Евровизия

Модератор: Ангел

Re: Евровизия

Мнениеот Scarface » 07 Май 2014, 10:43

Доста кич конкурс си е за мен, но все пак какво се случи тая година?
You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Благодарил (а): 130 пъти.

Мнениеот Scarface » 07 Май 2014, 15:05

Слагам спойлер, че не е за хора със слаби сърца. Участникът/участничката на Австрия :roll:

You are still going to get criticized, so you might as well do whatever the fcuk you want
Аватар
Scarface
Fcuk what people think

Благодарил (а): 130 пъти.

Мнениеот FloWersOfEviL » 07 Май 2014, 21:07

УАУ. УОУ. Ъъъъ, I am REALLY not the jugging kind of person but.. ЗАЩОООО, брадата.... ЗАЩО?!?!!?
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот Надежден Случай » 09 Май 2014, 03:20

I'm so freaked out that I forgot to put the D in judge. :shock: :lol:

But seriously, this whole thing has been one major blow since, like, forever. :pukeright:
Real friends will serve you long,
Sunshine or ain't.
Real friends won't do you wrong,
Real friends don't change.
Аватар
Надежден Случай
Един от клуба на моралното влияние

Благодарил (а): 38 пъти.

Мнениеот Dr Dulcamara » 11 Май 2014, 10:28

punch написа:Броени часове остават до първия полуфинал на Евровизия. Имате ли фаворити?

punch, очакваше ли този резултат? :D

А изненадани има ли?
Аватар
Dr Dulcamara
Форумозавър Рекс

Благодарил (а): 94 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 11 Май 2014, 10:48

Не ме изненадва фактът, че спечели скучна балада.
Не съм впечатлена и от това, че на сцената е пял мъж, облечен като жена. Може да е травестит, може да е трансджендър, не съм се интересувала, негова/нейна си работа.
Това, което наистина ме учудва, е фактът, че е излязъл на сцената с брада. Защо? В крайна сметка, целият този грим, прическа, облекло, сценично поведение са... женски. Очевидно се цели да изглежда и да бъде жена. Тогава защо оставя брадата, като може да я обръсне и да завърши визията?
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот Dr Dulcamara » 11 Май 2014, 11:18

MidwinterSun написа:... Това, което наистина ме учудва ...

Аз не съм очаквал нещо конкретно, нито съм изненадан, защото не се интересувам от този конкурс. Задавам си обаче същите въпроси, но, може би, в малко по-общ план.
Аватар
Dr Dulcamara
Форумозавър Рекс

Благодарил (а): 94 пъти.

Мнениеот FloWersOfEviL » 12 Май 2014, 23:25

АААААААХАХХАХАААХАААХАААХАААХАХАХАХАХАХАХАААХААА!!!!!

НИМОА!!!

Знам, че е ужасно, но се просълзих от смях :lol:

Цък.
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот punch » 14 Май 2014, 12:36

Не че съм го очаквал този резултат, просто букмейкърите прогнозираха че брадатата Кончита ще заеме 1во място. Не бих казал че баладата е скучна, даже доста си е на ниво. Този австриец е искал да докаже че няма значение как изглеждаш, важна е музикалната част. Евровизия е конкурс където можеш да видиш всякакви стилове - поп, балади, етно, рок, електронна и т.н. Дори брейкбийт имаше тази година, мисля че от Унгария. Колкото и да се говори за политизирането, съвременното музикално изкуство в крайна сметка надделява.
Ха, героините на Дисни с бради изглеждат забавни! Предлагам на следващата форумна среща женската част да дойдат с бради! :albino: :rr:
“Of all the books in the world, the best stories are found between the pages of a passport.”
punch
Да живей словото

Благодарил (а): 9 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 14 Май 2014, 14:00

punch написа:Колкото и да се говори за политизирането, съвременното музикално изкуство в крайна сметка надделява.

Почвам да се чудя наистина ли си толкова тъп, или само се правиш на такъв, за да ни тестваш. Не знам и аз на кое от двете се надявам.
Ти СЕРИОЗНО мислиш, че й дадоха наградата заради песента, а не заради брадата?
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 14 Май 2014, 14:22

Кхъм...
За сравнение:

и

Разлика: 8 години.

Да, това Е поредната балада, която не се отличава с особена забележителност. Ако беше иначе, песента на Мариана Попова трябваше поне да се класира за финала, нали?
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот punch » 14 Май 2014, 15:10

Търговецът на кристал написа:Почвам да се чудя наистина ли си толкова тъп, или само се правиш на такъв, за да ни тестваш. Не знам и аз на кое от двете се надявам.

Надявам се модераторите да вземат под внимание тази лична обида и да приложат съответните мерки срещу теб.

Ти СЕРИОЗНО мислиш, че й дадоха наградата заради песента, а не заради брадата?

Нищо подобно не съм казвал, дори не съм намеквал. Не разпространявай дезинформация, която е плод на болната ти фантазия.

И още нещо. Очилата Ray-Ban дето ги мразиш толкова, е любимата марка на такива личности като Джон Ленън, Джони Деп, Стивън Спилбърг, Елтън Джон, Мерил Стрийп. Не знам дали мнението на тези хора е важно за теб.
“Of all the books in the world, the best stories are found between the pages of a passport.”
punch
Да живей словото

Благодарил (а): 9 пъти.

Мнениеот slighter » 14 Май 2014, 15:55

MidwinterSun написа:Това, което наистина ме учудва, е фактът, че е излязъл на сцената с брада. Защо?

E, тоо пеенето не e много доходоносен бизнес (ако не си известен), може да заработва нещо извънредно в цирка :lol: Очаквам догодина да се явят човекът-слон, гълтачa на саби, сиамските близнаци и т.н. :mrgreen:

(Евровизия 2015)
Аватар
slighter
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 243 пъти.

Мнениеот Kristo » 14 Май 2014, 16:57

punch написа:Колкото и да се говори за политизирането, съвременното музикално изкуство в крайна сметка надделява.

Прав си, че надделява. Само, че не в този конкурс, този формат и тази поредица от победители. На наградите Грами надделява, когато дадат на хомосексуален изпълнител награда, или когато дадат Оскар на филм, който не показва американците в добра светлина.

Но в добрата стара (че и нова) Европа все още не е така. 90% от гласуващите на тоя конкурс го правят с цел, ще ме прощавате за групата дума, но с цел "ташак". Аз ако гласувах щях да го правя със същата цел, а познава и поне още 10 души, които биха го направили. Гледаш конкурса, избираш си кой е най-нелеп да спечели, кеф ти денсещи се като маймуни украйнци, кеф ти прегракнали финландци, кеф ти там който беше облечен като призрак от миналата година и тва е. Винаги е било така, особено от ерата на интернета, когато масово се гласува "на инат" за някой перко. От последните години пък само сръбската песен може би заслужено спечели. Но всичко е до политика. За Руснаците гласуват близки до тях нации, например. При тях групата на политическите гласове надделява над ташаклийските, прощавайте отново.

И кой тогава гласува за качество на песните? 10те музикални експерта в България или 2мата в Македония? При все, че хората, които разбират от музика бягат от този конкурс, как можем да говорим за "изкуство", когато се гласува от хора, които:
а/ гледат държавата коя е
б/ гледат да си направят бъзик
в/ си мислят, че разбират от музика, а всъщност не е така.

А и самият конкурс не спомяга никак за подобряване на нещата. Системата за гласуване и подбора на песни е такъв, че горните 3 групи винаги ще убиват изкуството като такова с гласовете си. Щом някой негодник е минал националния си конкурс без оглед на това, дали "става", как очакваме 30-40 състезатели да "стават" на континентално ниво?
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 14 Май 2014, 18:38

punch написа:
Търговецът на кристал написа:Почвам да се чудя наистина ли си толкова тъп, или само се правиш на такъв, за да ни тестваш. Не знам и аз на кое от двете се надявам.

Надявам се модераторите да вземат под внимание тази лична обида и да приложат съответните мерки срещу теб.

Няма проблем, направо ще ти кажа как да процедираш - пиши ЛС на някой от администраторите (подсказвам, никовете им са в червено), за да ми сложат официално предупреждение, ако преценят. Нито ще си оттегля коментара, нито имам намерение да се извиня, нито ще си променя мнението. Даже се изкушавам да го повторя, в случай, че не си разбрал.

Колкото до болната ми фантазия - я бягай оттук и си прочети мнението, в което обясняваш как съвременната музика била спечелила, тогава ела пак да ми се отваряш. Даже не се четеш какво пишеш, обаче иначе раздаваш правосъдие. :lol: И нямам нищо против някоя марка очила, стига да не става дума за ситуация, в която жабата е видяла, че подковават коня и също си вдигнала крака. Джони Деп и другите, дето ги изреждаш, ще ги стигнеш само по очилата. Евентуално. Ама не бих си заложила имуществото на подобно развитие. Не знам защо, ама келеши като тебе сами ми се нагласят на шамарите.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

ПредишнаСледваща

Назад към Музика и Концерти