Опера

Модератор: Търговецът на кристал

Re: Опера

Мнениеот FloWersOfEviL » 04 Окт 2015, 22:49

Вчера!

Хареса ми. Въпреки всички повторения :lol:
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 19 Окт 2015, 23:21

12 декември - задължителен "Дон Карлос". Билетите са понамалели вече, така че ако някой смята да ходи - да действа. Имам подозрение, че това ще бъде спектакълът на сезона.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Благодарил (а): 226 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 20 Окт 2015, 17:14

А, и се очертава ходене на "Травиата" на 2, 5 или 6 декември (още не знам точна дата, чакам да видя един приятел кога точно ще пее, ама засега предпочитам да си трая откъм имена, да не прецакам нещо) и съм сигурна, че и останалата част от състава ще бъде добра, понеже той няма да се навие да пее с кой да е.
"Аз съм половинчата, незаключена, с една обувка, с половин сърце , аз съм лъч в безкрая, неизслушан диск... наивна много пъти, шарена, непослушна..."
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот FloWersOfEviL » 30 Окт 2015, 21:55

"Отело" гледах наскоро. Нещо не ме хвана музиката на този Верди тука. За първи път ми се случва.
Our best dreams are not dreamed alone, but together.
Аватар
FloWersOfEviL
Белодробна маниачка..

Благодарил (а): 739 пъти.

Мнениеот Търговецът на кристал » 04 Дек 2015, 12:41

Травиата от онзи ден.
Имаше потенциала да стане страхоооооооооооотен спектакъл, ако не беше тенорът. Много безлично, много скучно изпълнение, изобщо не беше тая опера. И неточно.
Кирил Манолов беше Жермон. Ми страхотен е, какво да ви кажа. Беше болен, доколкото знам, но се усети колебание само в две височини. Иначе има просто чудовищен глас, огромен като него, и явно успява да го овладее и опитоми все по-добре. Отделно извади и такааава дикция, че наистина можеше да си разпишеш либретото по него. Ролята на Жермон по принцип ми е крайно противна (а и музикално партията никога не ми е била сред любимите), но с Кирил си беше празник.
А Виолета беше Диана Тугуи и беше просто разкошна. Ама честно, много разкошна беше, ще пее и утре, така че още имате шанс да я чуете. Прекрасен глас, красива жена, па и убедителна актриса. Просто ужасно много ми хареса, почти обмислям да ида да я чуя пак и утре (пък и заради Кирил, който ще пее отново), ама Травиата много ме мачка като сюжет и на втора и четвърта картина страдам наистина много, та вероятно ще си го спестя. А и втори път същия Алфред не мога да понеса - доста straight forward е тая роля, как може толкова да не можеш да я усетиш...

И пак да кажа - АБСОЛЮТНО ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН Дон Карлос на 12.12. Ако още има билети, не се колебайте, мол' ви са! Очаква се не просто да бъде събитие, но да е събитиеТО на тоя сезон. Не знам кое би го надцакало по-натам. Единствената голяма въпросителна е защо, по дяволите, Даниел Дамянов ще мечи Карлос! Събрали са разкошен състав и... оф!
В края на ноември
Аватар
Търговецът на кристал
My kinda heaven

Мнениеот slighter » 14 Мар 2016, 19:28

Аватар
slighter
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 243 пъти.

Предишна