И отново неяснотии за кредитите...

Модератор: Don Horhe

И отново неяснотии за кредитите...

Мнениеот Cecilia Lisbon » 23 Окт 2008, 16:17

Въведение:
НЕ МИ СЕ ХОДИ НА ШИБАН ЧУЖД ЕЗИК, който са ни сложили в понеделник (за незапознатите: това разтегля седмичната заетост на клетниците "Английска филология", трети курс до "понеделник-събота плътно", т.е. вече имаме само един свободен ден, Неделята, дано не ни сложат нещо и тогава, че ще е в противоречие с Библията :shock: )
Ениуей. ЧУЖДИЯ НИ ЕЗИК УЖ Е ИЗБИРАЕМ по програма, но аз избор не виждам: пише, че трябва да имам 5 семестъра чужд език (странно, нечетен брой?!) и реално други опции НЯМА; не мога да го заменя с друга избираема дисциплина, щото просто няма такава!!!...
А ОЧЕВИДНО МИ ТРЯБВАТ КРЕДИТИ!

Hence :arrow: айдиа! :idea:
Относно факултативите. За спорта има тема малко по-надолу, тъй че разбрах... Но по програма мога да избирам между следните факултативи: спорт, етика, връзки с обществеността, история на религиите, обща икономическа теория. Но не пише колко кредити ми дават те... (би трябвало да дават, нали?... нищо, че са факултативи?!)

Hence :arrow: ОСНОВНО ПИТАНЕ НА ТЕМАТА:
Щом са факултативи, очевидно са валидни за целия факултет. Мързеше ме да търся, но сигурно ги има като опция в учебните планове на други филологии, райт?! На вниманието ви, въпреки жалната интродукция, въпросът ми е съвсем конкретен, а именно :arrow: ИМА ЛИ НЯКОЙ, който е карал, примерно, история на религиите (независимо коя филология учи), за да ми сподели как точно стават нещата?
Cecilia Lisbon
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 121 пъти.

Re: И отново неяснотии за кредитите...

Мнениеот pi4 » 23 Окт 2008, 17:10

тая история на религиите,както и другите изредени от теб са измислица само на ваща филология
а не виждам какво се оплакваш от втория език,според мен е повече от задължително от такъв в една филология :!:
Изображение
http://andreasite.eu/
http://payner.bg/
http://planeta.tv/
http://store2.data.bg/emiliafans/
http://www.kamelia-online.com/
Иванина-най-достойна да спечели Big Brother4
9.12,зала 1 на НДК,19ч.-7 години Планета тв
Аватар
pi4
Френски възпитаник

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Cecilia Lisbon » 23 Окт 2008, 17:16

Да, прав си, няма ги във вашия учебен план. Сега погледнах. Но ги има примерно в програмата на испанска филология (там дори имат избор между 12 факултатива, не 5)...
А относно другото: не познаваш тоталния нехилизъм/незаинтересованост/апатия по отношение на специалността ми :lol: с думи прости: не ставам за филолог :mrgreen: ; пък и с тази натоварена програма, която имам сега, само до втори чужд език ми е, мислиш :lol:
Cecilia Lisbon
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 121 пъти.

Мнениеот Norwegian Wood » 23 Окт 2008, 20:04

Хъх.Пълен ужас е с тия кредити..
Аз съм си мислил догодина да запиша някакъв факултатив от друга катедра или факултет, но не знам дали ще ме огрее - нито дали ще е възможно по принцип, дали ще имам достатъчно време.Мерна ми се в Ректората едно "История и култура на арабския свят" или нещо от тоя род.
Когато нямаш какво да кажеш, кажи някоя древна китайска поговорка (древна китайска поговорка).
Аватар
Norwegian Wood
граф О'Манов

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот Sole » 23 Окт 2008, 23:15

Можеш да запишеш факултатив към друга катедра, за друг факултет не знам.

А моят въпрос е следният: тия кредити натрупват ли се или са година за година? В смисъл, в моята програма пише всяка година от колко кредити имам нужда. Аз ако посещавам тази година повече дисциплини, отколкото са ми необходими, мога ли да си олекотя програмата за другата година? Някой идея?
Изображение
Аватар
Sole
В началото бе словото

Мнениеот lavande » 23 Окт 2008, 23:27

Маги, тука ме информират, че, уви, не се натрупват и като цяло е безсмислено да ходиш на някакъв факултатив, да речем в първи курс, с подобна надежда, щото във втори, когато наистина ти трябват кредити, ще имаш с един по-малко избори (освен ако не ти се минава пак същият материал :lol: ).
И накрая си принуден на екстра морфологичен труд, примерно :twisted: :lol: :geek: :) .
lavande
В началото бе словото

Мнениеот Sole » 24 Окт 2008, 00:09

Тюх! Доста неприятно тва :? Е, ще го преживея, де :) Мерсии за инфото :)
Изображение
Аватар
Sole
В началото бе словото

Мнениеот Catherine » 26 Окт 2008, 09:37

Да не ви притеснявам, ама когато се записвах на факултатив (в моя случай немски) ми казаха, че дава само допулнителни кредити, т.е. не се признават на мястото на друга дисциплина. Само като допълнителни. А и като подавах документи за стипендия също питах и там ми казаха, че оценките от факултатив не се смятат в общия успех. :? С други думи тия факултативи са за "Вижте колко съм начетен и образован, записвам се на допълнителни дисциплини от чист интерес към науката"
Аватар
Catherine
Бакалавър по Румънска филология

Благодарил (а): 58 пъти.

Мнениеот black_lady » 22 Ное 2008, 13:06

А за какво ти е тая история на религиите? Ние бяхме записали миналата година "Фолкор на народите от древния изток", където учихме митология на Вавилон, Египет, Персия и ей-такива неща, правихме анализи на вълшебни приказки - супер забавно и интересно, да, но практическа стойност - точно никаква. Затова тази година записах трети език. То не че научаваме много с тази несериозна учителка, но както и да е :bounce:
Изображение

Never again will I taste in your passion
this vain call that dies. . .
Never across sacrifice will I lose my dark guide. . .
Dazed in my dark and ephemeral wail that rapes a cool light,
in a corpse-like, haunted nightmare I die. . .
Аватар
black_lady
Sick Satisfaction

Благодарил (а): 337 пъти.

Назад към Административни въпроси