МЕДИЦИНА

Подфорум към Медицинския факултет

Модератор: dqvolito

Re: МЕДИЦИНА

Мнениеот Dimolition » 07 Авг 2008, 02:17

kirande написа:
Dimolition написа:С 32 бал съм (момче) дано да падне поне с 0.5 :), и късмет на всички, конкуренция или не, нека бъдем хора на 1во време.

УСПЕХ! Миналата година на второ класиране за момче минималният е бил 32, така че - стискам палци.

Мерси !!! Но, ...
Миналата година цялата работа с баловете е била страшно смешна. На 1во класиране 34 на 2ро- 32 на 3то 31... Оглавяващата учебен отдел в МФ спомена нещо, относно много индивиди, кандидатствали миналата година, които забравили да си подадат декларацийката за прехвърляне на 2ро класиране и затова отпаднали. Също така каза, че според нея, това е била основната причина за този "срив" в баловете... (Незнам за друга специалност, която толкова много да и е паднал бала от 1во до 3то...)

Пък и миналата година МФ в СУ е бил току що отворен, чисто новичък и т.н., демек без цялата история и традиция на която се държи, което според мен е допринесло за понижаване на интереса от страна на ученици, кандидатстващи едновремено в СУ и в университети с по-отвърдена медицинска история.

Много отрицателна черта ми е песимизмът, всички около мен ми се радват и ме уверяват, че едва ли не вече съм с двата крака вътре, ама ко да се праи... Винаги си имам едно на ум, че нещо може да се срине (съдя от опит, не от страх)
Memento mori.
Dimolition
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот kirande » 07 Авг 2008, 15:15

Според мен сривът в бала няма нищо общо с това кой какво е забравил да внесе или поне много малко общо. Просто тези, които изкарват високи оценки на изпитите по Х и Б обикновено кандидатстват и в други университети (МУ София, Пловдив, Варна, Плевен...), избират другото място и се записват там, заради "традициите и базата" (това си е станало устойчиво словосъчетание вече :D ). Освен това тази година в МУ София има и повече места от миналата, така че според мен шанс има за ниски балове. Ако не по-ниски, то поне ниски, колкото миналата.
kirande
В началото бе словото

Мнениеот poison_lylac » 07 Сеп 2008, 16:41

здравейте,какви бяха изпитите по биология и химия?Ако има конспект по съответните предмети къде мога да ги намеря?Цял ден се изкьорих пред компа докато намеря свясна информация за медицинския факултет
Аватар
poison_lylac
В началото бе словото

Мнениеот alibaba » 14 Сеп 2008, 19:49

http://www.uni-sofia.bg/students+bg/adm ... ex+bg.html
това е линк за конспектите на СУ по съответните предмети
alibaba
В началото бе словото

Мнениеот poison_lylac » 17 Сеп 2008, 20:16

благодаря
Аватар
poison_lylac
В началото бе словото

Мнениеот Desulka » 21 Юли 2009, 00:29

Някой може ли да каже колко смятате, че ще е балът тази година?
Аватар
Desulka
В началото бе словото

Предишна

Назад към МФ