ПРИЕТИ 2010

Подфорум към Медицинския факултет

Модератор: dqvolito

ПРИЕТИ 2010

Мнениеот dqvolito » 01 Авг 2010, 01:19

Здравейте!
Видях, че има тема 2009 - приети! Нека се опознаем и ние, който тази година сме приети! Нека всички записале се в СУ медицина през 2010г. пишат тук. Ще е интересно да се опознаем предварително! Честито на всички колеги! :) :downtown: :) :cheers:
"Всичко в умерени количества е полезно" - Хипократ :)

МЕДИЦИНА - Медицински факултет към СУ

Групата на МФ в facebook e : http://www.facebook.com/group.php?gid=1 ... all&ref=ts
Аватар
dqvolito
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 28 пъти.

Re: ПРИЕТИ 2010

Мнениеот love_is_wicked » 01 Авг 2010, 22:24

zdrastiii :)
az sum vessela ot sofia ii mnogo se radvam che shte ucha tochno v tozi fakultet (sun)
love_is_wicked
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот dqvolito » 01 Авг 2010, 23:16

Здрасти, Весела! Аз съм Михаил и съм от Перник. Аз също съм щастлив, че ще уча в най-проспериращият и бързо развиващият се Медицински факултет! Познавам и други колеги. Остави си скаип, за да пишем там и да се разберем да излезнем да се запознаем!
Последна промяна dqvolito на 01 Авг 2010, 23:30, променена общо 1 път

Групата на МФ в facebook e : http://www.facebook.com/group.php?gid=1 ... all&ref=ts
Аватар
dqvolito
От дъжд на вятър

Мнениеот love_is_wicked » 01 Авг 2010, 23:23

mean_girllll ;)
love_is_wicked
В началото бе словото

Мнениеот dqvolito » 01 Авг 2010, 23:31

Благодаря моят е mihi_ro6kov!

Аватар
dqvolito
От дъжд на вятър

Мнениеот cupoftea » 01 Авг 2010, 23:34

Здравейте :)
Аз съм Татяна от Ботевград. Утре ще отида да се запиша. Искате ли да си разменим страниците във фейсбук? :Р
cupoftea
В началото бе словото

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот dqvolito » 01 Авг 2010, 23:43

Здравей! Аиде идваи в скаип там сме си събрали може и по ФБ но дай скаип по добре! И честито колеги!

Аватар
dqvolito
От дъжд на вятър

Мнениеот dqvolito » 02 Авг 2010, 00:12

Имам един риторичен въпрос към Вас! Защо във форума на МУ изтриха тема свързана с този форум и с МФ на СУ?

Аватар
dqvolito
От дъжд на вятър

Мнениеот veronika.td » 02 Авг 2010, 14:36

Здрасти, аз съм Вероника от Стара Загора :))) skype: playful_baby ;) Ще ми бъде много приятно да се опознаем преди началото :)
veronika.td
В началото бе словото

Мнениеот dqvolito » 02 Авг 2010, 14:42

Честито! Вече сме си официално колеги! Можем да си пишем в скайп! Отново ЧЕСТИТО!

Аватар
dqvolito
От дъжд на вятър

Мнениеот invisible » 02 Авг 2010, 14:47

може ли и аз .. не съм медицина но мого искам да си пише в скайп :lol:
Изображение
Аватар
invisible
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 468 пъти.

Мнениеот staring_at_the_sun » 02 Авг 2010, 15:50

Здравейте, колеги :wink:
Аз съм Габриела от Сопот. Скайпът ми е crazy_joe_and_alicia
Честито на всички :) Много се радвам,че сте толкова ентусиазирани! Мислех,че само аз съм така :)
staring_at_the_sun
В началото бе словото

Мнениеот dqvolito » 02 Авг 2010, 19:21

Здрасти, Габи. С теб се запознахме на записването, ако не се лъжо, но надали ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ако имате други познати, който са при нас им дайте скайповете!

Аватар
dqvolito
От дъжд на вятър

Мнениеот Lyvsko Syrce » 02 Авг 2010, 21:30

Здравейте и честито на всички новоприети. :) Аз съм Александър от втори курс и в пристъп на добронамереност реших да ви напиша малко полезно инфо.

През първия семестър ще изучавате анатомия, цитология, медицинска физика, химия, биология, евентуално латински (ако са уредени нещата с него), някакъв задължително избираем предмет (чужд език или философска антропология) и спорт. Всички лекции без тези по химия, които са си в ХФ, се провеждат в болница Лозенец. Упражненията по физика, химия и биология са в съответните факултети. ХФ и ФзФ са до Семинарията и ФМИ, БФ е близо до стадион "Васил Левски" и УАСГ. Упражненията по анатомия и цитология са в болницата, където има обособен учебен сектор с дисекционна зала.

По анатомия започвате с костна система, по цитология, хистология и ембриология (пълното наименование на предмета) - клетки, тъкани и развитие на ембриона от зачеването до края на 3ти месец от бременността. По химия материалът е общо взето този от КСК, обогатен с някои детайли. През първия семестър учите неорганична, през втория - органична. По биология ще учите генетика през първия семестър, а през втория - паразитология и имунология. По медицинска физика материалът си е чиста физика с малко медицински привкус. :) Латинският си е ясен, антропология не съм записвал, а относно чуждия език - сериозността зависи от преподавателя ви. :) Толкова засега, ще пусна още в следващ пост, че този стана дълъг.
Lyvsko Syrce
В началото бе словото

Мнениеот Lyvsko Syrce » 02 Авг 2010, 21:42

Относно продължителността на обучението по предметите, нещата стоят така: анатомията е две години, тоест изпитът ще ви излезе, чак в края на втори курс; химията, биологията, латинският и чуждият език са целогодишни и изпитите излизат през лятната сесия. Тогава ще имате и изпит по биофизика, който предмет ще изучавате през втория семестър. Физиката и цитологията са едносеместриални и ви излизат сега през зимата, тоест ще имате два изпита.

Спортът е с малко неизяснен статут, но засега се води задължителен. Процедурата по избирането му е следната. Проверявате в програмата си кога през седмицата нямате лекции и упражнения. След това отивате до Ректората и проверявате в Департамента по спорт по кой вид има занятия в удобно за вас време - туризъм, футбол, баскетбол, катерене и прочие. Имайте предвид, че някои видове спорт се провеждат на необичайни места и стигането до там през софийските задръствания не е много лесно и бързо. :)

Ако случайно някой иска да учи допълнителен чужд език може да направи следното: отива в съответната катедра на Факултета по класически и нови филологии и пита в секретариата дали се сформират групи по изучаването му. След това проверява дали ще му е удобно и се записва. :) Не е лошо лекарите да знаем чужд език, а университетът ни предлага тази възможност за безплатно обучение. ;)

Ами това е засега, ако имате въпроси, питайте. Скайпът ми е lyvsko_syrce.
Последна промяна Lyvsko Syrce на 19 Авг 2010, 10:39, променена общо 1 път
Lyvsko Syrce
В началото бе словото

Следваща

Назад към МФ