Кой беше последният филм, който гледа? vol. 3

Модератор: Търговецът на кристал

Re: Кой беше последният филм, който гледа? vol. 3

Мнениеот Търговецът на кристал » 01 Авг 2015, 21:07

Шпионииииии!

Много беше як. Ама много. Хилих се с глас. А, и "Диспикъбъл ми" гледах (втората част), ама повечето време просто нямах търпение да свърши.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 15 Окт 2015, 23:31

The Man from U.N.C.L.E.

Хора, жесток е! И саундтракът е убиец, и кастът е страшен. Просто ТРЯБВА да има продължение, ама да видим - май нещо се ослушват. Но филмът е страхотен, излязох от киното буквално грейнала. :Laie_8:

Една песничка от саундтрака, в която просто се влюбих (барабар със сцената, към която върви):
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот FloWersOfEviL » 19 Окт 2015, 15:29

Пу! Ше зема да го загледам..
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 19 Окт 2015, 17:20

Счупих се от кеф, сериозно ти казвам. Май нямало да правят продължение, което е просто е*ати малоумното, предвид абсолютните качества на филма (но и доста логично, предвид приходите от него, уви).

Саундтракът е фантастичен - супер много ме изненада, днес си натъпках плейъра с песни от него.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Търговецът на кристал » 04 Дек 2015, 12:55

"Мостът на шпионите"

Фантастичен филм. Изкефи ме колкото U.N.C.L.E., но по различен начин. Изобщо, тия двата за мен са филмите на 2015, без значение какво казва критиката и специалистите. Том Ханкс беше блестящ в онова, което прави най-добре, а със Спилбърг са доказан тандем, който много точно ми уцелва душичката от Терминала насам.
Ако обичате филми, пълни с екшън, без всъщност да има същински екшън в тях, "Мостът на шпионите" е отличен избор. Супер изпипан филм, нямам забележки (като изключим това, че последните 5 минути ми бяха излишни, но Любо ги беше разбрал по друг начин, и ако той е прав, тогава не са толкова ненужни).

А, да - преди това гледахме Спектър. Миналата седмица, всъщност. Не знам дали ще ми повярвате, но вече не го помня. В смисъл... гониха се с коли, потапяха ги в реки, стреляха се, взривяваха се, още-там-някви-глупости и ми беше тоооолкова празен филм, че наистина се изнервих. Имаше една яка сцена в самото начало, и другото беше пълна тъпотия: докато го гледаш, е някак entertaining, а два дни по-късно не помниш нищо. Затова ме хвана и яд, като излязохме от киното, щото си губим часове от живота с тотални простотии. Но да, стандартен филм за Бонд. Джеймс Бонд.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот slighter » 05 Дек 2015, 23:31

хах, гледах и го и аз "Мостът на шпионите" - с едно съм съгласен Том Ханкс прави наистина много силна роля ;) голям талант
историческата достоверност пак дооста американизирана, както винаги - с американските супер герои срещу злите руснаци...отдавна свърши студената война, ама американските режисьори просто, не знам що, ама не могат да избягат от това изопъчено преставяне в стеротипи :/ те си знаят едно за руснаците и все така си карат от памтивека :D И Източен Берлин 20 години след войната го бяха представили така все едно току що са го бомбардирали :lol:
Все едно режисьорът сам си противоречи с идеите за взаимно уважение на противника представени от героя на Том Ханкс. Като гледам и американската критика много го е харесала - явно и за тях това е нормално руснаците и германците да изглеждат като някви безсърдечни главорези :D

Между другото точно в последните 5 минути имаше една сцена, в която той се вози във влака и вижда едни деца как си играят и прескачат една телена ограда - е тва беше да се покаже контраста с берлинската стена където той пак от влака видя как застреляха едни хора и видиш ли колко свободна и човеколюбива е америка в сравнение със зверствата в берлин...което пак е прекалено изопъчаване, ама айде... Е тоя тип постоянни натяквания на констрастите между великите американци и руснаците, малко в повечко ми идва, иначе като го изключим това филмът наистина е хубав
Аватар
slighter
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 243 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 06 Дек 2015, 13:59

Аз точно тая сцена от последните 5 минути имах предвид, че ми е в повече и ме подразни доста - един вид, гледай колко е яко тук в Америка, децата си прескачат огради, без някой да ги застреля (което беше плоско и кофти). Иначе от една страна много здраво се е*ават с американската пропаганда (само колко им бяха промити мозъците на всички, дето му скачаха, задето защитава съветски шпионин, та чак и полицай тръгна да му се отваря и едва ли не да го бие), от друга страна си мисля, че по същество беше умерена пропаганда- "нашите" и "вашите" си бяха един дол дренки. Виж как бяха готови да изоставят студента на произвола на съдбата.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Търговецът на кристал » 21 Яну 2016, 14:47

"Омразната осморка" на Тарантино.
Много ме е яд на тоя човек - имаше потенциала да се превърне в един от любимите ми режисьори, ако не бяха всичките самоцелни кървища във филмите му. Ето, и тоя така - първата половина беше просто много яка, втората половина беше само кръв, която дори и на мен ми дойде в повече. Субтитрите бяха сладурски, доста се забавлявахме с тях (а той и диалогът си беше много силен). Тая кръв обаче беше излишна.
И музика на Мориконе - не много, но все хубава и много адекватна.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот Надежден Случай » 29 Фев 2016, 17:23

Като спомена, аз май само от Оскара на Мориконе съм доволен тая година.

Ох, айде, мързи ме, ама не обичам да не съм по темата.

Гледах The Pianist последно. Филмът е хубав, но по естествен начин ми идваха сравнения със Списъкът на Шиндлер и доста бързо вторият дръпна в точките. И още нещо, харесвам Броуди, обаче годината явно е била слаба откъм главни мъжки роли. Не се представя зле в никакъв случай, ама не е и кой знае какво. Все пак "Чикаго" печели за най-добър филм тогава, та сигурно не съм далеч от истината с това предположение.
Real friends will serve you long,
Sunshine or ain't.
Real friends won't do you wrong,
Real friends don't change.
Аватар
Надежден Случай
Един от клуба на моралното влияние

Благодарил (а): 38 пъти.

Мнениеот jenesais » 24 Мар 2016, 12:34

(Пълно е със спойлери :albino: )

Най-сетне гледах "Необратимо" на Гаспар Ное. Повечето сигурно, ако и да не сте гледали филма, сте чували за какво става дума. И да, точно толкова жесток и ужасяващ е, колкото очаквах. Повече дори. Но е гениален, във всичко. На сцената с изнасилването ми идеше да стана и да избягам в другата стая. Дори и да си затворех очите, пак щях да чувам виковете на Белучи и гадостите, които дрънкаше Тенията. Останах си свита на дивана, трепереща, изстинала. Това, което най-много успя да ме накара да се почувствам пред разпад обаче, беше силуетът в дъното на тунела, който се появи в един момент, видя какво се случва, обърна се и си тръгна. Потресаващо отражение на всички ни. (Впрочем, този момент се е получил по чиста случайност - някой от екипа случайно е слязъл, забелязал е, че всъщност снимат и се е махнал. Ное го оставя.) Първите минути на филма, с използваният нарочно извратен звук, който води до вертиго, с дивашкото движение на камерата, което има за цел да ти докара гадене, не успяха да ме смажат по този начин, колкото малкият детайл с минувача.
Но глупости, то цялата лента е пълна с малки навързани детайли, пъзел без изход. Като се почне от историята, поставена в обърнато време, през откритието, че отмъщението не е застигнало истинският виновник и откритието, че героинята на Белучи е била бременна, наличието на хумор дори в някои сцени към края, натрупване, натрупване, натрупване, през най-мръсното и грозното до спокойното и светлото.
Сцената с Венсан Касел и Белучи у дома им, уютът на ежедневните жестове, на сгушените им едно в друго тела, уморени, след като са правили любов, общуването, музиката, закачките, всичко, всичко - ей това ме удари особено силно, след като вече бях изтръпнала от видяното до онзи момент. Та тая сцена я имам, я имаме всеки ден и реалността й тук, и реализмът й на екран (актьорите към онзи момент са си двойка и в живота) ме унищожи съвсем.
Le temps detruit tout, да.

On a light note, въпреки всичко, успях да се засмея искрено на момента в метрото, в който бившият на Белучи подскачаше и искаше да му се обясни що не е успявал да я докара до оргазъм. (Тази сцена иначе, сама по себе си, също е пълна с толкова ключов диалог.)
Последна промяна jenesais на 25 Мар 2016, 19:04, променена общо 1 път
she'd started smoking poetry
Аватар
jenesais
Паисий

Благодарил (а): 337 пъти.

Мнениеот FloWersOfEviL » 24 Мар 2016, 14:02

Мацка. Сложи спойлър такова, молтса. Ако не бях гледала филма, щех да избОхна, чесно.

Тфа със силуетa в подлеза не го знаех - доста яко
Последна промяна FloWersOfEviL на 24 Мар 2016, 14:11, променена общо 1 път
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот slighter » 24 Мар 2016, 14:08

аре стига сме избохвали вече всички се побъркаха тука тая сутрин :lol:
Аватар
slighter
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 243 пъти.

Мнениеот jenesais » 25 Мар 2016, 19:04

FloWersOfEviL написа:Мацка. Сложи спойлър такова, молтса. Ако не бях гледала филма, щех да избОхна, чесно.

Тфа със силуетa в подлеза не го знаех - доста яко

Ама аз обичам да спойлвам нечестно :evil: (А и форумът остана ли някой да го чете, освен ние тук тримата :Д)
Но ще съм добра душа и ще маркирам опасността.
she'd started smoking poetry
Аватар
jenesais
Паисий

Благодарил (а): 337 пъти.

Мнениеот Pisobella » 27 Мар 2016, 11:05

Четем, четем .......

Аз напоследък гледам предимно фестивални филми. И сега покрай София филм фест също. Имах купени билети предварително и добре, че ги имаше, за да отида на нещо, че все други задачи ...
Изображение
"Искам да мога да накарам светлината да разказва истории в тъмното."
click me !! ---> http://z0r.de/63
Аватар
Pisobella
Автентичната котка

Благодарил (а): 128 пъти.

Предишна

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение