Работните заплати

Модератор: Lord

Работните заплати

Мнениеот Cliff Burton » 10 Сеп 2010, 20:46

Аз имам познати контроли, тея взимат бая кинти. Почват от 600-700лв и ако измуфтят повече глоби може до 1000лв на месец. За това са такива хиени. :lol: :!: :wink:
Никога, никога, никога не се предавай!
Левски завинаги в нашите сърца!
You Will Never Walk Alone - JF96
Аватар
Cliff Burton
Орлов поглед

Благодарил (а): 288 пъти.

Re: София - Транспорт.

Мнениеот invisible » 10 Сеп 2010, 21:58

че 1000 бая ли е :roll:
Изображение
Аватар
invisible
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 468 пъти.

Мнениеот The_Viper » 10 Сеп 2010, 22:00

За прост селянин сложен на длъжност "контрольор" е много, ДА!
Some nights I still can't sleep
And the voices pass with time
And I keep...
Аватар
The_Viper
Tormentor of christian souls

Благодарил (а): 126 пъти.

Мнениеот invisible » 10 Сеп 2010, 22:10

ти ако знаеш колко по прости изкарват къде къде повече :lol:
Изображение
Аватар
invisible
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 468 пъти.

Мнениеот Zahariev » 11 Сеп 2010, 15:55

Какво значи "прост селянин" ?
И ако някой счита 600-700 лева заплата за много ...

Тъй като аз съм решил да не карам кола, защото го намирам за неприятно, а друг човек не може да си го позволи (примерно), то ние ходим пеша или ползваме друг вид транспорт. Този друг вид транспорт има своите закони, които трябва да бъдат спазвани от всички, които са решили да го ползват. Без значение дали идваш от град, където контрольорите са чисти и спретнати или от село, където дори няма такъв вид транспорт. Това един да плаща, а друг да не го прави не е честно спрямо първия индивид. И най-тъжното е, че не става въпрос за някакви суми от порядъка на 100-200 лева. Става въпрос за студентска карта : 21, 50... или единично билетче - 1 лев. Един лев. Тазбургерът, който почти всички ма'ат, когато са около ректората е 3.20. И отново ... един лев.

И на същия принцип, по който всички обясняват как контрольорите са "прости селяни", аз преспокойно мога да нарека всеки, който не си плаща билетчето "един прост селянин". Защото постъпката да скатаеш едно левче е проста и селска. Разбирам да беше '99, когато с левче ще си вземеш закуска + нещо за пиене, но не ...в момента едно левче е нищо.

The names of the future are stamping of impatience.
Аватар
Zahariev
The Sound of Victory

Благодарил (а): 29 пъти.

Средната работна заплата

Мнениеот Zahariev » 11 Сеп 2010, 16:35

Средната работна заплата за страната през периода април-юни е 640 лева. Предполагам, че разликата от този период и юли-август не е особено голяма. Което означава, че тези хора просто взимат една средна работна заплата. А понякога и стигат малко над нея.

А аз пък почти не познавам хора, които изкарват по-малко от 1000 ... :o

Аватар
Zahariev
The Sound of Victory

Мнениеот Ivo Penev » 11 Сеп 2010, 16:36

Zahariev написа:Средната работна заплата за страната през периода април-юни е 640 лева. Предполагам, че разликата от този период и юли-август не е особено голяма. Което означава, че тези хора просто взимат една средна работна заплата. А понякога и стигат малко над нея.

в провинцията взимат по 300,спок...
memento mori
Аватар
Ivo Penev
мечтател

Благодарил (а): 150 пъти.

Мнениеот Zahariev » 11 Сеп 2010, 16:54

Абе не е точно така, защото в провинцията всеки има баджанаци,чичовци,лелички, които му осигуряват по нещо. Това обаче не се пресмята към работната им заплата и така на лист те взимат малко пари. Но не дават пари, я за домати, я за хляб, я за кола и т.н.

Та... така де. Това в момента няма голямо значение. Важното е, че хората трябва да се научат да спазват елементарните правила най-малко.

Аватар
Zahariev
The Sound of Victory

Мнениеот angeloff » 11 Сеп 2010, 17:15

Тука спора има перспективата да се обърне на селяни-граждани и цената на живота в различните населени места.
Журналистика /редовно/ 1. курс
Аватар
angeloff
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот Cliff Burton » 11 Сеп 2010, 17:25

Zahariev написа:Средната работна заплата за страната през периода април-юни е 640 лева. Предполагам, че разликата от този период и юли-август не е особено голяма. Което означава, че тези хора просто взимат една средна работна заплата. А понякога и стигат малко над нея.

Aз пък познавам много малко, които изкарват 1000+. Както и да е. Един пример - влез в работодател и виж там заплатите. За една голяма търговска верига хипермаркети( не знам дали да споменавам точно името) в София се изкарват средно 550лв за общ работник. Примерно да зарежда рафтовете с алкохол, или пък на щандовете за месо. Така в провинцията да работиш за същата тази верига - 400лв макс. Изкючвам само Пловдив, Варна и Бургас.
Май много се отклонихме темата...
Аватар
Cliff Burton
Орлов поглед

Мнениеот Deschain » 12 Сеп 2010, 08:45

Явно си много заблуден относно положението в България, вземи се поразходи малко и ще ти се изяснят много неща, защото сега ръсиш глупост след глупост!
Аватар
Deschain
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 277 пъти.

Мнениеот Cliff Burton » 12 Сеп 2010, 08:56

Да, за София може и да е 670лв, но за България не е. И не вярвайте на всичко което пишат медиите, wtf! :wink:
Аватар
Cliff Burton
Орлов поглед

Мнениеот Zahariev » 12 Сеп 2010, 18:21

Айде, айде. Благодаря, че ми отвори очите за медиите ... след като самия аз съм част от две такива.

И това, че всички взимат по 300-400 лева е доста остаряла ваша информация. Хубаво е да не считате това, което мама и тате са казали преди 5 години за вярно и днес. Вярно е, че в село ЙМйфдсакфйса не взимат такива пари, но то не може да олицетворява цяла България. При все и факта, че реалните пари, които се получават често не се декларират, като това (не) се прави чрез трудовите договори. Сами сте чували, че има хора, които ги пишат на минимална работна заплата за да плащат по-малки осигуровки и т.н. и т.н. ... ;)

И така, темата е съвсем различна. Направете тема за средната работна заплата и като цяло заплатите. :roll:

Аватар
Zahariev
The Sound of Victory

Мнениеот O|OeHukc » 12 Сеп 2010, 18:53

Сами сте чували, че има хора, които ги пишат на минимална работна заплата за да плащат по-малки осигуровки и т.н. и т.н. ... ;)

това е твърде вярно : )
Аватар
O|OeHukc
Staring at the world through my rearview

Благодарил (а): 122 пъти.

Мнениеот Deschain » 13 Сеп 2010, 08:20

Човек (Zahariev), не те знам дали и кога си кандидатствал за работа, не знам и колко си обикалял из страната, но явно те е обхванала някаква огромна заблуда относно финансовото състояние на хората в момента, обяснявам:

1 - Тъй като самият ти си част от две медии (по твоите думи), би трябвало да знаеш, че огромна част от българите в момента не получават заплати, не са получавали заплати от много време. Въпреки това работят, защото ако напуснат знаят, че губят всякакъв шанс да си получат парите, а и няма да могат да си намерят друга работа. Айде в едно семейство единият родител ако не е получавал пари, това значи, че 4-членно (примерно) семейство, живее с 640лв на месец (средната заплата по твоите думи)...това добре ли е?
Да не говорим че има много семейства, в които и двамата родители или не получават заплати, или са били съкратени...и членовете на тези семейства ли живеят с над 1000 лева на месец?
2 - Разходи се малко из София и поразпитай хората. Работих малко като промоутър това лято и обикалях индустриалните зони в София. И какво видях - огромни складове и цехове, в които са работили десетки души, сега или стоят празни, или има 2-3-ма работника, които просто имитират някаква дейност. А дори и в тези складове, където имаше хора, работниците не бяха получавали заплати от няколко месеца... Интересно откъде ги намират тези 1000 лева хорицата?
3 - Вземи се разходи малко и из страната да видиш там какво е положението. Бургас, Варна и Пловдив - добре, има работа, обаче за всички ли? Знаеш ли колко приятели и познати ги съкратиха сега, не защото не са добри, а защото няма работа, въпреки че Бургас е градът с най-ниска безработица в страната. Интересно какво правят тези хора сега?
Отиди в Сливен примерно, който е един от големите градове в България. Има ли работа - няма, а дори и да си намериш случайно, повече от 450-500 лева няма да взимаш, което пак е много. Да не коментирам Ямбол примерно...
4 - Да, аз самият по-договор получавах 291 лева, а реално трябваше да взимам двойно повече. Но това пак ли са много пари, лятото ще взема 3-4 пъти по 500 лева и после к'во правим цяла година? Да не говорим, че много хора дори сега не можаха да си намерят работа...
5 - Явно нищо не разбираш от нещата в провинцията - баби, чичовци, лели. Колко е една средна пенсия бе? А колко средно са сметките на хората на месец? А тези домати, за които говориш, нали с пари се садят и отглеждат? В провинцията хората вече на фотосинтеза карат, дотам докарахме положението...
6 - Айде не казвай на кой "маме и тате" какво са казали, 'щото явно живееш в някакъв измислен свят, абсолютно противоположен на нашия...:) Би ли споменал кои са тези две медии, от които си част?
Аватар
Deschain
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 277 пъти.

Следваща

Назад към България