Новият президент на Републиката

Модератор: Lord

Кой ще е новият президент на Републиката?

- Росен Плевнелиев - ГЕРБ
29
46%
- Волен Сидеров - Атака
3
5%
- Ивайло Калфин - БСП
6
10%
- Румен Христов - СК+
1
2%
- Атанас Семов - РЗС
1
2%
- Меглена Кунева - (НДСВ+)
7
11%
- Трътльо Трътлев - независим
2
3%
- Белобрадка Дядова - зависима
6
10%
- няма да им гласувам, шъ гийвъ сичкити!
8
13%

Общо гласове : 63

Re: Новият президент на Републиката

Мнениеот fak » 21 Окт 2011, 22:12

чудиме се тука - ако гласувам само за президент, а за кмет - не, невалиден ли ще бъде вотът ми като цяло?
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Благодарил (а): 943 пъти.

Мнениеот Kristo » 21 Окт 2011, 22:48

fak написа:чудиме се тука - ако гласувам само за президент, а за кмет - не, невалиден ли ще бъде вотът ми като цяло?

Ти какво учеше, викаш?
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот fak » 21 Окт 2011, 22:51

аман!
не съобразих, че са две бюлетини..
стига сте ми се смели всички
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Мнениеот DARKVEIDAR » 22 Окт 2011, 22:05

Etiainen написа:Стига с тоя ГЕРБ бе хора, не виждате ли кво прави /не прави правителството в момента, че пак в ГЕРБ да се набутаме и за президентските :/
А за Светльо Витков - фактът, че за министър-председател беше избран Бойко Борисов, който далееч няма необходимото образование, за да се занимава с политика по какъвто и да е начин и само ръси бисери пред журналистите, сега разумно ли е за президент да се избере човек, който пак няма необходимото образование за тази позиция и за политика въобще? Не е достатъчно да си готин и симпатичен, за да ставаш за президент.

Е като не е с тоя ГЕРБ с кого :( :?: :?: :?: , може би с БСП и тоя мазен мишок Станишев, дето може да ти говори един час и нищо да не каже или може би с Доган, който открито заявява че когата той е на власт и ножа и хляба са му в ръцете и си оформя консултантски хонорарчета в 6- цифрени суми, или пък може би с Царя, който ни "оправи" за 800 дни.

Колкото до ценза и образованието, не знам някъде да има академия за президенти, но човек който е управлявал фирма и после министерство има достатъчнво управленски опит за да бъде и президент. :wink:
DARKVEIDAR
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот DARKVEIDAR » 22 Окт 2011, 22:16

Boilad написа:Определено Светльо Витков е единственият приемлив вариант. Партийците са такива подлоги и мижитурки, че предпочитам човек без образование, но с достойнство, а и с интелект.

Повече от ясно е, че социологическите "проучвания" са абсолютно поръчкови измишльотини и евтина манипулация. Например някои от вас, като видят, че Витков има 1 %, да си кажат, че няма смисъл за него да гласуват. Ама съм сигурен, че Витков има поне 3 пъти повече гласове от бедствието Кунева, да речем. 2006 година Волен Сидеров го водеха, че е на 5 място, а всъщност бе на балотаж. Жалки манипулатори.

А бе на вас не ви ли стана ясно, че въпроса стои не за личности а за партии и политики и че е все тая кое чучело ще стои на Дондуков 2. Кой е тоя смешник Светльо Витков, някакъв си кресльо от някакъв си незнаен състав, който иска по тоя начин да си направи пиар акция и понеже винаги се явяват такива смешници, както преди Жорш Ганчев, се се намира съответно някой да ги финансира за да разсеят малко гласове.

Колко гласове ще има Светльо Хиподилски ще видим след по-малко от 24 часа, лично аз не вярвам да прехвърли и 1 % .
DARKVEIDAR
В началото бе словото

Мнениеот Kristo » 22 Окт 2011, 23:19

Йоло Денев и Кире Либерало, по-старите от вас, сигурно си ги спомнят...

А Жорж е легенда, изказванията му и интервютата му са сякаш от комедийно шоу от САЩ...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот ники » 23 Окт 2011, 11:19

Мен пък Плевнелиев ми се види по-голям смешник от Светльо Витков :)
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот alter ego » 23 Окт 2011, 12:47

Честно, всички ми се виждат смешници, но гласувах за моя смешник... :mrgreen:
Иначе, едно впечатление от днешния изборен ден:
Пред нашата секция имаше екзит пол на МБМД. Почти всички пускаха и там докато не се обърнаха към един господин, който отказа, нарече ги отвратителни манипулатори и оттогава поне докато аз чаках, никой не пусна за ужас на т.нар. социолози. Не пуснах и аз... :P Забавна картинка!
Та, въпросът ми, свързан и с темата, е: Смятате ли, че социологическите агенции наистина измерват общественото мнение, или основно се опитват да го манипулират. С други думи: политическите сили какво си купуват при тях: изследване или резултати? :wink:
:Laie_2: Into the endless we ride... :Laie_42:
Аватар
alter ego
A Soul Lost in Endless Time

Благодарил (а): 256 пъти.

Мнениеот DARKVEIDAR » 23 Окт 2011, 12:48

Въпрос на вкус казал дявола и скочил с гол гъз в копривата :!: :!: :wink:
DARKVEIDAR
В началото бе словото

Мнениеот DARKVEIDAR » 23 Окт 2011, 13:01

alter ego написа:Честно, всички ми се виждат смешници, но гласувах за моя смешник... :mrgreen:
Пред нашата секция имаше екзит пол на МБМД. Почти всички пускаха и там докато не се обърнаха към един господин, който отказа, нарече ги отвратителни манипулатори и оттогава поне докато аз чаках, никой не пусна за ужас на т.нар. социолози. Не пуснах и аз... :P Забавна картинка!
Та, въпросът ми, свързан и с темата, е: Смятате ли, че социологическите агенции наистина измерват общественото мнение, или основно се опитват да го манипулират. С други думи: политическите сили какво си купуват при тях: изследване или резултати? :wink:

Когато социолозите се съберат да коментират в някое предаване по телевизията си проличават политическите им пристростия, но те ги проявяват само когато си чешат фриволно езиците, когато става дума за изнесени данни в цифри би трябвало да се стараят да бъдат максимално близко до реалните резултати. Ако някоя агенция примерно заяви срещу заплащане, че Плевнелиев ще събере 31% от гласовете а той събере 15%, нали се сещаш че това ще и е последната такава сделка щото от там нататък никой няма да я приема на сериозно.
DARKVEIDAR
В началото бе словото

Мнениеот alter ego » 23 Окт 2011, 13:10

То си е за нова тема, но едва ли си спомняш, как преди 10 години даваха преди парламентарните избори около 1% на Атака, пък тя имаше четвъртата по големина парламентарна група. Това никак не попречи на останалите да продължат да плащат луди пари за поръчкови резултати. После Труд публикува онова уникално тайно споразумение между големите агенции да си сверяват предварително резултатите, за да не се издънят - то ясно показа доколко са обективни те. Забелязвам и друга тенденция: преди избори резултатите на неудобните се занижават, а на традиционните сили се надуват - ей така, за всеки случай. Българската социология има много общо с пазара, но не и с обективността и научните методи... :mrgreen:
:Laie_2: Into the endless we ride... :Laie_42:
Аватар
alter ego
A Soul Lost in Endless Time

Благодарил (а): 256 пъти.

Мнениеот Kristo » 23 Окт 2011, 13:52

alter ego написа:Честно, всички ми се виждат смешници, но гласувах за моя смешник... :mrgreen:

Ти сигурно не вярваш на livescore, като пуснат, че Челси бие 5-0, а Барса - само с 2-0? И то защото админите там са фенове на АВБ или Абрамович....

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот fak » 23 Окт 2011, 13:55

Oще не мога да проумея как интелигентен човек гласува за атака.

забравих си личната карта в софия. ше гласувам на балотажа за 'смешника'(според Ники) Плевнелиев. С племенника му сме съученици.. солидарност един вид.. пък и е в пъти по-добрият избор от Кунева :)
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Мнениеот ники » 23 Окт 2011, 14:37

Както каза алтер его те всичките са смешници, ама всеки си гласува за своя смешник ;)
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот menina.do.mar » 23 Окт 2011, 14:54

Според традиционната неделна музикална класация на Дарик най-предпочитаната мелодия е "Отново на път" с над 40%. Следват "На всеки километър" с 28%, а тройката се допълва от "Усещане за жена" с 15,5%. :mrgreen:
"We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars..."
Аватар
menina.do.mar
Плиний Стари

Благодарил (а): 96 пъти.

ПредишнаСледваща

Назад към България