Полицията уби един и преби десетки (кадри на терора)

Модератор: Lord

Re: Полицията уби един и преби десетки (кадри на терора)

Мнениеот Xelian » 20 Яну 2009, 14:33

Изображение

Аз съм възмутен от силата, която се приложи на този простест. И с радост ще дойда на 21.
ПП Сега чух един джип с високоговорител да кани на 21, но надали ще изтрае по-дълго от час преди да превикат шофьора в 1-во районно.
Изображение
Аватар
Xelian
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот kokokikikaka » 22 Яну 2009, 18:37

" Полицията уби един и преби десетки..."
"Убитият" е 60 год. автокрадец, починал от инфаркт преди да е задържан и няма нищо общо с "протеста". Слухът за това бе пуснат от А. Атанасов - ДСБ. Не можа да го докаже. Доведе 2 мутри за свидетели, но вероятно са платени. 2 държавни и независими една от друга институции събщават едно и също - че Атанасов си измисля. Не му е за първи път.
А "невинните минувачи" не са беззащитни, а с боксове и др. помагала.
С подобни екзалтирани и неверни коментари няма да спечелиш много привърженици. Гледай да си поне малко обективен.
kokokikikaka
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот INTERFEN » 30 Яну 2009, 23:49

Моят отговор ТУК =>

Изображение
Аватар
INTERFEN
Per noi niente e mai normale!

Благодарил (а): 18 пъти.

Мнениеот Шепот » 31 Яну 2009, 08:38

Хубаво клипче, до някой момент.
"Германия над всичко" е лозунг от времето на Хитлер. Не зная с каква цел побългарявате точно негов лозунг. Или по-скоро, не искам да зная.
Аватар
Шепот
:) !

Благодарил (а): 137 пъти.

Мнениеот ники » 31 Яну 2009, 09:41

"Deutschland uber alles" го използват именно, защото е супер известно.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Boromir » 31 Яну 2009, 10:42

Не знам защо, ама от време на време придобивам впечатление, че имиджът на Хитлер все още е твърде по-лош, отколкото би трябвало да бъде. От дългогодишния си опит с историята заключавам, че това е обиден и неправилен стереотип. И белег за недостатъчно самостоятелно преценяване на нещата.
Изображение
Аватар
Boromir
Proud and Noble Man

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот peterdi » 31 Яну 2009, 11:06

Национализмът е едно от най-противоречивите течения в обществото. От една страна той се свързва с хитлеризма, но тук вече говорим за шовинизъм и ксенофобия. От друга страна, умереният национализъм е нещо по-скоро положително. Според мен зависи от нагласата. Ако национализмът е "за", тогава има положителен образ и се приема от обществото. Ако национализмът е "против", той отдръпва хората. В България много често всеки е "против" - и националистите, и опозицията, и протестиращите. Ние знаем кой срещу кого е, но почти никога не става ясно кой ЗА какво е.
НЕ НА АПАТИЯТА
Изображение
Аватар
peterdi
мохикана

Мнениеот Шепот » 31 Яну 2009, 12:51

Петерди, има нещо верно в думите ти, всичко си зависи от нагласата. Но аз съм малко на принципа колкото по-малко национализъм, толкова по-добре. Обичам България и съм горда с това, че съм българка, горда, както съм горда със семейството си например. Но не до степента да смятам, че сме някакъв избран народ, че сме нещо кой знае какво и повече от другите. Смятам, че имаме с какво да се гордеем, но не и да презираме другите етноси на Балканите и извън тях, нещо стил "Ние си имаме 1300 години история, вие си нямате, ние сме големите гъзари, вие вървете по дяволите". Аз съм ЗА да знаем кои сме, да помним и тачим историята си, но и да приемаме другите като равни и да не превръщаме различията помежду си в поводи за омраза - както правят тези, които ползват израза "България над всичко". Едно е България да е в сърцата ни като наша родина, друго е да я поставяме "над всичко". Над кое всичко? Това "над всичко" спокойно може да включва над човешкия живот, правото на идентичност, над какво ли не, дори и изказващият фразата да не стига толкова далеч. Не мога да приема "България над всичко" и въобще такъв начин на мислене.
Боромир, личността на Хитлер е по-скоро противна, отколкото противоречива. :)
Аватар
Шепот

Мнениеот peterdi » 31 Яну 2009, 12:57

Шепот написа:Смятам, че имаме с какво да се гордеем, но не и да презираме другите етноси на Балканите и извън тях, нещо стил "Ние си имаме 1300 години история, вие си нямате, ние сме големите гъзари, вие вървете по дяволите". Аз съм ЗА да знаем кои сме, да помним и тачим историята си, но и да приемаме другите като равни и да не превръщаме различията помежду си в поводи за омраза - както правят тези, които ползват израза "България над всичко".

Ми именно това е разликата, за която говоря по-горе. Просто се прекалява.
НЕ НА АПАТИЯТА
Изображение
Аватар
peterdi
мохикана

Мнениеот INTERFEN » 31 Яну 2009, 17:47

Мисля, че във време, в което светът се глобализира, границите отпадат, време, в което търпим много чужда намеса (включително и от тея тримата изроди на снимката на клипа), време, в което се опитват подложат на съмнение историята ни (напр. Баташкото клане било мит), време, в което разни самозвани идват да си вземат "имотите"... мисля, че точно сега трябва да сме по националисти отвсякога!!!

Европейски съюз - добре. НАТО - добре. Бранене на чужди интересни в Афганистан, Ирак, Босна .. - добре. Уважение към другите етноси на Балканите - добре. А нашите интереси, нашите права, нашият живот къде е ???

Братя, България е дала много на света и продължава да дава !!! НЕ говорете глупости, че нямало с какво да се гордеем !!!! Имаме и още как ??? Но лошото е, че голяма част от нас сами не си вярват, прекалено самокритични сме!!!

АБЕ НЕ МИСЛИТЕ ЛИ, ЧЕ С ТОВА НАШЕ ОВЧЕДУШИЕ НИ СЕ КАЧВАТ НА ГЛАВИТЕ ???

БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО !!!!!!!!!!!!
Изображение
Аватар
INTERFEN
Per noi niente e mai normale!

Благодарил (а): 18 пъти.

Мнениеот Шепот » 31 Яну 2009, 17:55

Никой не е казал, че няма с какво да се гордеем.
Тримата изроди от клипа са изроди, не защото единият има турски произход, другият украински, а третият е живял в Испания. Те са изроди, защото са алчни душици без морални ценности. Това, че не са българи не е причината да са алчни душици без морални ценности - има един куп такива от български произход и един куп нормални хора от всякакъв друг произход. Проблемът тук не е в националността, а в морала. Едното не е правопропорционално на другото.
Че сме прекалено самокритични е факт. Това, което трябва да променим е не да спрем да сме самокритични, да започнем да се бием по гърдите и да викаме "Булгар! Булгар!", а да станем още по-критични отсега и да насочим тази критичност към политиците, които ни лъжат и крадат.
Аватар
Шепот

Мнениеот Joker » 31 Яну 2009, 18:42

Шепот написа:"Германия над всичко" е лозунг от времето на Хитлер. Не зная с каква цел побългарявате точно негов лозунг. Или по-скоро, не искам да зная.

Ай по-кротко! Не започва ли така немският химн? А кой го е написал и кога? Да свързвате "Германия над всичко!" с нацизма е просто абсурдна неосведоменост, ако не е опит за плитка манипулация... :evil:
Впрочем как започва сега химнът на Федералната република? :wink:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот Дичоу » 31 Яну 2009, 18:51

Дойчланд юбер алес....не го ли пишат след обединението на Германия ?!?!?!?
ФъЖъМъКъъЪъЪЪъъЪЪъъЪЪъЪЪъъЪЪъЪЪЪ
Аватар
Дичоу
Дръменбейсонафт

Мнениеот Joker » 31 Яну 2009, 18:57

Ами, музиката е на Хайдн.... Голям нацист, няма що! :shock:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот Лорд Носферату » 31 Яну 2009, 18:57

България юбер алес се пееше през 94-та, когато бихме немците на световното.
Аватар
Лорд Носферату
Средновековно невъзможен

Благодарил (а): 17 пъти.

ПредишнаСледваща

Назад към България