ПРИЕТИ 2010

Подфорум към Медицинския факултет

Модератор: dqvolito

Re: ПРИЕТИ 2010

Мнениеот staring_at_the_sun » 02 Авг 2010, 22:09

@dqvolito- Не се лъжеш :wink:
@Lyvsko Syrce- Много благодаря за информацията, на доста въпроси си отговорих.
staring_at_the_sun
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот dqvolito » 02 Авг 2010, 23:01

Колега много Ви благодарим за изчерпателната информация! Спорта ми казаха, че не е задължително, Вие какво ще кажете? Отностно Латинския не разбрах какво става и защо да не се учи! Казаха ми, че имаме някакъв изпит по антропогенна философия или нещо от рода??? А освен един език можем ли да се запишем още един и какъв може да е? Допълнителни дисциплини има ли ? Казаха ми за някакви кредити,но честно не разбрах за какво става въпрос? Благодаря за отговорите предварително!
"Всичко в умерени количества е полезно" - Хипократ :)

МЕДИЦИНА - Медицински факултет към СУ

Групата на МФ в facebook e : http://www.facebook.com/group.php?gid=1 ... all&ref=ts
Аватар
dqvolito
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 28 пъти.

Мнениеот Lyvsko Syrce » 02 Авг 2010, 23:16

Такааа... Първо ми говори на "ти". :) Относно латинския имаше едни проблеми с нашия курс и го почнахме втория семестър вместо първия. При вас всичко би трябвало да е наред и да го почнете веднага. Избираемите дисциплини са чужд език (за целия първи курс) или философска антропология, която учите първи семестър и още нещо за втори. Какво точно не знам. За нас бяха измислили някакви Основи на управлението.

Кредитите са един вид точки, които трябва да съберете, за да завършите. В нормалните държави това позволява на студентите по-голяма гъвкавост и възможност сами да избират какви предмети да учат. Целта е просто да съберат определено количество. Всеки предмет носи определени точки. При нас поради спецификата на специалността (има си единни държавни изисквания за всички МУ, които май са и общоевропейски) и поради факта, че сме в България, кредитната система не работи поне засега.

Въпросът за чуждия език го обясних вече в предния си пост. Общо взето можеш да запишеш колкото езици искаш, но със специалност медицина едва ли ще имаш време и сили за повече от един.
Lyvsko Syrce
В началото бе словото

Мнениеот dqvolito » 02 Авг 2010, 23:24

Благодаря ти за бързия отговор! При подаването на документите ми казаха да впиша какъв език искам и още тогава реших! Ще видим как ще е! Както сам каза много си зависи от преподавателите! Отностно учебниците как седят нещата? Ако имаш информация и за общежитията къде е най-добре и най-блиско до факултета пак ще съм ти много благодарен за информацията!

Групата на МФ в facebook e : http://www.facebook.com/group.php?gid=1 ... all&ref=ts
Аватар
dqvolito
От дъжд на вятър

Мнениеот Lyvsko Syrce » 02 Авг 2010, 23:40

Относно учебниците всеки преподавател ще си казва какво изисква. Повечето са на МУ. Можете да си ги купите нови от книжарницата срещу 2ра хирургия (стига се с автобус 72 от Орлов мост или НДК), ксерокопирани от едно гаражче на улица "Здраве" точно срещу моргата на МУ или от някой колега.

Най-близки до факултета са общежитията на МУ. Доколкото знам отпускат някакви бройки ако им останат свободни, но съм чувал, че условията са мизерни. Иначе си в Студентски град. Транспортът от там до болницата е малко труден - или с нещо от Студентски град до Дървеница където е спирката на метрото и оттам с 88 до болницата, или с 94 до ХФ и оттам пеша или с трамвая.
Lyvsko Syrce
В началото бе словото

Мнениеот dqvolito » 02 Авг 2010, 23:47

Благодаря! Аз знам за общежитията на МУ и били леко казано мизерни!!! т.е. супер мизерни! Знам, че иначе е трудно с транспорта до факултета от Студентски град май сменяваш два транспорта! Предполагам, че си навътре в нещата! Аз лично съм убеден от администрацията на факултета, че няма проблеми с акредитацията и са ми показани необходимите докумети, ако можеш дай и твоето мнение, защото много се спекулера с тази тема и много кандидати за нашия факултет се оттеглят, заради неточна информация пададена в някои медии! Благодаря за отделеното време!

Аватар
dqvolito
От дъжд на вятър

Мнениеот Lyvsko Syrce » 02 Авг 2010, 23:55

Въпросът с акредитацията не искам да го коментирам, не разполагам с достатъчно достоверна инфорация. Има си Ректор, Декан и секретарка, които би трябвало да имат реална представа.
Lyvsko Syrce
В началото бе словото

Мнениеот dqvolito » 02 Авг 2010, 23:58

Благодаря за отговора!

Как седят нещата с работата към болницата! Възможно ли е още? От кога да се започне?

Ти работиш ли? Трудно ли се справяш!

Аватар
dqvolito
От дъжд на вятър

Мнениеот Lyvsko Syrce » 03 Авг 2010, 00:04

Колега, теб вчера те приеха, днес питаш за работата, утре операции с доцент Спасов ще искаш да правиш. :) Кротни се малко. :) Това в рамките на бъзика. А иначе част от колегите ми работят като санитари в болницата. Почнаха след първи курс. За повече информация се обърни към някой от тях. Аз все още не работя.
Lyvsko Syrce
В началото бе словото

Мнениеот dqvolito » 03 Авг 2010, 00:06

ХАХАХА аз просто искам да знам как сезят нещата защото знам, че болницата предлага

и тази опция! Можеш да работиш като санитар! ОК ще питам някой който работи за повече информация!

Аватар
dqvolito
От дъжд на вятър

Мнениеот veronika.td » 03 Авг 2010, 00:25

Само да попитам ако имаме желание с някой определен човек да сме в една група дали ще има проблем??? Дали може да стане или не??
veronika.td
В началото бе словото

Мнениеот dqvolito » 03 Авг 2010, 00:27

И аз същото се чудя?

Аватар
dqvolito
От дъжд на вятър

Мнениеот Lyvsko Syrce » 03 Авг 2010, 00:29

Аааа групите... Това го бях забравил. :) Определят се от секретарката на случаен принцип, май. Иначе няма никакъв проблем да се местите в началото на семестъра. После не може. Само трябва да се уговорите с някого от групата, в която искате да се местите, да дойде в настоящата ви, отивате в Деканата, разбирате се със секретарката и сте готови.
Lyvsko Syrce
В началото бе словото

Мнениеот dqvolito » 03 Авг 2010, 00:30

При Емилия Цанкова ли? Ако още от сега искаме да сме в една група можем да и кажем???
Последна промяна dqvolito на 03 Авг 2010, 00:33, променена общо 1 път

Аватар
dqvolito
От дъжд на вятър

Мнениеот Lyvsko Syrce » 03 Авг 2010, 00:32

Емилия Цанкова се казва. Еми щом толкова се желаете, кажете й. :D
Lyvsko Syrce
В началото бе словото

ПредишнаСледваща

Назад към МФ