СОЦИАЛНА ПЕДАГОГИКА

Подфорум към Факултета по науки за образованието и изкуствата (Факултет по начална и предучилищна педагогика)

Модератори: Pisobella, The_Guide_Of_The_Student

СОЦИАЛНА ПЕДАГОГИКА

Мнениеот diamond » 26 Ное 2007, 13:33

Здравейти на всички социални педагози:) Пускам тази тема за да може всички, който се занимават с тази специалност да обменят информация. Вярвам, че всички ще се съгласите, че сайта на ФНПП се обновява много рядко и липсва каквато и да е информираност.
Хора, пишете впечатленията, проблемите, въпросите си тук! ;)
Аватар
diamond
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: СОЦИАЛНА ПЕДАГОГИКА

Мнениеот gonzo » 26 Яну 2008, 15:10

на тази тема не и е тук мястото.Много се дразня ,когато социални дейности и социална педагогика се отъждествяват
НА КОЙТО НЕ МУ ХАРЕСВАТ БЪЛГАРИТЕ В БЪЛГАРИЯ ИМА ПРАВО ДА СИ ЗАМИНАВА!КОЙТО ИСКА В БЪЛГАРИЯ ДА ПРАВИ ЧУЖДО-ИМА ПРАВО ДА УМРЕ
Аватар
gonzo
В началото бе словото

Мнениеот diamond » 26 Яну 2008, 18:09

и аз мисля, че не и е тук мястото, но при оформянето на новия форум не е преместена където трябва!
Аватар
diamond
В началото бе словото

Мнениеот мариана » 30 Яну 2008, 13:20

diamond написа:Здравейти на всички социални педагози:) Пускам тази тема за да може всички, който се занимават с тази специалност да обменят информация. Вярвам, че всички ще се съгласите, че сайта на ФНПП се обновява много рядко и липсва каквато и да е информираност.
Хора, пишете впечатленията, проблемите, въпросите си тук! ;)

Mи пишете де, явно няма проблеми в тази специалност!?!
мариана
В началото бе словото

Мнениеот diana_ » 14 Фев 2008, 22:05

Работя като социален работник в Дневен център за деца и младежи с увреждания.Завършила съм "Социален мениджмънт" - Свищов.Може ли да ме насочите какво работи социалния педагог с тези деца и откъде мога да намеря материали на тази тема.
diana_
В началото бе словото

Мнениеот dazi » 23 Фев 2008, 02:28

Здравейте! Искренно се радвам да видя и чуя, че има социални педагози в България! Работя като социален педагог в ДДЛРГ 3-7г. Завършила съм точно тази специалност и съм назначена, точно така.
Искам да споделя, че и аз се дразня когато приравняват специалностите соц.дейности със соц. педагог. и съответно длъжността соц. педагог със соц.работник!
Как мислите има ли място соц. педагог в ДДЛРГ 3-7 год.?
Моето мнение е, че трябва и е необходимо. Обаче, работещите там доскоро дет.учителки , ги преназначиха във възпитатели и не искат да се преквалифицират в соц .педагози. Персоналът, работещ с деца в домовете, трябва непременно да имат завършена тази специалност. И още, че соц. педагог в ДДЛРГ, трябва също да има педагогическия статут, както педагогич.съветник в у-щата.
dazi
В началото бе словото

Мнениеот pandelche » 22 Апр 2008, 12:48

Здравейте, колеги! Малко съм разочарована, че почти никой не е писал тук, честно казано от ФНПП-то познавам само 3-4 човека, като изключим моя курс ( първа година Социална педагогика, задочно) :) Много бих искала да питам за изпита по Анатомия и физиология, тъй като си взех всички останали на предварителна и само него оставих за редовна, обаче ми се струва, че тоя изпит няма взимане... други мнения има ли? :)
pandelche
В началото бе словото

Мнениеот Pisobella » 22 Апр 2008, 13:26

При Маринов ли сте?! :) ( Не съм социална педагогика, ама мисля,че на всички първокурсници Анатомия и физиология им я преподава един и същи човек )

Ако си научиш няма как да не го вземеш.А материалът изобщо не е чак толкова много за педагозите :)
Изображение
"Искам да мога да накарам светлината да разказва истории в тъмното."
click me !! ---> http://z0r.de/63
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Благодарил (а): 128 пъти.

Мнениеот sln4iceto » 09 Юни 2008, 17:05

Хорааа помагайте!! Аз съм 2-ри курс социална педагогика и в момента спешно се нуждая от курсова работа за наблюдение на група по Методи на социалната работа. Ако някой от 3-ти курс прочете това и има такава курсова моля да ме намери в скайпа sln4iceto87....пък ще почерпя :)
sln4iceto
В началото бе словото

Социална педагогика, II курс

Мнениеот Issues » 25 Юни 2008, 05:55

Някой .. ? :roll:

Първо, съжалявам ако темата не е за тука .. но то толкова различни раздели има, че на човек му е малко трудно да се ориентира като за първи път :roll:

Та.. въпроса е, че има голяма вероятност да съм 2-ри курс Социална педагогика редовно през следващата година, и затова ще ми е любопитно да поразпитам някой за всякви стандартни неща по темата.
House: By the way, he was hit by a bullet.
Cameron: He was shot?
House: No, someone threw it at him.
Аватар
Issues
В началото бе словото

Re: Кандидатстващи във ФНПП !

Мнениеот kenchev » 12 Сеп 2008, 13:18

Здравейте,
тази година съм първокурсник в социална педагогика! Ако може някой да ми даде някаква информация за преподавателите в тази специалност, абе въобще като цяло. Интересува ме, какви са впечатленията на по-големите относно тази специалност и т.н. За себе си ще кажа само, че в тази специалност ме приеха общо взето по неволя.
kenchev
В началото бе словото

Мнениеот Pisobella » 12 Сеп 2008, 15:06

kenchev премествам мнението ти в правилната тема :)
Иначе аз лично не мога да ти помогна :)
Изображение
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Re: Кандидатстващи във ФНПП !

Мнениеот Prudence » 12 Сеп 2008, 15:49

kenchev написа:Здравейте,
тази година съм първокурсник в социална педагогика! Ако може някой да ми даде някаква информация за преподавателите в тази специалност, абе въобще като цяло. Интересува ме, какви са впечатленията на по-големите относно тази специалност и т.н. За себе си ще кажа само, че в тази специалност ме приеха общо взето по неволя.

О, колега.. :twisted:
If you don't like something change it; if you can't change it, change the way you think about it.
Аватар
Prudence
hard-working

Благодарил (а): 27 пъти.

Мнениеот gloomy » 21 Сеп 2008, 13:22

Ех, честито на печелившите за т.г.!
Специалността е страхотна! Много интересна!!! ^.^

Като току що препатила от 1ви курс ще кажа само: търпение!
Цялата година на нас ни беше като шегичка. "Даскалите" се шегуват, че преподават, ние се шегуваме, че учим...
По - сериозно внимание е необходимо да се обърне на Анатомия и физиология, особено ако насреща ви стои доц. Белчева. Невероятна жена! Но държи на знания. Повече от половината курс бяхме на поправка септември... някой останахме за февруари... :mrgreen:
Друго по - важно? По Дидактика присъствието е наложително... присъствието на името в списъка.
При Нели Петрова и при Оцетова е хубаво да си влиза.
И сегааа... как се казваше предметааа??? Педагогическа психология мисля беше. То е 2ри семестър или поне при нас беше така... там също е желателно ПОНЕ през седмица да се влиза. Помага като опре до изпита.
ТВ (теория на възпитанието) при нас ни го водеше Г.Димитрова. Повече от желателно е да се попрочете по малко от всяка лекция за изпита. Изискваше и присъствие по едно време, ма май защото й оредяхме и тя ни се нервира. Не помня. :oops:
Друго стресиращоооо??? Мисля, че няма. Всички се правят на страшни, но после си проличава колко са не-страшни. =)

А, да! Когато Ангелов или ... някой там... ви даде да правите реферати и да пишете есета, а после да ги предавате, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО и в срок!!! Това спасява от изпити понякога или помага за 3ка.

=)
Аватар
gloomy
В началото бе словото

Мнениеот Pisobella » 21 Сеп 2008, 16:18

хахаха, да, на Ангелов рефератите наистина могат да те спазят от изпит или да повишат оценката от изпита. ОБАЧЕ трябва да сте се постарали все пак и да ги напишете и да предадете ВСИЧКО, което е давал за "домашно" :)
Изображение
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Следваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение