БГ естрада

Модератор: Ангел

БГ естрада

Мнениеот punch » 13 Мар 2014, 13:15

Има ли почитатели на българската естрадна песен? Без значение дали ретро или новата бг естрада. Кои са любимите ви изпълнители?
“Of all the books in the world, the best stories are found between the pages of a passport.”
punch
Да живей словото

Благодарил (а): 9 пъти.

Re: БГ естрада

Мнениеот Kristo » 13 Мар 2014, 14:59

Аз съм голям фен на Нели Рангелова и Катя от Дует Ритон... но не баш на песните им...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот punch » 13 Мар 2014, 16:05

Е, аз не се ръководя от твоите критерии когато става дума за певици.
Харесвам Васко Кеца, Тоника, Маргарита Хранова и др.
“Of all the books in the world, the best stories are found between the pages of a passport.”
punch
Да живей словото

Мнениеот Kristo » 13 Мар 2014, 16:54

Е, Васко Кеца певица ли е? Моля ти се...

И горният ми коментар не беше баш по темата, но беше знак за бъдещото поколение форонци, които се записват и влизат в новата КСК - да не помислят, че сме някакви сухари, които обсъждат само политика, наука и бг естрада, а да видят, че има малко "сол и пипер" в този форум, че има шеги, закачки, секс, простотии и прочее - та да решат да останат. Млади хора сме (е има и изключения) - трябва да показваме винаги веселата инфантилна бъзикчийска ташаклийска страна на нещата, защото иначе ще остареем преждевременно и ще превърнем тоя форум като събиране на бабички пред блока - които обсъждат коя какви хапчета пие, кои сериали гледа и какво ново по новините, въпреки, че всички си ги знаят тия неща.

А иначе - подкрепям и певици с малки бюстове, но тези с големите се помнят по-лесно, затова почнах с тях. Ако се сетя за други, ще споделя. Може и с клипчета, но от сега ви предупреждавам - някои песни са пълни бози и можете с право да ме съдите за морални щети, ако ви карам да ги чуете. Предупредени сте.
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот fluffy cloud » 13 Мар 2014, 19:18

Много харесвам "Фамилия Тоника". Текстовете на "Чуй ме, Дилмано" и "Готин" още са ми запаметени в главата.
I wanna fall from the stars straight into your arms
Аватар
fluffy cloud
сладоледено-шоколадово-спагетено чудовище

Благодарил (а): 209 пъти.

Мнениеот punch » 21 Мар 2014, 13:07

О, да, "Тоника" също, както и тяхната приятелка Тони Димитрова дето изпя "Ах, морето". Харесвам още Мими Иванова и Развигор Попов. Изобщо, това са златните български песни.

Интересното е че и сега се правят хубави естрадни песни. Неотдавна попаднах на един варненски изпълнител Теди Генев. Ето например, една от най-хубавите му песни е посветена на България. Заедно с песните за България на Емил Димитров и Веселин Маринов, тази песен има всички шансове да се нареди до тях:

Този изглежда пич, има и дует с Маргарита Хранова между другото. Вижте във vbox7, има доста негови клипове.
punch
Да живей словото

Мнениеот Libra » 22 Мар 2014, 07:52

Точно гореспоменатите ми се струват много скучни и не се кефя, но си имам няколко любимци от онова време и те са Васил Найденов, Лили Иванова и Георги Минчев, който не е особено естраден, ма хайде.. :) И дует Ритон са готяни!
Не съм това, което съм, но и другите не са това, което са.
Аватар
Libra
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 316 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 22 Мар 2014, 20:41

"Фамилия Тоника" имаха прекрасни песни, наистина много ги харесвам (иначе от трите формации (преди да се обединят, ама вие това няма как да го помните) харесвах най-много Тоника СВ). И смислени текстове, и приятни мелодии.
А Тео живее в нашия блок, май съм го споменавала това. Уникален глас има тоя мъж.

Трудно ми е да отлича една песен от всичките ми любими техни - наистина са много, те са ми някак... вплетени в живота, докато растях. Просто в различните периоди имах различни любими техни песни.
Ето една, дето всеки път, като я чуя, ми се насълзяват очите, без да я свързвам с нещо конкретно:

"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот Scarface » 03 Апр 2014, 10:44

Георги Христов най-много ми харесва.

Също тая песен на Братя Аргирови много ме кефи, но по-скоро заради оригинала:

You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Благодарил (а): 130 пъти.

Мнениеот Kristo » 03 Апр 2014, 11:53

Ако говорим за братя Аргирови, тази ми е най-приятна:

А също и:

А знаете ли, кое е най-забавното? Въпреки, че тия песни са сигурно на 1000год и сигурно и братята даже не си спомнят да са ги пеели... ама са една класа над сегашния бг поп - и като текст, и като музика. Навремето не е имало софтуер, едно на ръка. Ама е срамота - една песен от 80те да звучи по-свежо и приятно от всичко ново (да не кажа "Всичко след нея", защото няма да е баш точно) - какво е станало с българската музика? Не че тия двамата са мега-гении и музикални феномени, но... знам ли, може би са знаели, как се прави...

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот Scarface » 04 Апр 2014, 10:46

Kristo написа:какво е станало с българската музика?

Shit happens :oops:
You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Благодарил (а): 130 пъти.

Мнениеот punch » 04 Апр 2014, 20:25

На Братя Аргирови най-много харесвам тази песен:
punch
Да живей словото

Мнениеот Kristo » 04 Апр 2014, 20:54

Тази песен се казва "До вчера" между другото. Не знам защо (особено в българските сайтове) - бъркат голям брой заглавия. Много дразнещо е например песента "Рибна фиеста" да я пишат като "И ловец съм, и рибар съм". Примери - дал бог.

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот punch » 04 Апр 2014, 21:14

Мен не ми пречи. Нормално е една песен да има 2 и повече варианти на заглавието.
punch
Да живей словото

Назад към Музика и Концерти