се върна пак към тях и да ги преоткрия, трябва да е имало едно зрънце, което да ме е накарало да се питам: "Ами ако..." - и което да е провокирало желание да търся. Тук нямаше. Пак ти казвам - не говоря напук. Просто очевидно това не е моето кино.
Явно харесваме различни философи - според мен (от видяното в "Ново кино "Парадизо", "Легенда за пианиста" и "Малена") Джузепе Торнаторе е стигнал до не по-малко брилянтни истини, което обаче не е опорочило качеството на филма като лента, като художествено произведение, за възприемането на което не е необходимо да четеш предварително каквото и да е (или някой да ти обяснява къде какво да гледаш). Нали ти казвам - различни философи. Това му е хубавото на живота - пъстър е. :)
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Следваща

Назад към Новини