"Пайнер Медиа" ООД БЕНЕФИЦИЕР!!! по Оперативна програма

Модератор: Lord

Субисидрането на Пайнер от ЕС е?

Подигравка с българска култура и унижение пред чужденците;
1
5%
Голямо морално падение;
3
14%
Грешка, парите би следвало да отидат на друго място;
1
5%
Просто бизнес, не е наша работа;
2
9%
Чудесен пример, който другите компании трябва да последват;
11
50%
Слабо ме интересува чалгата и всичко производно на нея;
1
5%
Първо си оправи правописните грешки, пък после ми говори как и за какво става въпрос.
3
14%

Общо гласове : 22

Re: "Пайнер Медиа" ООД бенефициент по Оперативна програма

Мнениеот Angel_N » 16 Яну 2013, 16:38

BTfW тази тема я обсъждам с други хора от миналата година, когато стана известно за парите, които взимат графа и под прикритие, тъй че съм достатъчно информиран, Кристо. Фактът, че графа ми е почти толкова неприятен, но все пак малко по-поносим (ама много малко), не ме кара да се възмущавам по-малко, тъй че не е на база ненавистта към чалгията :lol:
Живот, събран в един миг, в една дума. Цветето на духа.
Аватар
Angel_N
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 859 пъти.

Мнениеот Kristo » 16 Яну 2013, 17:28

Добре, защо не кажеш тогава коя музикална компания в България заслужава тия пари, ако махнем Пайнер и Графа...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот Jamesmagno » 16 Яну 2013, 17:31

Kristo написа:Добре, защо не кажеш тогава коя музикална компания в България заслужава тия пари, ако махнем Пайнер и Графа...

АРА Мюзик!
How am I supposed to explain to my son why two men are getting married when I don't have a son and also who is this kid??
Аватар
Jamesmagno
The best things in life aren't things

Благодарил (а): 1403 пъти.

Мнениеот Плазмодий » 16 Яну 2013, 17:56

Ангеле (N) вземи попрочети малко и се запознай със ситуацията преди да плюеш по тоя и оня. Така няма да реагираш като ощипана госпожица, когато някой не споделя възгледите ти, пък и ще ми спестиш четенето на постове пълни с безмислено баене и хулене срещу сульо и пульо :cyclopsani:
Напълно съм съгласен и подкрепям виждането и аргументите на Кристо по темата. Много добре е защитил тезата, която аз, а явно и болшиноството от гласувалите в темата споделят (за мое радостно учудване). Единственото, което бих искал да добавя е, че "Пайнер" е спечелила проект по приоритетна ос 5 на Оперативната програма, а именно "Техническа помощ". Тоест тия пари няма да отидат за реклама или за нови клипове и тоалети, а за качеството на оборудването, респективно качеството на предлагания продукт. Което не виждам защо трябва да е лошо. Оперативната програма финансира бизнеса, а Митьо Пайнера е преди всичко бизнесмен, а след това патриарх на чалгата. Цялата културна гилдия е ревнала, ама не си сяда на бузките да разработи проект и бизнес план, адекватни на възможностите си и на обществената ситуация. Участие на дадената организация със собствени капитали е задължително условие, но има финансови вратички ако има желание (банков кредит, намиране на партньорски организации с финансови възможности и прочие...).
А относно държавното участие във въпросния проект и въобще в процедурите на Оперативната програма, не успях да се запозная подробно, защо, как и кога. Ако някой има повече инфо или време да търси, ще се радвам да сподели откритията си.

:salute:
Патрона=>Цевта=>Спусъка=>Отвъд ?!?
Аватар
Плазмодий
Tick Tick Tick

Благодарил (а): 447 пъти.

Мнениеот ники » 16 Яну 2013, 17:57

Ангел написа:БЕНЕФИЦИЕР!!!

ВЗИМАМ СИ БЕЛЕЖКА И ГО ПОПРАВЯМ В ПЪРВИЯ ПОСТ!!! :lol:
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Re: "Пайнер Медиа" ООД БЕНЕФИЦИЕР!!! по Оперативна програма

Мнениеот Geri.A » 16 Яну 2013, 18:18

http://novanews.bg/blogs/view/2013/01/1 ... %BA%D0%BE/
http://www.pik.bg/kulturata-v-potres-ot ... -zatriyat/
Две интересни (по мое мнение) статии.

По темата - ще запазя мнението си за себе си. (Може би защото нямам категорично такова... :scratch: )
Аз съм за консенсуса, но преди всичко според моите условия.
Аватар
Geri.A
Пишеща машина

Благодарил (а): 56 пъти.

Мнениеот Angel_N » 16 Яну 2013, 21:11

Плазмодий написа:Ангеле (N) вземи попрочети малко и се запознай със ситуацията преди да плюеш по тоя и оня. Така няма да реагираш като ощипана госпожица, когато някой не споделя възгледите ти, пък и ще ми спестиш четенето на постове пълни с безмислено баене и хулене срещу сульо и пульо :cyclopsani:
Напълно съм съгласен и подкрепям виждането и аргументите на Кристо по темата. Много добре е защитил тезата, която аз, а явно и болшиноството от гласувалите в темата споделят (за мое радостно учудване). Единственото, което бих искал да добавя е, че "Пайнер" е спечелила проект по приоритетна ос 5 на Оперативната програма, а именно "Техническа помощ". Тоест тия пари няма да отидат за реклама или за нови клипове и тоалети, а за качеството на оборудването, респективно качеството на предлагания продукт. Което не виждам защо трябва да е лошо. Оперативната програма финансира бизнеса, а Митьо Пайнера е преди всичко бизнесмен, а след това патриарх на чалгата. Цялата културна гилдия е ревнала, ама не си сяда на бузките да разработи проект и бизнес план, адекватни на възможностите си и на обществената ситуация. Участие на дадената организация със собствени капитали е задължително условие, но има финансови вратички ако има желание (банков кредит, намиране на партньорски организации с финансови възможности и прочие...).
А относно държавното участие във въпросния проект и въобще в процедурите на Оперативната програма, не успях да се запозная подробно, защо, как и кога. Ако някой има повече инфо или време да търси, ще се радвам да сподели откритията си.

:salute:

Изображение

Извинявам се.
Живот, събран в един миг, в една дума. Цветето на духа.
Аватар
Angel_N
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 859 пъти.

Мнениеот ники » 16 Яну 2013, 21:28

Не, Ангел е прав май. Мисля, че бенефициер трябва да е.

Всъщност след кратка справка от Милена вече изобщо не съм сигурен :lol:
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот Dr Dulcamara » 16 Яну 2013, 22:15

Какво ще кажете за "облагодетелстван"?
Аватар
Dr Dulcamara
Форумозавър Рекс

Благодарил (а): 94 пъти.

Мнениеот ники » 16 Яну 2013, 22:24

Д-ре, ние сме прависти (юристи, все тая) :) Няма по-лесен начин да го натякваме, от използването на някакви подобни думи.
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот Scion of balance » 16 Яну 2013, 22:40

бенефициер - получава
бенефициент - дава
My work here is done
*flies away*
Изображение
Аватар
Scion of balance
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 163 пъти.

Мнениеот Crippled Alice » 16 Яну 2013, 22:41

Мисля, че не е така, Ташо. Мисля, че са дублетни форми и една преподавателка ни беше обяснила защо. Тамън по облигационно тази ;) Ще е добре да го проверя
Аватар
Crippled Alice
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 853 пъти.

Мнениеот Dr Dulcamara » 16 Яну 2013, 22:58

ники написа:Д-ре, ние сме прависти (юристи, все тая) :) ... използването на някакви подобни думи.

Не се съмнявам. :D
Точно днес получх урок от един ваш много известен професор по въпроса за "провеждам" или "произвеждам" избори. Всичко беше наред, но в конкретния случай можеше и да няма "резултат" от "поредицата действия", което хвърли известна сянка върху иначе стройните разсъждения.

Scion of balance написа: ...
бенефициер - получава
бенефициент - дава
...

А как наричаме акта на облагодетелстване (бенефис?) и предмета на облагодетелстване?
Аватар
Dr Dulcamara
Форумозавър Рекс

Благодарил (а): 94 пъти.

Мнениеот slighter » 16 Яну 2013, 23:06

Ако продължавате ше си отворя тема със 120 математически термина в заглавието :lol:
Аватар
slighter
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 243 пъти.

Мнениеот Scion of balance » 16 Яну 2013, 23:35

Бенефициент е лицето, който предоставя облагата, а бенефициер е лицето, което я получава. Вижте суфикса на лицата, участващи при мандатното правоотношение - мандант (възлагащият, наредителя) и мандатар (комуто е възложено). Същото при делегацията - делегант, делегат, делегатар.
Изображение
Аватар
Scion of balance
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 163 пъти.

ПредишнаСледваща

Назад към България