Нов и важен въпрос относно студентските права ...

Подфорум към Факултета по науки за образованието и изкуствата (Факултет по начална и предучилищна педагогика)

Модератори: Pisobella, The_Guide_Of_The_Student

Нов и важен въпрос относно студентските права ...

Мнениеот Jeuelle » 05 Юли 2013, 21:28

Здравейте,
от миналата година се водя завършила 4-ти курс, макар и да "влача" един изпит още от 1-ви. Последната година заминах за чужбина и следователно съм насъбрала доста изпити за вземане , заедно с държавния и практиката. Та въпроса ми е - нали все още имам студентски права, защото съм за няколко месеца в България и ми се ще да се взема в ръце, да си оправя образованието, макар и да съм сътворила такава грозна бъркотия. Каква е процедурата и какво е работното време на администрацията ... и кажете ми , че все още имам шансове да завърша и аз като нормален студент ..:(

Благодаря ви предварително :)
Аватар
Jeuelle
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Нов и важен въпрос относно студентските права ...

Мнениеот MidwinterSun » 06 Юли 2013, 01:04

Въпросът със студентските права е много прост - ако си плащаш (с изключение на прекъсването), имаш студентски права. Ако просто забегнеш някъде за някакво време и спреш да плащаш, университетът ще приеме, че вече не искаш да си му студент, и ще възпроизведе изключване по твой адрес.

Така че, в зависимост от това каква точно е твоята хипотеза, вариантите са различни. Ако студентските ти права са прекъснати, си има пътечки, по които да се възстановят - май се подаваше молба до ректора или нещо такова. Ще трябва да провериш из правилниците как стоят нещата.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот Jeuelle » 07 Юли 2013, 23:35

Не знам , за какво точно плащане става въпрос, но всичките ми семестри са платени/записани.
Аватар
Jeuelle
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 07 Юли 2013, 23:45

Не е в това въпросът. Въпросът е, че ти не си семестриално завършила, макар че си приключила с 4-и курс преди година. При положение, че не си семестриално завършила и все още имаш изпити да взимаш, за да си запазиш студентския статут, трябва да продължаваш да си плащаш семестриалната такса. Нищо, че нямаш повече курсове да взимаш - имаш изпити. Казваш, че си заминала в чужбина - е, освен ако не си си плащала регулярно семестриалната такса през това време на отсъствие, студентските ти права вероятно вече ги няма и ще трябва да се опиташ да си ги възстановиш, за да можеш да се явиш на невзетите си семестриални изпити, а оттам и на държавните + практиката.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към ФНОИ (ФНПП)