Братя ли са ни србите?

Модератор: Lord

Re: Братя ли са ни србите?

Мнениеот alter ego » 22 Дек 2009, 19:58

Ле-ле, Кемъле, ти вЕрно ги мразиш! Това не може да не ме преизпълва с кеф, защото и аз ги мразя много! Колкото гърци и турци. Само румънците някак не са ми чак толкова омразни.
Иначе, да ти кажа, и нашите са правили неща, от които могат да ти настръхнат и дори окапят косите. Не съм аз, който ще разправя нашироко за това, което знам, но какво съм чел и още повече слушал от тези, които са чели доста повече от мен... :roll:
Сега си мисля, че все пак азиатците от Анадола са свършили доста повече золуми, отколкото останалите балкански народи. Вероятно, защото мащабите на империята са несравними с тези на балканските национални държави. Само около Източната криза и създаването на България, 1875-1878 г. ужасите са надхвърлят всичко друго, което останалите сме натворили... Допреди 2 години не бях чувал, че в Османската империя продават роби до Балканските войни, например... Но видях статистика за българите, които Княжеството и Екзархията се опитват да откупят от Близкия изток, Египет... Ужасии! А тези неща около Батак не са се случвали само там, а са си били ежедневна практика по време на вътрешни безредици... И пирамиди от черепи и всякакви други чудеса. За тях не пишат нашите османисти, а броят бели и черни бобени зърна и правят ВАЖНИ изводи за социално-икономическия прогрес в имерията...
Чудна е моята наука - учителка на народите... :mrgreen:
:Laie_2: Into the endless we ride... :Laie_42:
Аватар
alter ego
A Soul Lost in Endless Time

Благодарил (а): 256 пъти.

Мнениеот Bagatur » 22 Дек 2009, 20:14

alter ego написа:Сега си мисля, че все пак азиатците от Анадола са свършили доста повече золуми, отколкото останалите балкански народи. Вероятно, защото мащабите на империята са несравними с тези на балканските национални държави. Само около Източната криза и създаването на България, 1875-1878 г. ужасите са надхвърлят всичко друго, което останалите сме натворили... Допреди 2 години не бях чувал, че в Османската империя продават роби до Балканските войни, например... Но видях статистика за българите, които Княжеството и Екзархията се опитват да откупят от Близкия изток, Египет... Ужасии! А тези неща около Батак не са се случвали само там, а са си били ежедневна практика по време на вътрешни безредици... И пирамиди от черепи и всякакви други чудеса. За тях не пишат нашите османисти, а броят бели и черни бобени зърна и правят ВАЖНИ изводи за социално-икономическия прогрес в имерията...
Чудна е моята наука - учителка на народите... :mrgreen:

С едно нещо турските варварщини се отличават от сръбските и това е, че от Цариград не са искали унищожението на българския елемент в нашите земи. Народът можеш да го колиш и бесиш, но ако не промениш самосъзнанието му, той ще остане и ще оказва съпротива, било чрез чети или въстания.
При сърбите не говорим само за масови изнасилвания и разстрели, а за заличаването на българщината въобще - кървава разправа при говорене на български език и пеене на български народни песни, затваряне на читалища и училища на Екзархията, заличаване надписите в македонските манастири и изземване на икони. Ето това е по-страшното.
Аватар
Bagatur
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 227 пъти.

Мнениеот alter ego » 23 Дек 2009, 00:16

Едното е целенасочен геноцид, а другото си е ежедневие... Не знам кое повече ти харесва... :roll:
Аватар
alter ego

Мнениеот Bagatur » 23 Дек 2009, 22:37

alter ego написа:Едното е целенасочен геноцид, а другото си е ежедневие... Не знам кое повече ти харесва... :roll:

Било е ежедневие и за македонските българи през целия период между двете световни войни, а и след 45-та. Ако е било само временно, защо тогава през 1934-та година нашият Владо Черноземски убива сръбския крал в Марсилия, подпомогнат от хърватските усташи? И не говорим за книги или ядене, че нещо да ми "хареса".

Всъщност, защо изобщо намеси турците? Още от втора страница се опитваш да изместиш темата към турското робство, сякаш това едва ли не ще оневини сърбите, понеже, видиш ли, сме имали и други тежки исторически периоди? Белград лиши от право на нормален живот повече от милион българи във Вардарска Македония, Нишко и Западните покрайнини - това е исторически факт!
Аватар
Bagatur
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 227 пъти.

Мнениеот alter ego » 26 Дек 2009, 18:57

Споко, аз това не го оспорвам, но анализ най-лесно се прави като сравняваш. Ами аз сравнявам и така мисля. Иначе отношението към тази паразитна държава си го написах, но населението й е най-близко по култура до нас, за добро или лошо. :|
Аватар
alter ego

Мнениеот Дичоу » 28 Дек 2009, 12:24

Погрешно го постнах в "Новото правителство", но беше предназначено за тук:
Дичоу написа:Задачка с повишена трудност (тези, които са ходили по Сърбия може и по-лесно да отговорят):
Коя българска личност е най-известна в Сърбия?
Очаквам мнения и предложения...който познае получава една "холидейка"
ФъЖъМъКъъЪъЪЪъъЪЪъъЪЪъЪЪъъЪЪъЪЪЪ
Аватар
Дичоу
Дръменбейсонафт

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот alter ego » 28 Дек 2009, 23:05

На негово име е кръстен площад в историческия център на Белград и на него има паметник на същата тази личност, твърде много приличащ на паметника на Чърчил срещу Уестминстър. Но паметникът на Ники-бой е по-стар от този на Уини-бой. :wink: Топло?
Аватар
alter ego

Мнениеот Дичоу » 29 Дек 2009, 02:22

Доооста студено...
Отговорът е далеч по-лесен...
Жокер: Личността е все още жива (за мое голямо съжаление)
Аватар
Дичоу
Дръменбейсонафт

Мнениеот alter ego » 29 Дек 2009, 07:29

Хм, професионална деформация, значи... :? :mrgreen:
Аватар
alter ego

Мнениеот svetlio.varna » 29 Дек 2009, 10:55

Станишев :geek:
Аватар
svetlio.varna
Eгоцентричен и самовлюбен...

Благодарил (а): 804 пъти.

Мнениеот Дичоу » 29 Дек 2009, 11:00

Добре човек, замисли се как и защо и с какво пък толкова Станишев ще е толкова известен...
Ти например (ей сега без да влизаш в гугъл уикипедия и т.н) ще се сетиш ли кой е премиер на Сърбия...
Замисли се кои са първите сръбски имена дето ти идват на ум...и ще си мнооого близо до отговора :)
Аватар
Дичоу
Дръменбейсонафт

Мнениеот pora_e_priqtel » 29 Дек 2009, 13:38

Батето? :Р
Аватар
pora_e_priqtel
Гурбангули Бердимухамедов

Благодарил (а): 305 пъти.

Мнениеот Дичоу » 29 Дек 2009, 13:59

Добре...последен жокер с надеждата, че наистина ще се сетите...
Да речем, че е личност, която е най-близо до бита и музикалните предпочитания на Бетон... :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
Дичоу
Дръменбейсонафт

Мнениеот Norwegian Wood » 29 Дек 2009, 14:39

Я не съм се разписал тука, но прочетох въпроса и се колебаех между Бойко и Азис...
Когато нямаш какво да кажеш, кажи някоя древна китайска поговорка (древна китайска поговорка).
Аватар
Norwegian Wood
граф О'Манов

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот Дичоу » 29 Дек 2009, 16:06

Почти всички в Сръбия знаят Азис...и кажи-речи никой друг от България...
Появил се е с пола на някакъв концерт...и било мнооого скандално...
И така...те до там се простира представата на днешните сърби за България...
Сетих се за това, защото се замислих, дали във форума на Белградския университет има тема: "Братя ли са ни бугарите"...или тези екзистенциални проблеми са си само наш феномен...
Аватар
Дичоу
Дръменбейсонафт

ПредишнаСледваща

Назад към Балканите