БЮРМ ще представя български средновековни ръкописи като свои

Модератор: Lord

Re: БЮРМ ще представя български средновековни ръкописи като

Мнениеот Chernozemski » 30 Авг 2012, 12:58

slighter написа:не съм казал, че е нормално :| но има много такива случаи (не само македонския)
Какво е решението според теб? Война, репресии, пропаганда, прекъсване на дипломатическите отношения? М?
Всеки спор за някакви исторически личности и събития се приема и от двете страни като оскверняване на националнота идентичност. Естевено, че на никой от нас не му е приятно да ни крадат от историята...
Какво правим тогава?
Да се цупим обидено като малки деца?
Да ги псуваме като някакви диви националисти?
:roll:

ааа... да пускаме теми по форумите!

Защо се правиш на интересен? Какво да си мълчим ли трябва?

Никога не съм дори намеквал, че трябва да се води война. Това което трябва да направи българската държава е остро да осъди подобно посегателство върху българската култура и история. А дипломатическите отношения ако зависеше от мен отдавна щяха да са прекратени. Не може да има държава с такава доктрина, която ни краде историята, обижда ни, обвинява ни в несъществуващи исторически престъпления, репресира всеки който опита да изяви българско самосъзнание и т.н, а ние да се правим че нищо не е се е случило и да говорим за добри междусъседски отношения и европейски ценности.

А това което трябва да направи българското общество е също да изрази своето несъгласие, използвайки методите с които разполага. Интернет форумите са точно мястото където се обсъждат подобни теми и не виждам нищо ненормално в това че съм повдигнал въпроса тук. Не мога да разбера, защо някои хора се отнасят с такава злоба към мен.
Поклон, народе мили,
работник и герой,
с крила, с железни сили,
поклон, народе мой!

Цалувам твойта слава,
свещений подвиг твой,
десницата ти здрава,
поклон, народе мой!

Цалувам ти венците,
юнако в мир и в бой,
ковач на бъднините,
поклон, народе мой!
Аватар
Chernozemski
В началото бе словото

Благодарил (а): 10 пъти.

Мнениеот ники » 30 Авг 2012, 13:18

Добре де, като виждаш, че никой тук до момента не е споделил идеите ти, не се ли замисляш, ако не друго, поне да смекчиш тона и да направиш съответните компромиси в тезата си?

Според мен на Македония (да, не ми пречи да ги наричам така) трябва да се гледа като на съседна държава - партньор, както икономически, така и дипломатически, а не да се дерем като ученички и от двете страни. И примерът би трябвало да дойде от страната, която твърди, че има 43 пъти по-голям опит в държавничеството.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Chernozemski » 30 Авг 2012, 13:32

ники написа:Добре де, като виждаш, че никой тук до момента не е споделил идеите ти, не се ли замисляш, ако не друго, поне да смекчиш тона и да направиш съответните компромиси в тезата си?

Според мен на Македония (да, не ми пречи да ги наричам така) трябва да се гледа като на съседна държава - партньор, както икономически, така и дипломатически, а не да се дерем като ученички и от двете страни. И примерът би трябвало да дойде от страната, която твърди, че има 43 пъти по-голям опит в държавничеството.

Аз не мога да да отстъпя от позициите си, съобразявайки се със средата, това би било безпринципно.

Нормални отношения не можем да поддържаме, единствено по вина на БЮРМ. По-горе изброих, точно какво има предвид. От нашата държава те не са видели нищо лошо - признахме им държавата, не им оспорваме правото на самоопределяне, галим ги с перце повече от 20 години вместо да реагираме остро на скандалните им прояви. За какъв пример ми говориш, според какво трябва да направи България - може би трябва да им подарим Кюстендилско и Благоевградско и да признаем че Васил Левски е македонец.

Мила написа:
MidwinterSun написа:Боже, човек... Не смяташ ли, че е малко наивно да вярваш, че на македонизма ще бъде сложен край? И как точно си го представяш?

Е, как... те македонските политици с Форума на Су лягат, с форума на СУ стават...
като прочетат сърцераздирателната тема тука и ще прозрат слепотата си и ще захвърлят оковите на подлия македонизъм...
тъй де.

Политиците са зависими от своите избиратели, аз говоря за осъзнаване на обикновенните граждани и форума на СУ далеч не е единственото място където може да се прочетат материали, които могат да им изяснят истината.
Поклон, народе мили,
работник и герой,
с крила, с железни сили,
поклон, народе мой!

Цалувам твойта слава,
свещений подвиг твой,
десницата ти здрава,
поклон, народе мой!

Цалувам ти венците,
юнако в мир и в бой,
ковач на бъднините,
поклон, народе мой!
Аватар
Chernozemski
В началото бе словото

Мнениеот MidwinterSun » 30 Авг 2012, 14:02

Ще се осмеля да предположа, че обикновеният, средностатистически македонски гражданин с IQ по-голямо от това на гибон много добре разбира и осъзнава за какво иде реч, когато се вкарат "България" и "Македония" в едно изречение. И не се връзва на тия глупости. Това е въпрос именно на политика, управленски решения и пропаганда, над които гражданите имат относително толкова власт, колкото аз и ти имаме власт да накараме някой корумпиран съдия да стане честен.
Целта на Истинската котка е да си живее живота мирно и тихо, с възможно най-малка намеса от страна на човешките същества.
Всъщност почти като при истинските хора.
Изображение
Аватар
MidwinterSun
лейди британска котка

Благодарил (а): 317 пъти.

Мнениеот Chernozemski » 30 Авг 2012, 15:23

MidwinterSun написа:Ще се осмеля да предположа, че обикновеният, средностатистически македонски гражданин с IQ по-голямо от това на гибон много добре разбира и осъзнава за какво иде реч, когато се вкарат "България" и "Македония" в едно изречение. И не се връзва на тия глупости. Това е въпрос именно на политика, управленски решения и пропаганда, над които гражданите имат относително толкова власт, колкото аз и ти имаме власт да накараме някой корумпиран съдия да стане честен.

Гражданите имат правото по демократичен път да одобрят или да отхвърлят определена политика. В момента опозиция на сегашната власт е коалиция между Социалистическата партия и партията на Любчо Георгиевски, човек който е обвиняван от македонстващите, че е "българофил", има българско гражданство, говори за общите корените на българите и македонците, често дава интервюта за български медии и през времето в което беше премиер поддържаше приятелски отношения с България. Те критикуват сегашната власт именно заради техния шовинизъм. Ако народа на Република Македония даде доверието си за тях, това ще означавам, че те също не одобряват държавната доктрина.
Ако наистина се случат необходимите промени и ако всеки е свободен да изрази националната си принадлежност, ще се учудите колко много хора с българско самосъзнание има там.
Поклон, народе мили,
работник и герой,
с крила, с железни сили,
поклон, народе мой!

Цалувам твойта слава,
свещений подвиг твой,
десницата ти здрава,
поклон, народе мой!

Цалувам ти венците,
юнако в мир и в бой,
ковач на бъднините,
поклон, народе мой!
Аватар
Chernozemski
В началото бе словото

Мнениеот ники » 30 Авг 2012, 15:45

Предполагам, че всеки македонец има право да смени своето гражданство. А пък в крайна сметка нали Македония също се цели в ЕС. Ако се присъедини, кеф ти България, кеф ти Германия, кеф ти дори Англия с някакви уговорки. На Македония вероятно просто и трябва време да изгради традиции в демокрацията и ще преминава през такива крайности.
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот Chernozemski » 30 Авг 2012, 16:08

ники написа:Предполагам, че всеки македонец има право да смени своето гражданство. А пък в крайна сметка нали Македония също се цели в ЕС. Ако се присъедини, кеф ти България, кеф ти Германия, кеф ти дори Англия с някакви уговорки. На Македония вероятно просто и трябва време да изгради традиции в демокрацията и ще преминава през такива крайности.

Има право, това няма как да му се забрани, има право и да емигрира в майката родина, както са направили много българи от Македония през годините, но не всеки е готов да си остави къщата и познанствата и да си замине.
А иначе едва ли скоро Република Македония ще стане член на ЕС. Известно е че има нерешен спор с Гърция относно името и няма да може да влезе докато не се реши.
Може наистина един ден да стане демократична, но до тогава ние сме длъжни да защитаваме българщината от посегателства, както и хората с българско самосъзнание от репресии.
Поклон, народе мили,
работник и герой,
с крила, с железни сили,
поклон, народе мой!

Цалувам твойта слава,
свещений подвиг твой,
десницата ти здрава,
поклон, народе мой!

Цалувам ти венците,
юнако в мир и в бой,
ковач на бъднините,
поклон, народе мой!
Аватар
Chernozemski
В началото бе словото

Мнениеот Bagatur » 03 Сеп 2012, 06:06

Може да спите спокойно:

Европа се изсмя на Македония, свалиха изложбата от сайта на Кралския музей
http://balkani.actualno.com/Evropa-se-i ... 98949.html
Аватар
Bagatur
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 227 пъти.

Мнениеот alter ego » 07 Сеп 2012, 12:16

Отдъхнах си, сега ще се напия с облекчение.
Сериозно, според мен съвсем официално България трябва да постави специфични изисквания към Македония по приемането й в ЕС и в НАТО, както направи Гърция. Докато ги изпълни, и двете неща ще се разпаднат, вероятно... :mrgreen:
:Laie_2: Into the endless we ride... :Laie_42:
Аватар
alter ego
A Soul Lost in Endless Time

Благодарил (а): 256 пъти.

Мнениеот ники » 07 Сеп 2012, 13:59

С оглед гръцкото положение, поставените от тях критерии едва ли ще бъдат взети предвид при преценката на подобно нещо ;)
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот Chernozemski » 08 Сеп 2012, 12:17

Всички тия дето се гаврите и се подигравате, чуйте историята на този човек http://www.btv.bg/shows/shouto-na-slavi ... garia.html
Поклон, народе мили,
работник и герой,
с крила, с железни сили,
поклон, народе мой!

Цалувам твойта слава,
свещений подвиг твой,
десницата ти здрава,
поклон, народе мой!

Цалувам ти венците,
юнако в мир и в бой,
ковач на бъднините,
поклон, народе мой!
Аватар
Chernozemski
В началото бе словото

Мнениеот alter ego » 08 Сеп 2012, 14:09

Г-н Черноземски, за да си изберете подобен форумен ник, би следвало да сте наистина впечатлен от предишния му носител, г-н Величко Керин (Владо Шофьора) и да сте се интересували от неговото житие-битие. В тази връзка имам едно питание, към Вас, с надеждата да получа отговор: Вярно ли е, че предишният Черноземски на път за Марсилия през 1934 г. се бил обрязал, за да затрудни евентуалните следствени действия на френската полиция след подготвения атентат? :roll:
Аватар
alter ego

Мнениеот Chernozemski » 08 Сеп 2012, 15:31

alter ego написа:Г-н Черноземски, за да си изберете подобен форумен ник, би следвало да сте наистина впечатлен от предишния му носител, г-н Величко Керин (Владо Шофьора) и да сте се интересували от неговото житие-битие. В тази връзка имам едно питание, към Вас, с надеждата да получа отговор: Вярно ли е, че предишният Черноземски на път за Марсилия през 1934 г. се бил обрязал, за да затрудни евентуалните следствени действия на френската полиция след подготвения атентат? :roll:

Според мен това е клевета. Още повече, че когато е пътувал за Марсилия той не е знаел, че ще бъде физическия извършител на действието. Взел е това решение в последния момент. Но дори и това да е вярно, то не намалява достойнството на неговия подвиг.
Според мен обаче подобни въпроси, които нямат връзка с темата, би следвало да се задават на лично съобщение :D
Поклон, народе мили,
работник и герой,
с крила, с железни сили,
поклон, народе мой!

Цалувам твойта слава,
свещений подвиг твой,
десницата ти здрава,
поклон, народе мой!

Цалувам ти венците,
юнако в мир и в бой,
ковач на бъднините,
поклон, народе мой!
Аватар
Chernozemski
В началото бе словото

Мнениеот alter ego » 08 Сеп 2012, 15:38

Прав си, че се отклоних, но темата очевидно се изчерпи. Моята обща житейска позиция към македонистите отдавна е следната: Те не са злодеи, а заблудени идиоти. Трябва да се отнасяме към тях с търпение и досада. Това ги дразни най-много... :wink:
Аватар
alter ego

Мнениеот Chernozemski » 08 Сеп 2012, 18:28

alter ego написа:Прав си, че се отклоних, но темата очевидно се изчерпи. Моята обща житейска позиция към македонистите отдавна е следната: Те не са злодеи, а заблудени идиоти. Трябва да се отнасяме към тях с търпение и досада. Това ги дразни най-много... :wink:

Ако ти е интересно, можеш да видиш видеото с историята на този български страдалец от Македония и мисля, ще се съгласиш с мен, че са необходими енергични действия
Поклон, народе мили,
работник и герой,
с крила, с железни сили,
поклон, народе мой!

Цалувам твойта слава,
свещений подвиг твой,
десницата ти здрава,
поклон, народе мой!

Цалувам ти венците,
юнако в мир и в бой,
ковач на бъднините,
поклон, народе мой!