Масови безредици в Гърция

Модератор: Lord

Масови безредици в Гърция

Мнениеот Don Horhe » 08 Дек 2008, 05:36

Размирици има в редица гръцки градове в следствие на смъртта на едно 15-годишно момче, простреляно от полицай.
Момчето починало при приемането му в болницата. То било простреляно, когато заедно с група младежи атакувало с камъни и бомбички полицейски патрул.

Двамата полицаи, които били в патрулната кола, слезли от нея, за да отблъснат младежите. Единият от тях произвел три предупредителни изстрела, но един куршум пронизал момчето, се казва в съобщение на гръцката полиция във връзка със случая.

http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1257773

Ами браво на гърците, така се прави, не като нас да търпим, търпим. Въпреки че момчето си го е търсело, всички много добре знаем на какво учат в казармата - първият куршум в целта, вторият предупредителен.
That government is best which makes itself unnecessary. - Wilhelm von Humboldt
Bill Hicks - Revelations (Uncut)
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Благодарил (а): 37 пъти.

Re: Масови безредици в Гърция

Мнениеот Шепот » 08 Дек 2008, 11:26

Тамън да пусна такава тема в Новини, добре, че се сетих да погледна. :oops:
Подробна статия от Дневник тук.
От днес сутринта - най се учудих, че деканът на Атинската Политехника е застанал зад протестиращите. А да я видим Тотка в тая роля. :lol:
Аватар
Шепот
:) !

Благодарил (а): 137 пъти.

Мнениеот pora_e_priqtel » 08 Дек 2008, 12:03

Забележете къде "Дневник" поставя акцента. Честно казано доста неприятно съм изненадан.
Аватар
pora_e_priqtel
Гурбангули Бердимухамедов

Благодарил (а): 305 пъти.

Мнениеот Boromir » 08 Дек 2008, 12:19

15-годишен "анархист"? Пикльовци.

Не че куките са твърде прави да стрелят на месо от старта, ама ако някой нападне въоръжени мъже, поема риск, който риск може и да не издържи и някой да бъде гръмнат. Вандалщините после също заслужават куршуми, всъщност...

Абе така става, като няма качествени младежи. Което е проблем на Гърция от микенската култура насам. Да се трепят, ще им писне и ще се оправят. Ние си имаме други грижи, не е ли така?
Изображение
Аватар
Boromir
Proud and Noble Man

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот tamerlan » 08 Дек 2008, 12:35

Ти па си един качествен младеж, мамата си е ебало :lol: Иначе и аз доста се съмнявам, че въпросното момченце е било политически осъзнато. А за случката, която е провокирала всичко, вече се появиха толкова много версии, че едва ли някога ще се разбере гаменска проява ли е било, полицейски произвол или и двете. Но определено има за какво да завиждаме на гърците - чувството на солидарност в обществото и непримиримостта към всякакви нередности са неща, които тук едва ли ще видим скоро.
Изображение
„Той се смееше в обратнопропорционална зависимост спрямо съдържанието на хумор в ситуацията.“
Аватар
tamerlan
спамероинтелигент

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот Boromir » 08 Дек 2008, 12:49

tamerlan написа:Ти па си един качествен младеж, мамата си е ебало.

Брей. Винаги съм намирал изказа ти за неучтив, вероятно и заради генетичното и културно превъзходство, което притежавам над теб. Но въпреки твърде близкото до отвращение усещане, което изпитвам към тебе, не съм си позволявал да те обиждам по подобен начин. Не е лошо и ти да се научиш малко на обноски. Притежанието на някакво образование не е извинение за пълната липса на възпитание, която редовно демонстрираш далеч не само по отношение на мен.
Изображение
Аватар
Boromir
Proud and Noble Man

Мнениеот pora_e_priqtel » 08 Дек 2008, 12:56

В "Таймс" пише, че полицаят бил стрелял веднъж към земята и два пъти във въздуха, слад което младежът паднал, уцелен в гърдите от куршум. Как става тоя номер не знам, освен ако куршумът от изстрела към земята не е рикоширал твърде точно. :roll:

Юнаци, ще ви помоля да се въздържате от заяждане. И двамата знаете колко лесно се "напредва" по спиралата на напрежението - демонстрирайте интелекта, за който претендирате и не се оставяйте да бъдете водени от измамните емоции ;)
Аватар
pora_e_priqtel

Мнениеот Шепот » 08 Дек 2008, 12:59

Boromir написа:генетичното и културно превъзходство, което притежавам над теб

ОМГ :shock:
Не ви познавам и двамата, ама това с "генетичното превъзходство" ме прати в оркестъра. :shock:

А иначе, версиите наистина са адски много. Като се почне от това дали нападателите са били шест или трийсет, дали са носели само пръти и камъни или бомби, дали са биели полицаите или само са си разменяли пиперливи реплики с тях, дали убиецът е стрелял предупредително и случайно е уцелил или е стрелял два или три пъти директно в момчето и т.н. и т.н. Единственият неоспорим факт е самото убийство и последвалата вълна от бунтове.
Аватар
Шепот

Мнениеот pora_e_priqtel » 08 Дек 2008, 13:02

Може да е стрелял предупредително в главата му :roll:
Аватар
pora_e_priqtel

Мнениеот Boromir » 08 Дек 2008, 13:10

Шепот написа:ОМГ :shock:
Не ви познавам и двамата, ама това с "генетичното превъзходство" ме прати в оркестъра. :shock:

Ще пораснеш, ще разбереш. :wink: :)

Аз пак да си кажа - защо се занимавате с гърците и глупостите им? Те от българи се интересуват само до степен да има кой да им бере маслините без пари и да им прави зъбите. Кажете по едно "Я, размирици в Гърция... хак им е!" и си продължете по задачите. Ние тук от глад да изпукаме, те пръста няма да си мръднат, все пак.
Изображение
Аватар
Boromir
Proud and Noble Man

Мнениеот Шепот » 08 Дек 2008, 13:11

Обясни ми, моля, какво представлява генетичното ти превъзходство - над някой от форумците конкретно и по принцип като цяло. Не се заяждам, наистина ми е интересно.
Аватар
Шепот

Мнениеот pora_e_priqtel » 08 Дек 2008, 13:13

Е то ние не сме си мръднали пръста за тях. Какво пречи да проявяваме интерес?

А това с генетичното превъзходство наистина беше добро - сега ако ми кажеш, че имаш резултатите от ДНК-анализ на твои клетки и на тези на Тамерлан, ще те призная! :lol:
Аватар
pora_e_priqtel

Мнениеот Boromir » 08 Дек 2008, 13:24

Шепот написа:Обясни ми, моля, какво представлява генетичното ти превъзходство - над някой от форумците конкретно и по принцип като цяло. Не се заяждам, наистина ми е интересно.

Ама аз ти казах - ще пораснеш и сама ще разбереш. Ако започна да обяснявам, отиде ми обликът на филантроп. А и скромността ми не позволява да навлизам в подробности. Пък и ще е извън темата. :P Цели три причини против - много са. :cyclopsani:

pora_e_priqtel написа:Е то ние не сме си мръднали пръста за тях. Какво пречи да проявяваме интерес?

А това с генетичното превъзходство наистина беше добро - сега ако ми кажеш, че имаш резултатите от ДНК-анализ на твои клетки и на тези на Тамерлан, ще те призная! :lol:

Добре де, проявявайте интерес. Аз само казвам, че Гърция не е достойна за него. :mrgreen: :idea:

А за да имам резултати от някакъв ДНК-анализ, това би означавало, че се съмнявам в наличието на нещо и искам да го докажа. Пък аз не се съмнявам.
Изображение
Аватар
Boromir
Proud and Noble Man

Мнениеот pora_e_priqtel » 08 Дек 2008, 13:34

Boromir написа:отиде ми обликът на филантроп.

:lol:
Boromir написа:скромността ми

:lol: :lol: :lol:

Boromir написа:А за да имам резултати от някакъв ДНК-анализ, това би означавало, че се съмнявам в наличието на нещо и искам да го докажа. Пък аз не се съмнявам.

Мислех, че си привърженик на научния подход :P
Аватар
pora_e_priqtel

Мнениеот JudyRamone » 08 Дек 2008, 19:14

Боромир, извинявай, ама ккакво означава
Абе така става, като няма качествени младежи. Което е проблем на Гърция от микенската култура насам. Да се трепят, ще им писне и ще се оправят. Ние си имаме други грижи, не е ли така?
??
Ти нещо май...? :?
...И ПОВРЪЩАМЕ ВЪРХУ НАДЕЖДАТА
ЗА ПО-ДОБРИТЕ ДНИ!!"
disorder and disarray

Благодарил (а): 21 пъти.

Следваща

Назад към Балканите