Полицията уби един и преби десетки (кадри на терора)

Модератор: Lord

Полицията уби един и преби десетки (кадри на терора)

Мнениеот alhimikat » 16 Яну 2009, 23:56

Няколко дни след протестите всичко излиза на яве, благодарение на интернет всеки ще види как полицията пребива беззащитни, случайни минувачи. Кадрите са ужасни и уникални.

Най-жалкото е, че след полицейския произвол един човек е намерил смъртта си в 4-то РПУ, след като е бил пребит и задържан и не му е оказана медицинска помощ, съобщават днес медиите. МВР обаче твърди, че не са виновни полицаите, човекът просто е починал от инфаркт. Свидетели, също арестанти, потвърждават, че човекът е носил лепнка на ДСБ "Серго върви си", което потвърждава, че убитият е бил от протестиращите.

Студентът по право в СУ, Радимир Иванов, беше пребит жестоко. Той е бил напданат и бит, заедно с приятелката си, от полицията до Орлов мост на 14-ти, когато полицията подгони протестиращите.

На това видео ще видите как го бият полицаитепред очевидци около 20 души (след средата на видеото), вижда се разбитата му глава и как го дърпат ченгетата (ето и снимки на това). Хората обясняват, че нищо не е направил, просто е бил от десетките невинни, които са пребити. По-късно в полицията са го били цяла нощ, обясни момчето пред Дарик радио.

Това ли искаме да се случва с децата ни, приятели? Това е Facebook групата за подкрепа на момчето с цялата информация >>

================================================

На това видео ще видите как полицията се гаври с трима младежи, седящи на пейка в Борисовата градина, те биват пребивани и зверски удряни от полицаите. Камерата на Канал 3 заснема това, заради което си изпати. Полицаите се вижда как действат и бият гордо. Един удря беззащитните, а другите се притичат да помагат. И това е само заснетото на една пейка, представете си какво се случва нагоре в Борисовата градина...

=================================================

На това видео ще видите как един мъж е пребит в уличка срещу парламента, пак пред очите на десетки свидетели и журналисти. Човекът е ударен няколко пъти, повален е на земята, прииждат и други ченгета, за да се включат в побоя. Коментарът е излишен. Отново заснето от Канал 3. След което правят опити да им изземат записа.

На това видео ще видите как полицията помита тълпата и започва да бие наред. Най-ужасното е, че хората, които са паднали на земята, отнасят най-големия бой... защото са по-лесни за налагане. Побоят е зверски. Счупените глави доста.

Това е Facebook група, която създавамес цел всеки пострадал от полицейското насилие да остави координатите си и да сподели информацията с останалите. Нека всеки пострадал да се запише. Организаторите на протестите ще помогнат с подкрепа на адвокат. Споделяйте също така други случаи на насилие.

Моята лична позиция е, че кадрите са достатъчни не само за оставката на министъра на вътрешните работи Михаил Миков, ами на цялото правителство, което на пресконференцията след протеста заяви, че подкрепя напълно полицейските действия.

Ако не сте съгласни хората да бъдат пребивани. Ако не сте съгласни дда живеем в полицейска държава, призовавам ви да помогнете да разпространим кадрите и информацията за загиналия мъж и пребитите младежи. Целта е повече хора да се съберем на следващия протест, за да свалим заедно това корумпирано и зверско правителство!

Яростта и унижението не ми дават сили да продължа да пиша още. Съжалявам, че се спасих жив и здрав, а други пострадаха жестоко. Ако бяхме се застъпили за тях в този ден, това нямаше да се случи, нямаше да има загинали и пребити! А ние просто се накаляхме и си играхме на революционери...

Събота и неделя - 14:00 пред парламента

Източник http://www.nabludatel.info
"Let us die young or let us live forever, we don't have the power but we never say never!"
Аватар
alhimikat
Летящите Пръсти

Благодарил (а): 0 пъти.

Re: Полицията уби един и преби десетки (кадри на терора)

Мнениеот G__ » 17 Яну 2009, 00:17

На тия убийци повече им отива да се наричат милиционери, а не пазители на реда. И утре излизат с цялата си наглост и те да протестират за повече пари. Защо ? Да имат по-голям стимул да бият ли ? Народът трябва да се защити от тоя терор. Утре ще гледам да дойда пред нс.
Аватар
G__
Танцуващия с клавиатури

Благодарил (а): 7 пъти.

Мнениеот Bethany » 17 Яну 2009, 00:20

Не знам Вие как се чувствате след тези кадри, но аз се разплаках. Колко и да протестират, за мен полицайте си остават най-долната прослойка на обществото! Няма да подкрепя протеста им! Хареса ми едно изказване на човек във форум "ЕДНО ВРЕМЕ, КОЙТО НЕ СТАВАШЕ ЗА НИЩО, ГО ВЗИМАХА ПОЛИЦАЙ. В ДНЕШНО ВРЕМЕ ДОРИ Е ПО-ЗЛЕ ОТ МИНАЛОТО. СЕГА ВЗИМАТ И ПРЕСТЪПНИЦИ".
Ето какво гласи Всеобщата декларация за правата на човека:
Член 5
Никой не трябва да бъде подлаган на изтезания или на жестоко, нечовешко или унизително третиране или наказание.
Член 9
Никой не трябва да бъде подлаган на произволен арест, задържане или изгнание.
Член 11
1. Всеки човек, който е обвинен в престъпление, има право да бъде считан за невинен до доказване неговата вина в съответствие със закона в публичен процес, по време на който са му били осигурени всички необходими гаранции за неговата защита.
2. Никой не трябва да бъде осъден за действие или бездействие, което в момента на извършването му не е съставлявало престъпление по националното или международното право. Не може също така да бъде налагано наказание, по-тежко от онова, което е било предвидено за съответното престъпление по времето, когато това престъпление е било извършено.
Смятате ли, че всичките тези неща бяха спазени на протеста?
Обичай родината си ,не защото е силна или богата ,а защото е ТВОЯ!!!
Аватар
Bethany
Да живей словото

Мнениеот Дичоу » 17 Яну 2009, 00:39

Bethany написа: Колко и да протестират, за мен полицайте си остават най-долната прослойка на обществото! Няма да подкрепя протеста им!

...за горното те подкрепям напълно...
Ушев прекали...това е...
ФъЖъМъКъъЪъЪЪъъЪЪъъЪЪъЪЪъъЪЪъЪЪЪ
Аватар
Дичоу
Дръменбейсонафт

Мнениеот peterdi » 17 Яну 2009, 00:47

Не случайно днес са внесени декларации с искане да се търси отговорност от полицаите, превишили правата си. Смятам, че ще се намери достатъчно видеоматериал, на основата на който виновните да бъдат санкционирани, а такива вероятно ще се намерят и сред висшите кадри.

Яд ме е. Много полицаи изобщо не одобряват случилото се, но са изпълнявали нареждания. Други не им е особено пукало и са били жестоко и наред - ето те са за наказание. Не вярвам те да се появят на протеста на полицията утре, нямат място там.
НЕ НА АПАТИЯТА
Изображение
Аватар
peterdi
мохикана

Мнениеот Bethany » 17 Яну 2009, 00:54

peterdi написа:Не случайно днес са внесени декларации с искане да се търси отговорност от полицаите, превишили правата си. Смятам, че ще се намери достатъчно видеоматериал, на основата на който виновните да бъдат санкционирани, а такива вероятно ще се намерят и сред висшите кадри.

Яд ме е. Много полицаи изобщо не одобряват случилото се, но са изпълнявали нареждания. Други не им е особено пукало и са били жестоко и наред - ето те са за наказание. Не вярвам те да се появят на протеста на полицията утре, нямат място там.

Какво означава " не одобряват случилото се, но са изпълнявали нареждания"???
Кой ще ме накара мен да върша нещо против волята си, нещо, което противоречи на всичките ми принципи? Кой питам и за какви пари?
Обичай родината си ,не защото е силна или богата ,а защото е ТВОЯ!!!
Аватар
Bethany
Да живей словото

Мнениеот Дичоу » 17 Яну 2009, 01:03

Бетани...така са обучени...
Специално "Жандармерията" е обучена да млати всичко наред при нареждане...
...по закон, който ако не се лъжа прие предишното правителство...приеха поправка в закона, която гласи, че при безредици могат да бият и бременни и деца...
Ще ти кажа, защо бият и тези, които са легнали...защото не знаят те от "проблемните" ли са или не...а като настъпват напред...ако ги оставят да си лежат...ги оставят в гърба си...и така могат да станат обсадени...
...всичко е въпрос на тактики на които са обучени...те са машини, които изпълняват конкретни нареждания...това е
Аватар
Дичоу
Дръменбейсонафт

Мнениеот pora_e_priqtel » 17 Яну 2009, 02:54

Човек, въпреки пацифистките ми убеждения, само ако разбера, че куките са пребили бременна жена, ще направя така, че да съжаляват горчиво!
Аватар
pora_e_priqtel
Гурбангули Бердимухамедов

Благодарил (а): 305 пъти.

Мнениеот Дичоу » 17 Яну 2009, 03:00

По никакъв начин не искам да ги защитавам...за мен те наистина са най-голямата измет...
...просто разяснявам нещата как стоят на практика
Аватар
Дичоу
Дръменбейсонафт

Мнениеот pora_e_priqtel » 17 Яну 2009, 03:03

За мен най-голямата измет с ултрасите. Не може да си по-долно същество от тях, дори и да го искаш! Полицаите са далеч по-достойни за уважение от тия боклуци!
Аватар
pora_e_priqtel
Гурбангули Бердимухамедов

Благодарил (а): 305 пъти.

Мнениеот Jamesmagno » 17 Яну 2009, 03:05

14.01.2009

Така:

Да започнем с това, че не мислех да ходя на протеста поради множество пъти изброявани от мен причини - неизвестни подбудители, организатори, провокатори, манипулатори, интересчии; обявеното присъствие на враждуващи футболни ултраси, скинари, неофашисти, анархисти, "гвардейци" и др. После видях по телевизята как жандармерите налагат пенсионери по главите с палки и реших да отида. Отидох - много народ, стана още повече. Познати, еколози, филолози, прависти, студенти, блогъри, пенсионери, журналисти, университетски преподаватели, жени, мъже, стари, млади.

Паралел с репортажите, които гледах по телевизията:

ПОКАЗАНО ОТ МЕДИИТЕ: Безмозъчни тълпи от бесни младежи с маски, които ритат, хрълят заграждения и лед, удрят, псуват, блъскат и провокират постоянно полицаите, които срамежливо са се сгушили един в друг и от време на време пускат само по някоя палка.

ВИДЯНО ОТ МЕН И ХИЛЯДИ ДРУГИ: МНОГО полиция. Ама МНОГО! Повече, от колкото можете да си представите. Безчетни, неизчерпаеми легиони от ченгета с шлемове, щитове и палки. Час-час и половина 50-тина разбеснели се хулигани провокираха полицията на първите линии пред жандармерийския кордон. Всички останали (хиляди) бяха студенти, мъже, жени, деца и пенсионери, които просто си стояха и чакаха, като изключим снежните топки и псувните, които прехвърчаха насам-натам от време на време. Реакцията на полицията: никаква, все едно не сме там. Агресивните мизерници бяха достатъчно малко, за да ги идентифицират и обезвредят (арестуват) за отрицателно време. Това не се случи. Арестуваха трима-четирима, отнесоха ги зад полицейските коли и там ги смляха от бой. По-късно, когато решиха да преследват враговете на народа из Борисовата градина, арестуваните станаха повече.

ЕТАП 1: Ние си стоим, говорим си, пазим се от неточни снежни топки и си говорим за това, колко лошо нещо е комунизма (или поне това, на което в България викат така) и как е възможно да съществуват толкова много хора с каски, палки и щитове на света.

ЕТАП 2: Жандармерите получиха заповед и започнаха да изтласкват протестиращите назад към пространството зад гъза на коня, към х-л Радисън и съседните сгради. С бой. Пъргави колони от бронирани до неузнаваемост полицаи устремено се врязаха в тълпата, която, доколкото можа (а който не можа си го отнесе), услужливо им направи път, защото от своя страна не разполагаше с щитове и каски. Когато няколко групи от полицаи заеха стратегически места, плътните редици от по няколко реда "воини" настъпиха напред с бойна крачка, чукайки в ритъм по щитовете си с палките, за да ни уплашат и дезориентират. Нито се уплашихме, нито се дезориентирахме. Но в крайна сметка стената от гума, пластмаса и метал беше непробиваема, а и никой не обича да вижда собствената си кръв, затова гражданите мирно се изтегляха назад при всяко настъпление на бронираните... Които не бяха достатъчно бързи, ги болеше.

...и така до главния вход на Софийския университет.

Общо взето на площада пред народното събрание останаха само униформени. Протестиращите бяха изтласкани към Раковски, нагоре и надолу по бул. Левски и по Цариградско шосе към Орлов мост. Аз бях един от малкото, които успяха да намерят убежище на стълбите пред главния вход на ректората, между братята Христо и Евлоги Георгиеви, лека им пръст.

Какво се случи?

ЕТАП 3: Аз и още трийсет - четирисет души си стояхме кротко на стълбите на ректората. Пред нас на улицата се наредиха като аптекарски шишета 37 жандармеристи (броих!), гордо сложиха щитове пред бронираните жилетки и ни загледаха с празните погледи на хора, които нямат представа защо са там, но и не им пука особено. В началото от събралото се пред СУ мирно множество се откроиха индивиди със слаб коефициент на интелигентност, които наричаха полицаите "турци", "еничари" и "башибозуци", което провокира у мен желанието да споделя с тях опасенията си, че подобни "обиди" са неподходящи, защото жандармеристите по всяка вероятност нямат никаква представа какво означават тези думи. За щастие заблудените хулители скоро замлъкнаха и се присъединиха към по-остроумните подхвърляния на колегите си, дори обиклиха всеки полицай, един по един, за да му предложат цигара. Любезните младежи приеха мълчанието на полицаите за отказ. Аз просто си стоях, говорех си с няколко пенсионери и студенти и снимах каквото ми падне. За разлика от мен хората от БНТ държаха камерата си, захранена от колата им, паркирана непосредствено до полицаите, изключена, но за това - по-късно.

Така.

- Царигрдаско (от Орлов мост – нанатък, защото пространството до Народното събрание е празно) – мнооооого хора и мнооооооооого ченгета, цяла армия, бутат мнооооогото хора към Борисовата и Плиска, нямам обяснение.
- Левски – мноого ченгета, които изтласкват поетапно бая народ към спортната палата. - Пак бая униформена маса действа аналогично в посока Библиотеката.
- Стълбите на ректората – аз и още хора, предимно непознати. 90% студенти, 10% пенсионери.

ЕТАП 4: Както си стоим ние мирно и си лафим помежду си (е, освен едно момиче, което много викаше от разстояние и в последствие бе заплашено с арест и спасено от няколко души по мирен път – деликатно дърпане и „Спокойно, спокойно. Стига, стига”), та както си стоим ние, жандармерите получиха заповед: да ни разкарат от стълбите пред СУ. Защо? По чия заповед? Никой не знаеше (а и не казваше), но при всички положения мястото изгле някак тъжно и самотно без студентите...

Такам:

Ченгетата: като роботчета – действат по заповед, ако ще тя да е осъществяване на геноцид. Като си мислчт, че никой не ги гледа, бият наред и се гаврят с когото им падне. Бронирани (ДО ЕДИН!) като рицари, а уж протестираха, че нямат екипировка.
В края на един клип, освен, че се вижда колко умно племе са скиновете, се чува прекрасен разговор, в който ченге, влачещо задържан незнайно накъде, дава указания (или съвети) на свой явно неопитен колега, очевидно незапознат с българските полицейски практики, как да реагира в критични ситуации, предизвикан от момче, което му извика нещо от разстояние 5-6 метра. Ченгето изпсува младежа ("Кой си ти, бе педераст? Да го .....!") и после се обърна към колегата си: „Абе удряй ги,като ти кажат нещо! През краката и да падат долу!”, след което продължи бясно да изсипва целия си запас от псувни върху онзи трижди проклет млад човек, който си позволи да отвори уста против въоръжените сили.

Медиите: според моята скромна оценка – купени. Освен един-двама търчащи насам-натам оператори, на мястото присъстваха представители на големи медии като Нова ТВ, БНТ и други. Докато си стояхме пред ректората и чакахме да ни пометат, до дългата редица опаковани полицаи, какато вече споменах, обезпокоявано си беше паркирал служебен автомобил на БНТ. Пред него стояха оператор и журналист. Операторът така и не включи камерата, докато гологлавият му колега не му нареди, което пък стана едва лсед като главният вход на СУ престана да пролича на изваден от втората половина на миналия век, т.е. когато куките бяха „измели” студентите. Зрителите така и не видяха кадри заснети от БНТ, които да представят събитията пред ректората. Репортерът в последтвие идентифицирах, с помощта на баща си, човек с над 30-годишен стаж в БНТ, като един от "хората" на Кеворк Кеворкян.

ЕТАП 5: После, както на всички стана ясно, започна ловът на вещици в Борисовата, където бяха заснети кадрите с любезните защитници на народа, които без капка притеснение се гавреха със случайна група студенти, имали неблагоразумието да седят на пейка. Долу главите - горе главите. Сваляй шапката – слагай шапката. Къде са ви очичките?

Бележка: Възрастен преподавател от Нов български университет лично ми се похвали, че е получил удар с палка по главата. Така е, като недоволстват, мамицата им старческа образована...

Лично мнение: човекът, починал от инфаркт в ареста, заради чувството на вина, породено от множеството кражби на коли, които е извършил, е същият, който е изработил самоделното взривно устройство, заради което протестът беше официално отменен. Срамота.

Ето и няколко клипчета, заснети от мен:

Свирки и щитове
"Мизерия!" Като аптекарски шишенца...
По-възрастните са си поживяли достатъчно - к'во като има чупим главите?...
На бас, че не можете да преброите всички полицаи, изсипали се до края на клипчето!

Ето няколко снимки от телефона ми – ченгета, народ, ченгета, народ, ченгета, ченгета, ченгета, счупена глава, ченгета, ченгета...

Народът недоволства пред, зад, до и около гъза на коня
Сред агресивните вагабонти имаше и познати лица - Пешо (peterdi) :)
Воините на доброто
Като модно ревю
Това момче се опита да спаси друго, непознато, от палките на полицаите и те от яд, набиха негооо :)
Не го е срам да кърви толкова - кърпичките ни изхаби!
Непробиваема стена, освен ако нямаш балиста. Хората разполагаха само със сняг.
Пенсионерите - най-опасните врагове на държавата!
Линейките - спасение за опасните врагове на държавата
Веселата дружинка пред ректората и невеселата дружинка, която ни вардеше, все едно сме се облепили с експлозиви
Студентите се съжалиха над горките полицаи - предложиха им цигари. Ченгетата обаче си играеха на "каменно лице", само че нямаше мацка под щитовете...
Неблагодарници имаше бол - жалко, че премиерът Станишев по ужасна случайност беше извън страната, иначе заедно щяхме да ги научим тия! Ще ми недоволстват!
Особено опасен терорист! (не съм снимал аз)
Нас червееното знааме родиии ни...
Жандармерията - интелектуалното ядро на българските сили за сигурност
Сега един фокус:
Има хора пред СУ.
Казваме вълшебните думички по радиостанцията, минаваме с вълшебната палка и...
..хоп! Няма хора пред СУ! Магия!
Колеги с чувство за хумор :) За който не разбира от метафори - това е триглавата ламя, символизираща тройната коалиция.
И една последна - за красота...

В заключение искам да кажа, че 90% от протестиращите, които псуват полицаите, ако бяха на тяхно място, щяха да постъпят по същия начин - да спазват заповеди, вместо да загубят работата си.

КРАЙ
How am I supposed to explain to my son why two men are getting married when I don't have a son and also who is this kid??
Аватар
Jamesmagno
The best things in life aren't things

Благодарил (а): 1403 пъти.

Мнениеот Boromir » 17 Яну 2009, 06:20

Абе не че нещо, ама тия кадри не са нито уникални, нито ужасяващи. И през 1997 беше така, а аз тогава бях и видях (Щото мама ме заведе, не щото бях политически отговорен на 11 години, признавам. Но беше запомнящо се изживяване.).

Жалко и неприятно е за невинните, дето са пострадали в мелето, но има и нещо друго - полицаите, отрепки или не, са служители на закона и атакуването по какъвто и да било начин е наказуемо, като палките са само част от ответните мерки.

Що лед и сняг се изсипа по тях, дъски, камъни и дърве, псувни, обиди, мамата си трака. Това ако беше в САЩ, нямаше да остане непребит, неарестуван и нехвърлен в затвора за година-две участник в протеста, без никакво значение хвърлял ли е лед или не, само защото е бил в една тълпа с провокатори би било достатъчно. Не подкрепям полицейското насилие, но при толкова провокации и Генерал Буут ще захвърли мирния си облик. В базовия случай има не полицейски терор, а по-добре обучена и екипирана армия, която отблъсква и разбива необучени бунтовници и в процеса пострадват и много не толкова бунтовни елементи. Което от своя страна е неизменна част от източноевропейската история, не е и на йота напредък от последните бунтове (1997) и показва ясно развитието на България за този период. И още нещо - полицаите защитават управление, правителство и президент, избрани демократично и прочие от народа, което прави цялата работа още по-жалка. Да бяха мислили, като гласуваха тези протестиращи, а не да мятат лед по площадите.

С агресия това се постига - още агресия и безконечно цвилене из интернет. Правителството не подаде оставка при скандала с фондовете, позорът с газа не го и коментирам, и сега няма да подаде оставка. А с провокации, атакуване на полицаи и крещене на обиди протестиращите сами опозоряват каквито и да е свои каузи и дават още и още картбланш на правителство и полиция да се гаврят с тях... законно.

Това е.
Изображение
Аватар
Boromir
Proud and Noble Man

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот phoebe » 17 Яну 2009, 07:59

Съгласен съм с Боромир, почти на 100%.

Интересно ми е, защо никой никъде не представя мнението на жандармерията?

Признавам, грешките на техните старши чинове, че не са събрали групичката от 50тина отрепки, но това е тяхна грешка. Жандармерията само изпълнява заповеди - както казаха по-горе - като роботи. Така е и навсякъде по света. Мозъците им биват промивани, за да могат хората, контролиращи ги, да бъдат сигурни в тях. Ако някой започне да мисли - не става.
medicate, medicate
Аватар
phoebe
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 59 пъти.

Мнениеот skitnik » 17 Яну 2009, 08:50

Jamesmagno написа:14.01.2009

Така:

Да започнем с това, че не мислех да ходя на протеста поради множество пъти изброявани от мен причини - неизвестни подбудители, организатори, провокатори, манипулатори, интересчии; обявеното присъствие на враждуващи футболни ултраси, скинари, неофашисти, анархисти, "гвардейци" и др. После видях по телевизята как жандармерите налагат пенсионери по главите с палки и реших да отида. Отидох - много народ, стана още повече. Познати, еколози, филолози, прависти, студенти, блогъри, пенсионери, журналисти, университетски преподаватели, жени, мъже, стари, млади.

Паралел с репортажите, които гледах по телевизията:

ПОКАЗАНО ОТ МЕДИИТЕ: Безмозъчни тълпи от бесни младежи с маски, които ритат, хрълят заграждения и лед, удрят, псуват, блъскат и провокират постоянно полицаите, които срамежливо са се сгушили един в друг и от време на време пускат само по някоя палка.

ВИДЯНО ОТ МЕН И ХИЛЯДИ ДРУГИ: МНОГО полиция. Ама МНОГО! Повече, от колкото можете да си представите. Безчетни, неизчерпаеми легиони от ченгета с шлемове, щитове и палки. Час-час и половина 50-тина разбеснели се хулигани провокираха полицията на първите линии пред жандармерийския кордон. Всички останали (хиляди) бяха студенти, мъже, жени, деца и пенсионери, които просто си стояха и чакаха, като изключим снежните топки и псувните, които прехвърчаха насам-натам от време на време. Реакцията на полицията: никаква, все едно не сме там. Агресивните мизерници бяха достатъчно малко, за да ги идентифицират и обезвредят (арестуват) за отрицателно време. Това не се случи. Арестуваха трима-четирима, отнесоха ги зад полицейските коли и там ги смляха от бой. По-късно, когато решиха да преследват враговете на народа из Борисовата градина, арестуваните станаха повече.

ЕТАП 1: Ние си стоим, говорим си, пазим се от неточни снежни топки и си говорим за това, колко лошо нещо е комунизма (или поне това, на което в България викат така) и как е възможно да съществуват толкова много хора с каски, палки и щитове на света.

=====================================================================================
КРАЙ

Следващия път, като ходите на протести, шествия и други подобни интелектуални мероприятия не превръщайте полицаите във врагове. Защото ще ядете бой. Много. И без да ви избират по хубост. Както правилно сте отбелязали, те са на работа. А работата им е специфична. Обикновенно си коментират екзистенциализма на Киркегор, ако случайно група "студенти" не е решила да блокира кръстовището при орлите. Лично съм забелязал, че тези хора(полицаите), поради ежеседмичните си контакти със "студентите", много ги обичат. "Студентите" също обичат полицаите. Обикновенно си правят среща около някой стадион, но случаят на 14 не беше такъв....."Студентите", като изключително ученолюбиви, решиха да проверят, дали и пространството около парламента е подходящо за контакти с полицаите. Пък и парапетите, които ги разделят с тях, са къде по-ниски от оградите по стадионите.
Като гледам, на 15 и на 16, поради отсъствието на най-грамотните от "студентите", се виха хора и се пяха песни. Колкото до размишленията по въпроса за професионализма на полицаите ........Предлагам ви да погледнете и тяхната гледна точка тук: http://www.police.ba4ka.com/viewtopic.p ... &start=144

Може би това мнение отразява най-синтезирано случилото се на 14.01.2009 г. :

Re: Какво се случи на 14.01.2009г София
от MasterCop » Пет Яну 16, 2009 1:27 pm

Някой от ръководството трябва да поеме отговорността! Оставиха тези момчета срещу градушка от метал и лед, да ги замерят до ярост и после им "отвързаха синджира!" Така си го обяснявам аз...
Последна промяна skitnik на 20 Яну 2009, 19:46, променена общо 1 път
skitnik
В началото бе словото

Мнениеот ники » 17 Яну 2009, 10:06

В крайна сметка, колко станаха осъдените? Вие твърдите, че тези, които за правили безредици са били 50-ина човека, ама всъщност май осъдиха доста повече. Идеята ми е, че е възможно да е имало и повече хора, които да мятат снежни топки, да псуват, да дърпат огради и така и действята на полицията и жандармите може и да са по-логични от колкото ви се струва. Аз не бях на протеста, но от това, което гледах по тв и в интернет(съгласен съм, че то е тенденциозно представено), останах с впечатление, че Ушев стоя, търпя, търпя, а като получи заповед за действие и стана мазалото. Сигурно е грешка на съответните им началници, ама те не могат да правят каквото и да е на своя глава. Когато обявиха по мегафона, че протестът приключва, колко от вас си тръгнаха?
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Следваща

Назад към България