Opera Contest 15 - "Je Veux Vivre" ("Romeo et Juliette")

Модератор: Търговецът на кристал

Opera Contest 15 - "Je Veux Vivre" ("Romeo et Juliette")

Мнениеот Търговецът на кристал » 03 Дек 2011, 14:59

Този контест, дето все се заричам да е последен, а е пореден, е специално за Барберини (защото знам, че обича тази ария и защото сме я слушали многократно заедно) и за Дулкамара (защото ми помогна за разрешаването на един бас).
Както казах и в темата за опера, идея нямам защо съм пропуснала тая ария в контестите досега - доволно кратка е, има фойерверки и ама-хич-не-е-лесна.

Операта е "Ромео и Жулиета" на Гуно, избраният откъс е известен и като "Валсът на Жулиета", а дамите, които избрах да ви представя (и тук отправям молба към Барберини - когато видиш контеста, моля те, кажи ми кои съм пропуснала, защото знам, че има такива, а не мога да ги измисля и знам, че ги знаеш, защото сме ги слушали заедно) са:

Натали Десе
Диана Дамрау (това изпълнение ме подсети изобщо за контест с тая ария, та наистина се плеснах звучно по челото. И, ако Алтер Его го чуе, нека бъде поздрав :))
Монсерат Кабайе (супер различна от останалите)
Анна Моффо
Мария Калас (специално търсих не-твърде-лош запис, за да не ме обвините в пристрастност, ама... ще чуете. Ако намерите по-добър, ще сменя линка).
Рене Флеминг (това е за теб, Барб - вярвам, ще го оцениш. :mrgreen: )
Джоан Съдърланд
Анна Нетребко (в коментарите са я поразкостили малко, а това, подобно на Калас, е най-добрият й запис, който намерих в Ютюб)
Суми Йо (има 2-3 съвсем добри нейни записа, но избрах този заради субтитрите и убийствения й тоалет - не, честно, wtf??? Прилича ми на изтървана Турандот в безумни цветове).
Рут Ан Свенсон (записът е малко глух, трябва да го поусилите)
Бевърли Силс (единственият запис, който намерих)
Патрисия Петибон (няма нейно изпълнени в Ютюб, линкът ви праща към страница, в която има списък на нещата в съответния й албум, въпросният валс е четвъртото парче, кликвате на копчето "плей" вляво от заглавието и ви го отваря в нова страница. Поне в съзнанието ми един такъв контест не може да мине без нея :girl_in_love: ).
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Re: Opera Contest 15 - "Je Veux Vivre" ("Romeo et Juliette")

Мнениеот Dr Dulcamara » 03 Дек 2011, 16:00

Благодаря, Търговецо! Не ме очаквай с мнение преди утре, защото голямо слушане ще падне.

Търговецът на кристал написа: ... Този контест ..., е специално за Барберини ... и за Дулкамара ...

... Диана Дамрау ... И, ако Алтер Его го чуе, нека бъде поздрав :)) ...

И сега всички други ще се обидят и няма да пишат. :cry:
Аватар
Dr Dulcamara
Форумозавър Рекс

Благодарил (а): 94 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 03 Дек 2011, 16:28

Те щото се прескачат, разбираш ли...
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Dr Dulcamara » 04 Дек 2011, 08:47

То не бе слушане, не бе припяване, не бе подсвиркване, не бе чудо ... цялата събота.

1. Монсерат Кабайе, Джоан Съдърланд
2. Натали Десе, Мария Калас, Рут Ан Свенсон, Патрисия Петибон
3. Диана Дамрау, Суми Йо, Анна Нетребко

Много добри певици, много труден избор ...

Търговецът на кристал написа:Те щото се прескачат, разбираш ли...

... а и в навалицата едва се добирах до записите.
Аватар
Dr Dulcamara
Форумозавър Рекс

Мнениеот Kristo » 04 Дек 2011, 12:49

Яка тема!

Само ще спомена, че Ромео и Жулиета ми е в личния топ 100 на най-любимите опери! Респект - само не разбрах как става състезаването и за кавко се състезаваме в този контест, но бих участвал...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот Dr Dulcamara » 04 Дек 2011, 13:54

Kristo написа:Яка тема!

Само ще спомена, че Ромео и Жулиета ми е в личния топ 100 на най-любимите опери! Респект - само не разбрах как става състезаването и за кавко се състезаваме в този контест, но бих участвал...

Състезаване няма. :D Има удоволствие от слушането, споделяне на предпочитанията.
Аватар
Dr Dulcamara
Форумозавър Рекс

Мнениеот Barberini » 06 Дек 2011, 21:53

От твоя списък има какво да се забавляваме, ама няма да е тази вечер, че всъщи сме с 39 градуса температура и вече смърди на оцет - не съм аз, не се притеснявай, аз го играя милосердна сестра баронеса Юлия Петровна Вревская.

Първите две, които веднага се сетих, че не виждам в списъка, са Едита Груберова и Валентина Нафорнитца. Жалко, че само две французойки си включила, та ще добавя още няколко:

Аник Масис (има една прекрасна едноактна "Елвида" на Доницети, да не говорим за "Маргьорит д'Анжу" на Майербер.

Втората е Елизабет Видал, към нея съм пристрастен, а и малцина ще се опитат с тия височини на живо.

Третата е Мади Меспле - като ще се катерим нависоко, дай да видим колко високо можем в тоя репертоар, нали в крайна сметка трябват фойерверки.

Четвъртата е американката Елизабет Футрал, която пък пее едни дяволски каденци в "Звездата на Севера" на Майербер, пак.

Няма да питам защо я няма Девия и още една "писклива американка", която е добра за тая ария, има много интересни украшения - хахахаха - Роберта Петерс, макар че още преди да прослушам всичко, ще ти кажа - СЪДЕРЛАНД :bounce:
Credeasi misera!
Аватар
Barberini
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 06 Дек 2011, 22:44

Мда... ето защо помолих за помощ. Знам, че ако има някой, който я разбира тая ария, си ти.
Девия я забравих, честно. То е очевидно. За останалите - просто ми бяха избягали като имена и наистина разчитах на теб.

Липсваш ми много. Лекувайте се и ми се обади да се видим - до Коледа едва ли ще мръдна от София.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот alter ego » 17 Дек 2011, 18:29

:P Много, много, много добре!
И не се появих само заради специалния поздрав, за който много-много благодаря!
Сега по контеста:
1. Монсерат Кабайе
2. Натали Десе
3. Ана Нетребко
За Диана Дамрау просто няма място, нещо съвсем не ми се връзва, но дефектът трябва да е у мен, а не у нея. Ауу, пропуснах Джоан и това е непростимо... Провалих се, като Ромео...
От друга страна, не е за първи път...
Сега ще трябва да прослушам още веднъж и линковете на Барберини. :|
:Laie_2: Into the endless we ride... :Laie_42:
Аватар
alter ego
A Soul Lost in Endless Time

Благодарил (а): 256 пъти.

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Театър, кино и телевизия