Демокрацията

Модератор: Lord

Демокрацията

Мнениеот camel » 14 Авг 2008, 09:25

Чакам мнения. На работа съм и ще оставя моето по - късно. Понеже бях провокиран не мога да не пусна тази тема. Давайте - позитиви и негативи за демокрацията. :mrgreen:
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...
:notworthy:

- I want to change the world....
Did u bring in any weapons?
- Of course not!
Then you are not changing anything...
Аватар
camel
SentineL

Благодарил (а): 42 пъти.

Re: Демокрацията

Мнениеот pi4 » 14 Авг 2008, 10:24

Позитивите са,че от 89 година насам е разрешено да се слуша възхитителната гръцка,сръбска,румънска музика,както и родния поп-фолк разбира се :lol: Виждаме,че поп-фолкът се е разрастнал до такъва степен,че го чуваме отвсякъде :lol: Има много фолк заведения,телевизии, по всички медии четем за фолк певици итн...И разбира се-да не пропуснем мегасъбитието на годината-Националното турне Планета,което се провежда всяка година от 2004 насам :lol:
Харесва ми,че политиците подкрепят този стил,като изпращат букети на концертите,или лично присъствуват :lol: Това ми прави много добро впечатление :lol:Също така знаем,че политиците се възползуват от таланта на тези ангелчета,като ги канят да пеят на предизборните им кампании.Ето защо считам,че именно тези партии са в коалицията в момента :lol:
Изображение
http://andreasite.eu/
http://payner.bg/
http://planeta.tv/
http://store2.data.bg/emiliafans/
http://www.kamelia-online.com/
Иванина-най-достойна да спечели Big Brother4
9.12,зала 1 на НДК,19ч.-7 години Планета тв
Аватар
pi4
Френски възпитаник

Благодарил (а): 0 пъти.

Мнениеот camel » 14 Авг 2008, 11:43

Ето това се казва МНЕНИЕ. :mrgreen: :notworthy:
dexteriti написа:Не си нищо повече от един шибан никнейм и твоето мнение си е като твоя г*з, носи си го, но не го навирай много...

- Of course not!
Аватар
camel
SentineL

Мнениеот proUSA » 14 Авг 2008, 11:52

Поклон!
Аватар
proUSA
Легендарен флуудър

Благодарил (а): 8 пъти.

Мнениеот renesanz » 14 Авг 2008, 13:05

хахаха,вярно си е,половината политически "елит" пощипват сочните мадами по концерти. но това е друго... :)
по начало демокрацията означава,че хората управляват или участват в управлението,което обаче не е съвсем така на практика,защото правото на мнение почти не се зачита. ние не сме свободни в тази демократична държава,зависими сме от решения на хора,които не сме избрали.
не знам дали е по-добре или е по-зле. просто нещата започнаха доста отдавна да излизат извън рамките на нормалното.
“Come dance with the west wind and touch all the mountain tops,sail over the canyons and up to the stars and reach for the heavens and hope for the future,and all that we can be and not what we are”

De tantos desejos aflitos...
Аватар
renesanz
sundancer

Благодарил (а): 1 пъти.

Мнениеот pora_e_priqtel » 14 Авг 2008, 13:16

renesanz написа:хахаха,вярно си е,половината политически "елит" пощипват сочните мадами по концерти. но това е друго... :)
по начало демокрацията означава,че хората управляват или участват в управлението,което обаче не е съвсем така на практика,защото правото на мнение почти не се зачита. ние не сме свободни в тази демократична държава,зависими сме от решения на хора,които не сме избрали.
не знам дали е по-добре или е по-зле. просто нещата започнаха доста отдавна да излизат извън рамките на нормалното.

Правото на мнение не се зачита достатъчно, защото хората масово НЕ ИЗРАЗЯВАТ МНЕНИЕ. Мнение се изразява най-вече чрез гласуване, както и с участие в организации, подписване на петиции, изискване на обяснения от овластените лица за техните действия, сезиране на определени институции за нарушения - институции не липсват оттук до Брюксел, Страсбург и т.н. Основното е гражданското общество да проявява активност, а не просто да поема всичко, което му се смила от властта. Където няма роби няма господари. Ако хората се държат като роби, политиците ще се почувстват като господари. Това се е случило отдавна при нас.
Аватар
pora_e_priqtel
Гурбангули Бердимухамедов

Благодарил (а): 305 пъти.

Мнениеот Don Horhe » 14 Авг 2008, 13:49

Демокрацията е най-голямата глупост, след Макдоналдс, измислена от човека.
That government is best which makes itself unnecessary. - Wilhelm von Humboldt
Bill Hicks - Revelations (Uncut)
Изображение
Аватар
Don Horhe
Spiritchaser

Благодарил (а): 37 пъти.

Мнениеот allshallperish » 14 Авг 2008, 13:51

Don Horhe написа:Демокрацията е най-голямата глупост, след Макдоналдс, измислена от човека.

:occasion5: :occasion5: :occasion5:
Нали знаете, че картофките им се разлагат за 6-7 седмици, аз понеже имах пряка връзка с... "фирмата".
...and I find it kind of funny, I find it kind of sad, dreams in which I'm dying are the best I've ever had.
Аватар
allshallperish
Alter Schwede

Благодарил (а): 113 пъти.

Мнениеот pora_e_priqtel » 14 Авг 2008, 14:37

Don Horhe написа:Демокрацията е най-голямата глупост, след Макдоналдс, измислена от човека.

Абе откъде се навъдихте толкова много? Я марш в Северна Корея! :P
Аватар
pora_e_priqtel

Мнениеот camel » 14 Авг 2008, 17:19

Абе да ти кажа за човек без големи възможности хич не е глупаво. (говоря за САЩ - не за България, където Макитата са само за баровци :lol: )

- Of course not!
Аватар
camel
SentineL

Мнениеот pora_e_priqtel » 15 Авг 2008, 11:21

И за най-големия бедняк Макдоналдс е глупост. Никой, който иска да се нахрани , Макдоналдс е глупост. Хем е вредно, хем има вкус на донапрен, хем не наяжда. Не мога да разбера как може на хората да им харесва и веригата да процъфтява в България и въобще в страните с по-източен тип кухня.

Айде спирам с офтопика.
Аватар
pora_e_priqtel

Мнениеот pi4 » 15 Авг 2008, 11:42

Колега,как се казваш?(че тва "поре" ми е супер тъпо обръщение)
Без да се заяждам,ама целият раздел е с офтопик,за което и ти като модератор допринасяш.Виждам,че си може би най-информиран относно политиката във форума,което е много хубаво,ама освен че толерираш офтопика,има и някви супер малоумни теми,а има много теми,които са важни,но просто липсват :!:
И тоя макдоналдс какво го набутахте в темата за демокрацията,та не ми стана ясно.
Аз пък обожавам макдоналдс.(не че е по темата де)
Изображение
http://andreasite.eu/
http://payner.bg/
http://planeta.tv/
http://store2.data.bg/emiliafans/
http://www.kamelia-online.com/
Иванина-най-достойна да спечели Big Brother4
9.12,зала 1 на НДК,19ч.-7 години Планета тв
Аватар
pi4
Френски възпитаник

Мнениеот DADO » 15 Авг 2008, 11:59

pi4 написа:Позитивите са,че от 89 година насам е разрешено да се слуша възхитителната гръцка,сръбска,румънска музика,както и родния поп-фолк разбира се :lol: Виждаме,че поп-фолкът се е разрастнал до такъва степен,че го чуваме отвсякъде :lol: Има много фолк заведения,телевизии, по всички медии четем за фолк певици итн...И разбира се-да не пропуснем мегасъбитието на годината-Националното турне Планета,което се провежда всяка година от 2004 насам :lol:
Харесва ми,че политиците подкрепят този стил,като изпращат букети на концертите,или лично присъствуват :lol: Това ми прави много добро впечатление :lol:Също така знаем,че политиците се възползуват от таланта на тези ангелчета,като ги канят да пеят на предизборните им кампании.Ето защо считам,че именно тези партии са в коалицията в момента :lol:

:lol: :lol: :lol:
Честно казано, това мнение ме разсмя. Не защото тази музика не ми допада. Просто как асоциираш демокрацията с музиката.
От тази гледна точка, може да се отбележи още че родителите ни са слушали групи като Дийп Пърпъл, Пинк Флойд, Юрая Хийп, Бий Джийс, Бони М. и др., което определя "демокрацията" като нещо very относително. Вижте, че все пак е имало западна музика, и всеки младеж по онова време е бил луд фен на модерните тогава западни поп- и рок-състави.
Но да се върнем на темата "демокрацията и поп-фолка". В бивша Югославия например, никой не е забранявал този стил. Лепа Брена, Драгана Миркович и др.
Ibiza DJ
Аватар
DADO
Владимир Владимирович Путин

Мнениеот tamerlan » 22 Авг 2008, 23:48

camel написа:Чакам мнения. На работа съм и ще оставя моето по - късно. Понеже бях провокиран не мога да не пусна тази тема. Давайте - позитиви и негативи за демокрацията. :mrgreen:
Кратоса не е у демоса, така че демокрацията си е бошлаф работа :roll:
Изображение
„Той се смееше в обратнопропорционална зависимост спрямо съдържанието на хумор в ситуацията.“
Аватар
tamerlan
спамероинтелигент

Благодарил (а): 4 пъти.

Мнениеот Boromir » 22 Авг 2008, 23:53

Демокрацията е провал на цивилизацията. Напред към светлото бъдеще на тоталитаризма. За предпочитане - националсоциализъм. В краен случай - комунизъм.
Изображение
Аватар
Boromir
Proud and Noble Man

Благодарил (а): 2 пъти.

Следваща

Назад към Светът