Кой беше последният филм, който гледа? vol. 3

Модератор: Търговецът на кристал

Re: Кой беше последният филм, който гледа? vol. 3

Мнениеот Vaskes » 12 Ное 2014, 18:18

Интерстелар. (Технически погледнато, това е предпоследният филм, който гледах, но както и да е.)

Реално погледнато, основните идеи във филма не са нищо ново за научната фантастика, а някои от тях и не ми допадат особено, но поне бяха представени доста по-правдоподобно от гледна точка на теоретичната физика (все пак продуцент и консултант е професор Кип Торн). Нийл де Грас Тайсън се бъзика в туитър с някои моменти от филма, но той също го е харесал.

Но това не е толкова важно. Филмът ми хареса толкова много главно заради начина, по който Нолан представя идеите и героите. Красиво, драматично и с въздействащата музика на Ханс Цимер. Общо взето като с Инсепшън - нищо чак толкова невиждано като идея, но много, много добре направен филм.

9/10
Аватар
Vaskes
Gin Soaked Boy

Благодарил (а): 5 пъти.

Мнениеот FloWersOfEviL » 12 Ное 2014, 20:59

A, да! Музиката! Забравих да я спомена, доста силна, наистина.
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 12 Ное 2014, 23:15

Vaskes написа:Филмът ми хареса толкова много главно заради начина, по който Нолан представя идеите и героите. Красиво, драматично и с въздействащата музика на Ханс Цимер.

С това съм съгласна напълно.
В много отношения обаче филмът много ме подразни - буквално. Не, че просто не ми хареса - откровено си ме подразни. Ама приемам, че съм тъпа и толкова. Кавалерът, с когото го гледах, го хареса доста повече от мен.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 22 Ное 2014, 03:03

Айде и аз да се присъединя към изгледалите Интерстелар. Не се стърпях, след толкова много шум любопитството ми надделя.

Значиииии... не е истина колко ме зарадва факта, че не беше 3д :lol: Сериозно, хората днес сякаш са забравили как се ходи на кино без очила. Чудничко беше.

Мисля, че някъде около 73% от времето прекарах усилено стискайки седалката. Как не ме боли ръката в момента - не знам. Много силен и много въздействащ, стига човек да се отпусне и да го възприеме на емоционално ниво. Няма какво да се лъжем, дупки в сюжета имаше. След като излязох от киносалона имах възможността да установя кои точно са (поне част от тях) - защото по време на прожекцията просто ме глождеше странното усещане, че нещо не е точно като хората, но всички бяхме толкова вътре във филма, че разумната мисъл бягаше нейде по тъч линията.

За музиката (и озвучаването като цяло) няма две мнения по въпроса. Допадна ми как кадрите от космоса бяха в пълна тишина и как рязко контрастираха с други моменти, в които звукът беше толкова силен, че подът вибрираше под краката ми.

Определено го препоръчвам на кино. На малък екран в комфорта на хола и канапето не би било същото. В киносалона човек може да си позволи всяка друга реалност да спре да съществува и да остане единствено филмът. А за това заглавие си струва да се направи точно това.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 26 Ное 2014, 14:59

Ernest and Celestine

Нимоа. Влюбена съм в тая анимация. Няааама такава красота, истина ви казвам. От типа филми, дето след това ти се иска да прегърнеш цееееелия свят. Много ми стопли сърцето, факт. Препоръчвам го.
То добре, че се сетих за намерението си да го гледам, де. :xsunx_01: И добре, че се сетих и за името (що-годе), та да го и намерим. :connie_mini_goof:

Възхитително красиво филмче.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот clinical_dead » 26 Ное 2014, 20:41

А аз преди малко те хулих, че в фейс-а не си пуснала ни име, ни линк. Само картинка и хубави думи...
Изображение

Изображение
Аватар
clinical_dead
Стенограф

Благодарил (а): 422 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 26 Ное 2014, 21:15

Е, името го пише най-отгоре и във Фейса, бре. Ни мой то тъй.
Абсолютно сигурна съм, че точно на тебе филмчето много ще ти хареса.

Ама то пък за да не хареса на някого, то трябва въпросният да няма сърце. :) Честно, много е... мило. И разкошно.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот FloWersOfEviL » 07 Дек 2014, 15:38

Seven Pounds

Изображение

:salute: :salute: :salute:
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот jenesais » 26 Дек 2014, 15:46

I Origins. Като изключим песничката от саундтрака, която ми се заби в главата + двете много красиви актриси в главни роли (Брит Марлинг ми е любимка още от Another Earth, а кестенявата французойка с големите устни ми се настани завинаги в сърцето :mrgreen: ), филмът не е кой знае какво. Инди и арт хипстърия, с красиви кадри, но някак неубедителен в опита си да развълнува. А Майкъл Пит още от "Мечтатели" ми е труден за гледане.

she'd started smoking poetry
Аватар
jenesais
Паисий

Благодарил (а): 337 пъти.

Мнениеот MidwinterSun » 27 Дек 2014, 11:28

Into the Woods/Вдън гори

Хора, филмът е МЮЗИКЪЛ!!!

Така, след като сме казали това и сме заличили всички неадекватни очаквания относно същността му...

А, не, още не сме... филмът е мюзикъл, който е РИМЕЙК НА МЮЗИКЪЛ ОТ БРОДУЕЙ!

Да, така вече е добре.

Та, ако сте ок да идете да гледате дисни римейк на бродуейски мюзикъл, вероятно много ще се накефите. Поне на мен ми хареса. За разлика от целия останал киносалон, който явно беше отишъл с погрешните очаквания и нямаше търпение да си тръгне от залата.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Мнениеот jenesais » 29 Дек 2014, 02:20

Последният "Хобит". (оффтопик: много е тъжно, че в IMAX ти дават възможно най-мръсните 3Д очила :lol: )
Не съм чела книгата, нямам идея как точно са си играли с нея (въпреки че е ясно, че три филма са й множко), но този ми беше най-симпатичен от поредицата. Освен това в края, като започна песента на Били Бойд, почти щях да се разплача. :albino: Детски носталгии, явно, като при всяко приключване на нещо голямо.

The Broken Circle Breakdown. Филм, който влача буквално от август. Много го бяха похвалили, първата му част си е силна, но краят разочарова. Може би защото очаквах простичката история за разпада на една двойка след смъртта на дъщеря им - и то ежедневен, човешки разпад, каквито си ги имаме всички, с или без големи причини. А в крайна сметка филмът завърши по overly dramatic начин, (спойлери): с изкуствен спор религия-атеизъм и сложено за цвят и сълзи самоубийство. Ми...
she'd started smoking poetry
Аватар
jenesais
Паисий

Благодарил (а): 337 пъти.

Мнениеот zritel » 29 Дек 2014, 22:15

да взема и аз да се отбележа в темата, че тази май я бях пропуснал :)

Everybody's Fine - не харесвам де Ниро, но филмчето ми допадна - доста по-сериозно е, отколкото изглежда на трейлъра, смислено и малко гадно... като живота в общи линии, то и филмът е за това все пак!

препоръчвам, ако нямате нещо забавно за гледане или ако просто държите да гледате сериозности някакви
Аватар
zritel
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 369 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 29 Дек 2014, 23:04

И аз гледах последния "Хобит". Като се има предвид факта, че не си падам особено много по битки във филми, както и факта, че към 2/3 от тоя филм са тъкмо битки и млатене, това следващото may come as a surprise, aма... хареса ми. Съвсем гледаем и приятен беше, не ми се видя и твърде дълъг.
Особено страдах покрай една от сюжетните линии, даже още ме хваща яд, като се сетя, ама... няма пълно щастие. И по-добре, честно казано.
Разбира се, трябва да се има предвид, че нямам някакво особено отношение към трилогията и Толкин като цяло. Гледах го с много посветени ("много" като качество и количество) и ми беше любопитно с какви очи го виждат те, но няма как да разбера. Всъщност, има - ако някой ден филмират Сафон... :connie_mini_goof: Но тъй де, май не останаха твърде очаровани. На мен ми беше съвсем окей, въпреки битките. Едва ли ще седна да го гледам втори път, но определено не съм разочарована.

И явно наистина си падам по Ричард Армитидж - след първия "Хобит" проверявах кой играе Торин, щото... кхм... абе да, да речем, че ми аресА. Така... меко казано. И като видях, че е Ричард Армитидж, щях да падна, понеже вече се бях влюбила в него в North and South, обаче пък никакъв шанс да го позная в този му вид. И, съответно, напълно съм забравила, че играе в "Хобит" и сега след третия филм пак гледах кой играе Торин. И пак щях да припадна, като му видях името, защото отново не го бях познала и отново... бе, да речем, че няма да му мисля много, ако ми падне. Много одобрявам и актьора като мъж, и героя. :bobsleigh:

М, и две вметки - Мартин Фрийман е ГОЛЯМ!
А тоя Гандалф е... е*аси тъпака! Честно, много съм възмутена от него - ник'ъв магьосник не е! Фейкър!
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот MidwinterSun » 16 Яну 2015, 11:23

Big Hero 6

Трябва да тръгва по кината в някакво скорошно/настояще време, обаче по торентите вече се намира dvdscr, който с изключение на малката резолюция е с хубави картина и цвят и напълно гледаем.

То си е анимацийка, де, футуристична, стори ми се донякъде манга стил. Струва си да се гледа заради Беймакс и Haaaiiiry Baaaaaayyybyyyy :mrgreen: , но отделно от това не е особено впечатляващо. Има доста дупки в сюжета, част от които са закърпени от поставянето на цялата история в някаква бъдеща сай-фай версия на космополитен град, нещо средно между Япония и щатите. Ако човек се абстрахира от това, филмчето е приятно и забавно и вероятно ще е гот да се гледа на кино - поне на мен винаги ми е приятно, когато целият киносалон се смее на шеговитите моменти.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Мнениеот Търговецът на кристал » 02 Фев 2015, 09:17

Mortdecai
Като за филм с рейтинг в Imdb 5.4 (и в Rottentomatoes 11%), всъщност ми хареса. Вярно е, че очаквах да е мега-тъп, та вероятно заради това не съм твърде разочарована, но всъщност имаше няколко момента, на които се изхилих с глас и като цяло не ми остави неприятно усещане. Разбира се, от този актьорски състав бих очаквала много, ама много повече, затова и не бих препоръчала филма на никого, но колкото до личното ми усещане за него... well, fu*k it, сигурно можеше да е и по-зле. :lol:

После гледахме и The Maiden Heist. Той също доста ми хареса, макар да не е точно филм за обир, както го представят, а по-скоро лековата комедийка, но е напълно гледаем, макар и доволно забравим. Ама пък Кристофър Уолкън! То само неговото име ми стига, за да одобря филма. Умно си избира ролите, дори когато става дума за някакви никакви мънички филми. Ако очаквате филм от типа на Бандите на Оушън, да речем, не си губете времето - не е такъв (макар да ми се искаше да беше). Иначе за довършване на отворена бутилка вино е чудесен.
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Театър, кино и телевизия