Работните заплати

Модератор: Lord

Re: Работните заплати

Мнениеот DID_miss » 16 Сеп 2010, 14:55

Аз пък все си мисля, че в останалите западноевропейски държави и без соца се оправят и живеят сигурно и спокойно. Или то е може би точно щото са нямали соц :roll:.

Прав си - със старание и работа се оправят нещата. Само че някъде навън. Не знам защо продължаваш да го твърдиш, все едно го оспорвам. Ако вие не сте виждали хора, които се трудят по 20 часа и пак нищо, аз съм. За пореден път - огледайте се.
Аватар
DID_miss
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 20 пъти.

Мнениеот Zahariev » 16 Сеп 2010, 15:05

Не, аз не ти го натяквам , а го давам като решение за нестабилността. ;)

Важното е, че всички стигнахме до извода, че ако има труд и постоянство хората могат да живеят добре и да са доволни от себе си. И това не е привилегия на някакъв елит, а е възможно за всички, които имат желанието и физическата възможност. :roll:

А за това, че в западноевропейските държави е така си има причина. Тази причина се нарича - няколко века работа в една насока. Тук за малко повече от век независимост се сменят различни системи, на които им трябва време да проработят... а те биват сменяни през 30-40 години. Аз даже си мисля, че за 20те години "не"соц сме прекалено добре. :roll:

Но и не е честно да се питаме "защо те са по-напред, а ние не сме" при все, че те също са жертвали доста за да бъдат на това "дередже". Отново ще направя справка с "Духът на капитализма и протестантската аскеза". И наистина трябва да благодарим, че сме в Европа и имаме досега с тези държави и възможността да приемем от тях много по-бързо, отколкото други. :)

Ноооооооо това е един съвсем различен въпрос, който ще отклони мноооого тази тема.

The names of the future are stamping of impatience.
Аватар
Zahariev
The Sound of Victory

Благодарил (а): 29 пъти.

Мнениеот вечен студент » 16 Сеп 2010, 16:21

Zahariev написа:..."Духът на капитализма и протестантската аскеза"...

Ейййй, говорихме вече за тази книга (в една друга тема) и пак бъркаш заглавието. Научи го най-накрая:

Изображение
Аватар
вечен студент
Форумозавър Рекс

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот happyswift » 16 Сеп 2010, 16:22

Неопраданият български народ, който цял ден и цяла нощ неуморно и съвестно се труди, а накрая не получава нищо в замяна :( Световен заговор, организиран от ЦРУ,марсианците, духът на Сталин и Иван Костов

Като чета мненията на определени хора тук,в мен се заражда непреодолимото желание да се изнеса от тук през най-близкото КПП.

По комплексираност, сигурно ще водим световната класация.
Аватар
happyswift
Флъдзила

Благодарил (а): 5 пъти.

Мнениеот Baggins » 16 Сеп 2010, 16:31

happyswift написа:Като чета мненията на определени хора тук,в мен се заражда непреодолимото желание да се изнеса от тук през най-близкото КПП.

По комплексираност, сигурно ще водим световната класация.

Похвално, че не се е зародила отдавна у теб. :lol: Иначе такива класации има и наистина ги водим. Едва ли някой се учудва вече.
Изображение
Аватар
Baggins
Сектор "Б"

Благодарил (а): 66 пъти.

Мнениеот DID_miss » 16 Сеп 2010, 16:40

Важното е да си драскаме... :lol:

И в този дух - не се стърпях http://www.youtube.com/watch?v=dxIMaT34RCI :shock: :lol:
Аватар
DID_miss
Пишете, о, братя

Благодарил (а): 20 пъти.

Мнениеот steamer » 16 Сеп 2010, 17:53

Айде, тогава ни кажи ти какво предлагаш, след като всеки човек сам си е виновен за живота, (според теб) без значение къде живее.

Ами, аз предлагам и винаги съм предлагал либертарианство. И, не, то няма непременно да доведе до добър живот за всички - само за тези, които изпълняват полезна социална функция. С който резултат аз лично нямам никакви проблеми.
Humanism is death disguised as life.
Аватар
steamer
Драскач

Благодарил (а): 13 пъти.

Мнениеот WeeDichou » 16 Сеп 2010, 23:57

steamer написа:
Айде, тогава ни кажи ти какво предлагаш, след като всеки човек сам си е виновен за живота, (според теб) без значение къде живее.

Ами, аз предлагам и винаги съм предлагал либертарианство. И, не, то няма непременно да доведе до добър живот за всички - само за тези, които изпълняват полезна социална функция. С който резултат аз лично нямам никакви проблеми.

+ 1 :salute: :salute: :salute:
Либертарианство му е майката...но, специално за България ще трябва да минат години за да се доближим на светлинни години от тези ценности...
:JC_spliff:
Аватар
WeeDichou
4:20

Благодарил (а): 14 пъти.

Мнениеот Zahariev » 17 Сеп 2010, 00:46

вечен студент написа:
Zahariev написа:..."Духът на капитализма и протестантската аскеза"...

Ейййй, говорихме вече за тази книга (в една друга тема) и пак бъркаш заглавието. Научи го най-накрая:

Изображение

Ох, приятел. Тези вметки са малко глупави, защото навярно не съм имал предвид книгата, а това, за което е написана книгата. Вметката не е към няколко стотин страници, а няколко стотин години ... както и поясних там. Но, да ... не е нужно да вадиш нещата от контекста. :roll:

Очевидно се стигна до някакви изводи и темата се изчерпа предоволно.

The names of the future are stamping of impatience.
Аватар
Zahariev
The Sound of Victory

Благодарил (а): 29 пъти.

Мнениеот people_know » 10 Май 2011, 16:12

Отново по последни проучвания най-ниските заплати - у нас.
Най-слаби купувачи - пак българите .... :(
Do The Creep xD
Аватар
people_know
Да живей словото

Благодарил (а): 17 пъти.

Мнениеот WeeDichou » 10 Май 2011, 20:49

Сензация ?! :scratch:
:JC_spliff:
Аватар
WeeDichou
4:20

Благодарил (а): 14 пъти.

Мнениеот alter ego » 11 Май 2011, 00:34

Захариев пак изпадна в плен на обговарянето на теми: досегът ни с едни други европейски държави... Като че, колониалните им народи не са имали такъв досег с тях.... :roll:
:Laie_2: Into the endless we ride... :Laie_42:
Аватар
alter ego
A Soul Lost in Endless Time

Благодарил (а): 256 пъти.

Предишна

Назад към България