Евровизия

Модератор: Ангел

Re: Евровизия

Мнениеот punch » 14 Май 2014, 19:28

Хаха, ти май не разбираш като четеш или информацията стига до твоето съзнание в извратен вид. Като писах как музиката е спечелила, имах предвид конкурса като цяло, а не песента победител. Ти дори не разбра, изглежда съм го казал в прекалено изискана за теб форма. Изкуството е извън политиката колкото и да се опитват да ги смесят. Един пресен пример: представителките на Русия, две чаровни близначки въпреки днешните политически нагласи, момичета се представиха достойно на полуфинала и успяха да се класират за финала, където заеха 7 място. Хората които умеят да виждат и да оценяват прекрасното, тези които не страдат от предразсъдъци и умеят да разграничават мнението си от това на продажните медии, веднага виждат таланта. И съжалявам че трябва да се повторя (да ти го потретя ли после?), но във връзка с брадатата Кончита пак ще кажа че външният вид няма значение ако песента е хубава.
Това че се опитваш да ме предизвикаш и да направиш скандал не говори добре за теб. Никой ли не те тачи след като толкова упорито се опитваш на всяка цена да се изявиш във тоя форум и да наложиш мнението си?
“Of all the books in the world, the best stories are found between the pages of a passport.”
punch
Да живей словото

Благодарил (а): 9 пъти.

Мнениеот Dr Dulcamara » 14 Май 2014, 20:36

punch написа:... пак ще кажа че външният вид няма значение ако песента е хубава ...

Едва ли е така, punch, защото става дума за телевизия. Иначе би било ЕвроРадио, например.
Аватар
Dr Dulcamara
Форумозавър Рекс

Благодарил (а): 94 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 14 Май 2014, 22:18

punch написа:Това че се опитваш да ме предизвикаш и да направиш скандал не говори добре за теб. Никой ли не те тачи след като толкова упорито се опитваш на всяка цена да се изявиш във тоя форум и да наложиш мнението си?

A песента хубава ли е? :mrgreen:
И не знам защо мислиш, че се опитвам да предизвикам скандал. Казвам си мнението в прав текст. Казвам и какво мисля за теб. Не виждам нищо скандално в това. :)

Докторе, ИМЕННО. Песента е една нищо и никаква балада от типа, който сме слушали до припадък (ето, и Силвето даде пример по-рано днес). Отличаването на Кончита Вурст обаче е много конкретен statement, който "Европа" направи във връзка с вида й. Това е. Чисто и просто като къпан полицай.

И да уточня нещо важно - не ми е драма как изглежда въпросният изпълнител. Нямам абсолютно нищо против избора му, нито бих му се чудила, ако го видя така и на улицата (него или друг). Преди да питате - не би ми било проблем, ако някой ден и синът ми направи подобен избор. Whatever makes him happy, стига да не наранява никого с избора си. Имам против използването на въпросния вид за подобни завоалирани заявления, маскирани зад музика със съмнително качество в конкурс, който - според заявката на организаторите - няма политически елемент, а е строго музикален. Аааааааааааааайде нЕма нужда. Само като погледнете съседския вот и ви става ясно колко е музикален.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот Pisobella » 14 Май 2014, 22:20

Добреее...

Търговец, punch - Спрете с личните нападки, пуснете си по едно ЛС и се доразберете, ако е толкова наложително.

Предлагам на всички потребители да пишат по темата без да обсъждат интелектуалните качества на другите.
Надявам се, че няма да има такива лирически отклонения и да не се налага да минавам с метлата.
Благодаря.

--------

Иначе тази песен изобщо не ми харесва. Евровизия не гледам откакто две български песни, които за мен трябваше да са номер едно или поне в топ 3, не стигнаха до никъде. А печелят някакви безумия в повечето случаи. И също така участниците, които изпращаме, са не по-малко безумни в голяма част от случаите.
За мен този "конкурс" си е някаква пародия на музикален конкурс.
Изображение
"Искам да мога да накарам светлината да разказва истории в тъмното."
click me !! ---> http://z0r.de/63
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Благодарил (а): 128 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 14 Май 2014, 22:39

То като говорим за Кончита, трябва да се върнем към Дана Интернешънъл, ама не знам колко от вас я помнят, всъщност. То и тогава (1998) беше бая скандал. И също спечели. Песента й (Diva) беше нелошо денс-парче, не помня обаче останалите от съответната година, за да го сравня с тях, а не ми се занимава да търся сега. Diva обаче си беше бая хит тогава.

Само си помислете колко от песните, спечелили Евровизия в последните десетина година после се завъртат и стават хитове. Wild Dances и Euphoria, толкова (и двете доста заслужено, според мен, но това вече е субективно мнение - а Руслана ми е любимка). Другите печелят "конкурса" и след месец вече никой не ги помни (Александър Рибак, Мария Шерифович ениуан?). Изключвам Елена Папаризу, ама тя стана популярна в България по съседски и покрай дуета й със Слави (и кавъра на песен на Антик, който направи Годжи).
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот FloWersOfEviL » 14 Май 2014, 22:56

Търговецът на кристал написа:(Александър Рибак, Мария Шерифович ениуан?).

ДА! Аз. И Фак между другото.

На Рибак беше единствената песен откакто гледам конкурса, която ми хареса, и спечели.
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 14 Май 2014, 23:02

Рибак с тебе го обсъждахме, ако правилно си спомням. И аз я харесвах, макар че беше поредната с абсолютно идиотски текст, но мелодията се запомняше от раз и пичът имаше приятно излъчване и добро сценично присъствие. И пак ако погледнеш разпределението на гласовете, ти става ясно, че спечели така, както спечелиха Лорди през 2006. 12-ки от всички скандинавски страни + Русия и бившите съветски. Та толкова по въпроса за музикалната страна на конкурса, искам да кажа. Иначе песента не е лоша.
Иначе единствената съвременна (да речем от това хилядолетие), която е печелила дотук и която НАИСТИНА съм харесвала ужасно много и която и до днес слушам, е Wild Dances на Руслана. За сметка на това, през 2006 имаше наистина страхотни парчета, а спечели сръбкинята със супер безлична песен.

Когато конкурсът бъде спечелен от държава без големи емигрантски общности и без силно лоби в чужбина, тогава ще повярвам, че иде реч за музика. В тоя ред на мисли, има да почакам Чехия да спечели. :mrgreen: Чехия гласува за Словакия, Словакия гласува за Чехия и... стига толкоз. А, да, и ако от Германия големите емигрантски общности оставят някоя точица за чехите...
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Pisobella » 14 Май 2014, 23:14

Хм, аз по имена не ги знам.
На Мария Шерифович песента изобщо не ми хареса!

А на Рибак ми допада, даже се бях чудила парчето на кого е.... И сега ми светна. Но аз не гледам конкурса и не ги следя, та не ги и знам/помня кой какво.

От Евровизията са малко парчетата, които се слушат и след това. И има няколко, които ми харесват.
Просто когато нещо супер безлично печели масово гласове, а хубавите неща остават назад.... убива ти се всякакво желание да го гледаш тоя "конкурс".
Изображение
"Искам да мога да накарам светлината да разказва истории в тъмното."
click me !! ---> http://z0r.de/63
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Благодарил (а): 128 пъти.

Мнениеот Faith_no_more » 14 Май 2014, 23:51

Може би единствената песен, която ми допада, и която е печелила конкурса --> Zeljko Joksimovic - Lane Moje. Колкото по темата за Наденичката - 'баси скучната песен :mrgreen:
Faith_no_more
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 421 пъти.

Мнениеот Kristo » 15 Май 2014, 02:30

Място за сравнение може би има, но сравнете песните от времето на АББА в този конкурс и сегашните. Има един много мним момент за границата между това да уцелиш формулата за добра песен и това да се разминеш и да стане гьовеч.

На Евровизия повечето хора отиват твърде далече в търсене на тази формула, а други пък не си дават толкова зор. А формулите за добри песни се знаят от десетилетия, има си стандарти - национални, международни, световни... Като казвам, че на този конкурс не ходят истински звезди, нямам предвид само пеещите хора, но и цялата армада (или в Българския случай - калабалък) от хора, които работят за тях. Талантът си е талант, това не се отрича. Мнозина са успели и без него. Но никой не е успял разчитайки само на него. Такова животно няма. Ван Гог е имал талант, ама е умрял в бедност, а днес картините му струват колкото цялото СУ барабар с форума (е без мене де...)

Искате ли да играем на една игра, ще ви давам примери:
Сетете за някоя балада, която е спечелила или участвала. След това за песен на Адел или Пинк. Къде е разликата?
Сетете за Руслана и нейните неща там, кви бяха. А сега за Шакира. Пак къде е разликата?
Сетете се за всяка изчанчена луда песен, в която няма много текст, смисъл и всичко е базирано на абсурда. Сега ги сравнете с песни като Gangam Style или The Fox. Kъде е разликата?
А сега за финал - сетете се за всяка леснозабравима поп-радио-песновка, която ни се предлага на Евровизия. А сега за подобна поп-радио-песновка, която ни се предлага от ютюб, радиата или МТВ, нещо в стил Кати Пери или Лейди Гага. Къде е разликата?

Изобщо кое определя в тези примери, кои имат успех и кои нямат? За кои успеха е да говорят за теб няколко седмици и за кои успеха е милиони с американски президенти по тях, а може евро, рубли или каквото си харесате.

Ще отговоря на потребителя, който по-рано през деня спомена, че изкуството било победило - всеки си има свой стандарт за това, кое "става". Моят е следния - ако една песен ти хареса, без да знаеш кой я пее, без да гледаш клип, без да виждаш как изглежда изпълнителя и без да можеш веднага да кажеш "абе това не е ли онзи", бъркайки го с някой друг, по-известен - това значи, че ти е направила впечатление самата песен. Тя е изкуството. Всичко останало е ПР, който сам по себе си пак е изкуство, де, но съвсем различно. Той се прави за да се продава изкуството. Без него няма бизнес-страната на това изкуство.

На евровизия, голям момент играят политиката и гаврата. Все неща, които ПР-ът не може да контролира до степен, че да създаде вълна, да я яхне и да превърне едно изкуство в бизнес. Именно това плаши изпълнителите, имам предвид можещите да печелят милиони долари, да участват. Просто няма престиж за тях, какъвто да речем е награда на МТВ. Останалите са като участници в Х-фактор, които примерно не са топ 10 или топ 20, а са решили продуцентите да дадат шанс на следващите 50-60 участника да се пробват да изпъкнат. Жалка картинка, някой може и да успее за малко, но ще е все още далеч назад от тия в топ 20. А малките нации това го виждат като победа.

Колкото до изкуството - когато погребеш една идея за международен конкурс под тоновете безличност, натруфеност и много ангажирана политика и без да предложиш модел за да развиеш някого до степен на световна звезда... е от това пада и качеството на участниците, защото сериозните не се навиват. Веднага давам пример - британската песен от тази година беше спрягана за фаворит, накрая остава 17... кратка справка в уикипедия, да видим на кое най-високо място е била в класацията за сингли... 33то... ами тогава...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот fluffy cloud » 15 Май 2014, 10:53

Александър Рибак не мисля, че е потънал в забвение. Аз лично много се кефя на песента му, с която спечели и досега си имам Fairytale на плейъра и си я слушам. Много е сладка, с някаква детска наивност в нея и наистина сценичното му присъствие тогава беше доста добро. Горе-долу това и беше последната година, в която с любопитство проследих конкурса, след това ми стана доста тъп. Тази година дори не знаех, че се е провел, докато не чух Рачков и Василев да коментират кой е победил.
I wanna fall from the stars straight into your arms
Аватар
fluffy cloud
сладоледено-шоколадово-спагетено чудовище

Благодарил (а): 209 пъти.

Мнениеот punch » 15 Май 2014, 18:48

Търговецо, виж че можеш да водиш конструктивен диалог :)

Рибак доколкото знам не е в забвение, но със сигурност вече не е толкова популярен, еуфорията е отминала. Сещам се и за други негови парчета - Song from a secret garden и другата мисля че се казваше "Не вярвам в чудеса", знам че е саундтрак към един руски филм - "Черната мълния".
Сега си припомних Евровизия 2009 и се сетих че бях не за Рибак, а за представител на Литва, чуйте:

“Of all the books in the world, the best stories are found between the pages of a passport.”
punch
Да живей словото

Благодарил (а): 9 пъти.

Мнениеот AYD » 11 Сеп 2014, 20:45

Досега не се бях замислял за такава тема в този форум, но ето, че я има! Не, че нещо много смислено се е казало, но аз определено съм ОГРОМЕН фен - гледал съм всичко де що има от 1956-та година досега. ;)
AYD
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот slighter » 09 Окт 2014, 20:31

Те ги на :) Еnjoy Крисия :D

А, Германия сигурно ще я представят Хелга, Мустафа и Юсуф :lol: :lol: (или те май вече нямат Хелга там? )
Аватар
slighter
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 243 пъти.

Мнениеот Kristo » 09 Окт 2014, 22:06

Що не върнат култовата ГДР-ейска банда "Чингиз Хан"? Ще оберат де що има източен вот и де що има западен хейт... както Кончита стори ама на обратно...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

ПредишнаСледваща

Назад към Музика и Концерти