Магистратура, въпросче

Модератор: Don Horhe

Магистратура, въпросче

Мнениеот Amaterasu » 15 Авг 2008, 14:00

Здравейте,
В сайта на университета потърсих информация относно магистратурите специално японистика, китаистика и намерих едно файлче, което казва:

Кандидатите трябва да са завършили бакалавърска степен в специалност от областта на хуманитаристиката и да ползват свободно един от чужди езици. Приемът е въз основа на тест по чужд език. Необходимият минимален успех е добър (4.00) от бакалавърската или магистърската диплома. За кандидатите с по-нисък успех от посочения и, по преценка, за завършилите други освен китаистика, кореистика и японистика специалности на бакалавърско ниво – и след провеждането на събеседване. Класирането е по успех, включващ резултатите от проведеното събеседване.

Тъй като съм завършила ФМИ се чудя дали имам право да кандидатствам изобщо, ако някой е запознат по-добре с нещата моля да внесе яснота. Въпросът ми е конкретно предполагам компютърните науки не спадат към хуманитарните, а също и така това да "владееш" чужд език изисква ли сертификат?
Става въпрос за следния файл:
http://uni-sofia.bg/faculties+bg/cl-mod ... japon.html
If we had nothing to complain about and endeavour for, life wouldn't be fascinating.
Аватар
Amaterasu
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Магистратура, въпросче

Мнениеот Александър » 15 Авг 2008, 15:47

Големи алабализми са написали пак. Положението с тази магистратура е следното: желаещите са толкова малко, че не всяка година има прием. Миналата година нямаше. По-миналата се записаха само 5.
Не зная дали има изискване какво трябва да си завършил, но доколкото знам, тестове няма или са само за документ. Поне завършилите японистика, китаистика и кореистика ги приемат веднага, за другите не знам, но като се има предвид колко са малко, вероятно само с едно интервю ще мине номерът.
Това, което знам обаче, е че приемът за тази магистратура ще е по-рано от обикновената кампания, вероятно още през Септември, така че побързай да провериш сроковете.
Александър
Реалист

Мнениеот Amaterasu » 11 Сеп 2008, 15:00

Отидох днес до факултета, но се оказа, че отдел Студенти работят от 2 до 4 и работното време варира спрямо деня. Намерих едни любезни може би преподаватели да бяха жени, които разпитах за следните въпроси и останах страшно разочарована. Разговорът беше следния:
-Здравейте, аз съм от друг факултет на СУ и желая да кандидатствам в този факултет, възможно ли е?
-Да, няма проблем...ама кажете коя специалност
-Японистика
-Е точно тази неможе
-А, сигерни ли сте, че неможе щото аз съм чувала, че може?
-Да, отидете и ако ви приемат документите, тогава?

Какво означава всичко това, че трябва да отидеш лично да платиш на човека, за да ти приемат документите ли?
Казаха ми, че щяло да има представяне на магистратурите там да питам за повече информация, ама тъй като нещо този факултет и сайт си няма, информация трудно се намира

Някой ако има идея кога е това представяне и от колко часа, предполагам в Ректората, ще съм благодарна
If we had nothing to complain about and endeavour for, life wouldn't be fascinating.
Аватар
Amaterasu
В началото бе словото

Мнениеот Александър » 12 Сеп 2008, 18:10

Няма такова представяне на магистратури, нито плащане. Съветвам те да си вземеш справочника, ако е излязъл вече.
За повечето програми крайният срок за записване е около 26-и Септември. За съжаление обаче Тодорина от отдел Студенти в ЦИЕК е излязла в отпуска до 19-и, така че я питай след като се върне.
Можеш да кандидатстваш в тази програма, независимо какво ти говорят.
Александър
Реалист

Назад към Административни въпроси