Тревожи ли ви влизането на Турция в Европейския съюз?

Модератор: Lord

Re: Тревожи ли ви влизането на Турция в Европейския съюз?

Мнениеот blz » 11 Юни 2012, 12:10

Написах го и в друга тема, но ще го повторя - Турция няма да бъде част от ЕС. ЕС е реално погледнато две държави с много силна икономическа(устойчива дори на политически глупости) основа. Влизането на Турция в ЕС би променило абсолютно всичко и затова няма да бъде допуснато, независимо какво подкрепяме ние, румънците, гърците или другите.
The true balance sheet of US Investment banks:
There are two sides of the balance sheet: the left side and the right side.
On the left side, there is nothing right.
And on the right side, there is nothing left.
Аватар
blz
homo economicus

Благодарил (а): 6 пъти.

Мнениеот Kristo » 11 Юни 2012, 14:45

Точно па България и Гърция нямат голяма изгода Турция да е в ЕС. На практика "влиянието" в ЕС се базира на броя население - това определя местата в Ев Парлемента и още една многомилионна държава, би прецакала баланса и отделно ще има и една ислямска партия в тоя парламент, което ще омаже нещата.
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Кристо - За смисъла на нещата, 2014г.
Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Благодарил (а): 416 пъти.

Мнениеот mikko » 23 Окт 2012, 22:41

Турция нямат място в ЕС. Между другото ние от както сме в ЕС станахме по-зле. Преди 9-10 години по-хубаво се живееше в България и тогава никога не съм мислил за емиграция...
mikko
В началото бе словото

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Kristo » 23 Окт 2012, 22:48

По времето на НДСВ в коалиция с ДПС? Тогава ли беше раят на земята, че явно съм го проспал. Но съм бил на 14 и аз също не мислех за емиграция, най-малкото щяха да ми искат разрешение от нашите, а кой щеше да ме наеме да бачкам толкоз млад...
"Смисълът на цивилизацията е да остави на следващото поколение повече начини за забавление, както и по-малко проблеми за решаване. Ако остави повече проблеми и никакви нови забавления, то това се нарича геноцид."

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот mikko » 23 Окт 2012, 22:50

Да, тогава много по-добре се живееше от колкото при БСП и ГЕРБерастите.
Това вече не е моята България и не желая да имам нищо общо с нея. БСП и ГЕРБ съсипаха всичко!
mikko
В началото бе словото

Мнениеот Kristo » 23 Окт 2012, 22:53

А това какво общо имаше с ЕС? Доколкото помним - Царя и Паси настояваха да влезем и направиха тъй че да няма референдум за/против членството ни. И съответно направи подписаха документите. През 2005та се взе решението, май беше още по тяхно време, а чисто формално - 2007г ни приеха по времето на Станишката... който - беше в коалиция с НДСВ и ДПС.... което малцина помнят...

И накрая друг въпрос - как така си против Турция в ЕС, но си фен на управлението на ДПС?

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот mikko » 24 Окт 2012, 01:15

То и СДС управляваха заедно с ДПС. И не е точно заради политикита - искам онази България от преди 10 години, без значение кой е управлявал тогава. Но тя няма да се върне. А Турция е ужасна.
mikko
В началото бе словото

Мнениеот Kristo » 24 Окт 2012, 01:47

Че ако изключим политиката от въпроса - тогава какво визираш в онази България, което да е по-добре от сегашната? Икономика? Културен живот? Аз бях много малък тогаз - на 14г. и нямам толкова наблюдения. Дори не мога да се сетя дали гледах по същия начин на света и дали ми пукаше за нещо изобщо...

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот mikko » 24 Окт 2012, 02:32

Културен живот, народ, бит, всичко. Тогавашната българска поп музика беше много по-хубава от сегашната. Дори гадната чалга беше по-хубава и звучеше повече като денс. По телевизиите нямаше толкова пошлост, помня че тогава по повечето телевизии не канеха чалгарките, даваха си ги само по Планета и чат-пат при Слави. А сега всички токшоута ги канят, тях и Златките и Николета. Нямаше турски сапунки. Самите предавания като че ли не бяха толкова просташки, единствената простотия беше Слави. Ама и той не беше толкова изпростял като в последните години. Ако помниш нямаше нито едно риалити шоу тогава. Никакъв Биг Брадър, никакви измислени звездички в Мюзик айдъл и подобни отвратителни простотии. Нямаше и толкова форуми, което беше хубаво, защото много деца си пропиляха живота по форуми и сайтове вместо да спортуват навън и т.н. Самите хора бяха по-добре настроени. Нямаше толкова грабежи и престъпност. Видях една статистика на обирите, ами тогава са били по-нарядко от сега.
mikko
В началото бе словото

Мнениеот alter ego » 24 Окт 2012, 22:32

Ммм, теб няма да те вземат и в Атака... Но ме кефиш по необясним начин... :P
:Laie_2: Into the endless we ride... :Laie_42:
Аватар
alter ego
A Soul Lost in Endless Time

Благодарил (а): 256 пъти.

Мнениеот Тя_ » 26 Окт 2012, 22:12

Офф:
Едно време ... преди 10 или 15 години ... беше по-хубаво, защото бяхме деца ! Безгрижието прави чудеса !
Тогава други неща тормозеха хората ... Помня как минимум 1 час стояхме на опашка в снега, за ръчен хляб. Помня и как метро да има в София беше някаква утопия. Всичко с времето си ... Едно време крадяха също политиците, но поне даваха някакви трохи на народа и го правеха под масата. Сега е ти на менЕ аз на тебЕ и дори да не е под масата - няма значение ! Трябва да има прозрачност :) И за протокола - едно време беше или БСП или СДС ... Сега направо си е мода да се сформира нова партия, ама със старите маймуни :)

По темата:
Би ме разтревожило наистина, ако се стигне до там, че Турция влезе в ЕС. Турците имат така и така доста привилегии в страни от Западна Европа и е трудна интеграцията им. Многобройни са турците и много задружни. Притеснително би било тази друга култура, друга религия да има глас сред останалите членки от ЕС ! Не бих искала границите да се отворят за турците и да имаме конкуренция на пазара и в тяхно лице. И без това безработицата е страшна !
You don't need to know everything in life,
just the things you need to be happy ...
Аватар
Тя_
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот fluffy cloud » 26 Окт 2012, 22:42

Много ме тревожеше мисълта Турция да влезе в ЕС, но сега просто е ясно, че това няма да стане. Само им е притрябвало в тази криза - политическа и икономическа да приемат една огромна, мюсюлманска държава с отчайващо неравномерно териториално развитие. Съюзът трябва да се стабилизира, преди да предприеме такава стъпка и това ще отнеме много, много време, ако изобщо се случи.
I wanna fall from the stars straight into your arms
Аватар
fluffy cloud
сладоледено-шоколадово-спагетено чудовище

Благодарил (а): 207 пъти.

Мнениеот ники » 26 Окт 2012, 22:53

Твърде нелепо е да се гледа на Турция по този начин вече. Страната е една от малкото, които имат стабилен икономически растеж в Европа в момента. И не, че стартът им е нисък. Пo БВП на глава от населението са пред нас вече. Образование, престъпност, здравеопазване също. Страната, разбира се, има и своите проблеми, но културните различия трудно могат да бъдат изтъкнати като някакъв аргументи.

Относно безработицата, която е изтъкната в горния пост: Ако съдим само от нея, движението по границата би трябвало да е в обратната посока, на тази от която се притесняваме. При нас безработицата се върти около 12%, в Турция около 8%.

А това, че е трудна интеграцията им не е съвсем вярно също. В действителност турците си имат някакви обособени общност в страните, в които са повече на брой, но това не е нещо непремено лошо.

Изобщо интересът на България е да има икономически силни съседи, а не да подскачаме до небето като чуем за Турция в ЕС.
Аватар
ники
Чалгар

Благодарил (а): 61 пъти.

Мнениеот Kristo » 26 Окт 2012, 23:08

Най-лудото е, че Албания и Македония са по-напред за приемане в Съюза, а ако това стане, балансът ще се измени доста по-неочаквано. Вече няма да сме най-бедната страна в ЕС, но парите за проекти ще намалеят в този ред. Според мен няма нужда от нови разширения в близките 20год, защото всяка промяна може да се окаже пагубна. Никой в Брюксел, не би искал да се моли и кръсти за повече от 1 страна на Балканите- а представете си тия двете и Гърция... Затова и логично - няма да приемат нови членове, преди да си оправят бакиите.

А Турция подобно на Швейцария и Норвегия няма интерес от членство, по-скоро от широко партньорство. Членството в ЕС е желано от малките държави, заради достъпа до общия пазар и парите от ЕС. България с тази цел влезе. Русия, Турция и богати държави като Норвегия и Швейцария няма да припарят.

Съответно защо темата стои още на дневен ред, като нито ЕС ще приеме Турция, нито Турция се е изприщила да я приемат?

Аватар
Kristo
очарователен тормозник

Мнениеот Тя_ » 26 Окт 2012, 23:18

ники написа:
Относно безработицата, която е изтъкната в горния пост: Ако съдим само от нея, движението по границата би трябвало да е в обратната посока, на тази от която се притесняваме. При нас безработицата се върти около 12%, в Турция около 8%.

А това, че е трудна интеграцията им не е съвсем вярно също. В действителност турците си имат някакви обособени общност в страните, в които са повече на брой, но това не е нещо непремено лошо.

Аз не сравнявам двете държави по процент безработица Ники, а имам страх, че конкуренцията ще е жестока за нас Българите в собствената ни държава, ако турци започнат да прииждат към нас и подбиват работната ръка.

За интеграцията: Точно там е проблемът, че си сформират Турска група ...
Не може да си в една чужда държава и да не можеш да говориш техният език. Да се отделят като си правят турски квартали, турски магазини, турски вестници, не свалят жените и момичетата кърпите от главите и ходят забулени ... Интеграция означава да приемеш правилата на дадената държава, дори и неписаните.

Проблема с турците на запад е малко като с ромите у нас !

Надявам се, сега ме разбра Ники, какво имах предвид в предния пост.
You don't need to know everything in life,
just the things you need to be happy ...
Аватар
Тя_
В началото бе словото

Благодарил (а): 1 пъти.

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Балканите