[Гюл, Абдулах Гюл] Игри на избори

Модератор: Lord

Мнениеот Дичоу » 27 Авг 2007, 16:30

Може...но европа е подчинена на Хриситян-демокрацията...
Именно за това пътят на Турция към светска държава е доста труден...да не кажа невъзможен...въпреки това съм с 2те ръце ЗА Турция в ЕС...и за това съм Против Гюл- президент...зашото се опасявам че ще затвори и последната врата към ЕС...
ФъЖъМъКъъЪъЪЪъъЪЪъъЪЪъЪЪъъЪЪъЪЪЪ
Аватар
Дичоу
Дръменбейсонафт

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот castelo » 27 Авг 2007, 16:32

Дъждът върху лицето написа:демократ не може да бъде някой твърде консервативен и религиозен човек .. пък и папата каза, че Европа принадлежи на християните (не, че съм съгласна, за мен религията е без значение) .

Обоснови се. В историята на всички държави е имало либерални и консервативни политици. :idea: Защо такъв човек не може да бъде демократ? Демокрацията не е ли свободата на избора? И нима няма религиозни политици? Ами християн-демократическите партии, които управляват в редица европейски страни? Какво значение има коя е религията? Ако един твърде религиозен мюсюлманин предлага еди какво си, същият такъв, но християнин, предлага забрана на презервативите примерно. :?

Дичоу написа:въпреки това съм с 2те ръце ЗА Турция в ЕС...и за това съм Против Гюл- президент...зашото се опасявам че ще затвори и последната врата към ЕС...

Абсолютно против съм намесата на религия в политиката, тя (религията) трябва да е лично индивидуално изживяване, но ако толкова се опасяваш - партията на гореспоменатия кандидат-президент най-много се стреми към ЕС.
Можеш да избуташ някого да завърши университет, но не и да го накараш да мисли!
Изображение
Изображение
ГГФ: Господи, Готин Факултет
Аватар
castelo
хромозоми XY

Мнениеот Дичоу » 27 Авг 2007, 16:42

И аз съм против намесата на религията в политиката и обратното разбира се...но това е на практика...религиозния закон на преобладаващата общност в дадена държава е фундамента на офицялния, светски закон...а от там и пряката намеса на религията в политиката е налице...
А до колко Консервативната турска партия е за ЕС...доста скоро ще си проличи...аз смея да съм песимист...
Аватар
Дичоу
Дръменбейсонафт

Мнениеот Дъждът върху лицето » 27 Авг 2007, 17:02

castelo написа:
Дъждът върху лицето написа:демократ не може да бъде някой твърде консервативен и религиозен човек .. пък и папата каза, че Европа принадлежи на християните (не, че съм съгласна, за мен религията е без значение) .

Обоснови се. В историята на всички държави е имало либерални и консервативни политици. :idea: Защо такъв човек не може да бъде демократ? Демокрацията не е ли свободата на избора? И нима няма религиозни политици? Ами християн-демократическите партии, които управляват в редица европейски страни? Какво значение има коя е религията? Ако един твърде религиозен мюсюлманин предлага еди какво си, същият такъв, но християнин, предлага забрана на презервативите примерно. :?.

религията има значение, защото за мюсюлманите Коранът е основата на закона.. т.е. един консервативен мюсюлманин ще се придържа към законите диктувани от Корана, а това значи по- малко права за жените, смъртно наказание и др. При това турците ще видят ЕС през крив макарон. Според мен мюсюлманите са много по- добри мюсюлмани, отколкото християните- християни. Искам да отбележа, че аз не съм против исляма- напротив, но съм против исляма в политиката, тъй като той не е приспособим за нашето време, докато християнството се е променило много ...
Nel silenzio che ci avvolge
sento che tu stai tremando
ed io ti accarezzo piano
con il palmo della mano,
con la mano nella mano mano.
Аватар
Дъждът върху лицето
Стенограф

Мнениеот castelo » 27 Авг 2007, 18:49

От тази гледна точка си права. Но нещата за които говориш няма как да станат в държава като Турция, дори държавният глава да е крайно религиозен, а аз не мисля че този е чак такъв. В Иран примерно - да. Там шериатът е в основата на законите и изневярата, консумацията на алкохол и прочие най-меко се наказват с публично биене с камшик до припадък, а най-новата практика е да се преследват и податели на непристойни SMS и MMSи :shock: ...... :lol:
Последна промяна castelo на 27 Авг 2007, 18:54, променена общо 1 път
Изображение
Изображение
Аватар
castelo
хромозоми XY

Мнениеот Crematory » 27 Авг 2007, 18:54

Абе не приеха ли един закон, според който трябваше да си живял в БГ 6 месеца поне преди да гласуваш? Как ще ги вкарат пак с автобусите? Да не са го махнали закона?
П.С. Моля политическото ми невежество да бъде простено - не чета новини и не гледам тв. :lol:
Аватар
Crematory
metal angel with daemons inside

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Дичоу » 27 Авг 2007, 18:55

Crematory написа:Абе не приеха ли един закон, според който трябваше да си живял в БГ 6 месеца поне преди да гласуваш? Как ще ги вкарат пак с автобусите? Да не са го махнали закона?
П.С. Моля политическото ми невежество да бъде простено - не чета новини и не гледам тв. :lol:

По един малко цигански начин се отмени...с гласовете на БСП и ДПС...
Аватар
Дичоу
Дръменбейсонафт

Мнениеот castelo » 27 Авг 2007, 18:56

Ами всъщност приеха, да. Точно преди изборите за евродепутатите. Не бях чул, че е отменен :?
Изображение
Изображение
Аватар
castelo
хромозоми XY

Мнениеот korpusito » 27 Авг 2007, 19:40

Не на етническия вот !Стига изборен туризъм ! :evil: :evil: :evil:
Ladies and gentlemen
I know what you want
She hot as a stove
Her name is Nicole
Аватар
korpusito
Пишеща машина

Мнениеот L'Inspecteur » 27 Авг 2007, 20:00

Брей, брей, бая геостратези тука 8)
L'Inspecteur
Shogun

Благодарил (а): 11 пъти.

Мнениеот castelo » 27 Авг 2007, 21:01

Ми лафим си :lol:
Изображение
Изображение
Аватар
castelo
хромозоми XY

Мнениеот hina » 28 Авг 2007, 09:43

Дъждът върху лицето написа:религията има значение, защото за мюсюлманите Коранът е основата на закона.. т.е. един консервативен мюсюлманин ще се придържа към законите диктувани от Корана, а това значи по- малко права за жените, смъртно наказание и др. При това турците ще видят ЕС през крив макарон. Според мен мюсюлманите са много по- добри мюсюлмани, отколкото християните- християни. Искам да отбележа, че аз не съм против исляма- напротив, но съм против исляма в политиката, тъй като той не е приспособим за нашето време, докато християнството се е променило много ...

Незнам какво разбираш от "консервативен мюсюлманин", но шариата и законите на Корана са единствените закони на този свят, които дават пълните права, които една жена, майка, сестра, дъщеря, баба, леля и.т.н. е заслужила. На света няма и не е имало до сега друга религия, която да дава толкова права на жената, колкото Исляма. Доказателства за тава са хилядите жени, които приемат Исляма из цял свят и то доброволно. Биха ли го направили, ако това не им даваше повече права???

И къде пише или кой ти каза, че Ислямът не е приспособим за наше време???

Чети, търси, интересувай се, отвори си очите, не вярвай на всеки, а сам учи .... и ако след това си пак на това мнение - в което много се съмнявам - ми обясни, ако обичаш, кое дава по-малко права ня жената.

Казваш, че нямаш нищо против Исляма, но всъщност не е така!
hina
В началото бе словото

Мнениеот Crematory » 28 Авг 2007, 09:45

Какви права дава, много ми е интересно? И тъй като нямам време да чета много други източници, ще се радвам да обясниш.
Аватар
Crematory
metal angel with daemons inside

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот Дъждът върху лицето » 28 Авг 2007, 10:40

hina написа:
Дъждът върху лицето написа:религията има значение, защото за мюсюлманите Коранът е основата на закона.. т.е. един консервативен мюсюлманин ще се придържа към законите диктувани от Корана, а това значи по- малко права за жените, смъртно наказание и др. При това турците ще видят ЕС през крив макарон. Според мен мюсюлманите са много по- добри мюсюлмани, отколкото християните- християни. Искам да отбележа, че аз не съм против исляма- напротив, но съм против исляма в политиката, тъй като той не е приспособим за нашето време, докато християнството се е променило много ...

Незнам какво разбираш от "консервативен мюсюлманин", но шариата и законите на Корана са единствените закони на този свят, които дават пълните права, които една жена, майка, сестра, дъщеря, баба, леля и.т.н. е заслужила. На света няма и не е имало до сега друга религия, която да дава толкова права на жената, колкото Исляма. Доказателства за тава са хилядите жени, които приемат Исляма из цял свят и то доброволно. Биха ли го направили, ако това не им даваше повече права???

И къде пише или кой ти каза, че Ислямът не е приспособим за наше време???

Чети, търси, интересувай се, отвори си очите, не вярвай на всеки, а сам учи .... и ако след това си пак на това мнение - в което много се съмнявам - ми обясни, ако обичаш, кое дава по-малко права ня жената.

Казваш, че нямаш нищо против Исляма, но всъщност не е така!

ми точно защото съм чела и съм се интересувала мога да твърдя това което съм казала.. според Корана жената няма душа и няма право да отиде в рая, извинявай много, но ти чела ли си изобщо Корана? няма да ти цитирам сурите за жените и техните права. Второ исляма е създаден, за да обедини арабските племена, и е пригоден за техния начин на живот, който много се е променил до днес. И ако ти смяташ, че си заслужила да те убият с камъни, защото си изневерила, или да ти вземат детето след развод, си е лично твой проблем. Имам приятели мюсюлмани и уважавам тяхната религия. Но за мен исляма няма място в политиката, най вече защото одобрява джихат.
Nel silenzio che ci avvolge
sento che tu stai tremando
ed io ti accarezzo piano
con il palmo della mano,
con la mano nella mano mano.
Аватар
Дъждът върху лицето
Стенограф

Мнениеот Cosa~Nostra » 28 Авг 2007, 10:53

В някои страни, където ислямът е твърде краен, е достатъчно мъжът да каже: "Развеждам се с теб" пред свидетели и жената е длъжна да си събере парцалките и да се изнесе.
егаси правата, егаси чудото..
Аватар
Cosa~Nostra
Пишете, о, братя

ПредишнаСледваща

Назад към Балканите