Евровизия

Модератор: Ангел

Евровизия

Мнениеот punch » 05 Май 2014, 19:14

Броени часове остават до първия полуфинал на Евровизия. Имате ли фаворити?
“Of all the books in the world, the best stories are found between the pages of a passport.”
punch
Да живей словото

Благодарил (а): 9 пъти.

Re: Евровизия

Мнениеот Търговецът на кристал » 05 Май 2014, 19:33

Да, Рони О'Съливан.
Сериозно, тая глупост остана ли някой, който да я гледа? Че и да се вълнува, да знае песните, та чак и фаворити да има?
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот punch » 05 Май 2014, 19:45

От теб друга реакция не може да се очаква.
Чакай да позная, този прилича на теб, нали?

Изображение
“Of all the books in the world, the best stories are found between the pages of a passport.”
punch
Да живей словото

Мнениеот Търговецът на кристал » 05 Май 2014, 20:09

Поразителна прилика, казвам ти. :)
Тръпна в очакване на огромния интерес към темата, да знаеш. :mrgreen: Само полека, да не си изпотрошат краката от бързане мераклиите да обсъждат кОнкурса. :connie_duckywalk:
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Kristo » 05 Май 2014, 20:21

punch написа:Броени часове остават до първия полуфинал на Евровизия. Имате ли фаворити?

Объркал си раздела, Евровизия е за раздел Политика, не за Музика. Никога не е било относно музиката. Винаги е относно:
а/ коя нация има най-гаврещата публика
б/ коя нация притежава най-скапаните музиканти
в/ коя нация може да накара най-много други нации да гласуват за нея
и бонус
г/ коя нация има най-комедиен акцент на английския език.

И в този ред на мисли - България винаги е фаворит за тия неща, като изключим В, но то е защото има заговор срещу нас, а не щото нашите хора не стават... :salute:

Жалко, че не участваме, винаги сме фаворити да се изложим, Рамбо Амадеус е силен втори...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот Kristo » 05 Май 2014, 20:21

punch написа:Броени часове остават до първия полуфинал на Евровизия. Имате ли фаворити?

Объркал си раздела, Евровизия е за раздел Политика, не за Музика. Никога не е било относно музиката. Винаги е относно:
а/ коя нация има най-гаврещата публика
б/ коя нация притежава най-скапаните музиканти
в/ коя нация може да накара най-много други нации да гласуват за нея
и бонус
г/ коя нация има най-комедиен акцент на английския език.

И в този ред на мисли - България винаги е фаворит за тия неща, като изключим В, но то е защото има заговор срещу нас, а не щото нашите хора не стават... :salute:

Жалко, че не участваме, винаги сме фаворити да се изложим, Рамбо Амадеус е силен втори...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот punch » 05 Май 2014, 20:36

Тия от телевизията за кво се отказаха от участието на България за сметка на идиотски сериали? Нали трябва да се покажем пред Европа, а Евровизия със своя рейтинг е най-верният начин да покажеш страната си.
punch
Да живей словото

Мнениеот Търговецът на кристал » 05 Май 2014, 20:38

Ама... чакай... ти СЕРИОЗНО си вярваш?
I rest my case.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Търговецът на кристал » 05 Май 2014, 20:38

Ама... чакай... ти СЕРИОЗНО си вярваш?
I rest my case.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот punch » 05 Май 2014, 20:49

В какво по-точно да вярвам? Много от победителите (и не само) през последните години са имали успех. Всичко зависи от шанса - едните успяват, други не. От последните 2 години победилите песни станаха хитове:
Loreen - Euphoria
Emelie - Only Teardrops
Сакис Рувас, Елена Папаризу, Лорди, Lena Mayer-Landrut - всички те са станали популярни в голяма степен благодарение на конкурса. Дори когато сръбкинята Мария Шерифович победи, всички независимо от националността, са научили текста на песентта. А когато Елица и Стунджи участваха, още дълго време имаше интерес към тяхното творчество в цяла Европа. Въпроса е ние да направим правилен избор.
punch
Да живей словото

Мнениеот Kristo » 05 Май 2014, 21:32

Много от победителите (и не само) през последните години са имали успех

Не си прав. "Успех" в този бизнес означава в цял свят, в интернет и в различни пазари, световни турнета и отделна страница в уикипедия с рекорди и награди. От изброените, а и от всички победители в последните 10 конкурса да речем, едва ли ще се намери някой, които да е постигнал успех.

Повечето от тях имат успех в своята си нация, след този конкурс придобиват регионален успех, който се ограничава до културната група, която представляват (Скандинавия, Балканите, Славянските народи, Германоезичния свят, Испаноезичния свят и т.н.) - а общоевропейски успех е кратък и несъдържателен. За световен и дума не може да става.

В този ред на мисли сериозни артисти, зад които стоят големи музикални компании, гледат да избягват този конкурс, който е като музикална версия на Биг Брадър - всеки участва за рекламата, а не за да докаже нещо. Затова и повечето са си жив та$ак. Замисли се - защо Англия не изпрати Адел или Испания - Енрике Иглесиас? Нали е престижен конкурс?

За какво им е на хората, способни на световен успех, да си мерят силите с Краси Аврамовците или Софи Маринките от нации, за които английския език е толкова чужд, колкото и марсианския, а пазарите им са незначителни, за да бъдат завладявани. Или за да си правят реклама в тв-шоу, когато могат да генерират милиони гледания в интернет, без да се налагат да пътуват до... да речем Белград или Баку.

Успехът в тази индустрия се предполага, ако постигнеш някой от доказалите се бизнес-модели и конкретни резултати чрез тях. Този конкурс няма възможност да произведе от неизвестни хора - успешни проекти, затова и хора със сериозни амбиции, разбирай възможности за реален успех, го избягват. Което много сваля нивото до там да е пародия, която прилича на измислена от Саша Барон Коен за някой от неговите филми. Музиката не е на такова ниво, че да говорим за успех - това едно на ръка. Но и само по художествена стойност отстъпва на всичко, което можем да чуем по радиото... което от своя страна дори не е толкова качествено само по себе си... Така че...

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот FloWersOfEviL » 05 Май 2014, 22:12

Аз разбирам, че бързате да се изразите, ама стига поствайте по 2 пъти всичко :lol:

Ели, много яка снимка, бдв, това гнездо е от сценогрфията от бъдещата ти постановка, нали?

Иначе аз Евровизия от 2009 не гледам.. много боза, много нещо.. След 2005 само надолу върви.
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот clinical_dead » 05 Май 2014, 22:38

Потребителят ПЪНч винаги отваря безнадеждни и безинтересни теми. Интересува се даже от aisecs (мисля така се пишеше) , а вероятно всички си спомняме снимките им. Относно евровизията... след като участва Израел, а Палестина не - аз съм пас.
Изображение

Изображение
Аватар
clinical_dead
Стенограф

Благодарил (а): 422 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 05 Май 2014, 23:54

FloWersOfEviL написа:Ели, много яка снимка, бдв, това гнездо е от сценогрфията от бъдещата ти постановка, нали?

Не ми говори', че точно днес я видях въпросната сценография. Даже не в завършен вид. :connie_mini_goof:
Ама важното е, че цайсите са Рей Бан, кво... :mrgreen:
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот punch » 06 Май 2014, 11:59

clinical_dead написа:Потребителят ПЪНч винаги отваря безнадеждни и безинтересни теми. Интересува се даже от aisecs (мисля така се пишеше) , а вероятно всички си спомняме снимките им. Относно евровизията... след като участва Израел, а Палестина не - аз съм пас.

Че ти какви теми си отворил досега?
punch
Да живей словото

Следваща

Назад към Музика и Концерти