"Пайнер Медиа" ООД БЕНЕФИЦИЕР!!! по Оперативна програма

Модератор: Lord

Субисидрането на Пайнер от ЕС е?

Подигравка с българска култура и унижение пред чужденците;
1
5%
Голямо морално падение;
3
14%
Грешка, парите би следвало да отидат на друго място;
1
5%
Просто бизнес, не е наша работа;
2
9%
Чудесен пример, който другите компании трябва да последват;
11
50%
Слабо ме интересува чалгата и всичко производно на нея;
1
5%
Първо си оправи правописните грешки, пък после ми говори как и за какво става въпрос.
3
14%

Общо гласове : 22

Re: "Пайнер Медиа" ООД бенефициент по Оперативна програма

Мнениеот slighter » 16 Яну 2013, 02:24

Еми да... за съжаление е така... : (
Ама тука конкретно се вдигна шум, че били точно пайнер... и хората едва ли не си представят андреа как се разхожда с 2 млн. в пазвата :/ Има ли значение името на фирмата? Ако "Каменица" или "Своге" бяха спечелили финансирането чрез някакви мръсни сделки и корупция всички щяха да са спокойни и на никой нямаше да му пука, така ли?... ми смешно е. Цялото вдигане на тоя шум е смешно... или по-точно шумът е в грешна посока.
Аватар
slighter
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 243 пъти.

Мнениеот Kristo » 16 Яну 2013, 02:44

Малкия и среден бизнес?

Чуйте се само... Пайнер каква фирма са? Световен конгломерат, корпорация с над 10000 служители? Голям музикален лейбъл с дял от световната индустрия?

Точно те са от малкия и средния бизнес - продукцията им е за местния пазар, на фона на ЕС, тяхния дял от музикалния бизнес е нищожен, аудиторията им е обвързана от "разбиращите български език". Точно те са пример за добреръководена средноголяма фирма. Не съм чул да са имали финансови проблеми, да намалят заплати, да има стачки срещу тях. Да свиват бюджети и прочее.

Направете си паралел с ВМЗ-Сопот - едната фирма е добреръководена и бизнесът и се развива. Другата няма пари за заплати и 3000 души стачкуват. Ако сте бюрократ от Брюксел и са ви дали 1 торба с пари, които да раздавате на бедните българи, но под условие, че след години на ЕС му се върнат 10 торби, къде ще вложите парите? В бизнес, който е управляван зле и фалира или такъв, който няма изгледи да падне надолу (дори в рамките на криза, каквато сме в момента... но замислете се - народът е беден от 1989г насам, попфолкът дръпва все по-напред в този период, значи не го лови него криза и немотия) - колко хора с ръка на сърцето ще изберат ВМЗ?

Истината е, че нито 1 правителство не е виновно за крахът на малките и средни фирми. От правителствата се искаше 2 неща минимум - влизане в ЕС, което да облагодетелства инвестициите, както и осигуряване на конкуретна среда. И двете са на лице - всеки може да кандидатства и да печели проекти. Какво се оказва? Дойде криза и почнаха фалити... не ви ли хрумва, че тия фирми имат некадърни управници, счетоводители, директори? Защо някои фирми бележат подем последните 3-4год, а други фалират? При все, че просто трябва да наемат някого да им напише проекта и да си финансират продукцията/услугата?

Не е вярно, че държавата тъпче тези хора - те сами са си виновни. Държавата е направила условията им за развитие, някои се справят, други - не. ЕС ни отпуска пари - някои си ги печелят, други не успяват и фалират. Никой няма интерес от това много фирми да фалират, защото накрая правителството опира пешкира - всеки друг е виновен, но не и некадърника... "УНСС е виновно, че счетоводителя ми не може да смята", "ГЕРБ са виновни че направиха магистрали", "ЕС са виновни, че дават пари само на някои фирми", "Костов е виновен, че ми става черно пред очите", "Царят е виновен, че влязохме в ЕС..." или "Кристо е виновен, че... <допишете текста>"... Никой никога не поема отговорността, че е некадърник и фирмата му, която е почнал с капитал 5лв и се е писал, че и е президент, изпълнителен директор, секретар, шофьор и шлосер едновременно, не струва и тия 5лв и не може да завъди нормален бизнес. Тегли кредит, залага къщата и колата и се надява, че ще стане милионер, защото "така ме учиха навремето в университетО, Вуте стане милионер, значи може и азе..."

Колкото до думата "чалга", баба ви и дядо ви навремето само Шопен и Моцарт са слушали и са ходили на "Лебедово езеро" и са чели Гьоте. Ние сме в България, адски глупаво е да се правим на сноби, при все, че 2-3 поколения назад предците ни са яли хляб и лук, не са знаели какво е класицизъм и са спяли при прасетата. Ако ще говорим за елитарно изкуство, нека минат 200-300год след като направим нещо сносно за гледане/слушане. Защото излиза, че всеки музикален стил ни е чалга, просто разни хора по форомите виждат някакви си техни измислени разлики. Толкоз по-зле за тях де.
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот ники » 16 Яну 2013, 08:14

Kaкво общо имат пенсионерите и нуждаещите се с това, че Пайнер взимат 2 млн. по прокет, който се съфинансира от ЕС? Може би трябва да караме на пронципа "от всекиго според възможностите, на всекиго според потребностите"?

Това изобщо не е гледната точка, от която трябва да се преценява. Средствата по програмата са целеви, не се отпускат за пенсионер или за пострадали в Перник. Никой не казва, че тези хора нямат нужда от пари, просто да не ги набутваме там, където не им е мястото. Никой не е избрал отговора, че парите следва да отидат на друго място в анкетата. Значи все, тези които са против, го смятат за морално падение или подигравка с културата ;)

По тази програма средства получават сигурно хиляди компании само в България. Когато обаче една от тях се занимава с чалга, надуваме вой. А не би трябвало. Програмата цели повишаване конкурентоспособността на икономиката изобщо. Колкото повече фирми получат пари, толкова по-добре. По този начин в крайна сметка вземат, че се болагодетелстват и бабите ни.

2 млн лева, ако им раздадат, всеки пенсионер ще вземе по 2 лв. сигурно. Еми, ще им се оправи живота.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Bragi » 16 Яну 2013, 08:33

Аман от сноби и позьори
Направете проект, който хем ще извиси българското общество, хем ще има възвращаемост, кандидатствайте за парите на ЕС и тогава говорете. Докато не правите нищо, освен да си седите на задниците и да плюете жлъч, не сте фактор
Look at the odds as a challenge
Аватар
Bragi
The Allbrother

Благодарил (а): 325 пъти.

Мнениеот dismisstorka » 16 Яну 2013, 09:57

Първо: на вас не ви ли прави впечатление, че този проект е одобрен 2011, юли 2012 е започнало изпълнението му, а чак сега се вдигна пушилка по случая и всички изпищяха?

Второ: моля, забележете, че има и държавно финансиране в проекта - 287 735 лв., т.е. това са си "наши" пари, а не подаяния от ЕС.

Трето: Пайнер е абсолютен монополист на музикалния пазар и, както се каза по-горе, увеличава печалбата си без значение от икономическата обстановка. Те може да са били изрядни в документацията си при кандидатстване за проекта, но каква е нуждата на компанията от странично финансиране? Колко по-голям може да стане Митьо, отколкото е сега, и трябва ли това да става с европейски пари?
Serendipity. Look for something, find something else, and realize that what you've found is more suited to your needs than what you thought you were looking for.
Аватар
dismisstorka
Cindefuckin'rella

Благодарил (а): 222 пъти.

Мнениеот fak » 16 Яну 2013, 10:59

Нужда от пари винаги има.

аман от мрънкачè
Изображение
Аватар
fak
la douleur exquise

Благодарил (а): 943 пъти.

Мнениеот Angel_N » 16 Яну 2013, 12:35

The Stig написа:Аман от сноби и позьори
Направете проект, който хем ще извиси българското общество, хем ще има възвращаемост, кандидатствайте за парите на ЕС и тогава говорете. Докато не правите нищо, освен да си седите на задниците и да плюете жлъч, не сте фактор

Мен ли наричаш сноб и позьор, Стиг? Някакъв проблем ли имаш с мен и мнението ми?

Да, малкия и средния бизнес, Кристо. Защо ми даваш за пример с Пайнер, като ти казвам да погледнеш всичко останало. Моето мнение по този въпрос, е че е срамота Пайнер да печели 2 милиона лева по проекти за реклама и правене на чалгия и слеяния, вместо нещо далеч по смислено ПО МОЕ МНЕНИЕ. Това, на което наблягам, е причината, поради която се е стигнало до това - как се стигна до тук, че да няма други фирми, които да печелят тези проекти? На какво се дължи плачевното състояние на българския пазар и липсата на чуждестранни инвеститори? Ми няма справедливост в тая държава, имаме корупция на всички етажи на държавното управление и Нищо не се случва просто така, почти всеки едър бизнесмен е свързан с някакви тъмни сделки и т.н. На мен ми е ясно какво се опитвате да кажете, че Пайнер не са виновни, че едва ли не били единствената стабилна компания за кандидатстване по тия проекти. Въпросът е защо няма други? Къде са? Каква е причината да ги няма? Тва е просто като една значка на падението, която си спечелихме, така го възприемам аз.
Последна промяна Angel_N на 16 Яну 2013, 13:10, променена общо 1 път
Живот, събран в един миг, в една дума. Цветето на духа.
Аватар
Angel_N
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 859 пъти.

Мнениеот Angel_N » 16 Яну 2013, 13:09

The Stig написа:Аман от сноби и позьори

Всички сме фактор в тази държава, независимо дали участваме по проекти или не и колкото по-скоро хората го разберат, толкова по-скоро ще имаме гражданско обещство. Всеки дава своя принос за общото развитие и може да бъде част от промяната, ако го пожелае. Дръж си обидите за себе си и не се прави на важен, защото си просто едно човече от плът и кръв като всички останали и с нищо не превъзхождаш когото и да е, за да ми говориш по тоя начин. Когато хората са на различни мнения по такива въпроси е безсмислено да се спори, защото като приключим ти няма да промениш възгледа ми, нито аз твоя; можем да обсъждаме само факти. Колкото и да не съм съгласен с теб или останалите в нито един момент не съм ти се изнервил и не съм тръгнал да те обиждам. Ако толкова си отвратен от мнението ми и възгледите ми - казвай от сега да се избягваме и да не се дразним един друг и ми спести обидите си.
Аватар
Angel_N
Легендарен флуудър

Мнениеот Bragi » 16 Яну 2013, 13:13

Angel_N написа:Мен ли наричаш сноб и позьор, Стиг? Някакъв проблем ли имаш с мен и мнението ми?

Лично с теб - не. С мнението ти - да.
И не, не визирам конкретно теб, а тълпата, виеща на умряло заради лицемерни подбуди.
Аватар
Bragi
The Allbrother

Мнениеот Angel_N » 16 Яну 2013, 13:15

Хубаво, радвам се тогава, че е така.
Аватар
Angel_N
Легендарен флуудър

Мнениеот Bragi » 16 Яну 2013, 13:47

Angel_N написа:Всички сме фактор в тази държава, независимо дали участваме по проекти или не и колкото по-скоро хората го разберат, толкова по-скоро ще имаме гражданско обещство. Всеки дава своя принос за общото развитие и може да бъде част от промяната, ако го пожелае.

Ми не, не сме всички фактор
И не трябва да бъдем. Не за всичко във всеки случай. За т'ва имаме избори, за да назначим хора, които да взимат информирани решения, а не да се допитваме за всичко до Киро Багериста и Пешо Водопроводчика.
"Гражданско Общество" звучи много хубаво и благородно, ама гражданското общество хабер си няма от ядрена енергетика, икономика и конкурентоспособност. Гражданското общество знае, че е недоволно, ама няма идея какъв точно е проблема и как да го реши. Ако не броим великите истини, до които гражданското общество достига след като удари 2-3 ракии, разбира се. За т'ва и предстоящия референдум е пълна пародия - гражданското общество няма да седне да чете доклади и експертни мнения за да вземе информирано решение как да гласува. Не, ще гласува или както Бойко/Ахмед/Волен/Яне е казал или на базата на начина, по който е зададен въпроса.

Да не говорим, че воят по темата се надига от шумно малцинство, което не е мотивирано от някакви граждански интереси, а от злоба и хипстърска мода. Малцинство, което с радост налага двойни стандарти (някой съмнява ли се, че същите хора, които сега хвърлят слюнка биха отваряли шампанско ако тия пари бяха дадени на ЗиРок примерно вместо на Пайнер?). Това не е гражданско общество, това е тълпа сноби и позьори. И това не е обида или лично мое мнение, това е факт.

едит:

А някой всъщност обърна ли внимание на факта, че бюджета на програмата за конкурентоспособност е над 2 милиарда? Какъв ужас - да се дадат 2млн на компания, осигуряваща една камара работни места
Аватар
Bragi
The Allbrother

Мнениеот Angel_N » 16 Яну 2013, 14:43

Гражданското общество, ако приемем, че го има, знае какъв е проблемът, но няма алтернатива. Нещата са толкова очевидни, че просто е невъзможно да не виждаш какъв е проблемът. Съгласен съм за референдума, че почти никой, включително и самите политици, не разбира от ядрена енергетика... Не съм експерт по ядрена енергетика, но знам как и защо ще гласувам, когато му дойде времето и споделям мнението на много други хора, но това е различна тема.

Воят срещу Пайнер и чалгията никога не е стихвал; просто свикнахме с тая култура и от време на време се случва нещо такова, което те стъписва и ти се струва нелогично.
Аватар
Angel_N
Легендарен флуудър

Мнениеот Kristo » 16 Яну 2013, 15:44

Angel_N написа:Да, малкия и средния бизнес, Кристо. Защо ми даваш за пример с Пайнер, като ти казвам да погледнеш всичко останало. Моето мнение по този въпрос, е че е срамота Пайнер да печели 2 милиона лева по проекти за реклама и правене на чалгия и слеяния, вместо нещо далеч по смислено ПО МОЕ МНЕНИЕ. Това, на което наблягам, е причината, поради която се е стигнало до това - как се стигна до тук, че да няма други фирми, които да печелят тези проекти? На какво се дължи плачевното състояние на българския пазар и липсата на чуждестранни инвеститори? Ми няма справедливост в тая държава, имаме корупция на всички етажи на държавното управление и Нищо не се случва просто така, почти всеки едър бизнесмен е свързан с някакви тъмни сделки и т.н. На мен ми е ясно какво се опитвате да кажете, че Пайнер не са виновни, че едва ли не били единствената стабилна компания за кандидатстване по тия проекти. Въпросът е защо няма други? Къде са? Каква е причината да ги няма? Тва е просто като една значка на падението, която си спечелихме, така го възприемам аз.

Не са единствената фирма спечелила проект от ЕС. Може би не си попаднал на точна медията, от която да четеш, но не само Пайнер са спечелили пари. Фирмата на Графа е спечелила пари, компанията която прави "Комиците" (Дрийм Тийм), Ню Бояна Филмс, "Камера" на Димитър Митовски (сериала Под Прикритие) и още други... Или тенденциозно се пропускат или хората просто не им е интересно да обсъждат, защо продуцентска компания, която НЕ МРАЗЯТ получава пари.

И като говорим за малкия и средния бизнес - нима от 2007 досега, само тия шепа компании са получавали пари? Ти сериозно ли така мислиш или не си проверявал? Разбира се, че има други, които се оправят и оцеляват и се развиват. Тези, за които медиите говорят и които си представяме, че са болшинството са губещите и фалиралите... но те сами са си виновни, че фалират. Не съм виновен аз, ЕС, ГЕРБ или някой друг - всеки сам си е виновен, ако не го бива в бизнеса. Но е нелепо да твърди, кой заслужава и кой не едни пари на базата на това, дали дадена фирма ни харесва. Ако хранителна компания спечели проект, "значка на падението" ли ще е, че ЕС ни вижда като хрантутници и наднормени типове? Ако Карнобатска спечелят пари за нов цех, ще излезе ли, че за ЕС сме алкохолици?

Това се нарича дребнавост и колкото смешна, е и толкова тъжна. И е по-значка от цялата тази драма с европарите... Защото ни е национална черта от векове...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот Angel_N » 16 Яну 2013, 16:11

Да, Кристо, те всички просто така си фалират, без това да има връзка с каквото и да е друго обстоятелство или с обстановката в държавата и управлението ѝ. Много си прав, честно. Фалирането на малкия и средния бизнес е нещо като кихането - просто се случва и никой не може да въздейства върху тоя процес.
Тая тема ми развали настроението повече, от колкото трябваше; повече няма да коментирам. Лека вечер :salute:
Аватар
Angel_N
Легендарен флуудър

Мнениеот Ангел » 16 Яну 2013, 16:29

БЕНЕФИЦИЕР!!!
Животът е твърде кратък, за да си позволяваш да го разхищаваш в неща, които не ти носят удоволствие.
[Покажи] Спойлер: Offspring
Running down a spiral
with the light of better men,
shouting: "PROGRESS IS SURVIVAL!",
take one last look and see me...
„Пий повече!“ „НЕ МИ Е ДОБРЕ.“ „Този ПЕТЪК няма да свърши!“
ФАРА!!!
Аватар
Ангел
Socially Awkward

Благодарил (а): 339 пъти.

ПредишнаСледваща