САЩ - обща тема

Модератор: Lord

САЩ - обща тема

Мнениеот pora_e_priqtel » 11 Юли 2008, 10:08

Споделете информация, впечатления, отношение и каквото се сетите във връзка с тази тъй възхвалявана и тъй обругавана държава. Най-късно утре ще пусна един материал за отношението към личните права по летищата и на други места.

Микрофонът е ваш! :)
Аватар
pora_e_priqtel
Гурбангули Бердимухамедов

Благодарил (а): 305 пъти.

Re: САЩ - обща тема

Мнениеот Don Horhe » 11 Юли 2008, 10:14

Както съм казвал многократно - United States of Advertisement.
The land of the free е илюзия, продукт, който се продава на тлъстите американчета и те купуват ли, купуват. И за да не могат хората да се замислят, има неща като American Gladiators, които да държат населението на нивото на едно стадо, каквото те всъшност са. Както казва един велик комик и социален критик "This is the land of the free, America. You are free to do as your government tells you. This is the land of the free. Go back to bed America, your government is in control."
Иначе познавам и доста свестни американци, но те като процент са много малко.
http://www.youtube.com/watch?v=k0RH0cYs4lw&NR=1
Последна промяна Don Horhe на 11 Юли 2008, 10:23, променена общо 1 път
That government is best which makes itself unnecessary. - Wilhelm von Humboldt
Bill Hicks - Revelations (Uncut)
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Благодарил (а): 37 пъти.

Мнениеот Joker » 11 Юли 2008, 10:22

Кофти страна с кофти хора.... Естествено, има и изключения, но те само потвърждават общото правило! :blackeye:
Joker
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот camel » 11 Юли 2008, 10:52

Aз пък на пук на всички вас съм американофил. Не обичам "Големия брат" и никога няма да го обичам. Просто както всички знаете САЩ и Русия винаги са се борили за политическо влияние и ще продължават да го правят. Това обаче не ми пречи по никакъв начин да обожавам руската култура и ах....особено този Рьорих - уникален художник.
Всъщност ако трябва да гледаме на нещата безпристрастно всеки от нас ще признае, че съвременното младо поколение в страната ни е американизирано до краен предел. Даже бих казал, че е и по - зле от средния "глупавичък" американец.

Иначе в интерес на истината пиша глупавичък в кавички, защото съм срещал доста американци и досега тъп американец не съм срещал. Срещал съм ОГРАНИЧЕНИ граждани на САЩ, което е доста по - различно от тъпи. Всичите тези хора имаха страхотна способност да мислят, да свързван 2 и 2, да разсъждават, но в същото време изобщо не се интересуваха дали Европа е континент или държава. Смея да твърдя, че ограничеността е различно от глупостта. Не знаят и не ги интересува, но в същото време ако им дадеш да помислят върху някакво събитие винаги ще те изумят с точното си мислене. Към това мое твърдение мога да дам пример, но ще го направя по - късно, защото в момента имам работа и не мога да стоя дълго пред компютъра.

Темата е доста дълга, но засега ще изложа няколко проекта на САЩ, които са ми легнали на сърцето. Единият е Бретън - Уудската валутна система, а другият е планът "Маршал". Без тях Европа едва ли щеше да е същата в днешно време. Също така и военната помощ за Русия по време на инвазията на ефрейтор Шикелгрубер. Да споменавам ли и генерал Патън? :roll:

Иначе от президентите съм фен на Клинтън и неговата мааалко лява политика. Той обаче се опита да реформира системата на здравеопазването и се провали. Може би това е една от големите слабости на американската държава като цяло (здравеопазването). Не харесвам Буш и смятам, че той беше много слаб президент. Да се надяваме, че Обама ще оправи грешките му поне до някаква степен.

Хммм...иначе има няколко добри американски тенора :lol: . Не съм фен на Хемингуей, но определено обожавам Фром, кактов и Вонегът. Смятам, че Джеферсън до голяма степен е бил популист (особено по въпроса за робите), но е направил доста за САЩ, което не мога да отрека. Линкълн и неговата брада....еххх...какъв случай само. Има си и паметник на Линкълн и малкото момиченце... :)
Какво още: I have a dream...и Мартин...голяма работа е тоя човек...и сега около 50 години след неговата смърт е почти сигурно, че негър ще е президент на САЩ. Няма друга държава, където човешките права да са така гарантирани както в САЩ. УБийте ме с тояги, но си държа на мнението и мога дори да цитирам известни български прависти, които също го защитават. :)
Та....засега е това. Естествено как мога да не спомена голямата ми любов: Bon Jovi, както и голямата любов на всички нас -Internet. Не само лошотии са дошли от страната на неограничените човешки възможности. 8) :wink:
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...
:notworthy:

- I want to change the world....
Did u bring in any weapons?
- Of course not!
Then you are not changing anything...
Аватар
camel
SentineL

Благодарил (а): 42 пъти.

Мнениеот Don Horhe » 11 Юли 2008, 11:10

Човешките права от доста време не са толкова гарантирани. The Patriot Act, който тихомълком се прокара през конгреса, докато цялото внимание бе обърнато към 9/11 (което, според мен, е дело на американското правителство), далеч не е патриотичен и гарантиращ човешки права, а точно обратното.
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Мнениеот proUSA » 11 Юли 2008, 11:17

Буш започна битката срещу терористите, Клинтън нямаше тази смелост.
Иначе Camel поздравявам те за аргументите и трудът, който си положил за да ги напишеш.
И все пак нека да не е Обама.
Аватар
proUSA
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот Don Horhe » 11 Юли 2008, 11:20

Борбата срещу тероризма е продукт, който, за съжаление, не само американците сляпо купуват.
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Мнениеот camel » 11 Юли 2008, 11:22

"Инак ЗАЩИТАТА НА ЧОВЕШКИТЕ ПРАВА никъде не е постигнала такива уникални измерения, както в САЩ. Именно там наскоро едно пушачка осъди компанията Филип Морис за това, че са й причинили нелечимо заболяване, на цифрата от 28 МИЛИАРДА ДОЛАРА - сумата е не по-малка от външния дълг на Балканите като цяло."

Доц. Нели Огнянова

Източник: http://aniananieva.blogspot.com/2007/04 ... st_29.html
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...

- Of course not!
Аватар
camel
SentineL

Мнениеот proUSA » 11 Юли 2008, 11:28

По какво съдиш, че е продукт?

Америка е единствената държава, която бди за човешките права!
Аватар
proUSA
Легендарен флуудър

Мнениеот Плазмодий » 11 Юли 2008, 12:11

Нямам достатъчно информация и опит с американци,че да коментирам държавата и хората като цяло.Но от това,което съм чел и на което ставаме свидетели на световната сцена,САЩ просто контролират света с капиталите си,а кой контролира САЩ е съвсем съвсем друг въпрос.Мнението ми за американците като нация е адски негативно,роботизирани,повърхностни хора,заливани от комерсиални продукти навсякъде,уродливи и външно и вътрешно,с нисък интелектуален потенциал.
И като вметка,camel Фром не е американец,а немец евреин,емигрира в Щатите заради гоненията на нацистите.
Патрона=>Цевта=>Спусъка=>Отвъд ?!?
Аватар
Плазмодий
Tick Tick Tick

Благодарил (а): 447 пъти.

Мнениеот Joker » 11 Юли 2008, 15:09

proUSA написа:Америка е единствената държава, която бди за човешките права!

Мдаа, правата на индианците, на негрите.....
а в по-ново време на незаконно задържаните с години в концлагера Гуантанамо... :evil:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот proUSA » 11 Юли 2008, 16:11

Би ли могла да докажеш, че задържането на терористи в Гуантанамо е незаконно?
Факт, че партията, която е била против чернокожите сега издига човек, като Обама за кандидат-президент!
Страната, в която винаги е имало религиозна свобода.
Иначе добър опит Joker!
Аватар
proUSA
Легендарен флуудър

Мнениеот Joker » 11 Юли 2008, 17:42

А ти имаш ли съмнения? Да ти пристигнат в страната некви терористи, които дори не са й обявили война, да те пребият и арестуват, да те транспортират с чувал на главата на хиляди километри, да те държат с мноого години окован като в Средновековието, с години да те разпитват с мъчения (това е доказано включително от сенатски комисии), да не допускат до теб и останалите хиляди концлагеристи дори хора на Международния Червен кръст, да не могат с години да ти предявят обвинение, а всеки, който е предаден на канадски, британски и австралийски съдилища моментално да бъде пуснат поради липса на доказателства...
Чудя се какви ли доказателства още ти трябват? Сигурно не си и чувал за Абу-Гариб и поредните садистични изпълнения там на "най-обикновени" войници и войнички? :roll:
Извратеняци! :twisted:
Апропо, аз съм той :P и съм за Маккейн! :blackeye:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот camel » 11 Юли 2008, 18:03

Плазмодий написа:
И като вметка,camel Фром не е американец,а немец евреин,емигрира в Щатите заради гоненията на нацистите.

Хехе...изчел съм поне 5 книги на Фром и продължавам да чета още. Това ми е напълно известно. А и никъде не съм казвал, че е американец. Ти обаче забравяш факта, че освен, че е живял в САЩ, Фром е бил един от най - големите почитатели и същевременно критици на САЩ и неговото общество като цяло. Фром е чел лекции навсякъде по света, но все пак не знам дали знаеш за връзката Фром - Маккарти (Фром е писал речите на Маккарти и е бил най - големият почитател и поддръжник на идеите му) и изборите за президент на САЩ през 1968г. Общо взето именно победата на Никсън кара Фром да се премести и заживее в Швейцария. Но като цяло голяма част от творчеството на Фром се е вдъхновявало именно от събитията в САЩ.

А бтв сега се сетих един страхотен американски автор - Робърт Пърсиг. Даже и тема за него съм пуснал.

- Of course not!
Аватар
camel
SentineL

Мнениеот castelo » 11 Юли 2008, 18:27

Слушам ли предимно американска музика? Да. Гледам ли предимно американски филми? Да. Много неща ми харесват в Америка. И не мога да сложа цял един народ под общ знаменател, но въпреки това, бих казал, че американците са доста арогантни, повърхностни и ограничени в редица отношения. Особено що се отнася до останалата част от света. Всъщност какво ги интересува, нали САЩ са супер-силата. Това е важно. Какво ги грее за другите, стига да си получават петрола и да са защитени НАЦИОНАЛНИТЕ ИМ ИНТЕРЕСИ. Националните интереси и националната сигурно на САЩ - всеки път като чуя нещо за тях, ми идва да се изсмея по възможно най-подигравателния начин. Определено съм настроен негативно към политиката, която водят американците. Особено след измислената война, която започнаха в Ирак под смешното наименование "Иракска свобода". Даа да.
Можеш да избуташ някого да завърши университет, но не и да го накараш да мисли!
Изображение
Изображение
ГГФ: Господи, Готин Факултет
Аватар
castelo
хромозоми XY

Следваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение