'Черният рицар" - най - добър филм за всички времена...

Модератор: Търговецът на кристал

Вашата оценка за филма:

1
5
7%
2
0
Няма гласували
3
2
3%
4
1
1%
5
2
3%
6
7
9%
7
17
23%
8
9
12%
9
11
15%
10
21
28%

Общо гласове : 75

'Черният рицар" - най - добър филм за всички времена...

Мнениеот camel » 24 Юли 2008, 20:48

"Черният Рицар" с рекордни приходи и оценки (UPDATE 3)

"Черният Рицар" с рекордни приходи и оценки (UPDATE 3) Продължението на поредицата за Батман - филмът "Черният Рицар" (The Dark Knight), се очаква да се изстреля нависоко в боксофисната стратосфера с приходи от премиерата си в САЩ от над 100 милиона долара, от рекорден брой киносалони.

Очаква се "Черният Рицар" директно да влезе в десетката на най-успешните широкоразпространени филми като "Спайдърман 3", "Карибски пирати: Сандъкът на мъртвеца".

Огромният интерес към поредната лента за Батман се потвърждава от над 1000 продадени в аванс прожекции на филма в 4366 салона още преди появата му на големия екран.

Оценката на филма в кино-енциклопедията IMDb е рекордно висока за премиера - 9,7 от 10 при над 4500 гласували. Това му отрежда 4-то място в класацията на сайта по рейтинг, като пред него са само първа и втора част на "Кръстникът" и "Изкуплението на Шоушенк". Оценките се дават от регистрираните потребители на енциклопедията.

Филмът получава добри отзиви и от кино-критиците. Сайтовете Rotten tomatoes и Metacritic му дават съответно 82 от 100 точки и 94% позитивни ревюта, като данните им са на базата на рецензии на критиците.

Премиерата на лентата в България е следващата седмица.

UPDATE: Първите данни от бокс-офиса потвърждават прогнозите за рекордни постъпления от "Черният рицар". Само от средношните премиери в четвъртък срещу петък филмът е заработил $18,5 милиона от 3040 кина. Предишният рекорд се държеше от третата част на "Междузвездни войни", "Отмъщението на ситите", която от по-голям брой прожекции (в 3663 кино-салона) събра 16,9 милиона долара.

След днешната актуализация, оценката на филма в IMDb спадна с една десета до 9,6 от 10, но "Черният рицар" се изкачи с една позиция в класацията по рейтинги, където вече заема 3-то място, изпреварвайки втората част на "Кръстникът". Това се дължи на различната формула, по която се изчислява оценката на един филм за тази класация. Гласувалите за новия Батман вече са над 7000.

UPDATE 2: "Черният рицар" вече е първи в класацията на IMDb за най-добрите филми на всички времена, избрани от зрителите. След днешния ъпдейт, общата оценка на филма се увеличи с една десета на 9,7 от 10, а рейтингът му за т. нар. "Топ 250" на кино-енциклопедията IMDb стана 9,5 от 10. Това му отрежда първо място, пред "Кръстникът" и "Изкуплението на Шоушенк", които имат оценки от по 9,1. Гласувалите за "Черният рицар" досега са над 23000 потребители.

UPDATE 3: Warner Bros съобщи, че в деня на премиерата на "Черният рицар" е бил поставен рекорд по приходи - 66,4 млн. долара.
Междувременно оценката на филма в IMDb продължава да е 9,7 от 10 след днешния ъпдейт, оставяйки го на първо място в класацията на сайта за най-добрите филми на всички времена "Топ 250".

Източник: http://www.movies-bg.org/news/

Като върл фен на Батман не мога да не съм шокиран от успеха на филма. Самият аз не съм го гледал все още....но....ще го сторя в най - скоро бъдеще...

Някой от вас да го е гледал? :roll: Споделете впечатления.
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...
:notworthy:

- I want to change the world....
Did u bring in any weapons?
- Of course not!
Then you are not changing anything...
Аватар
camel
SentineL

Благодарил (а): 42 пъти.

Re: 'Черният рицар" - най - добър филм за всички времена...

Мнениеот blz » 24 Юли 2008, 20:52

Всички разправят, че бил много силен филм. Аз не харесвам батман и съм скептично настроен. Даже се чувствам засегнат, че някъв филм от поредицата за батман измести Кръстника от класацията на imdb..
The true balance sheet of US Investment banks:
There are two sides of the balance sheet: the left side and the right side.
On the left side, there is nothing right.
And on the right side, there is nothing left.
Аватар
blz
homo economicus

Благодарил (а): 6 пъти.

Мнениеот Cecilia Lisbon » 24 Юли 2008, 20:56

:shock:
ще ми се първо да го гледам и чак тогава да го коментирам, но...
9.5 в imdb е просто феноменално :shock: :shock: :shock:
искрено се надявам средната възраст на гласувалите да не е 12, както е, примерно, в замунда....
Cecilia Lisbon
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 121 пъти.

Мнениеот camel » 24 Юли 2008, 20:59

9.7 от 10. 8)

Еми получил е и 94 % позитивни отзиви и от кино - критиците. Пффф...много искам да го гледам и аз. :(
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...

- Of course not!
Аватар
camel
SentineL

Мнениеот camel » 24 Юли 2008, 21:31

Oчаквам включване от Joker? :mrgreen: :twisted:

- Of course not!
Аватар
camel
SentineL

Мнениеот Joker » 24 Юли 2008, 21:35

Не съм го гледал. Ще чакам да го пуснат по Канал 1! :mrgreen:
Joker
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот camel » 24 Юли 2008, 21:48

Joker написа:Не съм го гледал. Ще чакам да го пуснат по Канал 1! :mrgreen:

Ще имаш да чакааааш...Аз пък ще го гледам съвсем скоро. :P :P :P

Израснал съм с Батман. Нямам търпение. :bounce:

- Of course not!
Аватар
camel
SentineL

Мнениеот Joker » 24 Юли 2008, 23:04

Нее, Ватманът не ми харесва чак толкова много! :blackeye:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот ^PrincessA^ » 25 Юли 2008, 08:04

И на мен така, ама сигурно ще отида да го гледам, заради идеята :)
Изображение

"It's better to burn out than to fade away." (Kurt Cobain)
Аватар
^PrincessA^
wild child

Мнениеот Boromir » 25 Юли 2008, 10:38

Няколко причини:

Крисчън Бейл е роден за тая роля, вписва се невероятно. Аз се смазах от кеф на "Батман: Началото" и 50% от причината е той. :bounce: :notworthy:

Частта с Жокера още от Джакникълсъново време беше най-добрата. :mrgreen:

Отвратителната рекламна кампания с Хийт Леджър и смъртта му - "Вижте СЪДБОВНИЯ последен филм на Леджър!", "Ролята, която влуди и уби Леджър, сега и във вашето кино!“ и т.н. - скверно, но ефективно.

И все пак - най-добър филм? ИМДБ отдавна не е никакъв критерий за обективност, но сега вече е свършено. Има филми и филми и ако и да съм убеден, че новият филм за Батман ще е супер, чак такива почести едва ли заслужава, бидейки все пак и най-вече piece of entertainment. :idea: :idea: :idea:
Изображение
Аватар
Boromir
Proud and Noble Man

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот camel » 25 Юли 2008, 22:25

Току - що се връщам от киното. Филмът наистина е превъзходен. Ако трябва да бъда откровен това изобщо не прилича на повечето филми за супергерои. Нещо повече е. Батман и Жокера се вплитат в борба, опитвайки се да докажат, че хората са зли/ добри по природа. Войната се води за сърцата и душите на хората? Възможно ли е и най - добрият човек да бъде покварен? Имат ли нужда хората от надежда...от нещо, което да крепи вярата им в доброто? Наистина страхотен филм. За ролята на Леджър - уникална. Наистина не може да се сравнява по никакъв начин с тази на Никълсън, защото в двата филма целта на Жокера е доста по - различна. Всъщност ролята на Леджър е тази, която прави филма уникален. Рекламната кампания със смъртта му наистина подейства, но...съветвам всички да гледат този филм, защото според мен комикс идиотщините са оставени на заден план, а на преден са изнесени внушенията от филма, които наистина са много добри и карат човек сериозно да се замисли. Просто ще видите един различен Жокер и един наистина двулик човек в края. А самият Батман...може би първият филм от поредицата, в който качулатият герой е оставен на заден план, но...това съвсем не го прави по - интересен.

И да ви "светна": няма хепи енд.

От мен (като човек, израснал с Батман): 9/10 за филма. Поставям "Черният рицар" в моя топ 5 на най - любими филми. :bounce: :D

- Of course not!
Аватар
camel
SentineL

Мнениеот Joker » 25 Юли 2008, 23:14

:shock: Не думай! :P И аз победих ли накрая като няма хепиенд? :evil:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот camel » 25 Юли 2008, 23:16

Хехе...гледай филма и ще разбереш. Сериозно. Заслужава си.

Why you so serious? :lol: :lol:

- Of course not!
Аватар
camel
SentineL

Мнениеот camel » 26 Юли 2008, 13:19

Eто и друг отзив за филма:

http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=241452

- Of course not!
Аватар
camel
SentineL

Мнениеот Търговецът на кристал » 26 Юли 2008, 13:25

Ще ме карате да се прежаля и да го гледам. :|
Отсега казвам, че напълно споделям мнението на Ники - това с Хийт е пълно безумие и, поне за мен, е ужасно тъжно, че подобна реклама работи така добре (тя и затова е създадена, естествено...)
Ама Камилчо какво се е трогнал... Барб и той го похвали, изобщо.. вероятно ще го гледам, после ще пиша.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Следваща

Назад към Театър, кино и телевизия