Musical Contest - "The Impossible Dream" (Man Of La Mancha)

Модератор: Търговецът на кристал

Musical Contest - "The Impossible Dream" (Man Of La Mancha)

Мнениеот Търговецът на кристал » 12 Май 2010, 21:10

По предложение на Барберини - нещо, което ми се искаше да направя отдавна, ама е яко да му прехвърля отговорността, ако не ви хареса. :lol: Трудно избрах(ме) парчето, обаче е много хубаво (и достатъчно популярно и кратко, а и сами ще видите за какво изобилие от познати гласове става дума).

Та. Да ви запозная с този номер от мюзикъла "Man of La Mancha". Ето и изпълненията:

Пласидо Доминго
Ричард Кайли
Саймън Гилбърт
Ето какво намерих за Питър О'Тул (не гарантирам, че е той, а Мегън Фокс ме стресна :lol: ).
Анди Уилямс
Брайн Стоукс Мичъл
Лутър Вандрос
Самюел Рейми
Брин Терфел ( :mrgreen: )
Хосе Карерас
Бруно Пелтие
Елвис Пресли
Том Джоунс

И не мога да повярвам, че Колм Уилкинсън не го е пял - но не мога да намеря запис. Барб?
...
Ами... приятно слушане. Ако знаете още колко прекрасни неща има и извън "Коса", "Котки" и "Фантомът"... :drunken:
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Re: Musical Contest - "The Impossible Dream" (Man Of La Manc

Мнениеот camel » 13 Май 2010, 00:39

Обещавам, че утре ще намеря време да чуя възможностите.
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...
:notworthy:

- I want to change the world....
Did u bring in any weapons?
- Of course not!
Then you are not changing anything...
Аватар
camel
SentineL

Благодарил (а): 42 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 13 Май 2010, 12:11

Тъй. Оправих грешките (онзи все пак не се оказа Кайли, а Саймън Гилбърт (благодаря за корекцията), така че записът е сменен, подменен е и записът на Брайн Стоукс Мичъл и все пак добавих Бруно Пелтие, защото го намерих). ;)
Темата е отключена отново, евентуално може да добавя Колм Уилкинсън - той трябва да се чуе, ама... де го?
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот camel » 26 Май 2010, 20:10

Утре ги слушам и гласувам. Честно. :D
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...
:notworthy:

- I want to change the world....
Did u bring in any weapons?
- Of course not!
Then you are not changing anything...
Аватар
camel
SentineL

Благодарил (а): 42 пъти.

Мнениеот alter ego » 01 Юни 2010, 09:59

Мюзикъл..., това не беше ли оперета за бавноразвиващи се? :scratch:
:Laie_2: Into the endless we ride... :Laie_42:
Аватар
alter ego
A Soul Lost in Endless Time

Благодарил (а): 256 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 01 Юни 2010, 11:23

Интересен цитат.
Предвид зарибеността ми по много примери от тази музика (цели заглавия), явно си получих диагнозата. :) Сега разбрах защо не харесвам Вагнер. :D

И все пак, сериозно - знам, че разликата ти е ясна, но за другите, които биха се сбъркали да отворят темата.
Оперета:http://www.youtube.com/watch?v=TIWw1ls4QwY&feature=related
Мюзикъл: http://www.youtube.com/watch?v=3ynrky_iw6Q&feature=related

Оперетата е по-близо до операта, а мюзикълът си е съвсем отделен жанр, няма общо с нито едно от двете и сравненията не са уместни (по-адекватно е да кажеш, че оперетата е опера за бавноразвиващи се).

Разбира се, предвид факта, че Мадона пя (доста успешно, доколкото съм чувала) в "Евита", може и да си прав в частта за бавноразвиващите се - нямам аргументи срещу това (освен поне един цяяяяяял мюзикъл с нааааай-прекрасната музика на света и най-съвършените гласове; хората, които станаха звезди в рамките на една нощ). Освен това се смята и за гей-музика - също не споря: с клишета е трудно да се бориш, особено когато има процент истина в тях. :shaking2: :Mauridia_09:

Айде и един поздрав накрая: http://www.youtube.com/watch?v=g-cEvQ53VGQ. Жалко, че не мога да намеря записа на Линда Едер. А колко е красива тая женаааа... :girl_pinkglassesf: :girl_in_love:
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот alter ego » 01 Юни 2010, 16:28

Знаеш, че не се опитвам да обидя никого, а само се бъзикам... :albino:
:Laie_2: Into the endless we ride... :Laie_42:
Аватар
alter ego
A Soul Lost in Endless Time

Благодарил (а): 256 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 01 Юни 2010, 16:47

Е, ти кого да обидиш - то по тоя въпрос няма черно и бяло? Нали знаеш, че си пиша фермани (особено по тия теми). :)
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Лорд Носферату » 01 Юни 2010, 17:07

Най-много ми хареса Саймън Гилбърт и след него Брайън Стоукс Мичъл. А ако я слушам като несвързана с Дон Кихот песен, Бруно и Брин отиват на първо място.
Не знам какво си намерила за Питър О'Тул, но в този филм той не пее, а Саймън Гилбърт му изпълнява песните.
Кое се смята за гей-музика? Че аз не съм разбрал.
Ето ти го Уилкинсън - http://vbox7.com/play:60e23beb Звучи ми малко плахо, честно казано. Но тук - http://vbox7.com/play:181c94da останаха ми ушите, дет се вика. Линда Едер я мина и подмина. Даже акцентът му помага (на Брин не толкова).
И понеже в първия момент си помислих, че конкурсът е за кой може да намери други версии, ето ти една http://vbox7.com/play:451571d4 (и аз се зачудих как може да не я е пял, пък то...)
Аватар
Лорд Носферату
Средновековно невъзможен

Благодарил (а): 17 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 01 Юни 2010, 17:52

Да, Саймън Гилбърт е във филма, аз съм го писала. Но Питър О'Тул със сигурност е пял това парче, въпросът е дали съм намерила със сигурност негов запис, щото тая Меган Фокс бърка работите малко.

На мен Колм Уилкинсън ми е страшен любимец, макар в тоя запис на моменти наистина да звучи, сякаш са го стиснали за... гърлото. Но като го свържеш с образа на Дон Кихот - е, връзва се. :)
А пък ти си улучил нещо, което май не бях споменала по-рано - I, Don Quixotte е песен на самия Дон Кихот, Линда Едер я пее, просто защото може. И донякъде в името на екзотиката, освен това фойерверките й отиват. Ама и тя си е добра.

И последно - мюзикълът е смятан за точно толкова гей, колкото и Мадона, Кайли, Глория Гейнър, Барбра и прочее гей-икони. Да са живи и здрави, аз си слушам много от заглавията с голям кеф - напоследък преоткрих и "Скарлет Пимпърнел", но не мога да намеря подходящи записи, които да ви пусна. Всички са (полу)аматьорски, така че явно ще трябва аз да кача някоя от песните.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Лорд Носферату » 01 Юни 2010, 17:59

И пак не схващам какво му е гейското. Освен че Мадона игра във филм с Рупърт Еверет (нищо против него, да си кажа). Явно съм стар за тия неща :Р

Схванах си ги аз тия работи, само използвах Линда за сравнение, щото я беше дала на линк.

Ще я видим тая работа с О'Тул. Ама ме съмнява, еле с Мегън Фокс :mrgreen:
Аватар
Лорд Носферату
Средновековно невъзможен

Благодарил (а): 17 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 01 Юни 2010, 18:27

Просто се смята за гейско - дори Хаус, когато се правеше на обратен, си беше закачил постер за "Евита". Точно за тези изпълнители си е клише, ама от верните (и към тях бих добавила и Шер, Шърли Беси, Бет Мидлър, Джули Андрюс, Джордж Майкъл...). Явно не общуваш с достатъчно гейове и нямаш представа какво се слуша масово в тези среди.
Ако влезеш във форума на Мадона, там половината са от другото хоро. :) Информацията ми е от моя много добра приятелка, върла фенка и форумна активистка. Но тя само потвърди онова, което вече знаех, де.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Назад към Театър, кино и телевизия