Английска филология и СУ

Модератор: Don Horhe

Английска филология и СУ

Мнениеот pisanka » 29 Дек 2008, 18:03

Здравейте! Имам желанието да ставам ваша колежка. :roll: В момента уча и в друг университет(НБУ), но смятам да кандидатствам и при вас. Обаче малко се притеснявам. Искам да уча английска филология. Поразгледах програмата за спциалността и от една страна ми харесва, но от друга не съвсем. :x
Какъв е този Латински език, който се изучава? :x Видях че е при задължителните предмети.. При нас всичко е избираемо и на някой, ако нещо не му харесва може и да не го записва, обаче в СУ доколкото разбирам нещата седят по друг начин... Така ли е наистина? :?
Другото което е.. Спортът. Имате ли представа, ако ми е заверен от моя университет, дали ще трябва отново да го карам? :?
Тези неща малко ме стряскат, защото все пак искам това да ми е като втора специалност и не искам да си прецакам първата, заради губене на време по неща, които не искам да уча и правя...
Предватително благодаря на всики! :wink:
pisanka
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Английска филология и СУ

Мнениеот jolly_f » 29 Дек 2008, 21:08

Ако влезеш каквато и да е филология в СУ, просто забрави за всичко останало, с което се занимаваш, ако искаш да я завършиш :)
"We live in an age that reads too much to be wise, and that thinks too much to be beautiful" Oscar Wilde
Аватар
jolly_f
Да живей словото

Мнениеот pisanka » 29 Дек 2008, 23:13

Хм... Защо? Толкова ли е тежко следването...?
Аз си го представях не много леко, но приятно... :? Наистина много ми се иска точно това да ми е втората специалност и ми се иска да е в СУ...
pisanka
В началото бе словото

Мнениеот jolly_f » 03 Яну 2009, 01:35

Ами... присъствието е почти задължително, като изключим лекциите, но ако не ходиш, лошо ти се пише по време на сесията :) Имаме много домашни, трябва да се пишат есета, да се правят презентации и още всевъзможни неща, за които още не мога да си обясня как са им хрумнали... има много за преписване от речници, после това което си преписал и научил го прилагаш в упражнения...

Не е много тежко, но ако го вършиш, както трябва, нямаш време за други неща. А аз не го върша както трябва и пак не ми остава много време :P
"We live in an age that reads too much to be wise, and that thinks too much to be beautiful" Oscar Wilde
Аватар
jolly_f
Да живей словото

Мнениеот pisanka » 03 Яну 2009, 14:20

Много благодаря за отговора. Аз искам да кандидатствам това, не за чест и слава( :lol: )ами, за да си го уча, защото ми харесва.. И ми се иска да опитам..

Имам и още един въпрос. Не го видях из форума.. Как стоят нещата с прекъсването. Ако ми се наложи да прекъсна, колко време ми се пазят студентските права? :D
pisanka
В началото бе словото

Мнениеот ^PrincessA^ » 04 Яну 2009, 21:15

Правилник написа:Прекъсване на обучението

Чл. 165. (1) Прекъсване на обучението се допуска при:

1. тежко заболяване, установено от лекарска консултативна комисия;

2. бременност, раждане и отглеждане на дете до тригодишна възраст;

3. неуспешно полагане на определен от факултетния съвет брой изпити от предходната учебна година;

4. наличие на други важни причини, които възпрепятствуват изпълнението на учебните задължения.

(2) Прекъсване на обучението за срок до две години се допуска и при частичното му продължаване в чуждестранен университет при успешно завършен първи курс.

(3) Срокът на прекъсване на обучението не може да бъде повече от 4 години за студенти от образователно-квалификационна степен “бакалавър” и 2 години за студенти от образователно-квалификационна степен “магистър”, а за докторантите ­ повече от 2 години.

(4) Прекъсване на обучението по ал. 1, т. 1, 2 и 4 и по ал. 2 се разрешава от Ректора по предложение на декана въз основа на молба от студента или докторанта, към която се прилагат документи, удостоверяващи наличието на основание за прекъсване. Редът и сроковете на молбите по този член се определят със заповед на Ректора.

(5) След изтичане на срока на прекъсването студентът или докторантът продължават своето обучение в съответствие с действащия в момента на възстановяването учебен план.

Виж и тук какво е обсъждано :arrow: viewtopic.php?f=9&t=12318&start=0
Изображение

"It's better to burn out than to fade away." (Kurt Cobain)
Аватар
^PrincessA^
wild child

Мнениеот Vaskes » 21 Май 2009, 18:49

За латинския не бери грижа, той е айляк, пък и е интересен език. За спорта също, за филолозите не е задължителен.
Аватар
Vaskes
Gin Soaked Boy

Благодарил (а): 5 пъти.

Мнениеот Lily_of_the_valley » 24 Юли 2009, 22:11

Извинете, но имам въпрос. Много искам да вляза Английска филология, но балът ми е 22.32. Възможно ли е до трето класиране балът да падне достатъчно, за да бъда приета?
Lily_of_the_valley
В началото бе словото

Мнениеот Master_of_Sin » 01 Авг 2009, 03:50

Я ми кажете къде точно се намира кабинетът на този факултет? М северно крило само разбрах че е ..и нататък? :roll:
I'll send you to your maker

I'll send you to your death

Death, nicely crucified...

Death, heads on stakes!
Аватар
Master_of_Sin
Tormentor of Christian Souls

Мнениеот aciana » 04 Авг 2009, 13:47

Мисля, че е в северното крило, в дясно по коридора, в дъното на коридора преди стълбите за стола. Ако не се лъжа, пред вратата има пейка или нещо такова...
Just washing it aside аll of the helplessness inside.
Pretending I don't feel misplaced.
It's so much simpler than change.
It's easier to run replacing this pain with something numb.
It's so much easier to go than face all this pain here all alone.
Аватар
aciana
От дъжд на вятър

Назад към Административни въпроси