САЩ - обща тема

Модератор: Lord

Re: САЩ - обща тема

Мнениеот pora_e_priqtel » 19 Сеп 2008, 18:06

Това е друг въпрос. И ние не сме по-стока, мен ако питаш. Тази тема обаче е за САЩ :mrgreen:
Аватар
pora_e_priqtel
Гурбангули Бердимухамедов

Благодарил (а): 305 пъти.

Мнениеот tomagordeev » 20 Сеп 2008, 16:06

Аз предлагам да сравним с една друга "произволно избрана" страна - великата демократична Англия - вижте какъв терор се извършва там срещу младежта:

„Дейли телеграф”: 96 деца на ден стават жертва на въоръжено нападение в Англия и Уелс

24 август 2008 | 04:54 | Агенция "Фокус"

Лондон. Повече от 35 хил. деца са били нападнати или заплашени с оръжие през изминалата година в Англия и Уелс, сочат доклади на полицията.

Броят на тийнейджърите, загинали тази година при актове на насилие надмина 50 миналата седмица , след като две момчета бяха намушкани с нож в Лондон и Манчестър.
Информацията е взета от 20 от 43 полицейски управления, чийто райони покриват половината от населението в двете страни.

Броят на нападнатите или заплашени с оръжие деца в тези райони е 18 403, което предполага, че в останалата част на Англия и Уелс цифрата е двойна- 36 086, или по едно дете на всеки 15мин.

Големите градове са най-застрашени от подобни инциденти, но информацията сочи, че насилието срещу непълнолетни се е разпространило и в провинциалните райони.
http://www.septemvri23.com

СИЛАТА НА ПРОЛЕТАРИАТА Е В НЕГОВАТА ОРГАНИЗАЦИЯ
Аватар
tomagordeev
От дъжд на вятър

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот Joker » 20 Сеп 2008, 16:12

Hands off England! :mrgreen:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот pora_e_priqtel » 07 Окт 2008, 21:10

Аватар
pora_e_priqtel

Мнениеот Don Horhe » 29 Окт 2008, 02:55

Препоръчвам ви Recount, интересно филмче на НВО за президентските избори в САЩ през 2000 година.
That government is best which makes itself unnecessary. - Wilhelm von Humboldt
Bill Hicks - Revelations (Uncut)
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Благодарил (а): 37 пъти.

Мнениеот kominternovec » 29 Окт 2008, 17:49

Аз съм за Барак Обама. Смятам, че той може би ще успее да промени американската политика. Поне обещанието за изтегляне от Ирак е обнадеждаващо. Засега води в проучванията. Въпросът е накрая какви ще са резултатите. Защото през 2000 г. печелеше Гор, но спечели Буш, защото в колегията бяха мнозинството привържениците на тексаския простак. Съжалявам, че бях за него през 2000 г. Смятам, че той е един от най-лошите управници на САЩ от 230 години насам!
kominternovec
От дъжд на вятър

Мнениеот Tommy » 30 Окт 2008, 09:16

Позицията спрямо изборите в щатите, от гледна точка на ползите за България, е за Макейн, защото той е републиканец, не проповядва осъвременен социализъм и най- важното- е работил във връзките на САЩ с всички държави от Източна Европа, тоест, той е положително настроен към България.
Knights of the Cross
Аватар
Tommy
Плиний Стари

Мнениеот pora_e_priqtel » 30 Окт 2008, 11:24

Да бе, и с положителната си настройка ще ни юрка да пращаме войници в Ирак докато свят светува, защото той силно не желае да изтегли американските войски оттам.

Това, че е положително настроен към нас е също толкова значимо, колкото и малката бучка зелен маджун, която открих под мишницата си в една майска утрин.
Аватар
pora_e_priqtel

Мнениеот Don Horhe » 30 Окт 2008, 11:27

Все пак някак мисля, че е по-добре да мислим за целия свят, не само за нашата малка, мила татковина. Да, цената за един по-добър президент в САЩ може наистина да се окаже масово озаконяване на гей-браковете, което, поради песничката в подписа ми, веднага ще плъзне като чума из "развитите" държави, но глобално погледнато, Обама трябва да стане президент.
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Мнениеот pora_e_priqtel » 30 Окт 2008, 11:30

Ами да плъзват гей-браковете, какъв е проблемът? Аз не съм гей и това не ме касае лично, а гейовете могат само да се радват.
Аватар
pora_e_priqtel

Мнениеот Boromir » 30 Окт 2008, 11:31

Абе що просто не им теглите една майна на сичките? 50% от "силата" на САЩ се корени в това, че им се обръща прекалено много внимание ей така, от нямане какво друго да се пуска по телевизора. Аз един неврон не съм напрегнал да мисля черният или белокосият е по-добър, защото за мен тъй или иначе по-добре няма да стане, а президентите са просто пионки. Тъпи пионки. Почти толкова, колкото наший Гоце.
Изображение
Аватар
Boromir
Proud and Noble Man

Благодарил (а): 2 пъти.

Мнениеот Don Horhe » 30 Окт 2008, 11:36

Е, това за или против гей-браковете е съвсем друга тема :wink:
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Мнениеот Tommy » 30 Окт 2008, 16:14

pora_e_priqtel написа:Да бе, и с положителната си настройка ще ни юрка да пращаме войници в Ирак докато свят светува, защото той силно не желае да изтегли американските войски оттам.

Това, че е положително настроен към нас е също толкова значимо, колкото и малката бучка зелен маджун, която открих под мишницата си в една майска утрин.

Войниците, дето ходят там са чисто и просто наемници и нямам против да вървят където си щат. Всяка голяма държава налага силно влияние и аз предпочитам влияние от Щатите, пред руското, което директно ще ни хвърли в търговия с тях и Азия.
Knights of the Cross
Аватар
Tommy
Плиний Стари

Мнениеот Joker » 30 Окт 2008, 17:03

А защо, по дяволите, предпочиташ това? какво ти пука дали са руснаци, американци или дявол знае какви? Важото е да не ни се бъркат много-много и да поемат износа ни, когато го предложим!
Наречете ме расист, но предпочитам белият, по-младият, православният християнин, славянинът и т.н. ... И да не е педал! :idea:
Joker
Легендарен флуудър

Мнениеот Tommy » 30 Окт 2008, 17:10

Предпочитам ги, защото няма да ни хвърлят в безнадежден пазар с другите страни от бившия СССР, което е евтин, нискокачествен пазар, ръководен еднолично от Русия. Доказаха го и Беларус и Украйна. Води до невероятна инфлация и ни връща почти в начална точка, защото е несъвместимо с Европейския пазар.
Knights of the Cross
Аватар
Tommy
Плиний Стари

ПредишнаСледваща

• Similar topics
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Светът