David Guetta

Модератор: Ангел

David Guetta

Мнениеот punch » 15 Яну 2014, 11:57

Сигурен съм че в този форум има много почитатели на David Guetta. Той неведнъж е доказвал че не е еднодневка, не напуска класациите повече от 10 години, откакто нашумя с Love Don't Let Me Go а после се завърна с The World Is Mine, и оттогава е много редовен 8)
Песентта Titanium е безспорен хит и според мен вече си е осигурила мястото сред най-големите хитове на това десетилетие.

“Of all the books in the world, the best stories are found between the pages of a passport.”
punch
Да живей словото

Благодарил (а): 9 пъти.

Re: David Guetta

Мнениеот Etiainen » 15 Яну 2014, 16:21

Да, и? :lol:
For a moment your eyes open and you know
All the things I ever wanted you to know.
I don't know you, and I don't want to..
Till the moment your eyes open and you know.

Моето творчество - Windy Sunset's Creations :D
Аватар
Etiainen
Земя под вълните

Благодарил (а): 406 пъти.

Мнениеот Scarface » 16 Яну 2014, 10:17

Аз съм с много смесени чувства към Давид Гета. От една страна го уважавам заради яките тупалки, които е правил, но от друга страна изобщо не ме кефят всичките поп шитове, в които се забърка в последните години. Искам да си бичи електро и френч хауса и да не се заминава с глупости.
Последна промяна Scarface на 16 Яну 2014, 14:41, променена общо 1 път
You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Благодарил (а): 130 пъти.

Мнениеот punch » 16 Яну 2014, 11:16

Не си прав. Titanium според теб шит ли е? Едва ли. Безспорен хит, всички го признаха. Харесва я и по-възрастното поколение. Ето например, чичо ми, който е на 50, често си пуска на компа тази песен.

Ами тази песен:

Чуй я добре и виж клипа преди да даваш оценка.
“Of all the books in the world, the best stories are found between the pages of a passport.”
punch
Да живей словото

Мнениеот Scarface » 16 Яну 2014, 14:40

Виж какво, безспорен хит не е автоматично равно на много яка песен. Хитове ли са по-новите неща на Давид Гета след, примерно, The World Is Mine? Да, безспорни хитове са. Яки ли са? Ми не, мен лично не ме кефят грам.
Давид Гета правеше тупалки до едно време, после тръгна да става продуцент и хората за това му плащат - да прави хитове. Аз всеки път бих избрал Давид Гета, който първо правеше яка музика, а след това пари.

Чуй ги добре и после ми кажи кое е френч хаус и кое е поп.
You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Мнениеот Kristo » 16 Яну 2014, 15:45

Последните му песни са с предимно американски "звезди". Но не доказани, а полудоказани. Справка: Фърги.
В първите му песни пееше Крис Уилис, който има разпознаваем глас и правеше разликата между него и останалите диджеи от континента (подобен е случая и с Джей Себаг в песните на Мартин Солвейг) - но когато направи албум в САЩ с техните си хора се усети разликата. Той не се е променил като продукция и не е вкарал нещо различно - вокалистите са причината и си личи. Но за него това е цената за да пробие в САЩ - местни разпознаваеми лица, които биха пели в песни в негов стил, това е своеобразен ПР, хората му купуват албимите и готово. Няма по-добра реклама от това да кажеш, че в новия му хит ще пее не Уилис, а Ни-Йо или ЛМФАО...

Естествено е като хора, слушащи го от преди това да забележим разликата, както и да се усетим, че не насочва тази си продукция към нас, а към хамериканците. Хората които се кефят на денс-рнб - биха му се изкефили и сега.

Примера с Мартин Солвейг, който залага на относително неизвестни вокалисти е много точен: той предпочита песните му да си направят път сами, вместо да лепне 2-3 известни имена и да си каже "Готово!". Потърсете песните му с канадската група/певица Драгонет, която хич не е толкова известна.
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот Scarface » 16 Яну 2014, 17:20

Чакай сега - групата е Драгънет, певицата е Мартина Сорбара ;)
И аз не съм съгласен, че Гета не се е променил като продукция, дори напротив. Но да, иначе съм съгласен, че всичко си има цена на тоя свят, както се казва.
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Мнениеот Kristo » 16 Яну 2014, 19:40

Аз бях решил, че и е прякор на мацката, както в La Roux;

Мисля си, че човекът се опитва да си върши работата, без да губи позиции, чисто от финансова гледна точка. И целият жанр се развива в някаква посока, нормално е да спечели нови фенове и да загуби от старите, това става постоянно във всеки стил музика, идеята е да не се окаже изтласкан в миманса. Някои хора се оплакват от комерсиализма - но не виждам нищо лошо да сменяш тактиката, за да си винаги на мода, макар и да звучи гадно. Доста музиканти са се справяли успешно с подобни ходове, за мен Гета по-скоро потърси най-лесния начин, не знам дали ще се развива след това...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот Scarface » 17 Яну 2014, 11:03

Да, прав си донякъде. На мен обаче не ми харесва. Направо ми става гадно като си пусна нещо от по-старите му неща и като ги сравня с тези, които прави напоследък.
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Мнениеот punch » 13 Ное 2014, 20:58

Ех, този Гета всеки път ни изненадва с нещо! Винаги толкова много идеи! И тази година имаше много хитове - Shot Me Down, Bad, Lovers In The Sun и ето най-новото му мегаяко парче:

punch
Да живей словото

Назад към Музика и Концерти