САЩ - обща тема

Модератор: Lord

Re: САЩ - обща тема

Мнениеот Don Horhe » 11 Юли 2008, 21:45

Ето още едно неуспоримо доказателство за това как се спазват човешките права в САЩ:
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1216429
Land of the free, eh?
That government is best which makes itself unnecessary. - Wilhelm von Humboldt
Bill Hicks - Revelations (Uncut)
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Благодарил (а): 37 пъти.

Мнениеот camel » 11 Юли 2008, 21:51

Всъщност за всички е ясно защо мерките за сигурност по летищата са толкова драконови. Обаче аз ако почна да давам примери за погазване на човешки права извън САЩ няма да ми стигне един ден да изброя всичките само в 2 страни, които съм взел под прицел (да кажем...Китай, Египет за начало). И то не е само дребни неща...говорим за забрана на основни свободи като изказване на мнение и т.н., но...явно имаме различни възгледи по този въпрос, така че по - добре да спрем дискусията по въпроса за човешките права дотук. :wink:
Не обичам полемиките.
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...
:notworthy:

- I want to change the world....
Did u bring in any weapons?
- Of course not!
Then you are not changing anything...
Аватар
camel
SentineL

Благодарил (а): 42 пъти.

Мнениеот Don Horhe » 11 Юли 2008, 21:53

Принципно си прав, но разликата е в това, че другите държави не се бият в гърдите за това колко са свободни и как са държавата на неограничени възможности и свободи.
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Мнениеот Joker » 12 Юли 2008, 00:05

camel написа:Обаче аз ако почна да давам примери за погазване на човешки права извън САЩ ...

Ха-ха, а вие защо биете негрите.... :lol:
Joker
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот camel » 12 Юли 2008, 00:29

James...впечатленията ти от САЩ до момента? :roll:
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...

- Of course not!
Аватар
camel
SentineL

Иран изключва американско нападение, смята го за лудост

Мнениеот camel » 12 Юли 2008, 14:24

http://news24.bg/novini-6648-iran_izkli ... ka_at.html

Тия иранци...брех! Че и се зъбят. :lol: :roll:

"Иранският външен министър Манучехр Мотаки предупреди САЩ и Израел, че в случай на агресия отговорът на Техеран ще бъде безпощаден и опустошителен."

- Of course not!
Аватар
camel
SentineL

Мнениеот Don Horhe » 12 Юли 2008, 14:54

Когато САЩ унищожав всичките си ядрени оръжия, тогава ще имат право да клатят пръстче за чуждите ядрени програми. До тогава, всяка държава има право на такова оръжие, щом може да си го позволи.
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Мнениеот camel » 12 Юли 2008, 14:58

Аз лично предпочитам държави като Иран и Северна Корея да нямат ядрени оръжия. :wink:

- Of course not!
Аватар
camel
SentineL

Мнениеот castelo » 12 Юли 2008, 15:20

camel написа:Аз лично предпочитам държави като Иран и Северна Корея да нямат ядрени оръжия. :wink:

Разбира се, така е, опасно е държави с такива режими на управление да се сдобият с тези мощни оръжия. От друга страна обаче, САЩ сипят бомби навсякъде, където имат интерес, без да се съобразяват с ООН. Само за едно свалям шапка на иранците - не се колебаят да се озъбят на САЩ и Израел и отказват да бъдат поредната марионетка.
Можеш да избуташ някого да завърши университет, но не и да го накараш да мисли!
Изображение
Изображение
ГГФ: Господи, Готин Факултет
Аватар
castelo
хромозоми XY

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот camel » 12 Юли 2008, 15:26

От както свят светува на политическата карта на света винаги е имало велики сили и...обикновени държави. Според мен наличието на готово за употреба ядрено оръжие в държава като Иран може доста да дестабилизира политическата карта на света и да изправи на нокти десетки държави. Както каза в първия пост - американофил съм, признавам си, но УМЕРЕН. Не правя апология на американската политика в Ирак - според мен те трябваше да си заминат още след екзекуцията на Саддам, но...явно Буш иска да източи доста петролец. Когато става дума обаче за ядрени оръжия в държави като Иран - твърдо не! Заболяването се премахва в зародиш, иначе е твърде късно. Дано всичко да мине с дипломатически средства. Всъщност не знам дали има държава, на която да и харесва С. Корея, Иран и подобни държави да разполагат с ядрено оръжие. :roll:

- Of course not!
Аватар
camel
SentineL

Мнениеот pora_e_priqtel » 12 Юли 2008, 15:48

camel написа: Аз лично предпочитам държави като Иран и Северна Корея да нямат ядрени оръжия. :wink:

Аз лично предпочитам и САЩ, Русия и Китай да нямат ядрени оръжия, както и Индия, Пакистан, Израел (особено Израел!), Франция, Великобритания...

А размяната на реплики между Иран и Израел понякога става направо комична

"Израел предупреди, че ще върне Иран с 50 години назад в развитието си, ако бъде нападнат от него"
"Иран ще заличи Израел, ако бъде нападнат от него"
...
ако искате през седмицата ще направя една комлилация с такива новини :)

Дон Хорхе ме изпревари с материала за проверките по летищата. Я кажете как ви се струва идеята да ви източат цялата информация от лаптопа на летището? Аз лично ако пътувам с палтоп в Щатите, ще си сложа на десктопа един голям надпис "FUСK US CUSTOMS" или нещо подобно
Аватар
pora_e_priqtel
Гурбангули Бердимухамедов

Благодарил (а): 305 пъти.

Мнениеот camel » 12 Юли 2008, 16:02

Еми...като има такива мерки се съобразяваш с тях или не пътуваш до САЩ. Как по друг начин да се коментира това? :roll: Все пак тези мерки се взимат, за да се гарантира сигурността на милиони американци. Определено не е приятно, но "това е положението", както казваше Вонегът в "Кланица 5".

В случая аз не съм засегнат защото мразя лаптопи, а и ако някой път си купя едва ли ще държа строгосектретна или твърде лична информация в него, след като знам, че на летището ще го "проверяват".

Всъщност ако трябва да гледаме на нещата обективно мерките за сигурност се затягат навсякъде по света след 11 септември. Повечето хора доброволно се отказват от все - повече лични права, за да се гарантира сигурността им. Въпросът е доколко отделните държави са способни да я гарантират?

- Of course not!
Аватар
camel
SentineL

Мнениеот Don Horhe » 12 Юли 2008, 16:21

То това се отнася за самите американски граждани, както пише в статията.
Министерство за вътрешна сигурност на САЩ рутинно проверява по летищата преносимите компютри на американски граждани, които се връщат от чужбина.
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Мнениеот pora_e_priqtel » 13 Юли 2008, 02:46

camel написа: Повечето хора доброволно се отказват от все - повече лични права, за да се гарантира сигурността им.

Аз не съм се отказвал доброволно от никакви лични права от доста време насам. Никой не ме е питал дали съм съгласен да ми проверят цялата информация от харддиска. Ако ме попитат ще откажа. Това е принудителна мярка.

Сигурността винаги е била много удобно извинение за потъпкването на демокрацията и на личните права. Правителството на Буш според мен се е една чиста диктатура, крепяща се именно на оправданията със сигурността и заплахата от световния тероризъм.

Много ми е интересно как така Патриотичният акт, който е дълъг неколкостотин страници, е бил готов 5-6 дни след атентатите от 11 септември. Толкова бързо ли ги пишат тия актове, с които се дават извънредни правомощия на изпълнителната власт? Ситуацията прекалено много ми напомня на подпалването на Райхстага и поисканите след това от НСДАП извънредни правомощия за чичко Хитлер и компания.
Аватар
pora_e_priqtel
Гурбангули Бердимухамедов

Благодарил (а): 305 пъти.

Мнениеот camel » 13 Юли 2008, 08:30

За Буш си прав. И аз не го харесвам. Но аз говорех за световна тенденция. А и колкото да ни е гадно чл. 32 ал. 2 от нашата Конституция си е казала ясно нещата: "Никой не може да бъде следен...., ОСВЕН....." :wink:

- Of course not!
Аватар
camel
SentineL

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори