Масови безредици в Гърция

Модератор: Lord

Re: Масови безредици в Гърция

Мнениеот ники » 13 Дек 2008, 14:37

В гърция по принцип хората си протестират мирно, но точно тия анархоисти повличат тълпата, предизвикват полицията и всяват хаос. То това им е честта. А оня с маската да не се прави на такъв моралист, защото много ме съмява, че 8-годишното му дете знае, къде в момента се намира баща му и що за работи върши. За да си запази детето и децата на другите трябва да организира безредици! Хора, осъзнайте се, това ако е нрмално за вас, нямам думи. Незнам, какъв е случая с момчето в Гърция, което е убито, но съм склонен да вярвам, че наистина е нещастен случай, а не просто ей така да са го гръмнали от нищото.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Lord » 13 Дек 2008, 14:47

Събирайте камъни и метални пръти, деца. Скоро ще се наложи да ги ползвате. :(
Мы строили, строили и наконец построили. Ура!
http://www.youtube.com/watch?v=BTgScuKReSo

Clevinger was dead. That was the basic flaw in his philosophy.
Аватар
Lord
The bombardier

Благодарил (а): 158 пъти.

Мнениеот tamerlan » 13 Дек 2008, 15:08

ники написа:В гърция по принцип хората си протестират мирно, но точно тия анархоисти повличат тълпата, предизвикват полицията и всяват хаос. То това им е честта. А оня с маската да не се прави на такъв моралист, защото много ме съмява, че 8-годишното му дете знае, къде в момента се намира баща му и що за работи върши. За да си запази детето и децата на другите трябва да организира безредици! Хора, осъзнайте се, това ако е нрмално за вас, нямам думи. Незнам, какъв е случая с момчето в Гърция, което е убито, но съм склонен да вярвам, че наистина е нещастен случай, а не просто ей така да са го гръмнали от нищото.

Ако искаш ще те запозная лично, може да го питаш какво знае детето му и какво не. Аман от такива тарикати дето нищо не знаят, ама са склонни да вярват, че е най-добре всички да си завираме главите в задника.
Изображение
„Той се смееше в обратнопропорционална зависимост спрямо съдържанието на хумор в ситуацията.“
Аватар
tamerlan
спамероинтелигент

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот ники » 13 Дек 2008, 15:42

Щом го познаваш, ти вярвам, но за останалото не съм съгласен. Каква работа има той в Гърция? Защо никой не протестира за убийствата по пътищата примерно, в които умират хиляди пъти повече хора на година? ЗАщо никой не е отишъл в Африка да протестира срещу умиращите от глад? Кое според теб е по-сериозно?
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот Дичоу » 13 Дек 2008, 15:51

ники написа:Щом го познаваш, ти вярвам, но за останалото не съм съгласен. Каква работа има той в Гърция? Защо никой не протестира за убийствата по пътищата примерно, в които умират хиляди пъти повече хора на година? ЗАщо никой не е отишъл в Африка да протестира срещу умиращите от глад? Кое според теб е по-сериозно?

Каква работа има в Гърция си е негова работа...не твоя...в смисъл...аман от соц.мислене...човека си е свободен да си прави квото си знае...
А за частта с протестите....МИ ПРОТЕСТИРАЙ БЕ,МАМИН,СЛАДЪК...Кой те спира????
Ако искаш даже можеш да протестираш срещу протестирането...конституцията ти го позволява ;)
ФъЖъМъКъъЪъЪЪъъЪЪъъЪЪъЪЪъъЪЪъЪЪЪ
Аватар
Дичоу
Дръменбейсонафт

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот ники » 13 Дек 2008, 15:54

Вярно, негова си работа... Щом смята, че правилно, да си прави, каквото иска. Но какво общо има това с анархията?
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот tamerlan » 13 Дек 2008, 15:55

ники написа:Щом го познаваш, ти вярвам, но за останалото не съм съгласен. Каква работа има той в Гърция? Защо никой не протестира за убийствата по пътищата примерно, в които умират хиляди пъти повече хора на година? ЗАщо никой не е отишъл в Африка да протестира срещу умиращите от глад? Кое според теб е по-сериозно?

Защо си мислиш, че никой не протестира за тези неща? Ти лично протестирал ли си за каквото и да е, или само си коментирал анонимно в интернет? Впрочем, преди време имаше протест и за правото ти да коментираш анонимно в интернет, и срещу ищаха на властите да го ограничат. Този човек беше на протеста, а ти?
Хора, осъзнайте се, това ако е нрмално за вас, нямам думи

А кое е нормално според теб? Да гледаме безучастно как разни нагли политици и мутри правят каквото си искат? Да си седим вкъщи и да се надяваме, че някой друг ще се погрижи за интересите ни?
Изображение
„Той се смееше в обратнопропорционална зависимост спрямо съдържанието на хумор в ситуацията.“
Аватар
tamerlan
спамероинтелигент

Мнениеот Дичоу » 13 Дек 2008, 15:57

ники написа:Щом смята, че правилно, да си прави, каквото иска. Но какво общо има това с анархията?

Точно първото ти изречение има всичко общо с анархията ;)
ФъЖъМъКъъЪъЪЪъъЪЪъъЪЪъЪЪъъЪЪъЪЪЪ
Аватар
Дичоу
Дръменбейсонафт

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот ники » 13 Дек 2008, 16:06

До, тамерлан. Дали протестирам си е моя работа. Политиците, дори и да са нагли, сами сме си ги избирали. Протест, ок, ама решение? Аз не чакам някой да ми очаквам някой да ми оправя проблемите, макар че се предполага, че управялващите би трябвало да работят изцяло в полза на обществото. А освен всичко си има и форми на протест, регламентирани и невредящи. Предложете някакво решение, формулирайте си проблема. Всички протести в последно време са срещу властта. Управляващите може и да не се справят добре, съгласен съм. Е, дичо ще си гласува за Герб, така се прави. На него ще му кажа само за анархията, че пъровото ми изречение в за анархията, ама няма нищо общо с тезата ми.
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот tamerlan » 13 Дек 2008, 16:20

Дали протестирам си е моя работа
Но дали протестират другите също е твоя работа, тъй ли? Както казах - аман от такива като тебе. Също така отбелязах, че ако искаш да проумееш ставащото в Гърция трябва да се информираш по-добре, ако си умен човек ще си дадеш този труд, преди да коментираш.
Изображение
Аватар
tamerlan
спамероинтелигент

Мнениеот ники » 13 Дек 2008, 16:22

Да бе, жалко че има такива тъпи хора като мен, които не протестират за щяло и нещяло.
Аватар
ники
Чалгар

Мнениеот Шепот » 13 Дек 2008, 16:43

tamerlan написа:Впрочем, преди време имаше протест и за правото ти да коментираш анонимно в интернет, и срещу ищаха на властите да го ограничат. Този човек беше на протеста, а ти?

Значи съм ви виждала и двамата. :mrgreen: Само че бяхте малко страшни с тия маски, та не ви доближих. :oops: После казаха, че сте раздавали вестниците, за които Табакова ни говореше разпалено по политология, та съм се минала, че не съм се приближила, но - шанс. :lol: А онез дебили с "НАЦИОНАЛЕН" и "СОЦИАЛЕН" едва не прогониха всички. Най-забавното беше, че без националистите бяхме - колко? - 50-60 човека имахме ли? След обещания за идване от страна на 60 еколога и огромно количество блогъри и "интелектуалци". И пълно недоумение от страна на познатите, на които приказвах. Защото повечето хора са на мнението

ники написа:Да бе, жалко че има такива тъпи хора като мен, които не протестират за щяло и нещяло.

и не им пука дали природата се унищожава безвъзвратно, за да се изперат нечии пари, дали интернетът и телефоните им се следят и всяко тяхно действие там се документира. :mrgreen: И още за много неща не им пука. :mrgreen:
Хубаво е, че гърците не са като нас. За тях де, за нас не е хубаво. Защото и при нас образованието стана платено и таксите се вдигат всяка година. И при нас възрастта за пенсиониране се вдигна с 5 години. И при нас безработицата расте, а вариантите за реализация на образованите хора в областта им намалява. Но гърците излизат и се бунтуват срещу това, а ние цъкаме с език и се жалваме на по чашка или в интернет. Не казвам, че безредиците и бомбичките са хубаво нещо, но пък бездействието също не е.
Добре поне, че имаше шествие за Стоян, че ако и това беше минало и заминало, голяма срамота щеше да е. Дано наистина вземат реални мерки някакви, а не само за хвърляне на прах в очите.
Аватар
Шепот
:) !

Благодарил (а): 137 пъти.

Мнениеот tamerlan » 13 Дек 2008, 17:29

Е чак пък маски, някой бяха с качулки или шапки, най-вече заради фотографите на тия с "национален, социален". Вестника го има в интернет, виж ми подписа :D Иначе на онзи протест бяха не повече от 100 души, от които ние бяхме 20-25, расатевците около 30 и още толкова "нормални" граждани. Даже не видях по медиите да го отразяват :roll: Едва ли скоро ще видим тук нещо подобно на гръцкото общество, просто нямаме традиция. Протестиращите сега са деца на онези студенти, който през 70-те се изправиха срещу хунтата, те пък са деца на участниците в съпротивата и гражданската война. А ние имаме традиции основно в готованството и опортюнизма :roll:
Изображение
Аватар
tamerlan
спамероинтелигент

Мнениеот pora_e_priqtel » 13 Дек 2008, 17:36

Чакай да позная - хората на Расате са се опитали да яхнат вашия протест, така както преди две години едни атакисти се опитаха да яхнат нашия за "Натура 2000"? В смисъл - съмнявам се едни крайни националисти да са особено загрижени за нещастията на гърците. :?
Аватар
pora_e_priqtel
Гурбангули Бердимухамедов

Благодарил (а): 305 пъти.

Мнениеот Шепот » 13 Дек 2008, 17:50

Ние говорехме за протеста срешу шпионирането на интернет, който се проведе на 11-ти декември, организиран от Богомил Шопов и неговата "Електронна граница". Иначе националистите са навсякъде - де що има протест те отиват, вадят мегафоните и започват да скандират. Имат дълга традиция в екопротестите, мдам. Аз не съм ходила от Шума за природата, там май ги нямаше или са се изгубили в тълпата, знам ли.
Тамерлан, "Свобода, а не страх" имаше медийно отразяване, задоволително долу-горе - клик. Иначе, кликнах в подписа, чудя ви се, че не сте писали нищо за бунтовете в Гърция, ама все пак може и да ви спомена вестника в курсовата по политология (ако някога успея да проумея какво точно иска тази жена от нас, че ми се изправиха косите вече).
Тааа, поолях се с оффтопика, моля да ме извините. :oops: Но сте прави, нямаме традиции в протестите. Или по-точно имаме неуспешна традиция - 10-ти ноември, после протестите срещу Виденов - все не довели до истинска, реална промяна. Хората вече не виждат причина да излизат навън, не вярват, че това ще спомогне. Докато гърците не губят надежда.
Аватар
Шепот
:) !

Благодарил (а): 137 пъти.

ПредишнаСледваща

Назад към Балканите